Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

woyteck23

Jak sprawdzić taktowanie RAMu?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Czy któś może mi doradzić jak sprawdzić jakie ma taktowanie mój RAM. Są to kości PC2700 333MHz albo 400MHz na płycie Abit NF8. Sprawdzałem w Everest Ultimate Edition 2005 ale nie jest napisane! Czy ktoś może wie dlaczego. czy może mieć znaczenie, że mam wsadzone 2 kości (1GB i 512MB), które mają różne taktowanie i dlatego program nie potrafi powiedzieć ile tam jest? Czy bezpiecznie jest kupić kość o wyżśzym taktowaniu (w tym przypadku 400MHz)? Ktoś mi mówił, że jeżęli kość jest za szybka dla płyty i mnożnik na płycie nie taki co trzeba to wtedy obie kości mogą pracować dużo wolniej, np. 200MHz zamiast 400MHz czy jakoś tak :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz dwie kości o różnym taktowaniu, to obie mają taktowanie tej wolniejszej.

sprawdź za pomocą CPU-Z najprościej... także przy uruchamianiu komputera BIOS powinien zgłosić, czy masz pamięć PC2700 czy PC3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem CPU-Z i pokazuje, że mam DRAM frequency 200.9MHz. Jak teraz sprawdzić czy to jest mnożone i przez ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstalowałem CPU-Z i pokazuje, że mam DRAM frequency 200.9MHz. Jak teraz sprawdzić czy to jest mnożone i przez ile?

CPU-Z pokazuje rzeczywiste taktowanie RAM, nie efektywne. Czyli ffektywnie masz 400MHz, czyli DDR400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze napisane, że obydwie kości mają Max. Bandwith PC3200 (200MHz). Czyli jakbym chciał zamienić tę kość 512MB na 1GB to musiałbym brać PC3200 jak jest napisane pod CPU-Z, czy PC2700 jak mi podało w konfiguratorze Crucial'a. I jakie taktowanie miałbym wybrać? Mam do wyboru 333MHz i 400MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC3200 to kości DDR taktowane efektywnie 400MHz (rzeczywiste 200).

PC2700 to efektywne 333MHz (rzeczywiste 166).

 

aby nie spowolnić swoich aktualnych kości, kup PC3200, czyli kości taktowane efektywnie 400MHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PC3200 to kości DDR taktowane efektywnie 400MHz (rzeczywiste 200).

PC2700 to efektywne 333MHz (rzeczywiste 166).

 

aby nie spowolnić swoich aktualnych kości, kup PC3200, czyli kości taktowane efektywnie 400MHz...

 

Faktycznie w Crucialu jest napisane przy PC2700, że ma 333MHz, a przy PC3200 - 400MHz. Jak można sprawdzić jaką dokładnie pamięć obsługuje płyta (czy np. do tego mojego Abita NF8 nie weszła by jeszcze lepsza pamięć, albo czy mógłbym przełożyć z mojego kompa RAM PC3200 do kompa kolesia który na pewno obsługuje PC2700, ale nie wiem czy pociągnie PC3200) i czy mnożnik na płycie możę być większy niż 2 i od czego to zależy?

I jeszcze jedno; jakbym wsadził do kompa kość 333MHz i 400MHz to obydwie kości by chodziły z prędkością 333MHz czy 166MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ramu (tak żeby nie zakładać nowego tematu). Czym się różńi high-density od low-density memory, jak to przetłumaczyćn a polski i jak się to oznacza. Czy trzeba to brać pod uwagę jak się kupuje nowy ram do peceta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie, o dosyć w sumie podobnej tematyce, więc nie ma sensu zakładać nowego tematu.

 

Ustawiłem mój RAM w BIOSie na 333MHz - 667MHz efektywnie (PC2-5300 chyba). Dlaczego więc CPU-Z pokazuje mi, że DRAM Frequency wynosi 300MHz? W FSB:DRAM mam wpisane "CPU/9". Mój procek to Athlon X2 5200+ 2700MHz (13,5 x 200MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...