Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Petru23

Lowendowe NV8xxx/9xxx jako akcelerator PhysX Petycja ;)

Chcemy?  

1068 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Pragniemy teścików?

    • Tak
      1014
    • Nie mam zdania
      54


Rekomendowane odpowiedzi

Miejmy nadzieję, że Onet.pl przyspieszy o ile nie rozpocznie prac nad tym zagadnieniem :>

 

 

Bo wszędzie tylko 9600GT, 8800GT i inne karty jako akcelerator PhysX, gdzie normalnie one robia za główne GPU. A ogrom ludzi się pyta jak poradzi sobie z tym zadaniem taki 8400GS, czy chocby 8600GT DDR2. Karty można dostac za śmieszne pieniądze, więc wiele osób mogoby je kupic.

Assasin pokazał, że to działa w połączeniu z Ati http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...p;#entry5571071, ale My chcemy wiecej, profesjonalnie i na popularnym sprzęcie. I w grach :E

na żadnym forum tego nie ma :>

 

proponuje testy (na czerwono karty, które miałyby robic za akcelerator):

 

8800GT/S512 + 8400GS, 8500GT, 8600GT (ddr2/3)

9800GTX/+ + jw

46xx + jw

48xx + jw

 

edit:

zapomniałem. Oczywiście na kilku prockach, np

2160/80 @~3GHz, 6XXX, 8XXX, Quad, AMDx2, Phenom.

Zresztą, co ja Wam będę gadał. To Wy jesteście specjaliści :> no i co Wam tam w zacne łapki wpadnie.

 

Wydaje mi się, iż wiele osób zaprzestanie tworzyć nowe tematy typu (która karta do PhysX w połaczeniu z karta XXX) oraz rozwieje wiele, wiele ... wątpliwości związanych z tym tematem.

 

jestem pewien że wiele osób sie podpisze pod moja prośba ;)

 

każdy Wasz post w to podpisanie sie pod petycją

 

żadnego tam gadania, bo zrobi sie śmietnik. Tylko "ZA" lub... cos wtym stylu :> . I najlepiej jak każdy wypowie sie tylko raz

 

 

edit:

prosiłem, bez większych komentarzy rodzących dyskusję ;) wszystko co przez Nas, forumowiczów miało być napisane (powiedziane) padło w odpowiednich tematach.

 

edit kolejny:

dodałem ankietę, więc kto wypowiedział się za może oddać jeszcze głoś. A dodałem bo non-stop mi truliście, że ankieta będzie lepsza. Więc macie :E

 

Pierwszy! :E

 

fpisójcie mjasta!!

Ty sobie chyba jaja robisz :brow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że coraz więcej gier będzie obsługiwało PhysX, to wypadało by zrobić takie testy. I to nie na benchmarkach, ale w grach.

Jestem za!

PS. Zrób ankietę ;)

Żadnej ankiety, bo zrobi sie bajzel.

Chyba że taka:

1. Czy jesteś za testami PhysX przy użyciu grafik low-end
2. Nie mam nic przeciwko testom PhysX przy użyciu grafik low-end

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość evelan

popieram bo mi kazali :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z racji tego że coraz więcej gier będzie obsługiwało PhysX, to wypadało by zrobić takie testy. I to nie na benchmarkach, ale w grach.

 

Żadnej ankiety, bo zrobi sie bajzel.

Chyba że taka:

1. Czy jesteś za testami PhysX przy użyciu grafik low-end
2. Nie mam nic przeciwko testom PhysX przy użyciu grafik low-end

:thumbup::E

Krótko: za!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie by było bo mam GF 8500 i żebym wiedział czy jest sens wkładania jej do PhysX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem sie podpisać :E

 

Ja to się muszę głęboko zastanowić :hmm:

ale raczej na TAK :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapomniałem sie podpisać :E

 

Ja to się muszę głęboko zastanowić :hmm:

ale raczej na TAK :>

A mnie mówiłeś, że zdecydowanie na NIE :>

 

Poza tym to zły dział, poproś moda o przeniesienie do dyskusji o PCLab.

Temat zresztą poczeka trochę, bowiem jeszcze mało gier wpiera tak naprawdę PhysX, no i testy też trochę trwają. Bo przecież chodzi testy miarodajne, a nie chałupniczą metodą robione.

Jakość obrazu, jakość efektów fizycznych, płynność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zły dział? :hmm: mnie się wydawało iż jest odpowiedni :E

tak czy kwak zapewne jakiś Mod tu zagląda, więc jeśli uzna za właściwe przeniesienie go... niechaj czyni swą powinność :>

a gier kilka jest, Argonauci, BiAHH, GRAW2(wciąz przecież zacna gierka)... i kilka innych. A one wystarczą.

Czekamy mości moderatorzy/admini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za oczywiście jestem za, ale nie wiem, czy na obecną chwilę taki artykuł miałby sens. Jest po prostu za mało gier. A jak to wygląda na dzień dzisiejszy to mogę wam powiedzieć ;)

8400GS męczy się niemiłosiernie, ale po oc w gry z PhysX-em (UT3, GRAW2...) da się od biedy pograć. 8600GT wystarcza do wszystkiego, nawet do Cryostasis (gra nowej generacji PhysX), ale jak będzie z innymi nadchodzącymi grami to nie wiadomo. Wszystkie lowendowe karty dostają ostre bęcki w syntetykach, ale te nie są miarodajne, bo w maksymalnym stopniu wykorzystuja fizykę, a grafikę mają prościutką.

 

BTW Obecnie jeśli chodzi o łączenie Radeona z Geforcem to jest drobny problem, zintegrowanie panelu PhysX-a z Forceware'ami coś tam zablokowało i akceleracja przestała działać. Chciałem nawet nad tym popracować, ale mam obecnie płytę na G31 (integra i tylko 1 PCI-E). Oczywistym pomysłem było Hybrid PhysX :E , ale na tej super grafice Intela nie chce uruchomić się żadne physxowe demko, nawet w trybie software :(

Najnowszy PhysX 8.10.13 ze starszymi Forceware'ami 178 powinien działać ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8600GT być może kupię radka 3850 dlatego jestem za ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8800GT/S512 + 8400GS, 8500GT, 8600GT (ddr2/3)

9800GTX/+ + jw

Za mała różnica pomiędzy tymi kartami ;).

 

9800GT, 9800GTX+, GTX 260. Do tego jakiś Radeon w formie ciekawostki, bo chyba i tak nikt nie myśli poważnie nad takim rozwiązaniem ;).

 

Jako kartę PhysX 8400GS, 9500GT, 9600GSO 384 :].

 

Gra - Mirror's Edge i trochę innych :E.

 

A do procków proponuję dorzucić Core i7 - ta dodatkowa karta pewnie mocno obciąży procka, a przede wszystkim właściwie tylko posiadacze płyt X58 cierpią na nadmiar slotów PCI-E ;).

 

Jestem za - gdyż z zasady jestem za każdym nowym artykułem :E, choć obecne testy takich rozwiązań są dla mnie satysfakcjonujące ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek1993

Jestem za, nawet przeciw :E

 

ZA oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...