Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Deschain90

Konfiguracja microsoft SQL server 2k5 + managment studio

Rekomendowane odpowiedzi

Moze mi ktos powiedziec jak skonfigurowac server zebym mogl sie z nim laczyc typ poleceniem "Data Source = (local);Initial Catalog = baza;Integrated Security = True" nauczyciel w szkole powiedzial ustawcie sobie to to i to a przy prubie polaczenia ze strony z baza np przy logowaniu i tak sie nie udaje i wywala blad. Sama strona jest dobrze napisana bo na szkolnym komputerze dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ustawienia w SQL Server Surface Area Configuration czy masz zezwolenie na połączenia zdalne, i czy SQL Server, ma uruchomione protokoły TCP/IP i named pipes dla klienta i servera(możesz to zrobić w sql server configuration manager) choć tobie powinno wystarczyć włączenie tylko named pipes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sposob nie dzialal ;/ ale po co mi polaczenia zdalne jesli strone odpalam z localhosta ? no i tych ustawien nie mialem w area configuration tylko w server configuration manager

 

moze to cos pomoze

bledy zwracane przy prubie polaczenia sie z baza

 

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....ale po co mi polaczenia zdalne jesli strone odpalam z localhosta ?....

 

 

this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

 

próbowałeś właczyć?

Tak to już jest z MSSQL

 

w area configuration możesz włączyć obsługę zdalnych połączeń, resztę ustawiasz w configuration manager

 

jak się nie uda to wrzuć logi serwera wygenerowane podczas próby łączenia się skryptu z bazą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze podales zla nazwe serwera bazy danych - jakas literowka or sth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawione mam tak

 

a literowka jest wykluczona bo to jest ten sam plik z ktorego kozystam w szkole a tam wszystko dziala, wersja serwera tez jest ta sama

post-148794-1232275493_thumb.jpg

post-148794-1232275540_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W client protocols mam takie same ustawienia jak powyzej, kurcze probuje na rozne sposoby i dalej sie nie chce polaczyc ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W w jaki sposób masz ustawione logowanie do serwera? windows authentication czy servever authentication?

spróbuj w Data Source = komputer\instancja bazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wzgledu jak ustawie to sie nie laczy z tym sposobem na podanie nazwy kmputera i katalogu tez nie dziala na necie tez nigdze nie pisze jak to ustawic ;/ Chyba ze tutaj ma byc cos inaczej ??

post-148794-1232474353_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wklej kod odpowiedzialny za połączenie z bazą danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No calosc wyglada tak

 

Dim connstr As String = "Data Source = (local);Initial Catalog = allegro;Integrated Security = True"

Dim conn As New SQLConnection(connstr)

 

conn.open()

dim sql as string = "Insert INTO danetbl (login,haslo,rok_ur,email,data_rej) values ('" & TextBox1.text & "','" & TextBox3.text & "','" & DropDownList1.selectedItem.text & "','" & TextBox4.text & "',getdate());"

dim cmd as new SQLCommand(sql,conn)

cmd.executeNonQuery() '// update, delete, insert

conn.close()

 

 

JUZ WSZYSTKO GRA PROBLEM ZOSTAL ROZWIAZANY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może napisz w czym tkwił problem, tak dla potomności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo i sposob instalacji podczas ktorego trzeba najpierw odznaczyc zeby instalator ukryl zaawansowane opcja z potem zmienic ustawienia zwiazana z inctancja juz dokladnie nie pamietam nazwy opcji wyboru ale trzeba bylo dac "default instance"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taki komunikat:

Wystąpił błąd podczas ustanawiania połączenia z serwerem. Podczas łączenia się z programem SQL Server 2005 przyczyną tego błędu może być fakt, że zgodnie z ustawieniami domyślnymi program SQL Server nie pozwala na połączenia zdalne. (provider: Dostawca nazwanych potoków, error: 40 - Nie można otworzyć połączenia z programem SQL Server) (Microsoft SQL Server, Error: 2)

Nie chodzi u mnie chyba o zaznaczenie 'default instance' bo to było domyślnie zaznaczone i tak zostawiłem. Wybrałem też using TCP/IP and named pipes. Teraz próbuje przeinstalować. Tu mam 2 opcje w pewnym momencie: 'Use built-in system account' i 'Use a domain user account'. Poprzednio wybrałem tę pierwszą i 'Local System'. Dalej Windows Authentication.

Proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

area configuration manager -> allow remote connection

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...