Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

HAL9001

tunery do odbioru stacji internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś przyjemność bawić się takim sprzętem, denerwuje mnie, że aby posłuchać radia internetowego musi chodzić jakiś komp, w moim przypadku MacBook. Czy jesteście w stanie polecić jakiś stacjonarny tuner z wifi do odbierania stacji z internetu? Najchętniej widziany model to coś płaskiego z możliwością powieszenia na ścianie. I jakie stacje polecacie. Ja mam jedną ulubioną, tematyką przypmina radio KOLOR lub ZŁOTE PRZEBOJE LINK

 

PS. 5 min. zastanawiałem się jaki dział wybrać dla mojego pytania i chyba ten jest najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharkrat, znaleźć sprzęt to i ja potrafię i to dużo więcej nie to jedno urządzenie, chodzi mi o doświadczenia z użytkowania, a jeśli już coś polecasz to przynajmniej mógłbyś się wysilić na kilka słów dlaczego akurat ten sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radio jak radio. http://www.freecom.com/objects%5C00012713.pdf. Oczekujesz super jakości po radiu internetowym? I na czym mają polegać doświadczenia z użytkowania? Przy kupnie normalnego radia też potrzebujesz opinii innych.?

 

oczywiście a ty nie, jak idziesz coś kupić np: radio, tv, dvd, mp3 to co, idziesz do ruskich na bazar i kupujesz. No bo prawdę mówiąc czego można oczekiwać po nowym tv albo po dvd, jedno ma wyświetlać a drugie odtwarzać. Stacjonarne radia internetowe nie są zbyt popularne u nas, przynajmniej tak mi się wydaje. I oczywiście oczekuje dobrej jakości tak dźwięku jak i wykonania oraz niezawodności samej konstrukcji jak i połączenia wifi. No bo czym takie radio ustępuje mp3-ce poza nośnikiem danych chyba niczym. A na pewno kupując sobie mp3-kę nie bierzesz pierwszej lepszej z brzegu. Z radiami internetowymi jest trochę gorzej, po mp3-kę to skoczysz do jakiegoś MM i pomacasz wypróbujesz, natomiast stacjonarnych tunerów internetowych jest jak na lekarstwo i nie ma gdzie przetestować i zobaczyć jakie ma funkcje i czy głośniki dołączone choć trochę grają czy tylko brzęczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie są popularne? :hmm: szczerze to nie znam osoby, która nie miałaby przynajmniej jednego w domu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zna nikogo ze stacjonarnym radiem internetowym, nie ważne czy to w wieży czy jako oddzielny segment do zestawu HIFI lub samodzielne urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może być odtwarzacz MP3 w standardzie HiFi. Tak samo jak radio internetowe nie spełni wymogów HiFi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie może być odtwarzacz MP3 w standardzie HiFi. Tak samo jak radio internetowe nie spełni wymogów HiFi

 

a czemu mp3 nie możne być HiFi, to tylko jedna z metod kompresji, jeśli zgrasz ścieżkę z CD-Audio bezstratne to będziesz miał mp3 HiFi, jednak sam zamysł mp3 miał pozwolić na znaczne zmniejszenie rozmiaru danych audio przez ucięcie niesłyszalnych częstotliwości dla większości ludzi. Poza tym sam standard HiFi został strasznie zaniedbany do tego stopnia że nawet tunery FM dostawały znaczek HiFi. Przez sieć możesz przesłać dużo lepsze standardy audio niż sponiewierany standard HiFi który miały dostawać urządzenia wiernie oddające naturalny dźwięk. Dlatego żaden sprzęt tranzystorowy nie powinien być nazywany HiFi bo jak wszyscy wiemy tranzystory podczas pracy generują własny szum w przeciwieństwie do lamp. Wracając do tematu jeśli jeszcze raz przeczytasz mój poprzedni post zobaczysz że napisałem iż tuner internetowy ma być oddzielnym segmentem zestawu czyli jako jego dopełnienie o dodatkowe funkcje. Jednak dalej nie widzę nikogo kto by był w posiadaniu takiego sprzętu, upatrzyłem sobie PHILIPS'a WACS7500 jednak nie ma za bardzo gdzie go pomacać i odsłuchać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • NO zgadza się  ,ale oni nagrywają w miejscach publicznych takich jak  ulica ,dworzec ,park .... czy ktoś nagrywa filmy latając  dronem po prywatnych domach i zagląda ludziom na posesje co robią  czy jakaś laska się opala na leżaczku  ,co  kto na grillu  piecze   itp itd ? nie . Autobus  np Flixbus  to tez miejsce publiczne ,pociąg /metro również  ,centrum handlowe  również ..... chociaż niektóre sklepy zabraniają nagrywania /zdjęć w środku .   Ta ostatnio popularne nagrywanie Policji podczas interwencji ... owszem można bo to funkcjonariusz publiczny  ,ale nie można bez jego zgody  upubliczniać  tego nagrania w mediach .I coraz więcej  taki upublicznionych nagrań  trafia pod sąd  ,policjanci pozywają (prywatnie) autorów  za naruszenie wizerunku  i wygrywają  te sprawy .   Kilka lat temu kuzyn nagrał na osiedlu   w  Zabrzu pirata  drogowego ,typ mieszkał też na tym osiedlu ale lubił sobie przygazować i przy  ograniczeniu 30km/h   jeździł dużo  szybciej . Kuzyn go  nagrał  wideorejestratorem jak go wyprzedza przed przejsciem dla pieszych i na ograniczeniu 30km/h  wrzucił film na lokalne forum . Lokalni działacze ,chyba jjakiś  radny skierował sprawę na policję z tym nagraniem  ,sprawa w sądzie ..  2 miesiące później  kuzyn  zostaje pozwany przez    sprawcę za naruszenie wizerunku  itp itd  ... sprawa  w sądzie  . Fakt ze skończyło się  ugodą miedzy piratem  ,a kuzynem  ,ale finalnie kuzyna kosztowało to  6000tys  ,pirat w prawdzie został skazany  za  wykroczenia drogowe ,ale sprawę za naruszenie wizerunku wygrał ,a uzasadnienie sądu było takie ze  materiał został upubliczniony bez zgody nagranego  co stanowiło naruszenie jego  dobrego wizerunku ,oraz wywołało falę  hejtu  w jego stronę ....    
    • Dokładnie tak. I ładnych parę razy to już tu opisywałem. I od atomu odeszli. Są też w trakcie dekarbonizacji i też wszystko wskazuje, że skończą wiele lat przed nami.
    • Jest tu kilku szosowców, mamy jakieś doświadczenia, ale z mojej strony to najpierw padnie pytanie: czy kiedykolwiek cokolwiek wybrałeś po poprzednich dyskusjach o sprzęcie?  Wiesz, to pytanie w temacie czy jest sens się produkować. Ogólnie patrząc na post, masz w nim wiele zagadnień, które nikt za ciebie nie przetrawi. Jeżeli chcesz bezpieczeństa, to kup trenażer  
    • A dzięki, zapomniałem. Jak coś to mam czarną taśmę
    • Pamiętajcie, że zależy na czym się wyświetla te np. 40 FPS. Jak na monitorze/telewizorze z odświeżaniem 120 Hz lub wyższym ewentualnie VRR to klatki będą wyświetlane w równych lub podobnych odstępach czasu natomiast przy 60 Hz odstępy będą bardzo nierówne, ponieważ będą wynosiły 16,7 ms lub 33,3 ms. Niech każdy sobie sprawdzi, ustawiając takie odświeżanie i ograniczając FPS do 40.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...