Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bakuss

Szybkie dania z mikrofali

Rekomendowane odpowiedzi

W dzisiejszych czasach dużo osób na jedzenie nie ma czasu, a jak wiadomo mikrofalówka to jedna z najszybszych form pomocnych przy przygotowaniu posiłku.

 

Powiedzcie, jakie macie pomysły na szybkie i DOBRE jedzenie (obiady, desery, przekąski) ?

 

 

PS. A i proszę nie pisać odpowiedzi typu "nie jedz z mikrofali bo to nie zdrowe". Wiem jak działa mikrofalówka. Kiedyś mówiono ze telefony komórkowe powodują raka, a miliony używają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeśli chodzi o moją osobę to kiedyś jadłem sporo z mikrofali i zasmakowała mi lasagne dostępna w wielu marketach. Nazwy niestety nie pamiętam, cena wahała się w okolicach 5-6zł. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mleka nie grzej w mikrofali - takie mleczko jest już toksyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda - tak z 1 cm, wrzucasz połamane spaghetti albo inny makaron, mieszanka włoska Frosty, trochę koncentratu i żarcie jak marzenie.

 

 

 

Tylko mleka nie grzej w mikrofali - takie mleczko jest już toksyczne.

To cud że żyję :cold: bo często sobie grzeję poranną kawę z mlekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

melon :E

 

 

 

nie nie żartuje, nie wkładajcie melona do mikrofali bo w melonie utworzy się para wodna i w najgorszym wypadku rozsadzi mikrofalówkę :D

 

Woda - tak z 1 cm, wrzucasz połamane spaghetti albo inny makaron, mieszanka włoska Frosty, trochę koncentratu i żarcie jak marzenie.

 

hmm i to wszystko naraz włożyć? to jednego naczynia? i do mikrofali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm i to wszystko naraz włożyć? to jednego naczynia? i do mikrofali?

Tak, tylko w trakcie parę razy trzeba przemieszać, żeby się makaron nie skleił. Oprócz tego oczywiście przyprawy, jakie kto chce. Makaron musi byc pod spodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bułka z żółtym serem i na to jakaś dobra musztarda albo ketchup. Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Push-up3k
Gumę jeść?

Zapewne miał na myśli opiekacz, który jest w większości mikrofalówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To cud że żyję :cold: bo często sobie grzeję poranną kawę z mlekiem.

 

To od razu nie zabija. L-prolina (chyba tak to się nazywało) pod wpływem mikrofal przechodzi w D-prolinę, a ta jest toksyczna. Na szczęśćie nie są to jakieś znaczące ilości, ale jeśli ktoś tak na przykład podgrzewa codziennie dzieciom mleczko, to po kilku latach efekty mogą być widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To od razu nie zabija. L-prolina (chyba tak to się nazywało) pod wpływem mikrofal przechodzi w D-prolinę, a ta jest toksyczna. Na szczęśćie nie są to jakieś znaczące ilości, ale jeśli ktoś tak na przykład podgrzewa codziennie dzieciom mleczko, to po kilku latach efekty mogą być widoczne.

Iii, to ja wcześniej umrę na coś innego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gumę jeść?

bułka owinieta w jakis papier lub cos w rodzaju folii jest nawet jadalna po zagrzaniu w mikrofali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi mikrofalówkami to ja mam dylemat.

 

Bo z jednej strony nie-wiadomo-jakie-źródła i straszne informacje o szkodliwości

 

http://www.laleva.cc/environment/microwave.html

 

Z drugiej podobno nie szkodzą wcale, albo nawet mniej niż tradycyjne gotowanie

 

http://www.nytimes.com/2006/10/17/health/17real.html?_r=1

 

Dochodzę do wniosku że lepiej brokuły, rybe i odgrzewany ryż z mikrofalówki, niż chleb z szynką bez podgrzewania, co nie? Kai Wren używa i żyje to chyba kupie sobie takie cudo (z drugiej stony to niedobrze, bo zawsze mamy odwrotne opinie, czyli to że używa nie powinno mnie cieszyć ;d)

 

Może mi ktoś poleci jakąś fajną mikrofalówkę? Na razie stanąłem na czymś takim - http://www.agito.pl/wolnostojace/samsung-g...239.334438.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekąska z mikrofalówki na szybko - chleb+szynka+ser+oliwki+jakieś oregano czy inna przyprawa :), 'ciastko w 5 minut'(jest o tym temat :D)

Coś do kupienia - głównie lasagne, fasola po bretońsku i pizza(idealna nie jest ale większość da się zjeść :E), zapiekanki(zwykle niestety dość przeciętne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dochodzę do wniosku że lepiej brokuły, rybe i odgrzewany ryż z mikrofalówki, niż chleb z szynką bez podgrzewania, co nie? Kai Wren używa i żyje to chyba kupie sobie takie cudo (z drugiej stony to niedobrze, bo zawsze mamy odwrotne opinie, czyli to że używa nie powinno mnie cieszyć ;d)

 

Może mi ktoś poleci jakąś fajną mikrofalówkę? Na razie stanąłem na czymś takim - http://www.agito.pl/wolnostojace/samsung-g...239.334438.html

Zuośliwiec.

A może się jednak polubimy? :>

Ja mam najprostszą Whirlpoola, tylko timer i skokowe ustawienie mocy. Często jest tak, że jak przychodzę złachana jak mop z pracy, to takie wrzucenie wszystkiego naraz jest super. Albo kiedy mam coś w zamrażarce podzielone na jednorazowe porcje - gotowane klasycznie - nie ma nic lepszego.

 

Jeśli kogoś to interesuję, postaram się poskładać i zrobić pdf - kiedyś tłumaczylam taką książkę "Gotowanie w kuchence mikrofalowej". Powinnam to jeszcze gdzieś mieć. Nitk tego nigdy nie wydał, bo wydawnictwo padło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz pan kawałek chleba, na to masło, na masło czosnek, a potem w dowolnej kolejności, zależnie co masz: szynka, ser, majeranek, papryka sypka słodka, kiełbasa, sól, salami, ogórek kiszony, sałata. Na to elegancko następny kawałek chleba tak, aby wszystko ładnie przykryć i sru, do mikrofali. Pamiętaj, żeby na każdą przyprawę dać trochę masła, to się ładnie rozpuści i rozpłynie po całości.

 

A z gotowców to pizza Rigga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mikrofali najlepsza jest parówka w bułce i myślcie sobie co chcecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie rano 2-3 parówki, na to gruby plaster sera i elegancko się skleja, do tego świeży miękki chlebek - bagietka/vega czy wega xD i sos cygański bądź ketchup. Druga rzecz to hamburger, mięso z hipermarketu, papryczka ze słoika taka marynowana chyba, ogórek, ser i ketchup. Warto pokombinować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sos cygański

Kocham cię. Jesteś boski :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. A i proszę nie pisać odpowiedzi typu "nie jedz z mikrofali bo to nie zdrowe". Wiem jak działa mikrofalówka. Kiedyś mówiono ze telefony komórkowe powodują raka, a miliony używają...

Tak trochę offtopowo... kiedyś włączyłem sobie radiową "Trójkę", tam była audycja właśnie o jedzeniu z mikrofalówki. No i oczywiście stara babcia, ekspertka, i równie znająca-się-na-wszystkim prowadząca jechały po mikrofalówkach, jakie to niezdrowe itd... było dość niewiele telefonów, głównie durne i potwierdzające te baby, aż nagle zadzwonił typ, który, jak się okazało, był inżynierem konstruującym takowe urządzenia, opieprzył babki, w połowie opieprzu gościa rozłączyli ze studiem, po 10 sekundach milczenia i ewidentnego zatkania dalej kontynuowały pierdoły :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mirofali odgrzewałam tylko.. pierogi ruskie. Zawinęłam je w siateczkę foliową przez co się nie zeschły.

No i mleko odgrzewam. I chyba tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kocham cię. Jesteś boski :D

 

:cool: wiem :cool:

Sos cygański number :thumbup:

Co do mikrofali to dzisiaj świetnie odgrzewało mi się fasolke po bretońsku ;) Musze jeszcze pokombinować, na ile nastawiać funkcje grill, żeby kanapki były kruche, bo narazie to pół na pół xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dania z mikrofali najzdrowsze nie są, ale sama nie mam też nic przeciwko, choć od dawna tego urządzenia nie mam i nie używam (nie mam potrzeby). Szybkie dania mogą być nie tylko z mikrofali, wolę jednak coś ugotować, a żeby zaoszczędzić czas można też skorzystać z oferty https://mrchef.pl/jak-to-dziala, zamówić sobie przepis, składniki, dowóz i potem samemu upichcić na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...