Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Barbrady

Wybrzuszenie na piszczelu, pilne!

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż grałem dziś w piłkę, dostałem mocno w piszczel. Dalej już nie grałem, ale jakoś to rozchodziłem i bez problemu wróciłem do domu itd. Jadę do Torunia (studia), wysiadam, kupuję bilet na miejski i nagle mocno w piszczelu mnie zabolało. Podciągam spodnie i tu normalnie drugie kolano na piszczelu, ból promieniuje z tego miejsca...Zdjęcie w załączniku. Nie mogę praktycznie chodzić, co to może być :question: kolega proponował nawet 112, ale z wizytą u lekarza poczekam do jutra. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co mogło się stać, dajcie znać

post-114895-1229279187_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noż kurcze, jak można być tak nieodpowiedzialnym ? [:|]

Opuchlizna wielkości mniejszego jabłka, a ten sobie do jutra chce poczekać. Myślisz Ty trochę ?

Jedź do szpitala, nie wiadomo co tam masz. -,-

 

 

 

 

Aaaa i co do rady...

Ja w takich sytuacjach odrywam sobie nogę. Zawsze pomaga - po wybrzuszeniu ani śladu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr.Kafar

Ciąża pozamaciczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brawo! Odwlekaj wizytę u lekarza dalej, to może to może będziesz mógł zginać nogę tym drugim kolanem...

To by było bardzo interesujące. :>

 

NIE IDŹ DO LEKARZA. Będziesz sławny za jakiś czas ! :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kur czym prędzej jedź do lekarza, im dłużej zwlekasz tym bardziej pogarszasz swoją sytuację, a raczej Twojej nogi, szczególnie jeśli nic z nią nie robisz i pozostawiasz samej sobie. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny autorze. Weź po uwagę, że to może być rozległy krwiak powstały po pęknięciu milionów naczyń krwionośnych w nodze i że za kilka godzin będziesz już miał śliczny skrzep w nodze, a za kilkanaście może zacząć się martwica.

I co, dalej chcesz czekać do jutra?

 

Jeśli tak, to zastosuj stary indiański sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerost mozgowo-rdzeniowy. Twoj mozg ma takie rozmiary ze nie ma gdzie mieszkac i wybral sobie Twoj piszczel za mieszkanie. Wiele zycia Ci nie pozostalo, no chyba ze przebijesz go igla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowny autorze. Weź po uwagę, że to może być rozległy krwiak powstały po pęknięciu milionów naczyń krwionośnych w nodze i że za kilka godzin będziesz już miał śliczny skrzep w nodze, a za kilkanaście może zacząć się martwica.

I co, dalej chcesz czekać do jutra?

 

Jeśli tak, to zastosuj stary indiański sposób...

Czyli tak, jak mówiłem - Rwij dziada do kolana! :cool:

Tak to jest, jak zamiast grać na kompie, szaleje się w realu.

:rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to jest, jak zamiast grać na kompie, szaleje się w realu.

 

właśnie! zachciało sie wychodzić z domu to teraz ma!

 

 

 

 

:E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, a może tak trochę powagi :question: Dzwoniłem do kolesia obeznanego w temacie, mówił że to często się zdarza duża punktowa opuchlizna, żebym lód przyłożył. No i jakby trochę zeszło. Co myślicie :question: Ludzie którzy jaja sobie robią mogą wy... z tego tematu

 

Co do lekarza, o tej porze w niedziele? jedynie 112 chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę powagi to i ty okaż, co?

Pytać na forum komputerowym (noi co, że offtopic) o opuchliznę na nodze, czego oczekujesz, cudownej rady przez internet? Otrzymałeś ją już od kumpla przez telefon.

 

Czy może chcesz, żeby cię uspokoić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie dzwonienie na 112, oni Cię z tym wybrzuszeniem na nodze wyśmieją... Lepiej poczekaj do jutra, i idź do lekarza.

 

Widzisz, trzeba było w PESa albo Fife grać, a nie w realu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, a może tak trochę powagi :question: Dzwoniłem do kolesia obeznanego w temacie, mówił że to często się zdarza duża punktowa opuchlizna, żebym lód przyłożył. No i jakby trochę zeszło. Co myślicie :question: Ludzie którzy jaja sobie robią mogą wy... z tego tematu

 

Co do lekarza, o tej porze w niedziele? jedynie 112 chyba...

E tam. Są dyżury nocne i wychodzisz nawet lepiej, bo nie musisz w kolejce czekać. W każdym razie w Krakowie tak studenci mają w Scanmedzie. (a na pewno do niedawna mieli :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, a może tak trochę powagi :question: Dzwoniłem do kolesia obeznanego w temacie, mówił że to często się zdarza duża punktowa opuchlizna, żebym lód przyłożył. No i jakby trochę zeszło. Co myślicie :question: Ludzie którzy jaja sobie robią mogą wy... z tego tematu

 

Na PCLabie było wiele tematów "medycznych" i zawsze kończyły się w ten sam sposób. Nie wiem czego spodziewałeś się, zakładając własny.

 

P.S Spy Doctor może coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, a może tak trochę powagi :question: Dzwoniłem do kolesia obeznanego w temacie, mówił że to często się zdarza duża punktowa opuchlizna, żebym lód przyłożył. No i jakby trochę zeszło. Co myślicie :question: Ludzie którzy jaja sobie robią mogą wy... z tego tematu

 

Co do lekarza, o tej porze w niedziele? jedynie 112 chyba...

 

Ja bym się zgłosił na pogotowie [od razu/niezwłocznie], ktoś z odpowiednią wiedzą dalej by Cię pokierował choć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś od kości napuchło... :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spy Doctor może coś da.

:rotfl:

 

@Autor

 

Na pogotowie marsz! Tam lekarz przyjmuje w świątek, piątek i w niedzielę o każdej godzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam wyluzujcie człowiek gorsze rzeczy potrafi przetrzymać a wątpię żeby mega krwiak cie zabił, na 90% lekarz da jakąś maść i wyśle do domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że piszczel w najgorszym wypadku jest pęknięty, a w najlepszym mocno stłuczony a ta buła to obrzęk. Tą bule obłóż lodem i do lekarza marsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze Doctor Oetker bedzie najlepszym wyjsciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj tam wyluzujcie człowiek gorsze rzeczy potrafi przetrzymać a wątpię żeby mega krwiak cie zabił, na 90% lekarz da jakąś maść i wyśle do domu

 

zabic moze i nie. gorzej jak bedzie skrzep ->martwica-> amputacja :E wtedy przestanie być wesoło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...