Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adonim

Intel Celeron 420 1.6GHz 512kb L2 800MHz FSB

Rekomendowane odpowiedzi

Intel Celeron 420

wystarczająco wydajny [po OC] a do tego zimny jak głaz

 

41322174efa4bc77.jpg

 

Nowy rdzeń ? Conroe-L

Bardziej obeznani w temacie czytelnicy wiedzą, że pomimo szerokiej oferty procesorów na rynku, do produkcji różnych modeli często używa się tego samego rdzenia, który jest np. programowo bądź fizycznie blokowany. Najczęściej wyłączane bądź uszkadzane są segmenty pamięci cache, wyłączane określone funkcje, lub stosuje się manewr obniżania FSB. Wszystko to ma jedno na celu: zwiększenie rentowności produkcji procesorów. Wynika to z faktu, iż w czasie wytwarzania układów scalonych czasem pewna część jest w pewnym stopniu uszkodzona. Często jednak okazuje się, że ów defekt jest zupełnie bez znaczenia, jeśli wykorzystamy ten egzemplarz do niższego procesora. Dla przykładu: Conroe posiada fizycznie 4 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu, ale gdy w procesie produkcji okaże się, że tylko mała część L2 jest uszkodzona, to nie ma najmniejszego problemu by programowo zablokować ten segment i rdzeń wykorzystać w roli CPU posiadającego tylko 2 MB pamięci podręcznej ? dotychczasowe Core 2 Duo E6300 oraz E6400. W identyczny sposób tworzony jest Pentium Dual Core ? wykorzystuje on rdzeń Allendale, który jest uboższą odmianą Conroe (posiada fizycznie mniej pamięci cache L2 ? zamiast 4 umieszczono 2 MB), ale ma zablokowaną połowę cache L2. W ten oto sposób, produkując jeden rdzeń ? Allendale ? czyli mając jedną linię produkcyjną, można sprzedawać dwa różne procesory. Koszt zorganizowania nowej linii produkcyjnej byłby niewspółmiernie większy względem ewentualnych zysków wynikających z mniejszego wykorzystania krzemu.

W przypadku Celerona nie wchodziło w grę wykorzystanie ani rdzenia Allendale, ani tym bardziej Conroe. Wyłączenie części pamięci cache oraz całego jednego jądra byłoby zbyt kosztowne względem przeprojektowania istniejących konstrukcji oraz dostosowania linii produkcyjnych do nowego procesora. Z tego też powodu Celeron ?Core?, pomimo iż bazuje na architekturze znanej z Core 2 Duo, to jednak wykorzystuje inny rdzeń, choć w założeniach bardzo podobny. Co oferuje nam nowy Celeron (Conroe-L)?

 

Jeden fizyczny rdzeń bez technologii typu HyperThreading czy tym podobnych

Po 32 KB cache L1 dla danych oraz kodu

512 KB cache L2

Szyna FSB o częstotliwości 200 MHz w trybie Quad-Pumped Bus (wydajność charakterystyczna dla 800 MHz)

Wsparcie dla 64-bitowych instrukcji, czyli pełna obsługa Windows Vista 64-bit oraz innych systemów 64-bitowych.

Brak sprzętowej wirtualizacji, podobnie jak Pentium Dual Core

 

104s0ab.png

 

W ofercie na dziś dzień są trzy modele procesorów Intel Celeron na rdzeniu Conroe-L:

Celeron 420 - 1,60GHz

Celeron 430 - 1,80GHz

Celeron 440 - 2,00GHz

Konkurencja dla Celeronów z serii 4x0

Bezpośrednimi rywalami omawianych procesorów Intela są oczywiście jednostki AMD Athlon 64 - jednordzeniowe rzecz jasna. Są to odpowiednio modele;

3000+ 1.80GHz [C420 1.6]

3200+ 2.00GHz [C430 1.8]

3500+ 2.20GHz [C440 2.0].

 

Specyfikacja techniczna;

Przedstawiany procesor jest standardowo taktowany zegarem 1.6GHz opartym na mnożniku x8. Oparty jest poniekąd na okrojonej architekturze Conroe a fachowa nazwa rdzenia rodziny Celeron 4x0 to Conroe-L.

 

Procesor wykonany jest w procesie technologicznym 65nm co powoduje że procesor mało się grzeje ... a wręcz nie grzeje się wcale o czym powiem parę dłuższych zdań póżniej :-D. Oparty on został na 800MHz-owej szynie FSB aczkolwiek nie jest problemem aby ten procesor po OC chodził na szynie 1066, lub1333 FSB.

Ilość pamięci cache poziomu L2 to 512KB - i jak się okaże póżniej w testach jest to niestety pojemność już zbyt mała dla architektury Core.

________________________________________________________________________________

______________________

________________________________________________________________________________

______________________

 

2. TESTY SYNTETYCZNE ->

 

PLATFORMA TESTOWA >>>

 

1eda7282afc07cf5.jpg

 

Gigabyte GA-P35 DS3 rev 2.0 [bios F14i]

Intel Celeron 420 1.60GHz 512kb L2 800MHz FSB [@ 2.70GHz]

Pentagram HP-120 Karakorum - pasywny

[smarowane wszystko pastą Arctic Silver Ceramique]

2 x 1 GB DDR2 Patriot LLK 800 CL4 EPP 5.5.5.15 [@ 845MHz 4.4.4.12]

EVGA e-GeForce 8800GS 384MB/196bit 1.0ns Samsung DDR3

Seagate 7200.10 SATA2 NQC 32MB - 160GB

Pentagram SilentForce 370W

 

Dodatkowa uwaga

wszystkie testy wykonane na chłodzeniu pasywnym - Pentagram Karakorum bez wentylatora 120mm.

 

80415aaa2db329dc.jpg

a874bac09775a4ed.jpg

 

Super PI 1.5 mod

Celeron 420 -> 1.6GHz

59.151 sek.

9b8e3b93655c62b4m.jpg

wynik końcowy na ustawieniach seryjnych można by było powiedzieć że bardzo kiepskawy - ale w sumie to żadna niespodzianka - bo czegosz oczekiwać po tak niskim zegarze procesora i to w dodatku jednordzeniowego i jeszcze na okrojonej architekturze Core. Ponadto nie od dziś wiadomo że ilośc pamięci L2 zasadniczo wpływa na wynik końcowy w Super PI, a także to że Super PI lubi wysokie częstotliwości zegara CPU.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

FRITZ Benchmark

C420 1.6GHz

724pkt

0380dbc2911652d6m.jpg

Tutaj wszelki komentarz co do wyniku końcowego jest zbędny - wiadomo że Fritz obsługuje wielowątkowosć więc nawet i 4 rdzenie się nie zmarnują tutaj a i nie mówiąc już tu o takim Core i7 z technologią HT [ 8 wątków naraz widzianych przez system :-D ]

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

TESTY po OC >>>

 

9c4c05edc0fda443.jpg

 

Walidacje w CPU-Z >[/color]

walidacja na 2.700GHz

98e2e9159737390fm.jpg

 

<------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------>

 

Programy syntetyczne >

 

<------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------>

 

Super PI 1.5 mod

próbka 1MB

Celeron 420 @ 2.70GHz [normal VCore]

26.625 sek

aff5727ff9cc33e5m.jpg

 

EDIT 04/02/2009

próbka 1MB

25.640

62357f5523d2e977.jpg

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

próbka 2MB

a6bf4971c68bf3e0m.jpg

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

próbka 32MB

7c4756f505ba8fc8m.jpg

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FRITZ Benchamrk

C420 @ 2.70GHz

1.687pkt

7420d17379defa02m.jpg

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ORTHOS

2.70GHz

51b4304e63145b65m.jpg

 

================================================================================

================================================================================

 

Temperatury na chłodzeniu pasywnym

 

Update [20/01/2009]

20.01.2009 >>

Wygrzewanie pasty AS Ceramique >>>

78e17954c1b3adfb.jpg

 

Temperatura procesora podczas liczenia próbki 32MB w SPI >

0ac6ca2ab968207bm.jpg

po prostu rewelacja - całkowicie nagrzany procesor osiągnął maksymalnie podczas liczenia tej próbki 38 stopni. Tyle to miał mój E6850 na stocku [3GHz] przy chłodzeniu aktywnym :-D.

Podczas przeglądania neta temperatura oscyluje w granicach 28-30 stopni.

Doskonale.

 

Potencjał na OC

Powiem wprost - dość słaby mimo wszystko, a przynajmniej u mnie.

Moja sztuka C420 nie chce za nic osiągnąć zegara wyższego niż 2.70GHz przy normatywnym VCore - każdy wyższy zegar skutkuje samoczynnym powrotem komputera do ustawień normatywnych lub zwiechą systemu.

W tej kwesti odczuwam spory zawód ponieważ liczyłem spokojnie na zegar +- 3.00GHz ... a tu raptem stanąłem na bezpiecznym i stabilnym do codziennej pracy 2.70GHz. Wiec zawód na całej lini w kwestii OC.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

PODSUMOWANIE >

Celeron oparty na architekturze Core to doskonały procesor do bardzo cichego a nawet wręcz zupełnie bezgłośnego komputera [tzw. pasyw] bo wystarczy karta graficzna chłodzona pasywnie i jest gites.

Po dość wysokim OC ponadto procesor jest zupełnie wystarczajacy do większości zastosowań - nawet grać możemy także swobodnie [choć mi ten proc hamuję sporo grafę juz w rozdziąłce 1024/728 a co dopiero w 1280/1024 ;-)] - choć nie jest tajemnicą to że jednak i tak wydajność ogólna podczas grania jak i spadki wydajności podczas tegoż grania [tzw. minimlany fps] napewno wystąpią sporo częściej aniżeli na takim najtańszym procesorze dwurdzeniowym, np. takim Pentiumie Dual Core bądź Athlonie X2.

Ogólnie moja ocena końcowa to 3+/6

 

ZALETY

konkurencyjna cena na tle 1 rdzeniowych AMD Athlon 64

jak na tę klasę cenową dobra wydajność [szczególnie po OC] - wyższa od odpowiedników AMD Athlon 64

niski pobór energii

mała ilość wydzielanego ciepła

możliwość stosowania bardzo taniego i prostego w budowie chłodzenia [w wersji pasywnej nawet jest to zalecane]

idealny procesor do budowy taniego, cichego i energooszczędnego PC-ta

 

WADY

to nadal procesor TYLKO jednordzeniowy [niestety ...]

zbyt mała ilośc pamięci cache L2 wynosząca 512kb co odbija sie czkawką w wydajności architektury Core w grach

marny potencjał na podkręcanie [u mnie akurat ale na ogół jest on wyższy]

FSB Wall na poziomie 345fsb

 

OCENA KOŃCOWA

60/100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pragnę przestrzec użytkowników przed wszelakim handlem z tym użytkownikiem. We wtorek 2 grudnia kupiłem od niego Celerona 420 za 45 + kw (55 zł). Pieniądze przelałem od razu, miał je na koncie w środę 3 grudnia. Paczkę miał wysłać do piątku 6 grudnia.

 

7 grudnia dostaję od niego informacje na gg ż procesora jednak mi nie sprzeda bo coś z nim jest nie tak, obiecuje natychmiastowy zwrot pieniędzy na konto.

 

Od tego momentu jest brak wplaty, wszelkie moje próby kontaktu z tym użytkowkiem nie przynoszą rezultatu. Uśytkownik nie odpisuje na gg a na forum ma wyłączone przyjmowanie wiadomości prywatnych.

 

Adonim to krętacz, oszust, tchórz (nie ma nawet odwagi porozmaiwać na gg). Nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań co do zwrotu pieniędzy. A i jeszcze jedno Robercie, jeśli nie zwrócisz mi 55 zł na konto do końca tego tygodnia z całą sprawą udaję się na policję. Mam dosyć zwodzenia obietnicami o wplacie pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pragnę przestrzec użytkowników przed wszelakim handlem z tym użytkownikiem. We wtorek 2 grudnia kupiłem od niego Celerona 420 za 45 + kw (55 zł). Pieniądze przelałem od razu, miał je na koncie w środę 3 grudnia. Paczkę miał wysłać do piątku 6 grudnia.

 

7 grudnia dostaję od niego informacje na gg ż procesora jednak mi nie sprzeda bo coś z nim jest nie tak, obiecuje natychmiastowy zwrot pieniędzy na konto.

 

Od tego momentu jest brak wplaty, wszelkie moje próby kontaktu z tym użytkowkiem nie przynoszą rezultatu. Uśytkownik nie odpisuje na gg a na forum ma wyłączone przyjmowanie wiadomości prywatnych.

 

Adonim to krętacz, oszust, tchórz (nie ma nawet odwagi porozmaiwać na gg). Nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań co do zwrotu pieniędzy. A i jeszcze jedno Robercie, jeśli nie zwrócisz mi 55 zł na konto do końca tego tygodnia z całą sprawą udaję się na policję. Mam dosyć zwodzenia obietnicami o wplacie pieniędzy.

 

 

Dzięki za info.

 

No to ktoś się skompromitował :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pragnę przestrzec użytkowników przed wszelakim handlem z tym użytkownikiem. We wtorek 2 grudnia kupiłem od niego Celerona 420 za 45 + kw (55 zł). Pieniądze przelałem od razu, miał je na koncie w środę 3 grudnia. Paczkę miał wysłać do piątku 6 grudnia.

 

7 grudnia dostaję od niego informacje na gg ż procesora jednak mi nie sprzeda bo coś z nim jest nie tak, obiecuje natychmiastowy zwrot pieniędzy na konto.

 

Od tego momentu jest brak wplaty, wszelkie moje próby kontaktu z tym użytkowkiem nie przynoszą rezultatu. Uśytkownik nie odpisuje na gg a na forum ma wyłączone przyjmowanie wiadomości prywatnych.

 

Adonim to krętacz, oszust, tchórz (nie ma nawet odwagi porozmaiwać na gg). Nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań co do zwrotu pieniędzy. A i jeszcze jedno Robercie, jeśli nie zwrócisz mi 55 zł na konto do końca tego tygodnia z całą sprawą udaję się na policję. Mam dosyć zwodzenia obietnicami o wplacie pieniędzy.

No ładnie to napisałeś ale jak moge być nierzetelny skoro z innymi osobami robie [robiłem] interesy i problemów żadnych nikt nie stwierdził a że z Toba tak wyszło - no cuż ... co do problemu tego Celerona - to jest tu na forum ten temat odnośnie tego Cielaka założony przeze mnie i tam wszystko opisane jest w nim.

I jednak nie jest to w pełni normalnie zachowujący się procesor wiec wole odesłać Tobie tę kase niz wysłać procesor który jest sprawny w 99,9% a potem po czasie słuchac narzekań i żądan o zwrot kasy.

Pozatym teraz na gg gadaliśmy - nie bój sie jutro/pojutrza max przeleje kaskę - a Policji :-D to się jakos nie boje [niby kogo :-D] bo co by niby mieli mi zrobić już po dokonanej wpłacie twoich pieniedzy na twoje konto :-D - pozatym transakcja nie była przeprowadana np. na Allegro wiec żadna oficjalna jej forma nie jest nigdzie udokumentowana więc i żadnych oficjalnych dowodów tej transakcji raczej nie ma.

Zatem czekaj sobie spokojnie na swoje pieniądze bo niedugo wpłyną na twoje konto

Pozdrawiam ciepło.

Oby mniej takich nerwusów w kraju było.

 

EDIT;

co do kompromitacji - to jakoś nie uznaje sie za takiego jak Ty mówisz. Nie rusza mnie taka opinia Sobol1999.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo nie rozumiem. Zapłacił Ci kase a sprzętu ani widu ani słychu ?? To co jest nie tak ?

 

Nawet jeśli zdecydowałeś się zachować ten proc to powinieneś tego samego dnia odesłać pieniądze.

Bynajmniej ja bym tak zrobił i jeszcze przeprosił za te nie porozumienie.

 

 

 

P.S: Co do recki - Super. Kolejna udana recenzja. Czekam na następne , a i nie sądziłem że ten proc tak sie kręci :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem że z tym procesorem jest cos nie tak ale w takim razie dlaczego jeszcze nie mam tej kasy na koncie, nie mów ze nie masz kasy, 23 letni mężczyzna i nie ma pieniędzy, no bez jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No bo nie rozumiem. Zapłacił Ci kase a sprzętu ani widu ani słychu ?? To co jest nie tak ?

 

Nawet jeśli zdecydowałeś się zachować ten proc to powinieneś tego samego dnia odesłać pieniądze.

Bynajmniej ja bym tak zrobił i jeszcze przeprosił za te nie porozumienie.

 

 

 

P.S: Co do recki - Super. Kolejna udana recenzja. Czekam na następne , a i nie sądziłem że ten proc tak sie kręci :E

 

 

To nie sądz aż tak dobrze - bardzo strasznie akurat ten procesor sie kręci.

Lipa dla mnie - liczylem na 3GHz a tu dupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adonim

A gdzie ten quad o którym tak trąbiłeś?? :E Bo widzę e4300, a miał być q6600 i recka OC :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@adonim

A gdzie ten quad o którym tak trąbiłeś?? :E Bo widzę e4300, a miał być q6600 i recka OC :E

 

uszkodzony niestety i zamiast Quada dostałm z powrotem swoją kasę.

No cuż życie - przetrzyma się to i jakoś w lutym [jak ceny sprzętu komputerowgo znormalnieją i kryzys troche opadnie] się wsadzi coś z serii E8xxx/Q9xxx albo ... [bardziej oplacalnie cenowo chyba - choć tu bym się kłucił - choć i tak wole AMD od Intela] zmiana platformy na Phenoma II.

Się zobaczy po cenach zaś.

 

Pozatym dopadła mnie stagnacja fobi komputerowej bo jakoś od ponad miesiąca już nie wykazuję takiego zaintersowania i zapału do tych spraw związanych z PC-tami niż z te 2 miesiące temu jeszcze.

Chyba się starzeje :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE 17/02/2009

 

TESTY SYNTETYCZNE

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Platforma do testów >

Celeron 420 @ 2.70GHz

Evga 8800GS

2GB Patriot DDR2 LLK EPP 800MHz

Windows Vista HP 32bit

 

===============================================================================

Super PI

 

próbka 1MB

25.640

2vcdo38.jpg

 

próbka 2MB

1 minuta 03.719

r9olrk.jpg

 

próbka 4MB

2 minuty 10.172

344tcol.jpg

 

próbka 8MB

5 minut 20.875s

6zyqgx.jpg

 

próbka 32MB

26 minut 47.188

2eakpp1.jpg

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieźle, mój Pentium 4 2,80GHz HT przy 3,85GHz liczy SPi 1M w około 30 sek więc kolosalna przepaść między tymi prockami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE

25.03.2009

 

Super Pi 1.5 mod

Windows 7 beta 32bit

system zamulony

 

wjthfl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ale jak ktos nie umie zrobic z celerona-l 200% oryginalu to jest oc-owo ułomny

 

ja na lajcie robilem 1,8 @3,72 (koniec pamieci)

 

ja nawet nie pamietam ile moj robil bez zmiany napiecia bo na starcie zarzucalem mu FSB400 i 1,45V.............................

 

a dla conroe 65nm 1,8V nie straszne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sory ale jak ktos nie umie zrobic z celerona-l 200% oryginalu to jest oc-owo ułomny

 

ja na lajcie robilem 1,8 @3,72 (koniec pamieci)

 

ja nawet nie pamietam ile moj robil bez zmiany napiecia bo na starcie zarzucalem mu FSB400 i 1,45V.............................

 

a dla conroe 65nm 1,8V nie straszne

sorry ale chyba masz nie po kolei w głowie,to jest Celeron 420 w którym prawie każda sztuka ma problem z przekroczeniem 3.0Ghz(polecam testy w Tygodniku Komputerowym),co innego jest z Celeron 430 gdzie 3,5 nie jest żadnym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sory ale jak ktos nie umie zrobic z celerona-l 200% oryginalu to jest oc-owo ułomny

 

ja na lajcie robilem 1,8 @3,72 (koniec pamieci)

 

ja nawet nie pamietam ile moj robil bez zmiany napiecia bo na starcie zarzucalem mu FSB400 i 1,45V.............................

 

a dla conroe 65nm 1,8V nie straszne

 

Celerony C420 na ogół nie przekraczały bariery 3GHz wiec mój wynik był jak najbardziej ok. Doinformuj sie troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój celek 420 robił 3,2Ghz przy w miarę niskim napięciu(1,432V) więc doinformowuje was :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój celek 420 robił 3,2Ghz przy w miarę niskim napięciu(1,432V) więc doinformowuje was :E

 

Pewnie fuksła Ci się dobra sztuka, nic pozatym. Ogólnie nie dochodzi C420 do 3GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

420 jakiego do wczoraj używałem w małym kompie jest/był b zacny. Po wsadzeniu na IP35 spokojnie poszedł na 3,2 na 1,36 (realnie sporo mniej, vdroop duży). Także zapas jeszcze ma, ale już go nie katowałem.

 

Prądowo też fajnie ale...

Zamiast 420 w malcu jest teraz E3200 i wychodzi tak samo! Mimo większego OC (3 zamiast 2,6) i mimo 2 jajek.

 

420 @ 2,66

idle 38W

F@H 51W

LinX

 

E3200 @ 3,06

idle 39W

F@H 52W

LinX 64

 

Kompik chodzi nocami jako ssak i zwijacz, więc te 52W to nie wyrok hehe. A moc nieporównywalna.

 

No ale trzeba też powiedzieć, że 420 można urwać za 40 zł + KW (ja kupowałem na FV za 55 zł z odbiorem osobistym, pare miesięcy temu). Także cenowo nie do pobicia, bo po OC proc spoko daje radę do małego kompa na surfowanie, office, filmiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny procek z tego Celeronka,a z OC jest różnie,raz trafi się na model świetnie podkręcający się, a raz nie... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już raczej problem tego że Celki 420 się gorzej kręcą.., przy 430 i 440.. 3 ghz raczej jest do zdobycia na Devcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...