Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kvadzio

Ciii!

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, zakladam ten temat aby zapisac gdzies swoje poczynania w kierunku modyfikacji czy innych spraw mniej lub bardziej zwiazanych z moja pasja - komputerami

przygode na powaznie (wczesniej siedzialem na stockowym x2 4200+, jakims mobo od GB i paru dyskach - jak latwo wydedukowac nie interesowaly mnie zabawy w wyciszanie, podkrecanie czy podobne - wazniejszy byl software) zaczalem w sierpniu tego roku, kupilem nowy komputer (e7200, p5q pro, 2gb kingston hyperx 1066, 4850, antec solo i inne) musze sie przyznac, ze to byly moje pierwsze w zyciu pieniadze, przed ktorymi wydaniem zastanowilem sie troche - pare dni siedialem w internecie w poszukiwaniu wymarzonego zestawu. po wielu perypetiach (padniety radek 4850, zmiana zasilacza na cos cichszego)

moj komputer wyglada dzis tak:

7691vwjzk8rpize0j51.jpg

dostalem dzis radka z powrotem z gwarancji - cieszylem sie bardzo, ze w koncu pierwszy raz od dwoch miesiecy bede mogl w cos porzadnego pograc, ale niestety moj entuzjazm polazl w pi....du szybciej niz przyszedl, po chwili gry w TRU komputer odmowil posluszenstwa i z czerwonym na pokladzie nei chcial nawet zabootowac systemu, a jak juz to jedyne co widzialem to artefakty, wiec oddam karte znowu na gwarancje i poczekam miesiac - moze cos pomoze :E, tymczasem powrot do mojej zapasowej karty - radeon x300 - afaik to odpowiednik 9200 na pci-e, tak wiec nie moge za bardzo poszalec.

 

w przyszlosci bede zamieszczal w temacie kolejne modyfikacje mojego sprzetu.

 

 

TO DO:

 

- pograc troche dluzej na radku :E

- zmienic obudowe

- wymienic wentyle na sflexy 800

- parę mniejszych

- zacząc WC

na dniach dostane kolejnego duala kingstonow, wiec bedzie to moja pierwsza "modyfikacja" w tym temacie :D

 

wszelkie sugestie, porady, ciekawostki, wskazowki, prosby i checi MILE widziane

 

 

pozdro :) (scream :*)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny piękny komputer, no ja się tu załamuje :E

Troche miejscami lakier/spray odchodzi...

Kombinuj i może być kolejny świetny topic :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spray ochodzi, bo nie przylozylem sie do malowania - moze przy zmianie budy sie cos pomysli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu bude chcesz zmieniać?

P.s. Jeśli tego Xonara dałbyś o jeden slot wyżej to kolidował by z mostkiem południowym? Płyta którą chcę kupić ma podobne rozłożenie i nie wiem czy dam rade Xonara zmieścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bude bede zmieniac bo obecna jest troche przymala

nie, nie koliduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika z pamięciami w wersji 64bit, czy 128bit? Jak to drugie to nie Radek 9200, ale nie podkręcony 9550 128bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TO DO:

- wymienic chlodzenie na mobo na thermarlightowy zestaw

- pograc troche dluzej na radku :E

- zmienic obudowe

- wymienic wentyle na sflexy 800

- pare mniejszych

Witaj w klubie :thumbup: Nie będziesz żałował, pod warunkiem, że dobrze wszystko wymierzysz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grafika z pamięciami w wersji 64bit, czy 128bit? Jak to drugie to nie Radek 9200, ale nie podkręcony 9550 128bit.

l1ezh52k03hkcr65pb5.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie modyfikacje? Poza tym, że nieudolnie przemalowałeś budę to nie ma tam nic! A że masz problemy z radkiem to nic nowego. Nie trzeba zakładać do tego tematu i się wywnętrzać. Masz temat o swoich maszynkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wiem, ale z pewnoscia z zasilka na dole, duza wymiarowo, ulatwienia do kablegami ... itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie wiem, ale z pewnoscia z zasilka na dole, duza wymiarowo, ulatwienia do kablegami ... itp.

Nie pij więcej. Jesteś za młody!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie wiem, ale z pewnoscia z zasilka na dole, duza wymiarowo, ulatwienia do kablegami ... itp.

Mogę polecić CoolerMaster HAF 932. Jedyny mankament tej budy jest taki, że albo jesteś estetą albo materialistą. W pierwszym przypadku budę trzeba trochę przerobić, żeby się podobała, w drugim dostajesz wszystko o czym marzyłeś od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta buda jest tak dramatycznie pomalowana że nie mogę na nią patrzeć, jedyne co mi się podoba to brak widocznych kabli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta buda jest tak dramatycznie pomalowana że nie mogę na nią patrzeć, jedyne co mi się podoba to brak widocznych kabli

Pomalowana była pewnie dobrze, tylko trochę się już podrapała ;) W świetle lampy błyskowej zazwyczaj wygląda to gorzej niż w rzeczywistości.

 

@Kvadzio, zmieniaj najpierw budę. W mojej magicznej kuli widzę coś dużego... i drogiego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zna ktos cos w deseniu Lian Li PC-A17B tyle, ze z zasilka na dole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, jestem prawie na pewno zdecydowany na Lian Li PC-A17B, poza tym - widzial ktos biale oploty <4mm? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra, jestem prawie na pewno zdecydowany na Lian Li PC-A17B, poza tym - widzial ktos biale oploty <4mm? :Up_to_s:

Sorry, ale poza marką ta obudowa nie prezentuje nic ciekawego oraz innowacyjnego (jakość wykonania oczywiście na wysokim poziomie). Wyrzucony pieniądz. Na pewno się do tego nie przyznasz ale będziesz żałował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem Cie kolego - obudowe kupuje sie po to, aby miala cos innowacyjnego, czy po prostu po to, by sie podobala? nie wiem czym Ty kierujesz sie przy wyborze budy, ale ja wybralem ja z drugiego powodu

 

edyt

dobra, jeszcze ze wzgledu na cable management

/edyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, spoko ;) Fajna buda, a to, że farba schodzi to cóż.... malowanie obudowy to wbrew pozorom cholernie trudna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem Cie kolego - obudowe kupuje sie po to, aby miala cos innowacyjnego, czy po prostu po to, by sie podobala? nie wiem czym Ty kierujesz sie przy wyborze budy, ale ja wybralem ja z drugiego powodu

 

edyt

dobra, jeszcze ze wzgledu na cable management

/edyt

1. Dopasowana do mojego (zaplanowanego) sprzętu

- miejsce i wentylacja

2. Zarządzanie okablowaniem

3. Montaż (śrubkowy, bezśrubkowy)

4. Wygląd

 

Jakość wykonania ma oczywiście bardzo duże znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Dopasowana do mojego (zaplanowanego) sprzętu

- miejsce i wentylacja

2. Zarządzanie okablowaniem

3. Montaż (śrubkowy, bezśrubkowy)

4. Wygląd

 

Jakość wykonania ma oczywiście bardzo duże znaczenie.

kierujac sie tymi prioretetami nadal wybralbym JA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kierujac sie tymi prioretetami nadal wybralbym JA

OK, takie masz prawo. Tak naprawdę to wszystko rzecz względna. Jak ci się podoba i będzie spełniać twoje oczekiwania to dlaczego nie. P182 też jest OK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A komputer to jaki? Podaj model płyty, model procka i ilość ramu. Poza tym karta może gigabitowa, ale jakim kablem podłączona do routera? Skrętka zarobiona samemu czy kupna? Router ma porty gigabitowe? Podaj jego model.
    • Poczytaj sobie chociażby o Agbogbloshie w Ghanie nazywanym Toxic City. Takich wysypisk elektronicznych śmieci z Europy i USA w Afryce jest więcej. Zatem nic dziwnego że są 200 lat za nami jak zalaliśmy ich śmieciami. Lecz to nie tylko Afryka. Pustynia Atacama w Chile od dłuższego czasu zaczyna być wysypiskiem odpadów tekstylnych. Wiesz z czego to wynika? Pierwotna koncepcja może była słuszna, czyli nadprodukcję, czy nieużywane sprzęty odesłać do krajów mniej rozwiniętych by je wspomóc. Tylko przy takiej ilości produkcji jaka jest ukierunkowana przez kraje rozwinięte, zaczęło powstawać tyle odpadów i zużytych sprzętów czy przedmiotów, że to co było wysyłane do Afryki czy Ameryki Południowej stało się niepotrzebnymi im śmieciami, które niszczą też ich środowisko.  Dlatego pisałem wcześniej, że sporo z tych śmieci to "nasze" śmieci.  Co do Azji to są kraje, gdzie segregacja i gospodarowanie odpadami idzie całkiem nieźle, gdzie z odpadów wytwarza się prąd, a to co się da trafia do recyklingu minimalizując ilość składowanych śmieci. Tak, zgodzę się z tym, że pewne działania powinny zachęcać do biznesów związanych z recyklingiem. Tylko znów problem jest w tym, że w takim RPA nikt nie będzie patrzył czy ten recykling ma dać tylko produkt do dalszego wykorzystania, czy recykling ma również sprzyjać środowisku. Bo co z tego że przetworzę plastik na granulat, jak w trakcie jego przetwarzania muszę go oczyścić, czym wyprodukuję zanieczyszczoną wodę różnościami, albo trzeba go przetworzyć termicznie, co wydziela szkodliwe substancje. Czy tam ktoś sprawdzi czy ta woda trafia do rzeki, gleby, czy jednak idzie do odpowiedniej oczyszczalni i czy przy przetwarzaniu termicznym na wyciągach czy kominach są filtry, co np. w Europie będzie wymagane? Podejrzewam, że nie, choć może się mylę, nie sprawdzałem przepisów środowiskowych w RPA.  Nie zmienia to faktu, że poważnie polecam Ci zainteresować się szerzej tematem i tego jak to jest powiązane z konsumpcją towarów w Europie czy USA. 
    • Wow, ta zima z przedostatniego posta jest kapitalna - choc wiem, że większość roboty robią modele i kolory.
    • Nie namierzyłem do tej skrzynki takich braketów.  Więc tylko kombinowanie ci zostało.  Ale czy to ma sens? Nawet na tej fotce nie za bardzo widać jak to jest zamontowane. 
    • Bardzo dobre. Zakupiłem EC2-CW bo EC3 była troszeczkę za mała dla mnie. Kształt odbiega troszeczkę od SS Prime Wirelessa. SS jest jednak troszeczkę większy i bardziej wypełnia rękę.  Ale tak to nie ma się do czego przyczepić - no może do scrolla trochę. Nie wiem czemu ale w moim modelu EC2 działa bardzo lekko. Sensor działa bardzo dobrze, dobre plastiki, dobrze leży w dłoni, dobre przyciski główne i boczne, które są 100 razy lepsze niż w Prime'ie, fajny nadajnik, który pełni również rolę ładowarki. Ogólnie polecam chociaż cena ok 550-650 trochę boli trzeba przyznać. Moja EC3-CW ciągle jest dostępna do kupienia u mnie. Ale coś chętnych nie ma za wiele. Mam wrażenie, że ludzie wolą innych producentów.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...