Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rizz'e

Recenzja Sennheiser HD 201

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzja słuchawek zamkniętych Sennheiser HD 201

 

k1dox2.jpg

 

Wstęp

 

Nadeszła wiekopomna zmiana moich słuchawek Philips HP195 na nowe Sennheisery HD 201. Na początku chciałbym zaznaczyć, że na zmianę przeznaczyłem kwotę około 100zł, słuchawki służą mi do grania w grę Counter-Strike 1.6 oraz słuchania muzyki, głównie muzyka klubowa. Musiałem wybrać pomiędzy produktami gamingowymi np. SteelSeries 3H, Fatal!ty Gaming i innymi słuchawkami typu AKG K44 itd. Chciałbym również zaznaczyć, że to będzie moja 1 recenzja więc proszę o wyrozumiałość, a jestem prostym człowiekiem nie żadnym audiofilem ^^. Chciałbym podziękować tą recenzją ludziom którzy pomogli mi wybrać te słuchawki i jednocześnie pomóc osobą które stoją przed takim wyborem i czytają wszystkie tematy związane ze słuchawkami do kwoty ok 100zł.

Czy wybrałem dobrze, to zaraz spróbuję Wam opisać i sami sobie na to pytanie odpowiecie. Słuchawki współpracują z zintegrowaną kartą muzyczną Realtek.

 

Zapraszam do czytania!

 

 

 

16iywc8.jpg

 

 

 

Dane Techniczne

 

* Przetworniki: dynamiczne,

* zamknięte Pasmo przenoszenia: 21 - 18 000 Hz

* Impedancja: 24 Ohm

* THD: poniżej 0.7% Max.

* SPL: 108 dB

* Kabel: 3 m

* Masa: 165 g

 

Chciałbym zaznaczyć również, że długość kabla jest na prawdę odpowiednia, chodź dla osób które chcą używać słuchawek jako słuchawek do odtwarzacza mp3, może się okazać, że długość kabla jest zbyt duża, lecz dla mnie użytkownika słuchawek które są potrzebne mi do komputera ten kabel jak najbardziej odpowiada, z tej strony dla mnie duży plus. Słuchawki nie są ciężkie, nie czuje się wielkiego obciążenia na głowie.

 

 

34i30d1.jpg

 

 

 

 

Pierwszy kontakt

 

 

Bardzo się cieszę, że słuchawki doszły w tak szybkim czasie tj. 2 dni. Zamawiałem je ze sklepu mp3store za pośrednictwem firmy kurierskiej UPS. Pudełko utrzymane jest w zgnito zielono-niebieskim kolorze. Widoczne na nim są slogany firmy Sennheiser z tyłu podane mamy dane techniczne. W pudełku znajdowała się karta gwarancyjna razem z tym na co najbardziej czekałem, słuchawkami które były w ochronny "papier".

 

fn4u1y.jpg

 

30uuu6h.jpg

 

 

Wygląd

 

 

Wygląd słuchawek jest raczej prosty, lecz dla mnie prostota jest lepsza, niż zbędne wydawanie pieniędzy na dodatki wizualne w końcu rozchodzi nam się o dźwięk, a nie o wygląd, lecz dla niektórych też to będzie ważne. W słuchawkach panuje barwa ciemna, nauszniki jak i pałąk od strony wewnętrznej pokryte są miłą gąbką. Mogę wyczuć, że moje uszy robią się ciepłe gdy zakładam na nie słuchawki. U góry na pałąku widnieje napis firmy Sennheiser napisanymi drukowanymi literami, zaś na nausznikach srebrne pole z granatowym logiem firmy Sennheiser. Słuchawki są raczej małe, nie zajmują wiele miejsca na biurku i myślę, że w transporcie w plecaku na różnego rodzaju lany itd, nie byłoby większego problemu z tym. Słuchawki oczywiście zrobione są z plastiku.

 

35ldfmt.jpg

 

 

denpq9.jpg

 

 

 

Komfort

 

 

Nie ukrywam, że na tej rzeczy zależało mi na prawdę bardzo, sugerowałem się opiniami internautów, że ten model jest na prawdę wygodny.Na komputerze przebywam długo więc wygoda jest dla mnie jednym z priorytetów. Przy pierwszym kontakcie z słuchawkami po około 1 godzinie wyczułem, że w okolicach uszów zaczyna się tworzyć niewielki ból, głowa nie bolała. Po dalszych godzinach nic się nie zmieniło i mogę stwierdzić, że słuchawki są naprawdę wygodne i co do komfortu sprawdzają się na prawdę dobrze!

16h6kqe.jpg

 

 

1zdpz54.jpg

 

 

Dźwięk

 

No i chyba wszyscy na tą część tematu czekali. Zacznijmy od gry mianowicie Counter Strike 1.6 :

Po uruchomieniu gry odczułem prawdziwy szok, słyszałem o wiele więcej niż wcześniej, dźwięk wydawał się lepszy,czystszy. O wiele lepiej wiedziałem skąd nachodził przeciwnik, już po kilku minutach udało mi się dokładnie przeskanować przeciwnika który chodził za ścianą. W porównaniu do moich wcześniejszych Philipsów wyczuwam ogromną różnicę. Chciałem również dodać, że wreszcie porządnie mogłem porozmawiać z moimi znajomymi z sieci przez mikrofon których głosy nie nakładały się na siebie i nie kumulowały z dźwiękiem podczas gry.

 

 

Jeśli chodzi o muzykę miałem dość "brzdękania", "popierdywania" i tego typu dźwięków w moich słuchawkach. Nakładanie się dźwięków na siebie dobijało mnie doszczętnie. Po uruchomieniu piosenki naprawdę odczułem coś niesamowitego, nie było tego co wcześniej. Słyszałem piękny, czysty dźwięk przy którym można siedzieć godzinami. Do tej chwili naprawdę jestem pod wrażeniem dźwięku. Może dla prawdziwych audiofili będzie to nic szczególnego, ale dla mnie prostego słuchacza to prawdziwy skok "wiekowy" w porównaniu do starych słuchawek. Niestety nie mam porównania z innymi słuchawkami w tej cenie, lecz jeśli nadarzy się taka okazja od razu napiszę tutaj odczucia z odsłuchu.

 

 

Podsumowanie

 

 

Słuchawki Sennheiser HD 201 jak dla mnie są naprawdę dobrym wyborem dla osób które szukają czegoś korzystnego w stosunku cena/jakość. Śmiało słuchawki mogę polecić innym użytkownikom. Ja jako osoba która nabyła te słuchawki na pewno jestem z nich zadowolony i jeśli mógłbym cofnąć czas i dokonać wyboru ponownie, znów zakupiłbym Sennheisery HD 201. Myślę, że warto przemyśleć też opcje tych słuchawek przy swoich opcjach kupna. Chciałbym zachęcić także osoby które dokonują zakupów różnych produktów nie tylko słuchawek, aby pisały recenzje ze swojego punktu widzenia, ponieważ są tym w stanie pomóc wielu ludziom. Za wszystkie uchybienia przepraszam i chciałbym zaznaczyć, że sugerowałem się na na prawdę dobrej recenzji Dex-tera, mam nadzieje że nie będzie miał mi za złe, że próbowałem aby moja recenzja była równie dobra jak jego.

 

Pozdrawiam

Rizz'e

 

 

2r7v5h3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie doczekałem się recenzji. Teraz tylko czekać, aż ja się doczekam swoich senków :D

WIELKIE DZIĘKI ZA RECENZJE na pewno wielu osobom przyda się jak również i mi xD

 

Pozdro i thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde dobra recke. Chyba nawet po tej retce zamowie te sluchawki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tych, Ale w HD 201 Gaming po kilku miesiącach schodzi napis Sennheiser u góry słuchawek i po bokach logo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak w tych, Ale w HD 201 Gaming po kilku miesiącach schodzi napis Sennheiser u góry słuchawek i po bokach logo :E

Mam to samo ale o dziwo tylko na lewej słuchawce, na prawej nic, ani ryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ do autora

Możesz podać na jakiej karcie muzycznej testowałeś te słuchaweczki :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchawki współpracują z zintegrowaną kartą muzyczną Realtek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie maja jedna ogromna wage. Nie da sie w nich wytrzymac dluzej niz pol godziny. Po prostu uszy zaczynaja sie "gotowac"

To jest wad wiekszosci sluchawek ktore nie maja wentylacji lub maja skorzane lub skoropodobne obicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też odczułem to na swoich uszach, naprawdę się rozgrzewają, chodź w zimę wcale mi to nie przeszkadza :D

 

Dziękuje za uwagę niżej, jeśli znajdziecie również jakieś uchybienia w mojej Recenzji proszę o komentarz z błędem, postaram się poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recke, na pewno się przyda. Sam mam douszne Sennheisery MX560 i zastanawiam się nad czymś większym.

A żeby Twój podpis nie rozmijał się z prawdą, to popraw wszystkie "na prawdę" na "naprawdę" (tak btw. to trochę ich za dużo w drugim akapicie poświęconym "Dźwiękowi").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktoś napisał na labie recenzję tych słuchawek :thumbup: , z racji że mam je już od ponad 1,5 roku, mogę tylko potwierdzić że są bardzo wygodne i do tego bardzo lekkie, a dla mnie to bardzo ważne, słucham na słuchawkach muzyki przeważnie wieczorami(chillout,ambient) po parę godzin dziennie oczywiście z systemem audio a nie z kompa. Co do napisu to tak potwierdzam wyciera się ale za 100zł nie ma co oczekiwać cudów,chociaż jakość materiału jest wysoka,żadnych pęknięć,problemów z kablem,a nie będę płakał z tego powodu że jakieś tam napisy mi się lekko wycierają, bardzo ładnie grają i to najważniejsze. W cenie do 100zł trudno o lepsze słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki do zastosowań "gamerskich" są świetne. Gorzej jednak idzie z odtwarzaniem muzyki. Mają zimny dźwięk, z deczka ciemny. Grają środkiem. Ale czego chcieć za tak niską cenę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli grają środkiem, to powinny się nadawać do metalu :) Recenzja nic nie wnosi poza zdjęciami, bo oczywistym jest, że słuchawki za 100pln będą grać lepiej od philipsów za 20pln. Nie ma porównania do innych słuchawek z tego samego segmentu cenowego, no i test wykonany na karcie realteka, która daje dźwięk znacząco gorszy od nawet najtańszych kart dedykowanych (każdy zauważy różnice)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie na święta dostanę jakąś kartę muzyczną w przedziale do ok. 100zł więc na pewno coś od siebie napisze jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te słuchawki do zastosowań "gamerskich" są świetne. Gorzej jednak idzie z odtwarzaniem muzyki. Mają zimny dźwięk, z deczka ciemny. Grają środkiem. Ale czego chcieć za tak niską cenę ;)

Zastanawiają mnie właśnie te opinie na całym necie jak to te słuchawki grają środkiem,itd..., nie wiem może mam jakiś inny słuch od innych ale dla mnie grają tak jak powinny grać słuchawki w komplecie z Onkyo A-8820 i DX-7210 nie mam zastrzeżeń co do jakości dźwięku, może mam poprostu małe wymagania :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Preston

Nie powoływałem się na żadną opinię na sieci - to są po prostu moje wrażenia z odsłuchu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recka, az zachcialo mi sie zmienic sluchaki... sam mam Sennheiser PC 161 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy, okazji może ktoś chce kupić takie słuchaweczki jeszcze z gwarancją pudełkiem itp. w dobrym stanie za połowę ceny allegro ?

Jeśli tak piszcie na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preston a jak u Ciebie z bassami w tych słuchawkach ? Bo ja musiałem w programie eq się pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż bas jest taki jaki powinien być nie za mocny nie za słaby, zresztą nie słucham takiej muzyki gdzie bas to podstawa(chillout, ambient, muzyka elektroniczna, goa/psy trance)no oprócz minimalu tam to już ładnie chodzi :) , nagrałem sobie ostatnio ten test i muszę powiedzieć że aż mnie uszy rozbolały od tego, bas ustawiony na 0 we wzmace:

Subwoofer Tests - Deepest Bass ever

i to jeszcze:

MTX JACKHAMMER - Test Song - (Ultra Low Bass)

 

Zresztą jeśli masz je podłączone pod komputer to oczywiste że nie ma co porównywać ze wzmacniaczem audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niewiem jak u Was ale te słuchawki mają troszkę za mało bassu.

 

Nie słucham umcyk, umcyk, nie zauważyłem niedoboru basu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie do posiadaczy tych słuchawek na temat wygody. Obecnie mam beznadziejne słuchawki z supermarketu, więc sobie trochę wygiąłem pałąk, żeby było wygodniej ale to niewiele dało. Chcę kupić te Sennheiser'y, tylko nie wiem czy będą wygodne, a nie mam jak sprawdzić.

Czy kiedy zakładacie te słuchawki, to mocno musicie je 'rozszerzyć'? I czy wpływa to znacząco na komfort użytkowania?

 

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź, MTS ^^,

 

@down

 

Dzięki za odp. - w sumie po fakcie, bo zanim przeczytałem, to już kupiłem =P Jutro powinny być na miejscu, skrobnę coś w tym temacie jak sobie trochę posłucham ^^,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam bardzo mało rozsunięte, przez pierwsze dni użytkowania może doskwierać lekki ból, lecz potem głowa przyzwyczai się do słuchawek i w moim wypadku komfort pracy jest na prawdę dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...