Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lopcio

Jaki kabel do połączenia laptopa z TV?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad kupnem kabla, za pomocą którego mógłbym podłączyć laptopa z telewizorem. W komputerze mam takie porty:

8bad836eb2.jpg

Czyli VGA i S-Video.

 

1. Jaki kabel polecacie?

2. Czy wystarczy kupić kabel S-Video>RCA, np. taki: http://allegro.pl/item520538208_s_video_rc..._gwarancji.html? Czy da on gorszą jakość obrazu niż jakiś inny rodzaj połączenia?

3. Czy można tego laptopa podłączyć do TV i nadawać sygnał w HD? Jeżeli tak, to jaki kabel musiałbym kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego S-Video-RCA, jakie masz gniazda w TV?

A dźwięku nie chcesz w TV, no chyba ze masz Ampli/Wzmacniak

 

 

HD tylko przez HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego S-Video-RCA, jakie masz gniazda w TV?

Po prostu to jest najtańsze połączenie i interesuje mnie, czy jest między nim a innymi duża różnica w jakości obrazu. W telewizorze mam RCA Video i Audio oraz Euro.

 

A dźwięku nie chcesz w TV, no chyba ze masz Ampli/Wzmacniak

W sumie mi to obojętne, dźwięk może być z głośników albo z telewizora.

 

HD tylko przez HDMI

Widziałem tylko kable z HDMI ale do kart z tym nowszym gniazdem, z VGA nie widziałem. Czyli tak nie da rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu to jest najtańsze połączenie i interesuje mnie, czy jest między nim a innymi duża różnica w jakości obrazu. W telewizorze mam RCA Video i Audio oraz Euro.

Taa ale Video/Audio In czy Out bo to robi ogromną różnicę

 

W sumie mi to obojętne, dźwięk może być z głośników albo z telewizora.

http://www.allegro.pl/item519121762_kabel_...m_nowy_f_v.html

 

 

Widziałem tylko kable z HDMI ale do kart z tym nowszym gniazdem, z VGA nie widziałem. Czyli tak nie da rady?

Nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HD tylko przez HDMI

 

nie tylko - component albo DVI też:)

 

HDMI tj jest kabel przez który przesyłasz obraz cyfrowy i dźwięk naraz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - jaki masz telewizor? Bo jeśli masz wejścia RCA Video i Audio oraz Euro jak piszesz, to raczej sygnału HD na nim nie wyświetlisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim - jaki masz telewizor? Bo jeśli masz wejścia RCA Video i Audio oraz Euro jak piszesz, to raczej sygnału HD na nim nie wyświetlisz ;)

Pisząc o nadawaniu w HD myślałem o zupełnie innym telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli źródłem sygnału jest s-video to nie powinno być różnicy pomiędzy 3xRCA a SCART(EURO).

Natomiast dużo telewizorów HD ma wejście D-Sub (analogowe jak w monitorze) i można je podłączyć kablem jak do monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli źródłem sygnału jest s-video to nie powinno być różnicy pomiędzy 3xRCA a SCART(EURO).

Przy połączeniu 3xRCA wykorzystuje się trzy wtyki? Bo ja u siebie mam dwa (audio i video) i kiedyś jak podłączałem TV do komputera to wykorzystywałem tylko jeden. Czy połączenie 1xRCA jest gorsze jakościowo od 3xRCA?

 

Natomiast dużo telewizorów HD ma wejście D-Sub (analogowe jak w monitorze) i można je podłączyć kablem jak do monitora.

A jak wtedy z oglądaniem filmów w HD z komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...