Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Firekage

HP 2228H -22 calowa TN "glare" ,pseudo recka

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak mam rozłożyć ten monitor???przekręciłem już monitor ale nie wiem jak go wyprostować;/

 

edit. już zrobiłem:D zajrzałem do instrukcji na CD.

edit2. WOW jestem pod wrażeniem.Jak by jakiś użytkownik mógł podać jego ustawienia, był bym bardzo wdzięczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo jak ktoś szuka tego odbitego światła specjalnie to mu przeszkadza :lol2: ,ja patrząc w monitor koncentruje się głównie na tym co wyświetla a nie co odbija,przez całe lata ludziska mieli telewizory i monitory z szybami i jakoś z tym żyli,a teraz.... :o

 

Swieta prawda. 7 lat siedzialem na CRTkach , moj ostatni mial antyrefleksa - i tak widzialem odbicie , na HP mam je rowniez w takiej samej formie - nic , a nic mi to nie przeszkadza , gdyby tak bylo to na pewno nie kupilbym go.

 

Fire, gratuluję wyboru i cieszę się, że przypadł Ci do gustu ten monitor :D No i witam Cię w klubie glarowych HP-ek ;)

Serdeczne dzieki. Ciesze sie kazdego dnia , zwlaszcza gdy gram bo gry wygladaja oblednie , choc i filmami nie pogradze. Ciesza profile tematyczne itd.

 

Teraz sobie "testowo" mecze COD4 - rewelacja.

 

Też bardzo długo wybierałem monitor dla siebie (ponad rok!), niusy o serii Pavilon śledziłem i czytałem wszelakie recki, fotki. Śledziłem wahania cen od 1500zł do 899zł (i to był kulminacyjny moment, taniej nie mogło być, tuż przed jego wycofaniem z rynku).

 

Wiesz , ja generalnie czytalem o tym ponad 3 miesiace , ale na niego zwrocilem uwage moze nie przez recenzje bo tych praktyczie nie ma , ale przez stopke. Spodobala mi sie , mialem okazje pomacac , zobaczyc jak to w realu sie sprawuje. Nastepnie widzialem go oraz jego braci w akcji : kilka razy filmy , kilka razy gry na tle innych monitorow cenowo podobnych , ale nie glarowek. Wybor byl oczywisty. Jednak aby zorientowac sie o ewentualnych problemach przelecialem tematy o 1907 i 2207 , pozniej kolejny raz mialem okazje zobaczyc go z X360 i jakas "japonska" siekanina ala DMC4 - bylem juz pewien tego , ze on nie smuzy etc.

 

Do dziś cenie jego ergonomię, dobrą jakością skalowania obrazu (grywam w starsze gry np Diablo 2), wygodnym przełącznikiem profilów (dzięki czemu reguluję natychmiast jasność ekranu dzień/noc) oraz zmiany źródła obrazu. A wygląd do dziś robi wrażenie :) Pasowała mi szyba, bo miałem wcześniej CRT Szajsunga z szybą...

 

Same here :D Ergonomia tej stopki to cos z czego inni powinni brac przyklad , rewelacja i zabawna rzecz - dotychczasowo aby cos zmienic w innych trzeba bylo robic to metoda silowa. Tutaj? Jednym palcem gora , dol. Wypas. Skalowanie sprawdzalem , z tym ze do 1024x768 - jest swietne , a nawet jesli bede potrzebowal 800x600 tak mozna w nim odpalic 4/3 i okno. Szyba rowniez nie robi mi problemow , tyle lat CRT - to przeciez juz bym zawalu dostal :D , nic z tego :D

Nasze HP ma jedyny minus, którą można kochać albo nienawidzić ;) Słabsze kąty widzenia w pionie - jest 160 st a nie jak większość TN-ek ma, 170 st. A w moim przypadku, brak trzeciego źródła sygnału jaką masz u Ciebie - DVI-D (na szczęście niepotrzebne).

 

Wiesz , powiem tak - mialem kiedys IIYame , tez 160. Dzisiejsze TN to nie to co 2 lata temu , to nie to co rok temu mozna bylo kupic. Dzis siedze na nim - to TN , a kolory mam (poza szarym - wiadomo) jak na CRT czy xVA. Katy? Tez nie problem , na IIyamie delikatny ruch w ktoras ze stron i juz obraz sie gubil.

 

Rozumiem , ze smigasz na HMDI?

witam jak mam rozłożyć ten monitor???przekręciłem już monitor ale nie wiem jak go wyprostować;/

 

edit. już zrobiłem:D zajrzałem do instrukcji na CD.

edit2. WOW jestem pod wrażeniem.Jak by jakiś użytkownik mógł podać jego ustawienia, był bym bardzo wdzięczny:)

 

Ustawien Ci nie podam , to nie ma sensu , zmieniam je w zaleznosci od tego co robie. Gram na profilu Game - nic nie ruszam bo mi sie podoba , ogladam na Movie , ale jedyny profil , ktory ruszylem to TXT. Zmieniam kontrast i brightness w zaleznosci od pory dnia. Przewaznie siedze na 15-15 albo 25-25 w tym momencie na tym pierwszym nastawie (6500K) , ale juz mialem i nizej , gdy w caly dzien siedzialem - w nocy zjechalem ponizej 15. Na 15/25 mozna siedziec caly dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak nie jest to monitor dla każdego. U mnie przez słońce nic by nie było widać. Dlatego wybrałem coś o wiele tańszego i matowego - E2200HDA z dobrym kablem D-sub za 480 zł ; ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem szczęśliwym posiadaczem tego monitora :D biłem się do końca z myślami czy szyba to na pewno dla mnie, ale kiedy już zaparkował u mnie na biurku wiedziałem, że to była dobra decyzja ( dzięki Firekage że zwróciłeś moją uwagę na ten monitor :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale i tak nie jest to monitor dla każdego. U mnie przez słońce nic by nie było widać. Dlatego wybrałem coś o wiele tańszego i matowego - E2200HDA z dobrym kablem D-sub za 480 zł ; ).

 

Kosa , to sa w pewnym sensie mity - smigales na CRT? Ja przez 7 lat , jakos nie widze aby to ludziom w nich przeszkadzalo , mi tak samo w tym LCD. Gram w rano , po poludniu - zero problemow. Za mna of koz okno plus slonce.

 

Zostałem szczęśliwym posiadaczem tego monitora :D biłem się do końca z myślami czy szyba to na pewno dla mnie, ale kiedy już zaparkował u mnie na biurku wiedziałem, że to była dobra decyzja ( dzięki Firekage że zwróciłeś moją uwagę na ten monitor :) )

 

:thumbup:

 

Trzymaj menu jak wlaczasz monitor , trzymaj go do momentu az odpali sie obraz , pusc menu , wejdz jeszcze raz do menu tym klawiszem - odblokowales opcje serwisowe :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Same here :D Ergonomia tej stopki to cos z czego inni powinni brac przyklad , rewelacja i zabawna rzecz - dotychczasowo aby cos zmienic w innych trzeba bylo robic to metoda silowa. Tutaj? Jednym palcem gora , dol. Wypas. Skalowanie sprawdzalem , z tym ze do 1024x768 - jest swietne , a nawet jesli bede potrzebowal 800x600 tak mozna w nim odpalic 4/3 i okno. Szyba rowniez nie robi mi problemow , tyle lat CRT - to przeciez juz bym zawalu dostal :D , nic z tego :D

No dokładnie. Skalowanie monitora jest super, się zgadzam. Szybę mam w kolejnym ekranie, w laptopie Toshiba L300-1AM :D

 

Rozumiem , ze smigasz na HMDI?

Dokładnie. Jadę z kompa na HDMI, a na VGA mam podpięty kabel z zewnętrznego tunera telewizyjnego do którego mam podłączony odtwarzacz DVD Wiwa (via kablem komponent RGB) :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy FlashMan?

 

Śledziłem wahania cen od 1500zł do 899zł (i to był kulminacyjny moment, taniej nie mogło być, tuż przed jego wycofaniem z rynku).

 

Czaję się na ten monitor ponad miesiąc. W moim Saturnie i dwóch MediaMarkt'ach ich zabrakło. (czekam na dostawy)

Międzyczasie upolowałem w Sirius.pl za 888zł. A na drugi dzień konsultant napisał mi że "się skończyły" (dodam że przez ponad tydzień po złożeniu zamówienia była niezmienna informacja że są dostępne). Też czekam na dostawę. :mad3:

 

PS.

Problem wszystko odbijającej szyby rozwiązałem (mam nadzieję) roletami na oknach. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj partnera HP w swoim mieście, bo to nie tylko MM, czy Saturn. WYSZUKIWARKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage

 

O ile pamiętam, to rozważałeś także NEC'a EA221WM. Mogę spytać dlaczego z niego zrezygnowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mógłby ktoś sprawdzić czy faktycznie jest możliwość zamontowanie tego monitora na ścianie - VESA 100. Bo tak podaje oficjalna strona HP, też inne strony, ale ja na żadnym zdjęciu nie zauważyłem takiego mocowania. Ewentualnie proszę o jakieś zdjęcie, gdzie będzie to widać. Bo nie chcę kupić w ciemno, żeby potem się rozczarować :)

 

I jeszcze jeżeli jest taka możliwość, to sprawdźcie proszę jaka jest głębokość monitora bez podstawki, czyli tylko ekranu.

 

Byłbym bardzo wdzięczny, bardzo mi na tym zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to znaczy FlashMan?

To znaczy, że czekałem na obniżki cen monitora HP model W2207h na tyle, by był opłacalnym zakupem dla mnie.

 

A więc śledziłem jak jego cena spadała z ok 1500zł (chyba Komputronik :E ) do 899zł (w tym przypadku sklep esc.pl), która była ostateczną wartością - jesienią został wycofany z oferty i zastąpiony powyższym modelem.

 

:)

 

Witam

 

Mógłby ktoś sprawdzić czy faktycznie jest możliwość zamontowanie tego monitora na ścianie - VESA 100. Bo tak podaje oficjalna strona HP, też inne strony, ale ja na żadnym zdjęciu nie zauważyłem takiego mocowania. Ewentualnie proszę o jakieś zdjęcie, gdzie będzie to widać. Bo nie chcę kupić w ciemno, żeby potem się rozczarować :)

 

I jeszcze jeżeli jest taka możliwość, to sprawdźcie proszę jaka jest głębokość monitora bez podstawki, czyli tylko ekranu.

 

Byłbym bardzo wdzięczny, bardzo mi na tym zależy.

Wszystkie modele 22-calowe z serii Pavilion ma możliwość zamocowania na ścianie wg standardu VESA 100.

 

- wejdź w poniższą stronę firmową HP:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/manualC...p;lang=en

 

- ściągnij ostatni dokument pdf zwany "User's Guide w2228h, w2448h, w2448hc, w2558hc LCD Display",

 

- przewin stronę pdf na "3-3" czyli na 15 stronę w pdf.

 

I tam jest ilustracja demontażu osłony i miejsca na śruby montażowe na ścianę :)

 

PS. Co do grubości ekranu monitora nie mierzyłem, ale to nie jest grubsze niż 10 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc śledziłem jak jego cena spadała z ok 1500zł (chyba Komputronik smilies/szczerbaty.gif ) do 899zł (w tym przypadku sklep esc.pl), która była ostateczną wartością - jesienią został wycofany z oferty i zastąpiony powyższym modelem.

 

Aaa... teraz rozumiem. Już myślałem że nie mam co czekać na dostawy w sklepach i że muszę szukać innego modelu Co może być przyczyną takiego deficytu towaru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aaa... teraz rozumiem. Już myślałem że nie mam co czekać na dostawy w sklepach i że muszę szukać innego modelu Co może być przyczyną takiego deficytu towaru?

To nie deficyt towaru, lecz ulepszenie modelu W2207h o szybszą matrycę i dołożeniem złącza DVI-D do istniejących złącz w starszym modelu (D-SUB i HDMI).

 

Kolejność modeli jest taka: W2207 -> W2207h -> W2228h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

du_gi'emu chodziło o to, czemu jest teraz taki deficyt z dostępnością w sprzedaży HP 2228H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 pytanka odnośnie HP W2228H:

1. czy móglbyś mi zmierzyć jaka jest jego szerokość?(bo rożne dane na ten temat znlazlem)

2. Jakie kable byly w zestawie?

3. Czty ma on jakieś wady? bo ty wypisaleś same zlaety.

z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
du_gi'emu chodziło o to, czemu jest teraz taki deficyt z dostępnością w sprzedaży HP 2228H.

We Wroclawiu nie ma zadnego - MM i Saturn uginaly sie pod ciezarem tego , gdy bralem swojego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 3 pytanka odnośnie HP W2228H:

1. czy móglbyś mi zmierzyć jaka jest jego szerokość?(bo rożne dane na ten temat znlazlem)

2. Jakie kable byly w zestawie?

3. Czty ma on jakieś wady? bo ty wypisaleś same zlaety.

z góry dzieki

 

1. WWW HP czyli strona producenta

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/ho/WF...57-3733145.html

http://h20195.www2.hp.com/v2/default.aspx?...amp;oid=3733145

http://h20195.www2.hp.com/PDF/c01506870.pdf

2. Kable ma jakies , dla Ciebie najwazniejsze jest to , ze posiada :

-zasilajacy

-dsub

-hdmi

Nie posiada kabla DVI

3.Tak , ma jak kazda TNka:

-katy tej glarowki sa o 10 stopni mniejsze bodajze w pionie jesli dobrze pamietam , ale to tez masz na ich www. Zamiast 170/170 jest bodajze 160/160

-jak kazda TNka tak i ta ma backligh bleeding , ale o sprawach oczywistych nie pisalem. Daj ciemne tlo , odpal lampy na maxa (przewaznie jest to tryb film z dynamicznym kontrastem) tak zobaczysz podswietlanie lamp. Nie myl tego z tak zwana nierownomiernoscia podswietlania , o ktorej pisze sie w kontekscie tanszych paneli. Mialem 2 sztuki 2228HP i w kazdym z nich bylo to wzorowe. Nie widac miejsc , w ktorych lampy moglby swiecic slabiej , gorzej. Przynajmniej ja tego nie zauwazylem na 2 modelach

-brak 2 szybkich klawiszy do nawigacji miedzy trybami. Of koz tutaj juz sie czepiam bo wiekszosc tego nie ma , ale przydaloby sie bo za kazdym razem trzeba wejs do menu , aby zmienic tryb ogladania )movie , game , custom etc)

-matryca latwo sie brudzi :E , tak samo jak i ramka - dlatego nie zerwalem folii ochronnej z ramki bo mi sie nie chce czyscic sladow po palcach :E

-pewnie glosniki :E 2W , sory ale nie slucha sie na takich filmow. To samo mialem w Benwu i od razu w nim to wylaczylem :E

-2 klasa iso odnosnie matrycy czyli pomijajac polityke 0 pixeli stosowana w roznych sklepach - masz prawo do kliku badow. Jednak jak mowilem , w MM mozesz do 7 dni wymienic od reki - wymienilem bo kupilem monitor z przetraconym pivotem , w Saturnie do 14 dni , a jak sie zalapiesz na promocje HP to do 30 dni wedlug ich pracownika , ktory mnie tak informowak. To samo ma LG. Generalnie jest to lekka sciema sluzaca lapaniu klientow...

 

 

Wazna rzecz : monitor nie piszczy jak jego starsi bracia przy regulowaniu parametrow pracy. Slychac delikatne piszczenie jesli sie go wylaczy przyciskiem - praca zasilacza. Tutaj druga uwaga - aby to uslyszec trzeba trzymac uszy przy tylnej czesci monitora , tam gdzie jest zasilacz. Siedzac 30 cm od niego przy wylaczeniu - tego piszczenia nie slychac. Of koz to moje odczucie :P Jesli nie wiesz ocb. tak wyobraz sobie piszczaca grafe. Ta ma sile pisku bazowa na 100% , moniek ma 10% z tego jesli mialbym opisac to blizej.

 

wiecej nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, rozumiem że nic poważnego. Z tym piszczeniem to bym się nie przejmowal bo:

1. siedze kolo 50cm od 17" a nie wiem ile będę siedzial od 22"

2. Moja grafa(galaxy 8800gt) buczy tak że spokoju przez chwile nie mam prze chwile więc szumieniem bym się nie przejmowal.

Dobra jak tylko pojawi się w jakiejś niższej cenie w MM lub Saturnie w Krakowie to pojade po niego.

 

PS: czy jeszcze jakiś sklep daje te 7 dni na wymiane bez powodu w Krakowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kupowania w MM czy Satrunie to polecam rozmowę na temat wymiany LCD na innym egzemplarz z kierownikiem działu. Co sprzedawca to inna wersja - 7/14 dni, a nawet usłyszałem, że HP daje 2 lata na zero bad pixeli. :o

 

Monitory są w Komputroniku, więc można w ich lokalnym sklepie troszkę się potargować, bo w AB są na stanie i cena oczywiście niższa. ;)

 

Firekage, co do matrycy Glare w tym monitorze. Czytałem Twoje wypowiedzi, ale HP mogło by wziąć przykład z Acer i ich technologii CrystalBrite. Widziałem HP 2228H i Acer f-22 stojące obok siebie. HP wymięka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP tez ma CrystalBrighta. Nie przecze , ze HP to "masta" , Acera nie widzialem , a i nie kupilbym tego bo sporo czytalem o tym jak wyglada serwisowanie Acera.

Jesli mowisz o tym Acerze :

http://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_serwisie/acer+f22

To jakby nie bylo srednio jest drozszy o 200/300 zl liczac po najtanszym "kursie". Wiec nie dziwie sie , ze mogl "wymieknac". Tak samo moglbym obok Acera , ktory dochodzi do 1400 zl , postawic Della i tez Acer padlby... W momencie , gdy za TN mam zaplacic po 1200 tak wole panel IPS...a nie TN :) Dla mnie TNka ma sens do 1000 zl MAX. W segmencie do 1000 zl wedlug mnie HP nie ma konkurenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera u mnie w Krakowie ma być dostępny w MM dopiero w polowie lutego bo wedlug nich tak twierdzi HP. troche glupio to zabrzmialo...

 

EDIT: móglbyś zrobić zdjęcia jak to wygląda z tym pivotem?(Co prawda widzialem ale jak recka to powinno być wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HP tez ma CrystalBrighta. Nie przecze , ze HP to "masta" , Acera nie widzialem , a i nie kupilbym tego bo sporo czytalem o tym jak wyglada serwisowanie Acera.

Jesli mowisz o tym Acerze :

http://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_serwisie/acer+f22

To jakby nie bylo srednio jest drozszy o 200/300 zl liczac po najtanszym "kursie". Wiec nie dziwie sie , ze mogl "wymieknac". Tak samo moglbym obok Acera , ktory dochodzi do 1400 zl , postawic Della i tez Acer padlby... W momencie , gdy za TN mam zaplacic po 1200 tak wole panel IPS...a nie TN :) Dla mnie TNka ma sens do 1000 zl MAX. W segmencie do 1000 zl wedlug mnie HP nie ma konkurenta.

W sumie nie doprecyzowałem swojej wypowiedzi i za to przepraszam, bo to co piszesz jej słuszne. Miałem na myśli refleksy światła, jak i odbicia na matrycy. W HP Glare i w Acer Glare, a mimo to są różnice i to znaczne pomiędzy tymi monitorami. Szkoda, że w 2228H nie wygląda to jak w F-22.

 

Na dzień dzisiejszy sam by wziął tego F-22 (mogę go mieć w cenie 1065 zł ;) ), ale w necie brak testów (oprócz www.digitalversus.com, a to mnie nie zadowala) i nie wiem jak w nim wygląda sprawa z ghostingiem i blurringiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do roznic w odbijaniu swiatla - jesli widziales to w markecie to tez nie do konca mozna sie tym sugerowac. Tam sa swiatla duzych mocy , w domu nie masz przeciez 200W za plecami :E Moj HP jesli mialbym porownac odbijanie do CRT , tak odbija jak CRT NECa FE771 z antyrefleksyjna powloka - tak samo.

 

Jesli mowimy o blurringu , ghostingu - na HP nie widzialem tych "efektow" , sprawdzane w COD4 , rF - szybkie gierki.

 

Cena niezla , wyglad tego Acera tez :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj właśnie przyszedł monitor, ale mam jeden problem.

 

Kiedy wejdę w menu -> information pokazuje się okienko w który pisze: Current Settings: 1600x1200 - 60Hz i Recommended Settings 1680x1050 - 60Hz. Zresztą 1600x1200 - 60Hz pisze w całym OSD na dole.

 

W Windows mam ustawioną tą drugą, większą rozdzielczość. Więc dlaczego pisze, że jest ustawiona mniejsza i proponuje ustawić większą? Gdzie mogę to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich sytuacjach to wystepuje?

 

Przed chwila ustawilem pod windowsem 1600x1200 , wlazlem do osd i tam :

 

-current 16x12

-recom 16x10

 

On nic nie probuje ustawic , a jedynie informuje , ze natywna to 16x10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...