Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kingstony

Czy jeśli kupiłem przedmiot na allegro to mogę później z niego zrezygnować?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak wyżej,mam taki problem.Że kupiłem przedmiot na allegro,znacznie za niego przepłacając.I czy teraz jeśli już to kupiłem,mogę sprzedawcy powiedzieć że tego nie kupię i koniec?Może on ten zakup na mnie wymusić ze strony prawnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może. Zawarliście umowę kupna/sprzedaży. Jeśli go nie kupisz,to on wystawi Ci negatywa,zgłosi do Allegro o zwrot prowizji,a Ty dostaniesz ostrzeżenie. Trza było patrzeć,co kupujesz,jak można tak zrobić? -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli mu się będzie chciało to skierować sprawę do sądu i też ma w kieszeni wygraną.

 

edit: o ile oczywiście jest to warte zachodu i jest do ugrania większa kwota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwota rzędu 500zł

,jak można tak zrobić? -.-

wiem nie pomyślałem,chciałem kupić coś szybko

Ty dostaniesz ostrzeżenie

allegro często daje z takiego powodu ostrzeżenie?i ile można ich mieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
allegro często daje z takiego powodu ostrzeżenie?i ile można ich mieć?

Przecież wszystko jest w regulaminie. Wygospodaruj godzinę i przeczytaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bodajze 3 i blokada konta

 

Allegro takie ostrzeżenie daje, gdy jest zmuszone oddać zwrot prowizji. A M4rud3R ma rację,za 3 blokada konta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś od firmy to masz 10 dni na rozmyślenie się, jak nie płać i żałuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać do sprzedawcy, że chciałbyś odstąpić od zakupu - zazwyczaj idą na ugodę i kończy się na pozytywach albo na braku komentarza.

Btw. ta blokada konta jest po 3 JAKICHKOLWIEK zakupach, po których nastąpił zwrot prowizji? Nawet jak ugadałem się ze sprzedającym, że nie chcę towaru i wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli kupiłeś od firmy to masz 10 dni na rozmyślenie się

Nie dotyczy to aukcji tylko zakupów za ustaloną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz napisać do sprzedawcy, że chciałbyś odstąpić od zakupu - zazwyczaj idą na ugodę i kończy się na pozytywach albo na braku komentarza.

Btw. ta blokada konta jest po 3 JAKICHKOLWIEK zakupach, po których nastąpił zwrot prowizji? Nawet jak ugadałem się ze sprzedającym, że nie chcę towaru i wszystko ok?

"Ostrzeżenia

 

Ostrzeżenia są przyznawane w związku z procedurą zwrotu prowizji, którą uruchamia Sprzedający.

 

Komu może zostać przyznane ostrzeżenie?

 

Jeśli powód wystąpienia o zwrot prowizji będzie niezgodny z rzeczywistym przebiegiem transakcji, Sprzedający otrzyma ostrzeżenie. Po otrzymaniu trzeciego ostrzeżenia konto Sprzedającego zostanie zawieszone.

 

Kupujący, który nie wywiąże się z zawartej transakcji, otrzymuje ostrzeżenie. Jeśli Kupujący otrzyma ostrzeżenia w wyniku procedury uruchomionej przez trzech różnych Sprzedających, jego konto zostanie zawieszone."

Jezeli ugadasz sie ze sprzedajacym ze nie bedzie chcial zwrotu prowizji to nie dostaniesz ostrzezenia, ale jezeli wniesie no to po ptakach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokada jest po 3 ostrzeżeniach, a nie po jakichkolwiek zakupach :D Jak się ugadałeś, to ostrzeżenia nie dostaniesz, proste. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ci kazać zapłacić prowizje którą on Allegro jest winien, raz też zrezygnowałem, zapłaciłem gościowi pare złoty prowizji i był spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli kupiłeś od firmy to masz 10 dni na rozmyślenie się, jak nie płać i żałuj.

 

 

upraszczasz sprawę to nie jest tak. Owszem masz 10 dni ale na ZWROT towaru na własny koszt jeżeli ci nie pasuje ale musisz go otrzymać i zapłacić i tutaj jest to też niezależne od tego czy była to aukcja czy też kup teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dawaj znaku zycia i licz na to ze sprzeda komus innemu ( to ironia na odpowiedzi jakie uslyszalem w zalozonym przeze mnie temacie ,gdzie sprzedajacy po paru dniach mi odpisal ze juz nie ma przedmiotu ktory wylicytowalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Jak wyżej,mam taki problem.Że kupiłem przedmiot na allegro,znacznie za niego przepłacając.I czy teraz jeśli już to kupiłem,mogę sprzedawcy powiedzieć że tego nie kupię i koniec?Może on ten zakup na mnie wymusić ze strony prawnej?

 

Ja bym zrobił inaczej - zapłaciłbym, poczekałbym na paczkę i od razu po otrzymaniu odesłałbym jako zwrot. Przy zakupie przez internet masz 10 dni na zwrot towaru (o ile go nie uzywałes i wygląda tak jak go otrzymałeś). Nie wiem jak się to ma do osób fizycznych ale jesli kupowałeś od firmy to nie mają możliwości nie przyjęcia tego zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a orientujecie się jaka jest prowizja allegro od 500zł?

ok 17 pln ... tak jest najprościej dla ciebie ....

 

możesz go przeprosić , wystawić pozytywa i niech sam wystąpi o zwrot prowizji

 

Ja bym zrobił inaczej - zapłaciłbym, poczekałbym na paczkę i od razu po otrzymaniu odesłałbym jako zwrot. Przy zakupie przez internet masz 10 dni na zwrot towaru (o ile go nie uzywałes i wygląda tak jak go otrzymałeś). Nie wiem jak się to ma do osób fizycznych ale jesli kupowałeś od firmy to nie mają możliwości nie przyjęcia tego zwrotu.

teraz to błysnąłeś :lol2: zapłaci za wysyłkę do i od sie :kwasny: i nie wiadomo kiedy dostanie kasę ...o ile kupił od firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj ze sprzedającym. Powinniście się dogadać o ile nie jest jakimś złośliwym typem. Jako powód nie podawaj mu oczywiście tego, że "przepłaciłeś". Skończy się albo ostrzeżeniem, albo tym, że zwrócisz mu prowizje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz to błysnąłeś :lol2: zapłaci za wysyłkę do i od sie :kwasny: i nie wiadomo kiedy dostanie kasę ...o ile kupił od firmy

 

jeżeli dobrze kojarzę to ustawa określa ilość dni na zwrot kasy po odesłaniu towaru jest to chyba 14 dni tylko nie wiem od którego momentu liczone (daty zgłoszenia firmie , daty wysyłki do firmy towaru czy też od daty otrzymania przez firmę towaru).

 

najprościej dogadać się ze sprzedającym (najtaniej) choć jeżeli dużo przepłaciłeś to może mu się nie opłacać tobie nie sprzedawać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwrot za towar tak , za przesyłkę już nie i na bank wyjdzie go to drożej niżby zapłacił prowizję , do tego nie "topi" kasy na jakiś czas

 

Raz miałem taki przypadek , kumplowi pokazywałem jak działa allegro i wygrałem :( przeprosiłem , zapłaciłem koszty i dostałem pozytywa :E on też :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowizja zdaje się wynosi 3%, więc będzie jakieś 15zł. Najlepiej zapłacić, to nie będzie problemów, bo w innym przypadku na pewno będzie negatyw i ostrzeżenie, które zdaje się są kasowane po 2 latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...