Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TomTau

Hyundai W220D

Rekomendowane odpowiedzi

post-120595-1230073590_thumb.jpg

Po 3 tygodniowym grzebaniu w Internecie wreszcie wybrałem monitor. Wybór był dosyć trudny m.in ze względu na małą ilość rzeczowych opinii i brak sensownego poparcia propozycji na różnych forach. Moje kryteria jeśli chodzi o parametry tylko trochę zawęziły poszukiwania(mniej niż kryteria wizualne) szukałem monitora LCD 22' do gier,filmów i netu do 1000 zł. Pod uwagę brałem wiele monitorów LG(L227WT,L226WU-PF),Samsung(2253BW),Iiyama(ProLiteE2201W-2), ASUS(VW222U),HP(W2228H). Mimo iż zwycięzca parę razy mi się podczas poszukiwań pojawił nie brałem go pod uwagę m.in z powodu producenta. Jednak po znalezieniu testów monitorów na stronie http://www.digitalversus.com/article-358.html ów monitor mnie zainteresował i mimo braku opinii (na forach zgodnie i bez poparcia argumentami królowały LG i Samsungi ) zakupiłem monitor w sklepie Sirus.pl za 901:) .

 

Tyle tytułem wstępu przejdźmy do recenzji(notabene mojej pierwszej więc jakby czegos brakowało proszę się domagać).

1.Opakowanie:

Monitor dobrze zabezpieczony styropianem i w piankowej folii.

Zawartość pudełka

-Kable DVI, D-SUB, zasilania i mini-jack-mini-jack do głośników

-Płyta CD ze sterownikami instrukcją i profilami kolorów.

-ściereczka

 

2.Wygląd,regulacje podstawki

 

Wspomniane przeze mnie kryteria wyglądu spowodowały odrzucenie paru b.dobrych monitorów (wszystkie LG i Samsun T220) gdyż lubie proste linie czyli zwykła rama bez żadnych kropelek i bijących w oczy przycisków(z faktem że większość monitorów ma ramy z "fortepianowego" plastiku już się pogodziłem). I pod tym względem Hyundai spełnia wszystkie oczekiwania prosta linia,dobrze dopasowana rama, dotykowe sterowanie OSD=brak przycisków i dyskretna niebieska dioda.

 

Na duży + zasługują możliwość regulacji podstawki czyli prawo-lewo, nachylenie ,góra-dół+ funkcja pivot(z której i tak chyba nigdy nie skorzystam ,ale jest... :E )

 

3.Matryca i jakość wyświetlania.

 

Żywe kolory ,dobry kontrast(dynamiczny wyłączony), bardzo równomierne podświetlenie matrycy(rozjaśnienia widać tylko do ok. 2mm od ramy).

Jeśli chodzi o czas reakcji to jak narazie(zabawa na pulpicie) nic nie zauważyłem ,jednak dynamiczne gry jeszcze przede mną.

 

Wiem ,że z powodu braku zdjęć jest to mało obrazowe, jednak zdjęcia robione telefonem by temu zaprzeczyły.

 

Plusy:

-Potwierdzenie parametrów na "papierze"

-wygląd

-duże możliwości regulacji nachylenia

 

Minusy:

-podczas usuwania blokady regulacji wysokości mało nie podbiłem sobie oka(ale jak się nie umie czytać z obrazków to tak jest... :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zdjęcia żeczywiście o wiele poprawiają calość recenzji i to o wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
recenzja monitora bez zdiec to nie recenzja...

Dokładnie, same słowa tu nic nie dadzą, trzeba to zobaczyć na własne oczy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
recenzja monitora bez zdiec to nie recenzja...

 

 

To zrób swoją z zdjęciami... może akurat nie miał aparatu...

 

 

Taaa nie zobaczyłem daty napisania tematu-sorry :E - dosyć dawno,jak by miał wstawić to już by wstawił :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stało sie... kupiłem tego Hyundaia, zbrakało kasy na HP niestety... ale mam nadzieje ze bede zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadaczy tego monitora, czy moglibyście wrzucić fotki tego monitora w akcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam prośbę do posiadaczy tego monitora, czy moglibyście wrzucić fotki tego monitora w akcji?

powiedz jakei chcesz a postaram sie cos zrobic. chcesz jakies konretne obrazy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależało by mi na 2, 3, 12, 14, 21 planszy z Eizo monitor test, (są ponumerowane). Ewentualnie jak jeszcze jakieś uznasz za przydatne to czemu nie.

Eizo monitor test -> http://www.prad.de/download/eizo-monitortest.zip.

Zobacz także (bez zdjęć) czy na planszach 7, 8, 9 nie dzieje się coś niepokojącego.

 

Oraz obrazki stąd -> >klik< . Są to 3 zdjęcia często wykorzystywane w tym serwisie -> http://product.pcpop.com/pk/83594_126893.html, także myślę że będzie to dobre porównanie.

 

Z góry dziękuję. Mam nadzieję że nie za dużo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie przed chwilą robiłem zdjecia ,lecz nie do konca wiem w jakich warunkach oswietlenia je robic? Mialem wlaczone lampki na soficie za monitorem i efekt nie jest dobry , do tego aparat troche kuleje (Konica Minolta Z10). Powiedzcie w jakich warunkach robic te zdjecia a jutro postaram sie pstryknac Canonem 400D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...