Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

milkos

Pendrive, a system plików RAW

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie:

 

Jak na pendrive zmienić system plików z RAW na NTFS albo chociaż FAT32 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PPM na ikonkę pena w Mój Komputer -> Formatuj... -> i tam masz opcję wyboru systemu plików...

 

A jeśli nie, to idziesz z penem do kumpla, sprawdzić czy u niego działa.

 

Jak u kumpla nie działa, to bierzesz dowód zakupu i idziesz do sklepu.

 

Amen.

 

 

Następny, proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to sposoby te nie działają, a po drugie nie mam już do niego dowodu zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradniczek:

 

Program

[dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1675&TestDisk++PhotoRec+6.9]

 

Jeżeli na dysku nie mamy ważnych danych to możemy zrobić przeformatowanie. W XP otwieramy okienko z wierszem poleceń DOS ( START --> AKCESORIA --> WIERSZ POLECENIA)

 

1 format c: /fs:fat32

2 format c: /fs:ntfs

3 format c: /fs:fat

Powyższe polecenie ustawia systemy (1-fat32, 2-ntfs i 3-fat) na dysku c:

 

 

UWAGA: sprawdź, który dysk chcesz sformatować - u ciebie będzie to chyba d

 

 

Jeżeli mamy ważne dane na dysku to możemy przed formatowaniem uruchomić TESTdisk i spróbować przekopiować pliki na dobry dysk. Nie sprawdzałem tego.

 

Podsumowując:

nie będąc informatykiem, dysponując tylko i wyłącznie sprzędem domowym jesteśmy w stanie zmienić system plikow z RAW na NTFS lub FAT -- jednakże nie ma co liczyć na odzyskanie danych...

 

Albo samym programem TestDisk pokombinuj :) Kiedyś ja robiłem samym test diskiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]

? Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

 

C:\Documents and Settings\Milan>format j: fs:fat32

Nieprawidłowy parametr - fs:fat32

 

C:\Documents and Settings\Milan>format j: /fs:fat32

Włóż nowy dysk do stacji dysków J:

i naciśnij klawisz ENTER, gdy będzie gotowe...

Typ systemu plików to RAW.

Nowy system plików to FAT32.

Sprawdzanie 8M

Wolumin jest za mały dla FAT32.

 

C:\Documents and Settings\Milan>format j: /fs:fat

Włóż nowy dysk do stacji dysków J:

i naciśnij klawisz ENTER, gdy będzie gotowe...

Typ systemu plików to RAW.

Nowy system plików to FAT.

Sprawdzanie 8M

Trwa inicjowanie tabeli alokacji plików (FAT)...

Etykieta woluminu (11 znaków lub ENTER = bez etykiety)?

Nieprawidłowy nośnik lub uszkodzona ścieżka 0 - dysku nie można użyć.

 

Ahaa jak daje NTFS to pisze, że formatowanie nie powiodło się

 

Co teraz z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy miałem podobny problem, ale z twardzielem.

Przetestowałem wtedy różne programy, ale z odzyskaniem danych poradził sobie tylko GetDataBack.

Załatw sobie wersję pod FAT (i FAT32 włącznie), albo pod NTFS- zależy jaki system plików miałeś wcześniej.

 

Jeśli Windows nie chce formatować, to spróbuj zewnętrznym programem, typu GParted.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GParted nie dał rady ://///

Wiem, że kiedyś były jakieś sposoby przez linuksowy terminal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to pendrive ?

Być może po prostu nie opłaca się w to bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość evelan

miałem ten problem też na pendrive od sonnego musisz sformatować HP USB Disk Storage Format Tool :)

żadne linuxy i inne zabawy ten program ci wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem ten problem też na pendrive od sonnego musisz sformatować HP USB Disk Storage Format Tool :)

Zapomniałem, że w moim świętej pamięci PQI U330 było to samo...

To rzeczywiście pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hallo :mad:

 

To też nie pomogło :/

 

Pojawia się "Failed to format device"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odzyskać dane GetDataBack'iem. Jak nic nie odzyska, to są to uszkodzenia sprzętowe i pen jest do wyrzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...