Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pumar

Recenzja Monitora Lg W2261V-PF

Rekomendowane odpowiedzi

9042-w2261v.jpg

 

Po pierwsze chciałbym zaznaczyć że "lekko" zgapiłem sposób na recenzje od akodo (mam nadzieje że się nie obrazisz), ale to moja pierwsza recenzja monitora i nie chce niczego zapomnieć:) A po drugie - przepraszam za jakość zdjęć ale mój aparat dał mi dwa wyjścia - albo robiłem zdjęcia z lampą - odbija sie od wszystkiego, wyglada inaczej niz normalnie ale wszystko jest ostre, albo bez lampy - widac więcej ale wszystko jest cholernie nie ostre:P

 

Monitor kupiłem po przesiadce z 6letniego LCD które wysokich lotów nie było więc być może będe pisał w lekkis superlatywach:P No ale po pierwsze troche pierdół:

 

Przekątna - 21,7"

Rozdzielczość natywna - 1920x1080

Kontrast - 20 000:1

Złącza - analog, DVI, HDMI

Czas reakcji - 2ms

 

Monitor kupiony za 700zł od znajomego informatyka (jeszcze sprzedałem mu starą lodówke więc wyszło że kupiony za 500zł:P) ale w sklepach można spokojnie znaleźć za 730-760zł a dostajemy piękny monitor FullHD.

 

Razem z monitorem dostałem płytke ze sterownikami, jakiś papier z instrukcjami, kabel DSUB i DVI.

 

Co do OSD to bardzo podobne do innych nowszych modeli LG czyli Photo Effect, fengine, zooming, tryb 4:3, różne tryby typu Film, Internet etc. (które moim skromnym zdaniem są do dupy:P w trybie internet jest takie oswietlenie ze mnie oczy bola, ale do filmów to się nawet nadaje), ustawienia oświetlenia, kontrastu etc. Plus za to że OSD jest też po polsku. Po zainstalowaniu programu który jest na płycie można to wszystko zmieniać z jego poziomu.

 

Inne rozdzielczości - da się, ale nie wygląda to zbyt pięknie.

 

Teraz czas na pare zdjęć:

 

 

ogolnievh8.th.jpg

 

ogolnie

 

 

ty2wo0.th.jpg

tyex5.th.jpg

 

jak widac cholernie sie brudzi... no ale coz:P

 

 

przyciskby9.th.jpg

 

Pierwszy fajny bajer - wyłącznik jest dotykowy:P

 

 

fengine1hs6.th.jpg

fengine2sh3.th.jpg

 

tutaj widzimy fEngine w akcji - po lewej jest włączony, po prawej off.

 

 

wtylkr6.th.jpg

 

Maksymalne wychylenie w tył

 

 

wprzodmn0.th.jpg

 

a tutaj maksymalne wychylenie w przod...:P

 

 

 

 

I od razu mówie - tych głośników nie da się domyć a ściane trza by pomalować:P Ale nie chciało mi się nigdzie monitora przenosić:P

 

 

Moja samoocena jest wysoka:P A co do oceny monitora, dalbym 9/10 :P Chociaż to być może to przez to że wczesniej siedziałem na szajsowatym 17":P

 

plusy

+FullHD

+DVI, HDMI

+22" za taką cenę...

+wygląd

+bajery

+chyba dobre (nie mam zbytnio porównania) odwzorowanie kolorów

 

 

minusy

-kąty w pionie nie są tak pięknie jak być powinny

-brudzi się jak cholera (ale ładnie wygląda:P)

-dupna podstawka

 

 

A co do jakiś dodatkowych zdjęć to mi właśnie bateria padła więc musicie poczekać:P

 

 

Smużenia żadnego nie ma 4:3 radzi sobie dobrze, gorzej z innymi rozdzielczosciami, obraz jest lekko rozmazany;/ Zdjęcia wrzucę jutro, teraz już nie chce mi się ładować aparatu:P

 

Ogólnie zdaje mi się, że ten monitor to odpowiednik W2252tq-pf tyle że z większą rozdzielczością i trochę inną obudową:P Co do czerni to nie jest zła, a w tych trybach fengine wręcz idealna:)

 

Edit:

Żeby nie było że o was zapomniałem, wstawiam katy, niestety moj aparat... no coz nie nadaje sie do takich zdjec:P Czern czasami wychodzilo jak niebieskie, czerwony jak pomarancz itp. To co zobaczycie na tych zdjeciach jest najczesciej przeklamane no ale jak juz zrobilem to wstaiwe.

 

 

 

Zieleń

zieldolgc2.th.jpg zielgoroi2.th.jpg ziellewzq3.th.jpg zielpragn9.th.jpg zielproas1.th.jpg

 

 

Niebieski

niebdoljr0.th.jpg niebgormx6.th.jpg nieblewel2.th.jpg niebprauj1.th.jpg niebprocd7.th.jpg

 

 

Czerwony

czerdolmo0.th.jpg czergorxl6.th.jpg czerlewxd6.th.jpg czerpramk0.th.jpg czerprowq9.th.jpg

 

 

Czarny

czerngorys7.th.jpg czernlewvh4.th.jpg czernpravr2.th.jpg czernpropn7.th.jpg czerndolpn2.th.jpg

 

 

 

I jak juz mowilem zdjecia sa przeklamane troche...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche malo zdjęć, zrób jeszcze adjęcia kontów w czerni, i dodaj samoocene ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imitacja? W czym? Że tył ma podobny? I co z tego? Przód wygląda inaczej, inna przekątna, inna rozdzielczość - czego sie czepiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recke zrób więcej zdjęć pod różnymi kątami jak możesz i czy masz może odniesienie do innego LCD

 

KrzaQu666 Jeśli jest on tak dobry jak W2284F-PF to t220 raczej nie ma co porównywać, zresztą on już przy W2252TQ-PF nie wypadał różowo

 

I najważniejsze jak skalowanie do innych rozdzielczości ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak- Imitacja T E G O :thumbdown:

 

powiem tak, jak masz pisać takie bzdury bo zobaczyles czerwony kolor w monitorze to lepiej nic nie pisz....

 

 

do autora:

 

nie ma sprawy, zreszta ja tez sie wzorowałem na innej recenzji :)

 

Jak bedziesz mial jeszcze chwile to wrzuc opis i zdjecia jak monitor pracuje w innych rozdzielczosciach, oraz jak dziala przelaczanie 4:3 bo mnie to ciekawi, jak sobie radzi.

 

A jak szybkośc? smużenie chyba nie wystepuje? Czarny kolor ładny? Oczyiscie masz racje, nawet w W2252TQ praca w trybei movie jest meczaca, ale wtedy kolory sa bardzo mocno podkrecone, czern wyglada extra sprawdz sobie - do filmow i niektorych gierek jak znalazl :) Ja uzywam tego trybu gdy chce ogladnac zdjecia prosto z cyfrowki, wiadome ze zdjcia trzeba obrobic w programie graficznym zeby odzyskac barwy ale jak na szybko potrzebuje przegladnac fotki to zeby nie byly mdle wlaczam wlasnie fengine movie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra odpowiem tez tu zeby nie bylo

 

Smużenia żadnego nie ma 4:3 radzi sobie dobrze, gorzej z innymi rozdzielczosciami, obraz jest lekko rozmazany;/ Zdjęcia wrzucę jutro, teraz już nie chce mi się ładować aparatu:P

 

Ogólnie zdaje mi się, że ten monitor to odpowiednik W2252tq-pf tyle że z większą rozdzielczością i trochę inną obudową Co do czerni to nie jest zła, a w tych trybach fengine wręcz idealna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadzieje że jednak to nie jest odpowiednik W2252tq-pf

tylko W2284F-PF wtedy już bym był w niebo wzięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym ten W2284F-PF jest lepszy od W2252TQ-PF wiec sie nie wypowiem w tym temacie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz jeszcze czy sprawdzales HDMI? Jak to dziala? Czy jakbym podpiał n-kę w ten sposób to czy jest PictureInPicture zeby puscić ten obraz w okienku a normalnie pracowac na pulpicie?

 

monitor nie jest odpowiednikiem W2252TQ bo tamten ma nizsze parametry wolniejsza matryce i nie ma HDMI wlasnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety w zestawie nie bylo kabla hdmi a ja takowego nie posiadam. I baaardzo watpie zebys mogl pictureinpicture, mozesz sobie karte telewizyjna kupic wtedy powinienes moc to zrobic:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pumar, ja mam pytanie do Ciebie. Zrozumiałem to że nie masz kabla hdmi tzn ze jedziesz na dvi? Zakupiłem ten monitor i miałem problemy z wykryciem go przez komputer przez dvi. Gdy podłączałem przez d-suba albo hdmi to wsyzstko gra. Pracowałem na windowsie xp, potem przerzuciłem się na nową 7ke. Również pożyczyłem od kumpla karte graficzną (8800gt, ja mam 8600gt) i to samo, monitor zawiozłem do brata i również na dvi mu nie wykrywało monitora. Była taka sytuacja, ze nawet jak mam podlaczone 2 monitory, to wykrywa tylko moją starą 19''ke. Gdy kompa wlączałem tylko z podłączonym lg to czarny ekran i swiatełko mrugało, stary monitor sam wlaczony się odpalał na dvi i po zmianie kabla w monitorach, lg się włączał, ale nie wykrywał rozdzielczości wyższych niż miał stary benq. Chyba problem siedzi w złączu gdzieś, może jakiś pin się zesrał. Bo jak nie miałeś żadnych problemów, to chyba wyjdzie na to że go wymienie na drugi model.

 

Co do samego monitora to ładnie się na nim pracuje, gry w full hd na 8800gt i 3gr ramu ładnie działają (zdziwiłem się dosyć). Jedynie co to podstawka podatna na zarysowania i na ramie monitora łatwo osiada kurz i nie polecam łapać palcami ramy bo się potem trudno czyści :) ale monitor warty ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwidoczniej to jakiś bląd z kablem albo z samym monitorem:P Bo ja tylko podłączyłem i wszystko działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie jest to wina monitora, może to kwestia konfiguracji graf. lub karty graf.

 

...zawsze możesz skontaktować się z serwisem lub infolinia LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba to by było dziwne, jak sprawdzałem na 3 komputerach z inną grafiką i na dvi dupa a na d-subie i hdmi wszystko gra. Zadzwonie na infolinie i sie dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też automatycznie nie wykrywało dvi, ale wystarczyło przełączyć na dvi tymi przyciskami po prawej ^_^

Ja szczerze się zawiodłem, katy pionowe to jakaś kpina... żeby chociaż była lepsza regulacja tej podstawki, przy oglądaniu filmu z łóżka przy troszkę ciemniejszych scenach już prawie nic nie widać.

I jeszcze 1 czy tylko u mnie przy f0engine ustawiony tryb na film nie da się pracować? Znaczy chodzi mi o to że raz jest jaśniej a raz ciemniej, bardzo dobrze widać to przy przeglądaniu stron internetowych.

Oceniać go nie będę bo nie miałem styczności z podobnej klasy monitorem LCD.

 

Ach dodam, że bardzo komfortowo się pracuje przy fullHD na tych "22" ", dużo osób odradzało mi 22" że to za mało na HD i będzie trzeba z lupą siedzieć, ale co do tego to jest super :whee: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....

Ja szczerze się zawiodłem, katy pionowe to jakaś kpina.....

 

 

Oceniać go nie będę bo nie miałem styczności z podobnej klasy monitorem LCD.

 

 

to ja nie bardzo rozumiem co napisałeś....

 

skoro oceniasz kąty pisząc że to kpina a nie porównywałeś z innym monitorem to trochę jakby.... bez sensu

 

 

To jakaś tajemnica jest że TN ma słaby kąt widzenia gdy patrzsz na monitor od spodu? Prawie każdy wątek o monitorach zawiera informacje o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze 1 czy tylko u mnie przy f0engine ustawiony tryb na film nie da się pracować? Znaczy chodzi mi o to że raz jest jaśniej a raz ciemniej, bardzo dobrze widać to przy przeglądaniu stron internetowych.

Pomyślmy .........tryb filmowy i źle się pracuję przy www hmm...... może dlatego że to tryb filmowy

podpowiem jedno "dynamiczny kontrast" resztę masz w instrukcji i na google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
katy pionowe to jakaś kpina... żeby chociaż była lepsza regulacja tej podstawki, przy oglądaniu filmu z łóżka przy troszkę ciemniejszych scenach już prawie nic nie widać.

 

Ja na mojej 19 Eizo też mam podobnie, dlatego filmy na kompie opgłądam sporadycznie. A do ogladanioa filmów z kompa z dalszej odległości to 22" to nadal troche mało...więc nie negójmy LG W2261V-PF tylko dlatego że nie spełnia tak "wybrednych wymagań" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubie oglądać filmi (jeden z głównych powodów dla którego kupiłem monitor fullhd) i ja akurat oglądając siedzę w fotelu naprzeciw monitora i mi się pięknie ogląda filmy:P A że ktoś ma zamiar leżeć to niech se kupi laptopa/zestaw kinowy:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem dziś za 730zł na Agito zobaczymy co to będzie za wynalazek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ karwiin - bardzo bym Cię prosił o podzielenie się wrażeniami. Szczególnie interesuje mnie jak ten monitor skaluje do niższych rozdzielczości w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :P

Właśnie kupiłem ten monitorek i w porównaniu z tym z mojej sygn. jest lepszy (poprzedni kosztował 1000zł, a ten 800 z hakiem).

 

Monitor niestety nie daje rady z roździelczaścią HD Redy, jednak wygląda zarąbiście w FHD.

 

Ogólne wrażenia są świetne!

Jeśli macie 800zł i kupno 22" monitora w planach, to nie ma co się zastanawiać , tylko brać W2261V-PF!!

 

 

//EDIT:

WNOSZĘ SPROSTOWANIE

MONITOR SPRAWDZA SIĘ DOSKONALE WE SZYSTKOCH ROŹDZIAŁKACH

TRZEBA TYLKO ZAINSTALOWAĆ STEROWNIKI PRODUCENTA Z DOSTARCZONEJ CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pumar ustawiłem monitor na film i za cholerę nie zachowuje sie on tak jak u ciebie

czyli u mnie jasność jest stała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
    • Upierając się przy Intelu, zszedłbym do procka 12gen i w zamian wrzucił RTX 4070 Ti Super: https://www.morele.net/inventory/info/227db186/   Do gier będzie to wydajniejsze połączenie niż RTX 4070 Super + CPU 14-gen.   Jeśli komputronik musi być to: https://www.komputronik.pl/product/788171/endorfy-fortis-5.html https://www.komputronik.pl/product/737106/intel-core-i5-12600kf.html https://www.komputronik.pl/product/905177/karta-graficzna-asus-geforce-rtx-4070-ti-super-dual-16gb-oc-dlss-3.html   Zasilacz daj sobie: https://www.komputronik.pl/product/816280/be-quiet-pure-power-12-m-750w.html lub https://www.komputronik.pl/product/800858/msi-mpg-a850g-pcie5.html Ten Seasonic z Komputronika to stara wersja bez ATX 3.0 i wtyczki 12VHPWR pod nowe NVIDIE.
    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...