Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rizz'e

Recenzja Sennheiser HD 201

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie!

 

Słuchaweczki wysłane wczoraj, przybyły dzisiaj około południa (nie ma to, jak kurier =]).

 

Najsampierw parę foteczek (przepraszam za jakość - miałem pod ręką tylko telefon):

 

Pudełko, jak pudełko - szaleństwa nie ma =]

zdjcie043uu1.jpg

 

Co w komplecie - czyli słuchawki i przejściówka (to już będzie trzecia ;])

zdjcie044kx0.jpg

 

Kabelki - słaby punkt?

zdjcie045is0.jpg

 

-----====Pierwszy dotyk=====-----

 

Pierwsze wrażenie? Dobre =] Ładny estetyczny 'dizajn', materiały sprawiają wrażenie trwałych i są dobrze spasowane. Musze uchylne, tak... przymierzam - ha! za małe. Zaraz, zaraz - gdzie tu regulacja? Nie ma?! Aaa - jednak się wysuwają =] Bajerancko. Przymierzam i... hmm - wygodnie - nie wiem, czy za bardzo nie uciskają, ale nacisk jest rozłożony równomiernie - to na plus. Jedynym elementem, który nie wzbudza mojego zaufania to miejsce, gdzie kabelki wchodzą' do słuchawek - gumki sprawiają wrażenie delikatnych. Zobaczymy, jak to z nimi będzie.

Po dwóch godzinach słuchawki nie spowodowały żadnego bólu głowy. Czuję ucisk, ale jak wspomniałem - rozkłada się on na całą głowę, więc da się do tego przyzwyczaić. Prawdopodobnie po kilku dniach moja głowa przyzwyczai się do nowych słuchawek i będą jeszcze wygodniejsze.

 

----====Pierwsze słuchanie====-----

 

Melomanem to ja może nie jestem, ale pedantem z dobrym słychem - jak najbardziej =] Zobaczymy, co te cudeńka potrafią...

 

Dźwięk jest czysty i przejrzysty. Dobra przestrzeń. Niestety - trochę za mało basów (nie żebym był jakimś fanem 'łupania', ale miły basik by się przydał). Tego akurat nie potępiam - takie słuchawki trzeba trochę wygrzać, ale już teraz po kilkunastu minutach słuchania wydaje mi się, że grają coraz lepiej.

 

Trochę rocka, czyli Nickelback

 

Tak - 'stopa' nie ma takiego 'pałera', ale brzmi dobrze, miękko i ma stanowcze uderzenie. Gitary brzmią, tak jak brzmieć powinny. Basówka przygrywa w tle - jak się dobrze skupię, to potrafię usłyszeć melodię, którą gra basista. Do perkusji nie mam zastrzeżeń - bębny dobrze słychać, talerze idealnie się komponują z resztą. Wcale nie mam wrażenia, że instrumenty zlewają się ze sobą - tak jakby każdy miał swoje miejsce i się go trzymał =]

 

[EDIT]

O mały włos a zapomniałbym o moim ulubionym zespole! Uff... słabą pamięć mam =] Tenacious D - teraz dopiero dają czadu! =D Chyba będą musiał jeszcze raz obejrzeć ich film ^^,

 

Blues - czarny (ee... to znaczy 'afroamerykański')

 

Na pierwszy ogień Król - B.B.King.

Instrumenty grają ładnie, wyraźnie, tekst jest zrozumiały - chociaż nie oczekujmy cudów - te nagrania mają już tyle lat =D

Potem Sonny Boy Williamson II

Harmonijka nabiera nowego znaczenia - opowiada mi swoją historię. I ja ją rozumiem =] Nie ma się do czego przyczepić (poza jakością nagrania - THX to to nie jest =P)

 

TECHNO - po prostu, bez komentarza

 

Teraz wszystko okazało się w kwestii basu =] Jest, jest w dobrej jakości i pod kontrolą. Nie dominuje - daje dużo miejsca na inne dźwięki. Wokal czysty i klarowny. Basshunter też brzmi tak jakoś... inaczej niż przedtem =] Znaczy lepiej. Dźwięki na prawdę są teraz bardziej 'przestrzenne', czytelniejsze i przyjemniejsze dla ucha ^^,

 

Moby - The Very Best Of. Ostatnia noc na ziemi? Tak - od teraz jestem w niebie=]

 

Trochę spokojnej muzyki. Bardzo przyjemnie i kojąco. Słowa zdają się płynąć z mojej głowy. Pełny relaks ^^,

 

Coś innego? Holofonia (czyli dźwięki 3D na słuchawkach)

 

Haha - 'wirtualny fryzjer' - jak usłyszałem pukanie do drzwi to odruchowo się obejrzałem! =D Mimo, że nie mam tu w pobliżu żadnych drzwi =P Rewelacja po prostu! Podczas golenia maszynką uchyliłem się, żeby mnie nie zaciął w ucho ^^,

 

Dźwięki burzy - o_O =D Jeśli ktoś nie ma dobrych słuchawek i nigdy tego nie słuchał, to nigdy nie zrozumie i co chodzi. Koło mnie stała moja mama, która coś do mnie mówiła, a ja nawet nie zamykałem oczu. Na huk gromu aż się przestraszyłem! Super wrażenie, musicie tego spróbować! =D Czułem, jakby ta burza była na prawdę była na zewnątrz! Rewelacja po prostu!

 

Filmy -... (nie mam pomysłu, co dopisać do filmów =])

 

Na początek Gladiator - Bajka =] Znaczy film jest poważny, ale dźwięk - bajeczny. Dialogi są czyste i zrozumiałe. Muzyka wcale ich nie zagłusza. Są to dwie oddzielne części, które jednak idealnie ze sobą współgrają i się dopełniają. Sceny walki są pełne energii i emocji. Przestrzeń dźwięku jest na prawdę dobra - jak na razie najlepsza, jaką słyszałem. Wielka kula na łańcuchu w rękach gladiatora świszczała mi nad głową. Tłum za mną krzyczał rozradowany. Jest na prawdę dobrze.

 

Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo - ścigcze się ścigają, statki latają, pociski mijają mnie o włos. Muszę przyznać, ze w Gladiatorze miałem lepsze wrażenia przestrzenne. Nie zmienia to faktu, że dźwięki są bardzo dobrej jakości i nie mieszają się - każdy jeden na swój sposób wyróżnia się z tłumu.

 

No - więcej mi się nie chce =] Wolę delektować się dźwiękiem w spokoju =P Gwoli wyjaśnienia tylko: filmy były w formacie mkv z dźwiękiem przestrzennym 5.1 AAC. Oglądałem w trybie stereo.

 

Mam nadzieję, że recenzja się podoba - muszę powiedzieć, że pisałem ją chyba z godzinę =P

 

Acha - jeszcze jedna WAŻNA rzecz: bystry czytelnik zauważył już zapewne, że wszędzie piszę w samych superlatywach. żadnych wad, minusów. Jest to spowodowane jednym, prostym faktem: to są moje pierwsze porządne słuchawki ^^, Mam więc porównanie tylko do sprzętu kiepskiego, z supermarketów. Z tąd wrażenia mogą być tylko dobre =]

 

Pozdrawiam - MTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić te słuchawki i mam do was pytanie. Obecnie w okolicznym mediamarkt słuchawki te są dość drogie(130zł) więc chcę je kupić przez internet, ale dowiedziałem się, że jest masa podróbek tych słuchawek. Jak myślicie czy TE słuchawki są oryginalne i jak je rozpoznać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby ktoś sprzedawał podróbki tego modelu :hmm: .

Te polecam:

http://allegro.pl/item531960117_sennheiser...p3_mp4_box.html

 

Piękne

To kwestia gustu ale faktycznie sa ładne i proste zarazem, szkoda że napisy po jakimś czasie się ścierają,także polecam ich za często nie dotykac ;) .

 

Jedynym elementem, który nie wzbudza mojego zaufania to miejsce, gdzie kabelki wchodzą' do słuchawek - gumki sprawiają wrażenie delikatnych. Zobaczymy, jak to z nimi będzie.

Wiesz jak będziesz rzucał słuchawkami to żadne nie wytrzymają ;) , bez obaw mam je od 1,5 roku i ich staż liczę już w tysiącach godzin i żadnych problemów z kablami nie mam, ten materiał jest elastyczny i wytrzymały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]dowiedziałem się, że jest masa podróbek tych słuchawek

Ja także o tym nie słyszałem. Patrząc na cenę tych słuchawek to cena 80-130zł jest normalna i wynika ze źródła zakupu i marży sklepu. Ja swoje kupiłem na allegro za ~87zł.

 

Z perspektywy czasu mogę teraz powiedzieć, że mogłyby mieć trochę więcej basu. W sumie, to jedyne, co mógłbym im zarzucić. No i jak wiecie "apetyt rośnie w miarę jedzenia" - już teraz chciałbym sobie kupić cosik lepszego ^^, Ale na razie pienięsy nie mam =P

 

Pozdrawiam, MTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po przeczytaniu tej recki bardzo się nastawiłem na kupno tych słuchawek. Jestem graczem dość spory staż (cs 1.6) nie posiadam zbyt dużych środków na słuchawki (mam około 150 zł). I moje pytanie brzmi. Czy te słuchawki będą jakością dzwięku dorównywały przereklamowanym steelsound'om 3h ? Oczekuję na odpowiedź i z góry dzięki ! :)

 

PS. Kupiłem dziś Sennheiser hd201 wersja normalna. Teraz powiem krótko: zraziłem się firma steel sound. Porównanie do 3h to jakby porównywać mercedesa z fordem ... Sennki biją spokojnie na leb 3h. Sennki są wygodne i pozycjonowanie jest 100% lepsze niz w 3h ... Po 3 minutach gry 7 skanów poszło i wszystkie celne :) Więc gracze powiem wam tak, nie kupujcie nigdy 3h ... Po pół godziny trzymaniu ich na uszach poprostu byl straszny ból. pozycjonowanie tez zostawia wiele do zyczenia. Rozwiazalem juz swoj problem. A i jescze jedno wersja "game" od nowmalnej wersji rożni sie tylko kolorem i napisem ;x wiec nie wiem czy sie oplaca dopłacać okolo 40 zł za wygląd. Pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jakość dźwięku w muzyce masz o niebo lepszą :)

Jak widzisz te wszystkie chwyty reklamowe - bo to 'for gejmerz' działają na popyt ich produktów, ale czy na jakość ? ...

Miałby ktoś możliwość przetestowania tych Plantronicsow 367/377 z Sennkami HD 201 ? Chodzi głównie o pozycjonowanie przeciwnika w grach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszyscy polecają Nasze Sennki, dziwi mnie to, że na razie nikt nie powiedział o tych słuchawkach tak na prawdę nic złego. Wychodzi na to, że jest to na prawdę dobry produkt godny polecenia.

 

Również zmagałem się z tym pojedynkiem gamers vs normal słuchawki, posłuchałem ludzi z laba, a nie tak jak mówili kumple z cs'a - bierz SS 3H or Fatal!ty i będziesz miał nice słuchawki i ciesze się z tego wyboru i szczerze ten wybór polecam. Myślę, że ten dopisek for "gejmers' jest tylko podpuchą dla ludzi którzy myślą, że będzie to lepsze - po prostu tani chwyt reklamowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na razie wszyscy polecają Nasze Sennki, dziwi mnie to, że na razie nikt nie powiedział o tych słuchawkach tak na prawdę nic złego. Wychodzi na to, że jest to na prawdę dobry produkt godny polecenia.

 

Może to dlatego, że w tej cenie to najlepszy wybór? Lepsze mogą być tylko słuchawki droższe (jakie odkrycie =]), więc w przedziale do 100zł to chyba najlepszy wybór. Osobiście wahałem się pomiędzy modelem EH 150 ale jakoś mało informacji o nich było, a o HD 201 więcej opinii =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to najlepsze słuchawki za tą cene :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki mam od godziny;). Wcześniej/wciąż siedzę na głośniczkach Creative P5800. Przyznam szczerze, że po założeniu HD 201 odczułem pewien dyskomfort. Najgorszy jest brak regulacji głośności(nie wiem może to standard w słuchawkach a to są dopiero moje drugie słuchawki) i niski bas! Na moich głośnikach czuć dogłębniej basy no i siłę dźwięku. Niestety po systemowym ustawieniu głośności na full uszy nie puchną (nie wiem może coś przeoczyłem w opcjach). Za to słuchawki świetnie się sprawdzają np. w css. Teraz słyszę wszystkie dźwięki bardzo płynnie i dwyraźnie. Niestety jednak odniosłem wrażenie, że na tych słuchawkach grając w css dźwięk jest po prostu nieco niezbalansowany. Początkowo było za głośno, gdy przyciszyłem to zagłuszały dźwięki graczy itp.. Sądzę, że jeszcze się nie oswoiłem z przesiadki głośniki/słuchawki:). Mimo wszystko słuchawki są godne polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Brak regulacji spowodowany jest tym, że to nie są słuchawki projektowane do komputera, a raczej do domu, czy przenośnego odtwarzacza muzyki. W takich zastosowaniach regulacja głośności na kablu byłaby niepotrzebna.

Niedobór basu rzeczywiście można zauważyć. Jednakowoż osobiście mi to nie przeszkadza. Dodatkowo dzięki temu uszy nie męczą się nadmiarem basu. Poza tym uważam, że bas jest, i schodzi nawet nisko, tylko... brakuje mu trochę 'pałera' =] Za to jest precyzyjny =P Co do CS'a - grałem ale nie zauważyłem takiego problemu. Myślę, że szybka wizyta w zakładce 'audio' i małą regulacja suwaków powinna załatwić sprawę =]

 

Pozdrawiam, MTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Słuchawki są bardzo fajne. Szczególnie podoba mi się płynność dźwięków. Słychać każdy instrument(zmienia się gra pewnych instrumentów raz z lewej a raz z prawej strony). Fajnie to wszystko wygląda. Co do CS-a masz rację. W CS doskwiera mi tylko troche takie lekkie echo, ale jest ok. Dzieki tym słuchawkom poznałem nowe dźwięki, które wcześniej wydawało mi się, że nie istnieją(np w css). Świetne :red::thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zarejestrowałem się aby wam napisać coś o w/w słuchawkach a dokładniej o tym jakie są i co oferują. A więc oferują bardzo wiele najlepsze są chyba doznania dźwiękowe pod względem średnicy i wysokich tonów brzmią nieporównywalnie lepiej z każdymi innymi słuchawkami bas to trochę jak pukanie ale po korekcie wszystko brzmi perfect i były to do dziś moje słuchawki z których korzystałem jednak ostatnio zakupiłem za jedyne 71zł SENNHEISER HD 435 sklepowa cena ok 200zł różnice ? Nie pytajcie dźwięk nie do porównania tak jak by z poloneza do audi A8 wsiąść bas jest po prostu istne cudo głęboki niski z mega dynamiką, potęga gwiazdy śmierci i głębokość rowu mariańskiego to robi wrażenie! Wysokie i średnica jeszcze lepsze bardziej spokojne prawdziwy Hi End teraz dopiero zaczynam rozumieć ile jeszcze mi w kolumnach brakuje do takiego dźwięku. Stereofonia ? Można powiedzieć że ona po prostu JEST w HD201 była jakaś słaba była ale to co oferuje HD 435 to dopiero odlot często nawet w przeciętnym utworku słychać różne efekty w jakimś uchu ;) A wspomniane efekty ? Sporo rzeczy w HD201 nie słychać te słuchawki dopiero odkrywają prawdziwe oblicze muzyki aż się chce siedzieć i słuchać bo już przecież daleko po 2 w nocy ;) W przyszłości chciałem kupić HD 555 to chyba najwyższy model na jaki będzie mnie stać ale to może za rok bo po ponad roku zmieniłem HD 201 na te HD 435 używki trochę zniszczone ale nie przeszkadza mi to bo sprzęt przecież ma grać! Nie są to jakieś wielkie wady w paru miejscach widać przetarcie farby poza tym idealne. Jak już wcześniej kolega napisał poznaje się dzięki takim słuchawką nowe dźwięki których wcześniej się nie słyszało. Jedna wada jaką mają owe HD 435 jest gorsze tłumienie szumów zewnętrznych z otoczenia ale nawet cicha muzyka maskuje ten mankament który nikogo nie powinien martwić jeżeli słuchawek używa się zgodnie z przeznaczeniem ;) Dobry docisk do uszu słuchawek bo są to słuchawki otwarte nie jak HD 201 które są zamknięte, docisk jest na tyle efektywny że wszystko staje się jeszcze bliższe bardziej wyraziste no to trzeba samemu usłyszeć :D Słuchałem także HD 202 różnią się od HD 201 tylko basem mają go więcej ale ogólnie grają gorzej od HD 435. Jeżeli ktoś z was wybiera słuchawki to na prawdę radzę poczekać jeszcze chwilę odmówić sobie czegoś i brać wyższe modele HD np owe HD 435 które na mnie wywarło na tyle mocne wrażenie że nie zamienił bym ich nawet na 3 sztuki HD 201 :D No i to ciepełko w uszy w HD 435 coś pięknego aż szkoda zdejmować w HD201 można czuć faktycznie trochę dyskomfort zwłaszcza po dłuższym słuchaniu. Jeżeli ktoś chce zdjęcia proszę pisać postaram się zrobić. Pozdrawiam i życzę zadowolenia z jakże wspaniałego nałogu jakim jest słuchanie muzyki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Tak, to takie trochę porównanie obu modeli, ale w sumie może być. Potwierdza jedynie to, o czym sam przekonałem się po tygodniu z HD 201, że "apetyt rośnie w miarę jedzenia" =] Ja już wtedy chciałem sprawić sobie jakiś wyższy model. Słuchawki to jednak nie wszystko, więc zaraz kuknąłem na allegro, ile kosztują jakieś karty z X-Fi, ale... no tak - zarówno w kwestii słuchawek, jak i karty dźwiękowej powstrzymała mnie cena. Jak na razie przynajmniej =P

 

Pozdrawiam, MTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te słuchawki mają mikrofon, bo napisałeś tylko, że teraz da się rozmawiać przez niego ze znajomymi ale czy chodzi o mikrofon od słuchawek (jeżeli mają) czy o oddzielny mikrofon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki Sennheiser HD 201 nie posiadają wbudowanego mikrofonu do słuchawek. Są "zwykłymi" słuchawkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty mogłeś pracować na AC'97 i tych Sennkach. Dla mnie to był koszmar... W tym samym dniu zamówiłem SB Audigy, a na ten czas podłączyłem do laptopa, gdzie mogłem normalnie posłuchać muzyki - nie pustego dźwięki tak jak to w integrze... Więc, jeśli Tobie pasowało to wielki szacun, bo mnie po 10 minutach uszy zaczęły boleć od tego "pustego brzdękania".

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dzięki autorowi za recke i opiniom innych użytkowników. Dzięki nim ja również stałem sie posiadaczem owych Sennheiser HD 201...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj. Mogą być, tylko IMO potrzebują ciut mocniejszego źródła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad nimi również... Sam ma philispy shl 9600 i dźwięk jest cudowny tylko wygoda do kitu. Jak czytam że bass słaby to mnie zniechęca bo słucham Rapu. Miałem je na głwoie w MM we Wrocku i nosi się je super. Tylko ten bass :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...