Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

k0n0pka

Wi-Fi w laptopie - jak podłączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak podłączyć bezprzewodowy internet w laptopie? Czy mógłby ktoś mi to w kilku punktach wyjaśnić? Byłbym naprawdę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz internet w domu, kupujesz router(Jaki, to zależy od tego jaki masz internet). Router musi mieć możliwość rozdzielenia internetu bezprzewodowo. Konfigurujesz go i komputer stacjonarny ma internet i laptop także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw napisać jakie masz źródło internetu do którego chcesz podłączyć laptopa, wtedy będziemy mogli pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrodlo internetu to neostrada

posiadam router, tylko jak teraz to zrobic?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz router? Musi on mieć funkcję Access Point`a czyli musi mieć tzw nadajnik Wi-Fi.

Napisz więcej szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda karta wi-fi jest nadajnikiem - odbiornikiem wi-fi! - ruter musi mieć kartę wi-fi z anteną, najlepiej na zewnątrz, sygnał jest lepszy - w laptopie musisz mieć kartę wi-fi, jeśli jest nowy, to na pewno ma, bo teraz praktycznie wszystkie mają; na neostradzie się nie znam, ale z tego, czo czytalem, jeśli ruter ma modem ADSL to można podłączyć do niego bezpośrednio kabel telefoniczny, jeśli nie ma, musisz użyć modemu neostrady - jeśli ruter ma antenę to niczego już nie potrzebujesz, musisz go tylko skonfigurować do pracy z laptopem, i to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"musisz go tylko skonfigurować do pracy z laptopem," - czyli co dokladnie?

 

router ma najprawdopodobniej ap, jutro bede wiedzial jaki to jest dokladnie model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

router to cerberus p 6331-42 prosze pomozcie mi jak mam podlaczyc szybko prosze !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

moze mi ktos pomoc? prosze o pomoc !!!!! to jest barzo pilne, jak mam to skonfigurowac ?!!?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma tu zadnej obslugi, powiedzcie mi co mam zrobic krok po kroku prosz szybko ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wpisujesz w przeglądarce http://192.168.1.100

2. Nazwa użytkownika: admin hasło: pentagram

3. Z menu po lewej QUICK START

4. Na samym dole dział PPP

5. Wpisujesz Username(login) i password (hasło) do zalogowania do neostrady.

6. Klikasz Apply

7. Przechodzisz w STATUS i dajesz RESTART

8. Modem sie restartuje, a ty się cieszysz internetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tak ale przy 5 punkcie pisze ze nie ma polaczenia z siecia i nie dziala ;//

 

pisze ze zadaana strona sieci web nie jest dostepnma w trybie offline ajak pisze offline to nie dzial ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko podłączyłeś?

 

Jeżeli tak, to jak diody święcą ? Opisz które świecą, które mrugają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłacze do tematu.

Mam internet radiowy (bezprzewodowy), jaki router kupić zeby móc rozdzielać internet wi-fi na lapka i na stacjonarny?(na stacjonarnym oczywiscie moze byc kabel:)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko podłączyłeś"?

 

- kabel od telefonu w ruterze jest

- kabel zasilania w ruterze jest

- kabel sieciowy do kompa jest

 

co jeszcze moge zrobic? musze jutro to zrobic, prosze pomozcie :)

 

nie mam pojecia jak to zrobic, na kompie dziala net, ale jak podlaczam lapka i wykrywam sieci bezprzewodowe i klikam w polacz to wyskakuje haslo i ani haslo od neostrady ani od adminki nie pasuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłeś szyfrowanie wejdz na ten adres co wyżej podawałem, naciśnij Configuration, Wireless Security, Secuirty Mode wybierz Disabled i sprawdź czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakie haslo mam wpisac jak wyskakuje okno o podanie hasla, bo od neo i routera nie pasuje ; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie trzeba nic wpisywac w laptopie w ustawieniach tcp/ip czy cos?

 

to ma poprostu tak dzialac tylko wykrycie sieci bezprzewodowej i juz?

 

nie trzeba zadnych dnsow wpisywac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZgredeK
ale jakie haslo mam wpisac jak wyskakuje okno o podanie hasla, bo od neo i routera nie pasuje ; /

 

Strona 28 instrukcji.

 

Hasło Wireless i sposób kodowania ustalasz sam, najpierw na routerze potem w laptopie (maja być identyczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tylko ze haslo nie dziala do "sieci bezprzewodowej" jak sie lacze, bo wyskakuje jakies okienko a pozniej sie nie laczy bo pisze brak polaczenia

 

niewiem juz co robic ;/ a jak jakims cudem odgadne haslo to juz mi normalnie powinien dzialac net zarowno na laptopie i pc czy cos musze wpisac/skonfigurowac w laptopie?

 

a i czy musze instalowac sterowniki od karty sieciowej czy routera jak mi sie nie uda polaczyc? bo karta sieciowa jest zintegrowana wiec razem z plyta glowna powinno sie instalowac wiec niewiem juz, pomocy :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZgredeK
no tylko ze haslo nie dziala do "sieci bezprzewodowej" jak sie lacze, bo wyskakuje jakies okienko a pozniej sie nie laczy bo pisze brak polaczenia

 

niewiem juz co robic ;/ a jak jakims cudem odgadne haslo to juz mi normalnie powinien dzialac net zarowno na laptopie i pc czy cos musze wpisac/skonfigurowac w laptopie?

Hasło Wireless i sposób kodowania ustalasz sam, najpierw na routerze potem w laptopie (maja być identyczne).

Którego słowa nie rozumiesz?

 

a i czy musze instalowac sterowniki od karty sieciowej czy routera jak mi sie nie uda polaczyc? bo karta sieciowa jest zintegrowana wiec razem z plyta glowna powinno sie instalowac wiec niewiem juz, pomocy :<

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hasło Wireless i sposób kodowania ustalasz sam, najpierw na routerze potem w laptopie (maja być identyczne).

 

tylko gdzie to ustawic ?! :<

 

 

 

http://dawideq03.files.wordpress.com/2008/08/zdjecie2.jpg

 

jak chce zrobic tak jak tu jest, to pisze ze tryb offline, wybieram ten tryb, i sie nic nie zapisuje bo strona nie dziala dalej, po 3 punkcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Configuration --> Wireless Security -- >Secuirty Mode

 

Zrób screen i wrzuć na forum z tym czymś, co nie wiesz co masz tam wpisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem mam router tp-link TL-WR543G na jaka strone mam wejsc i co wpisać w ustername i password? (mam internet radiowy) Sory że odgrzebuje tematy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...