Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Razdor

Książki S. Kinga - jakie polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Domyśliłem się tego, chodzi mi bardziej o to od czego najlepiej zacząć bo przecież nie wszystkie jego książki są tak samo dobre. Temat jest już dosyć długi i ciężko coś wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam właśnie jakiejś ciekawej książki do poczytania podczas dojazdów do pracy. Słyszałem bardzo wiele pochlebnych opinii o książkach S. Kinga i postanowiłem coś przeczytać. Co polecicie na początek?

na początek zacznij od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dotychczas przeczytałem tylko jedną pozycję Kinga - Bastion. I na pewno nie będzie to ostatnia :) Szczególnie, że Bastion przeczytałem niedługo po Łabędzim Śpiewie McCammona, który jest napisany w podobnej konwencji, ale jednak dużo słabszy.

 

Może ktoś polecić z Kinga coś bez motywów fantastycznych? Słyszałem wiele dobrego o Wielkim Marszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś polecić z Kinga coś bez motywów fantastycznych? Słyszałem wiele dobrego o Wielkim Marszu.

Wielki Marsz b.dobra ale zakończenie to parodia :E

 

Misery obczaj :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam właśnie jakiejś ciekawej książki do poczytania podczas dojazdów do pracy. Słyszałem bardzo wiele pochlebnych opinii o książkach S. Kinga i postanowiłem coś przeczytać. Co polecicie na początek?

 

Cmętarz zwieżąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem niedawno Sklepik z marzeniami. Na pewno jest to jedna z najlepszych książek Kinga (a mam za sobą już 25). Jest idealnie napisana. Pieczołowite budowanie całej historii, nakreślanie postaci i ich wzajemnych relacji itd. Prawie całkowity brak dłużyzn (co jak na Stefana jest rzadkością) i to mimo faktu, że książka jest bardzo długa. A na ostatnich 150 stronach wszystko, budowane przez kilkaset stron, pierdykło i zaczęła się prawdziwa akcja. Jak ktoś jeszcze nie czytał Kinga a chce zacząć, to Sklepik z marzeniami jest jednym z najlepszych wyborów na początek.

 

A w przypadku Kinga to ważne od czego ktoś zaczyna czytanie, bo niestety jest wiele pozycji, do których nowy czhytelnik może się bardzo łatwo zrazić i przez to odbić od całej twórczości tego pana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałam już wiele książek Kinga, ale moja ulubiona (do tej pory) to "Miasteczko Salem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałam już wiele książek Kinga, ale moja ulubiona (do tej pory) to "Miasteczko Salem".

Ta książka dobrze się zaczyna, ale później jest coraz gorzej... :kwasny: Chociaż pochodzi z niej jeden z moich ulubionych cytatów Kinga:

O trze­ciej nad ra­nem świat, ta sta­ra dziw­ka, nie ma na twarzy ma­kijażu i wi­dać, że bra­kuje mu no­sa i jed­ne­go oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto się skusić na nową książkę Kinga "Znalezione nie kradzione"? „Pobudka, geniuszu” – tymi niepokojącymi słowami zaczyna się opowieść o psychopatycznym czytelniku, którego literatura popycha do zbrodni - tak zaczyna się opis tej książki! Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że książka jest genialna? Zamówiłam w Matrasie, nawet nie dużo 26,90 zł. Jak ją tylko odbiorę, to czuję, że jedno popołudnie będzie z głowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ją tylko odbiorę, to czuję, że jedno popołudnie będzie z głowy!

nie no, co ty - jeszcze na kilku forach trzeba reklamę umieścić. To może zająć więcej niż niejedno popołudnie... krzywy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@milekp i tu się właśnie mylisz!

 

chkle.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W maju do rąk miłośników literatury grozy trafi pierwsza na polskim rynku kolekcja książek Stephena Kinga w ujednoliconej szacie graficznej. Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki współpracy Prószyński Media i Wydawnictwa Albatros, polskich wydawców dzieł pisarza. Kolekcja ukaże się w kooperacji z koncernem prasowym Ringier Axel Springer Polska.

 

Kolekcja Mistrza Grozy to najpełniejszy wybór utworów Stephena Kinga w ujednoliconej szacie graficznej i twardej oprawie. W skład kolekcji wejdą zarówno najpopularniejsze książki pisarza, jak „Zielona Mila”, „Lśnienie”, „Misery” czy „Carrie”, jak i książki warte przypomnienia, z niedostępnym od dawna „Sztormem stulecia” na czele. Kolekcja będzie składać się z 48 powieści i ukaże się w 64 tomach (niektóre książki z uwagi na swoją objętość zostaną podzielone na dwie części). Pierwszy tom pojawi się na rynku w poniedziałek 15 maja, a kolejne książki będą trafiać do kiosków i saloników prasowych co dwa tygodnie w środy, począwszy od 31 maja.

 

Całą kolekcję już teraz można zamówić w serwisie www.literia.pl/king. Kolejne tomy dostępne będą w kioskach i salonach prasowych co dwa tygodnie. Tom 1 będzie można kupić w specjalnej cenie: 7,99 zł (w prenumeracie 5,00 zł), każdy następny – w cenie 16,99 zł (w prenumeracie 14,99 zł). Na prenumeratorów czeka limitowana edycja kolekcjonerskich prezentów, w skład których wchodzą: metalowa podpórka do książek, płócienna torba, kubek, plecak i słuchowisko „Lśnienie”.

 

W Kolekcji Mistrza Grozy ukażą się:

 

Tom 1 – „Misery” od 15 maja 2017

Tom 2 – „Zielona Mila” od 31 maja 2017

Tom 3 – „Cmętarz zwieżąt” od 14 czerwca 2017

Tom 4 – „Carrie” od 28 czerwca 2017

Tom 5 – „Chudszy” od 12 lipca 2017

Tom 6 – „Łowca snów cz. 1” od 26 lipca 2017

Tom 7 – „Łowca snów cz. 2” od 9 sierpnia 2017

Tom 8 – „Buick 8” od 23 sierpnia 2017

Tom 9 – „Gra Geralda” od 6 września 2017

Tom 10 – „Ręka mistrza cz. 1” od 20 września 2017

Tom 11 – „Ręka mistrza cz. 2” od 4 października 2017

Tom 12 – „Dolores Claiborne” od 18 października 2017

Tom 13 – „Lśnienie” od 31 października 2017

Tom 14 – „Desperacja cz. 1” od 15 listopada 2017

Tom 15 – „Desperacja cz. 2” od 29 listopada 2017

Tom 16 – „Wielki marsz” od 13 grudnia 2017

Tom 17 – „Uciekinier” od 27 grudnia 2017

Tom 18 – „Talizman cz. 1” od 10 stycznia 2018

Tom 19 – „Talizman cz. 2” od 24 stycznia 2018

Tom 20 – „Rose Madder” od 7 lutego 2018

Tom 21 – „Stukostrachy cz. 1” od 21 lutego 2018

Tom 22 – „Stukostrachy cz. 2” od 7 marca 2018

Tom 23 – „Dziewczyna, która kochała Toma Gordona” od 21 marca 2018

Tom 24 – „Joyland” od 4 kwietnia 2018

Tom 25 – „Marzenia i koszmary cz. 1” od 18 kwietnia 2018

Tom 26 – „Marzenia i koszmary cz. 2” od 30 kwietnia 2018

Tom 27 – „Ostatni bastion Barta Dawesa” od 16 maja 2018

Tom 28 – „Czarny dom cz. 1” od 30 maja 2018

Tom 29 – „Czarny dom cz. 2” od 13 czerwca 2018

Tom 30 – „Blaze” od 27 czerwca 2018

Tom 31 – „Pod kopułą cz. 1” od 11 lipca 2018

Tom 32 – „Pod kopułą cz. 2” od 25 lipca 2018

Tom 33 – „Podpalaczka” od 8 sierpnia 2018

Tom 34 – „Worek kości cz. 1” od 22 sierpnia 2018

Tom 35 – „Worek kości cz. 2” od 5 września 2018

Tom 36 – „Miasteczko Salem” od 19 września 2018

Tom 37 – „Sklepik z marzeniami cz. 1” od 3 października 2018

Tom 38 – „Sklepik z marzeniami cz. 2” od 17 października 2018

Tom 39 – „Danse Macabre” od 31 października 2018

Tom 40 – „Dallas ’63 cz. 1” od 14 listopada 2018

Tom 41 – „Dallas ’63 cz. 2” od 28 listopada 2018

Tom 42 – „Nocna zmiana” od 12 grudnia 2018

Tom 43 – „Martwa strefa” od 27 grudnia 2018

Tom 44 – „Cztery po północy cz. 1” od 9 stycznia 2019

Tom 45 – „Cztery po północy cz. 2” od 23 stycznia 2019

Tom 46 – „Christine” od 6 lutego 2019

Tom 47 – „Bezsenność cz. 1” od 20 lutego 2019

Tom 48 – „Bezsenność cz. 2” od 6 marca 2019

Tom 49 – „Cujo” od 20 marca 2019

Tom 50 – „Historia Lisey cz. 1” od 3 kwietnia 2019

Tom 51 – „Historia Lisey cz. 2” od 17 kwietnia 2019

Tom 52 – „Oczy smoka” od 30 kwietnia 2019

Tom 53 – „Wszystko jest względne” od 15 maja 2019

Tom 54 – „Przebudzenie” od 29 maja 2019

Tom 55 – „Komórka” od 12 czerwca 2019

Tom 56 – „Doktor Sen cz. 1” od 26 czerwca 2019

Tom 57 – „Doktor Sen cz. 2” od 10 lipca 2019

Tom 58 – „Regulatorzy” od 24 lipca 2019

Tom 59 – „Bazar złych snów cz. 1” od 7 sierpnia 2019

Tom 60 – „Bazar złych snów cz. 2” od 21 sierpnia 2019

Tom 61 – „Cztery pory roku” od 4 września 2019

Tom 62 – „Szkieletowa załoga” od 18 września 2019

Tom 63 – „Rok wilkołaka” od 2 października 2019

Tom 64 – „Sztorm stulecia” od 16 października 2019

 

Świetne! większośc pozycji z tej listy przeczytałem ale i tak pisze się regulerne kupowanie i czytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę naciągane hasło "najpełniejszy wybór utworów" Stefana. Imho nie ma jednych z najlepszych - "To", "Bastionu", "Mrocznej wieży". Sporo podzielonych bez sensu na dwie części.

Ale w sumie fajna kolekcja i cieszę się, że w ostatnich latach czytam tylko wersje cyfrowe, bo chyba kolejna kobyła zawalałaby mi chatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój gust. Ja od Miasteczka Salem zaczynałem i bardzo ją lubię, ale nie jest to jego najlepsza książka, bo co do tego pełnej zgodności nigdy nie będzie. W moim topie jest jeszcze Dallas '63, Lśnienie, Ręka Mistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bastion, To, Miasteczko Salem i Mroczna wieża - każdą mogę polecić z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...