Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lopcio

Jaki kabel do połączenia laptopa z TV?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad kupnem kabla, za pomocą którego mógłbym podłączyć laptopa z telewizorem. W komputerze mam takie porty:

8bad836eb2.jpg

Czyli VGA i S-Video.

 

1. Jaki kabel polecacie?

2. Czy wystarczy kupić kabel S-Video>RCA, np. taki: http://allegro.pl/item520538208_s_video_rc..._gwarancji.html? Czy da on gorszą jakość obrazu niż jakiś inny rodzaj połączenia?

3. Czy można tego laptopa podłączyć do TV i nadawać sygnał w HD? Jeżeli tak, to jaki kabel musiałbym kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego S-Video-RCA, jakie masz gniazda w TV?

A dźwięku nie chcesz w TV, no chyba ze masz Ampli/Wzmacniak

 

 

HD tylko przez HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego S-Video-RCA, jakie masz gniazda w TV?

Po prostu to jest najtańsze połączenie i interesuje mnie, czy jest między nim a innymi duża różnica w jakości obrazu. W telewizorze mam RCA Video i Audio oraz Euro.

 

A dźwięku nie chcesz w TV, no chyba ze masz Ampli/Wzmacniak

W sumie mi to obojętne, dźwięk może być z głośników albo z telewizora.

 

HD tylko przez HDMI

Widziałem tylko kable z HDMI ale do kart z tym nowszym gniazdem, z VGA nie widziałem. Czyli tak nie da rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu to jest najtańsze połączenie i interesuje mnie, czy jest między nim a innymi duża różnica w jakości obrazu. W telewizorze mam RCA Video i Audio oraz Euro.

Taa ale Video/Audio In czy Out bo to robi ogromną różnicę

 

W sumie mi to obojętne, dźwięk może być z głośników albo z telewizora.

http://www.allegro.pl/item519121762_kabel_...m_nowy_f_v.html

 

 

Widziałem tylko kable z HDMI ale do kart z tym nowszym gniazdem, z VGA nie widziałem. Czyli tak nie da rady?

Nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HD tylko przez HDMI

 

nie tylko - component albo DVI też:)

 

HDMI tj jest kabel przez który przesyłasz obraz cyfrowy i dźwięk naraz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - jaki masz telewizor? Bo jeśli masz wejścia RCA Video i Audio oraz Euro jak piszesz, to raczej sygnału HD na nim nie wyświetlisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim - jaki masz telewizor? Bo jeśli masz wejścia RCA Video i Audio oraz Euro jak piszesz, to raczej sygnału HD na nim nie wyświetlisz ;)

Pisząc o nadawaniu w HD myślałem o zupełnie innym telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli źródłem sygnału jest s-video to nie powinno być różnicy pomiędzy 3xRCA a SCART(EURO).

Natomiast dużo telewizorów HD ma wejście D-Sub (analogowe jak w monitorze) i można je podłączyć kablem jak do monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli źródłem sygnału jest s-video to nie powinno być różnicy pomiędzy 3xRCA a SCART(EURO).

Przy połączeniu 3xRCA wykorzystuje się trzy wtyki? Bo ja u siebie mam dwa (audio i video) i kiedyś jak podłączałem TV do komputera to wykorzystywałem tylko jeden. Czy połączenie 1xRCA jest gorsze jakościowo od 3xRCA?

 

Natomiast dużo telewizorów HD ma wejście D-Sub (analogowe jak w monitorze) i można je podłączyć kablem jak do monitora.

A jak wtedy z oglądaniem filmów w HD z komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nawet jak ten net jest nielimitowany, to jak się ciągnie dużo danych to nagle po kilku miesiącach "magicznie" transfer zwalnia. Przerabiałem to w T-Mobile, niby bylo bez limitu i na początku fajnie działało, a gdzieś po 6-7 miesiącach użytkowania nagle transfer drastycznie zmalał niezależnie od lokacji (sprawdzałem też w innych miejscach, bo może BTS był przeciążony). Oczywiscie T-Mobile nie widziało żadnego problemu 
    • Mówią bo od dawna brakuje im żołnierzy. A wiedzą że masa w wieku poborowym uciekła za granicę, gdy reszta walczy bądź czeka na możliwa mobilizację. Gniew walczących budzi też brak demobilizacji, nawet tych walczących od samego początku. Demobilizacje zapowiadał Zelenski, ale okazało sie że braki są tak duże, że nie jest ona obecnie możliwa i parlament to uwalił.   Stąd obecne zmiany. W tym roku raczej wejdzie to tak na poważnie w życie. Pytanie jak będzie wyglądało. Tzn kto będzie realizował mobilizację poza granicami Ukrainy.
    • Przestań proszę robić gwałty na logice. "Jak masz hajs to możesz tylko importować." Co za bzdura. Zachodnie kraje Europy odkrywały lądy żeby je rabować z bogactw - na tym się dorobiły i rozwinęły potęgi gospodarcze w okresie kolonializmu.
    • Ale takie przypadki zdarzają się w drugą stronę też, przykładowo wspomniany przeze mnie kolega który po kilku miesiącach walki oddał 4080, kupił 7900xtx i wreszcie może grać     Sam z prawie 30 letniego doświadczenia ze sprzętem, w tym kilka ładnych lat zawodowo ("doradzacz", składacz, serwisant) nie doświadczyłem problemów nie do przeskoczenia na kartach AMD...w sumie najwięcej problemów dawno temu sprawiła mi akurat karta NV, czyli GTX470 z tzw. "fochami fermiego", którego dopiero naprawił przerobiony bios od kogoś z forum (chyba @sideband). Ale poza tym jednym przypadkiem na NV też nigdy większych akcji nie miałem.
    • Jak 9800X3D nie będzie o co najmniej 50% szybszy od 7800X3D to w 1440p bottleneck będzie dalej. Jeśli będę zmieniać 4090 na 5090 to zostaję na 5800X3D. Poza kilkoma grami to ten procek nie bottleneckuje GPU w 4K, a w 1440p bottleneck jest na tyle wysoko że praktyce nie ma się czym przejmować (rzędu 140FPS na ekranie 165Hz 1440p). Jak wyjdzie więcej "next genowych" gierek to 5090 też się wyłoży. Wystarczy wspomnieć CP2077 Overdrive. Ledwo wyszło 4090 to juz nvidia musiadał wydać demo technologiczne żeby posiadacze 4090 nie czuli się zbyt pewnie, bo zamiast 120 FPS w 4K GoW zobaczyli 22 FPS w path tracingu  i już jest presja żeby gonić króliczka dalej bo 4090 to taka słaba karta.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...