Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vague

Wtapianie napisów do .wmv lub .mov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż posiadam trailer filmu w 1080p w formacie .WMV (windows media). Pliczek ma około 120mb, ~2 minuty.

 

Chciałbym w ten trailer WTOPIĆ polskie napisy napisy, nie tracąc jakości, czyli nie konwertując pliku video. Jest jakiś soft który podoła wtopieniu napisów w .WMV? Od razu mówię, że Windows Movie Maker próbowałem ale najwyższa jakość zapisu, którą daje ten "program" jest śmieszna. :mad2:

 

Ewentualnie dysponuje jeszcze tym samym trailerem w takiej samej jakości o rozszerzeniu Quick Time - .mov

 

Powtarzam, chcę wtopić napisy do pliku .WMV lub .MOV bez utraty JAKIEJKOLWIEK jakości.

 

pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formaty wmv (i mov chyba też) nie obsługują dołączanych napisów, więc wtopienie wiąże się z edycją materiału video, a więc rekompresją i pewną utratą jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę najrozsądniejsze rozwiązanie w VirtualDubModzie :D.

Po pierwsze musisz ściągnąć VirtualDubModa (darmowy, poszukaj na googlach, tworzony w ramach sourceforge), a następnie AviSynth (również darmowy, bezproblemowo znajdziesz w necie) i instalujesz obydwa programy. Przy AviSynth musisz zazaczyć podczas instalacji chęć zainstalowania pluginu (albo jakoś inaczej sie nazywa, integracja czy coś) do VirtualDub (nie martw się VirtualDub i VirtualDubMod to niewielka różnica dla tych co pierwszy raz widzą program na oczy :D, bez obrazy :D).

 

VDubMod jest do konwersji video, a AviSynth będzie nam potrzebny do otworzenia pliku .WMV wlaśnie w VDubModzie. Gdyby film był w formacie .avi AviSynth nie byłby potrzebny.

 

Kiedy zainstalujesz odpalasz VDM, dajesz Open (Open file?), szukasz filmu do przekonwertowania, zaznaczasz, ale NIE OTWIERASZ jeszcze. W lewym dolnym rogu jest coś takiego jak: 'Use AviSynth template'. Klikasz i z listy wybierasz 'DirectShowSource'. Teraz mozesz dać już 'Open'.

 

Jeżeli wszystko zrobiłeś jak należy (albo ja nie pomyliłem się co do kolejności) to powinieneś prawidło mieć otwartego .wmv w VDubModzie.

 

Tu mogą wystąpić pewne problemy z kodekami, więc poczekam, aż dojdziesz do tego punktu i jak wszystko będzie działać to wtedy powien Ci co dalej robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem już zwiastun w VirtualDubModzie, teraz SUBy chcę dorobić, zobaczymy czy wszystko ok pójdzie :)

 

Tylko jest problem... jak już dodam napisy to jak mam zapisać to .wmv bez straty jakości, i żeby plik nie ważył 100GB :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rekompresja to już jest strata, jak czytałeś? chociaż jeśli się postarasz to ona będzie niezauważalna

i do WMV tego nie przerobisz w VDub, zasugeruję do DivX z profilem HD i na co najmniej 2 przebiegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak się da otworzyć to spoko.

http://www.virtualdub.org/downloads/subtitler-2_4.zip

Ściągnij ten filter, rozpakuj i wrzuć plik Subtitler.vdf do folderu plugins w VDubModzie.

 

Teraz musisz skonwertować napisy do formatu .ssa. Najłatwiej i najlepiej zrobić to w SubEditPlayerze.

 

Jak już masz napisy. To wracasz do VDM. Otiwerasz film tak jak wcześniej pisałem. I po kolei.

 

1. Najpierw dźwięk. Wchodzisz w Streams -> Stream List. Będzie jedna ścieżka (przynajmniej powinna być :). Klikasz na nią prawym przyciskiem i z menu wybeirasz Full Processing Mode. Następnie jeszcze raz klikasz i wybierasz Compression. Zostawiasz tak jak jest i klikasz OK (tzn. ma być wybrane: <No compression (PCM)>). Dźwięk z głowy.

 

2. Video.

a) dodanie napisów:

Video -> Filters -> Add -> Subtitler (Avery Lee) - zaznaczasz -> OK. W nowym oknie podajesz ścieżkę do napisów skonwertowanych przez SubEditPlayera. Zostawiasz wszystko jak jest i dajesz OK. Potem jeszcze raz OK i jesteśmy w głównym oknie programu.

b) konwersja:

Video -> Full Processin Mode. Jeszcze raz Video -> Compression -> Uncompressed RGB i OK.

 

Potem już tylko File -> Save as... i zapisujesz plik.

Po tym będzie trwała konwersja, zależy od procka ile, ale jak masz dosyć nowego, to 2minutowy filmik powinien zrobić się w parę minutek.

 

Zarezerwuj sobie jednak miejsce, bo film ten będzie zajmował w cholerę (jak jakoś to jakoś :D).

 

I tyle :D

 

PS: Możesz też popróbować z bezstratnymi kodekami, jak np. Huffyuv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten plik zajmujący w "w cholerę" niestety będę musiał potem przekonwertować, by tyle nie ważył, i tu będzie strata jakości, tak?

 

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rekompresja to już jest strata, jak czytałeś? chociaż jeśli się postarasz to ona będzie niezauważalna

Zależy jakim kodekiem. Oczywiście DivX, XviD to kodeki stratne. Ale istnieją kodeki bezstratne: CorePNG, FFV1 i chyba najbardziej znany: Huffyuv.

 

do WMV tego nie przerobisz w VDub

Skoro już otworzył w VDM to czemu nie przerobi? Faktycznie nigdy nie konwertowałem wmv dzięki VDM, ale na pewno .flv, .3gp, tym bardziej .mpg. Jak przesiąde się na drugiego kompa to, aż sprawdzę.

 

Ten plik zajmujący w "w cholerę" niestety będę musiał potem przekonwertować, by tyle nie ważył, i tu będzie strata jakości, tak?

 

Dzięki za pomoc :)

Zobacz najpierw ile będzie ważył. Jeżeli chcesz aby ważył mniej to trzeba użyć kodeka stratnego (DivX lub XviD), ale faktycznie można tak wszystko poustawiać, żeby strata jakości była minimalna/niezauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Komp jest podłączony do tp-link LS105G, a ten do routera. Nie wiem jak sprawdzić przepustowość. Na drugim komputerze z tą samam płyta główna nie ma w ogóle problemów. 
    • Mam LG C2 42 i Aorus FO27Q3 czyli inne wydania tych samych matryc, o które pytasz.  To dwa różne podejścia, w moim przypadku nawet dwa różne komputery. Pytanie o opłacalność trzeba jakoś zmierzyć dodatkowo, bo chyba nie chodzi Ci tylko o to, czy warto dołożyć/zaoszczędzić 400zł. 1) rozmiar: większy lepszy jak masz biurko 80cm. Na płytszym się umęczysz w grach.  2) rodzaj gier: teoretycznie LG do fabuły, QD-OLED do strzelania, ale na LG wyświetlisz w customowej rozdzielczości obraz 27-32 calowy, więc wzrokiem ogarniesz łatwo cały ekran. 3) odświeżanie: wiadomo, więcej herzów lepsze a puryści mówią nawet, że do ideał zacznie się od oleda 1000hz. Ale już przy 4K 120Hz natykasz się na możliwości GPU. Pomijając kwestię CPU, 120 klatek na 4K to 270 klatek na 1440p. Poniżej 80 klatek na LG mi się już obraz nie podoba, a te 80 klatek w 4K to 180 klatek w 1440p więc dalej bardzo płynnie. Pytanie ile realnie Twoja karta wyciąga teraz w 1440p, bo:. 4) skalowanie: w mojej opinii lepiej wygląda obraz przeskalowany w dół na oledzie niż na IPS. Ale cudów nie ma, to nie będzie wyglądać jak natywne 4K.  5) HDR: jak grasz w fabułę i cenisz sobie ładne widoki: LG zrobi to lepiej, ale jak nie masz do domu TV oleda i nie porównywałeś, to QD-OLED też Cię zachwyci. To ta sama liga i przepaść do fake'owych HDR-ów z typowych monitorów 6) uniwersalność: LG to TV, co nie tylko jest miłym dodatkiem, ale daje możliwość większej regulacji obrazu pod własne upodobania. Nie tylko w zakresie kolorów, jasności i itp, ale np. w zakresie upłynniania ruchu, czyli generacji klatek po stronie TV - niektórzy z małym fps używają tego godząc się z dużym input lagiem. Na monitorze się już tak nie pobawisz. Kolejna cecha TV, to serwisy streamingowe, które na TV wyglądają bdb, a na PC są ograniczane w jakości obrazu (tak, są ewentualnie wtyczki do Chrome). Więc jak oglądasz Netflixy na kompie, to LG będzie tu lepszy.   Ogólnie podsumowując, zacząłbym od punktu pierwszego, jak nie masz odpowiedniego biura, nie czytaj dalej  i kupuj Della.    
    • tak, ppi jest podobne, ale siedząc metr od wielkiego ekranu 4k i grając w 4k będzie miał większą ostrość i klarowność obrazu, niż siedząc 40 cm od 27 calowego 1440p grając w 1440p - kwestia większej rozdzielczości i wielkości ekranu ja u siebie widzę różnicę między 3440x1440 34 cale vs 4k 42 cale
    • A co powiesz o tym chłodzeniu? Nigdy nie montowałem w żadnym zestawie AIO. Będzie dużo wydajniejsze od zwykłego Fortisa czy innego powietrznego? Ten poniższy podejdzie pod obudowę z twojej wrzutki?  https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-iii-360-black-acfre00136a-13177667/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwrIixBhBbEiwACEqDJSNh2JAbKuqLu-L8s3mOolc9sDLiDgCG4TeIg29mvBR9b8GF3RrJ3xoCfNYQAvD_BwE
    • Ok fajne cacko tylko trzeba 4090 ażeby ogarnąć stabilnie 360 klatek... i też, czy wypluje ponad te 360 ??  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...