Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sawatin

Program blokujący reklamy

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś dobrego programu, który będzie blokował wyskakujące okienka z reklamami. Program najlepiej żeby był darmowy (choć nie jest to warunek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blokowanie wyskakujących okienek w operze jest bez instalowania czegokolwiek. f12 - i trzecia opcja od góry.

a co do blokowania reklam to ja np używam privoxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję AdMuncher, niewielki program a blokuje każda niechcianą reklamę, działa z Mozilla i Operą bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adblokery są dedykowane konkretnym przeglądarkom :)więc nie ma takiego jednego remedium na wszystkie przeglądarki.

 

Jest Admuncher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to że opera ma funkcję blokady okienek to wiem, jednak w wielu wypadkach nie jest ona skuteczna, dlatego pytam o program zewnętrzy.

Co do tego Admuncher: czy nie zwalnia on wyświetlania stron? oraz czy nie obciąża bardzo procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm to że opera ma funkcję blokady okienek to wiem, jednak w wielu wypadkach nie jest ona skuteczna, dlatego pytam o program zewnętrzy.

Co do tego Admuncher: czy nie zwalnia on wyświetlania stron? oraz czy nie obciąża bardzo procesora

u mnie blokowanie wyskakujących okienek o operze działa z 99% skutecznością.

nie wiem jak admuncher, ale privoxy ktorego używam nie powoduje żadnych problemów z szybkością, ani nie obciąża procka. jest to takie lokalne proxy - każdą przeglądarkę możemy łatwo skonfigurować tak żeby z tego korzystały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie blokowanie wyskakujących okienek o operze działa z 99% skutecznością.

nie wiem jak admuncher, ale privoxy ktorego używam nie powoduje żadnych problemów z szybkością, ani nie obciąża procka. jest to takie lokalne proxy - każdą przeglądarkę możemy łatwo skonfigurować tak żeby z tego korzystały

 

Hmm u mnie to najgorzej jest jak przeglądam strony popularnych portali internetowych. A czy zmieniałes coś jeszcze w ustawieniach Opery prócz "Blokuj niechciane..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm u mnie to najgorzej jest jak przeglądam strony popularnych portali internetowych. A czy zmieniałes coś jeszcze w ustawieniach Opery prócz "Blokuj niechciane..."

jesli chodzi o wyskakujące okienka to nic. chyba że to privoxy dodatkowo coś blokuje (a prawdopodobnie blokuje, ale nie wnikałem specjalnie w konfiguracje, dodałem tylko troche od siebie). no i ja najczęściej mam wyłączone wtyczki (dodałem sobie przycisk) - to samo w sobie powoduje że nie wyświetlają się żadne flashe itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm u mnie to najgorzej jest jak przeglądam strony popularnych portali internetowych. A czy zmieniałes coś jeszcze w ustawieniach Opery prócz "Blokuj niechciane..."

a nie mylisz wyskakujących okien z reklamami pływającymi? To jest zupełnie inny rodzaj reklam i na to bloker wbudowany nie pomaga. Jedyne co, to możesz sobie zainstalować filtr reklam, np: http://www.fanboy.co.nz/adblock/opera/

 

PS: Na popu-upy wbudowany bloker Opery radzi na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie mylisz wyskakujących okien z reklamami pływającymi? To jest zupełnie inny rodzaj reklam i na to bloker wbudowany nie pomaga. Jedyne co, to możesz sobie zainstalować filtr reklam, np: http://www.fanboy.co.nz/adblock/opera/

 

PS: Na popu-upy wbudowany bloker Opery radzi na 100%.

 

Tak, o takie reklamy też mi chodzi...to jeszcze powiedz mi co zrobić z tym linkiem, który podałeś. Bo nigdzie nie widzę download...czyli powinienem sam przepisać jego zawartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

link jest obok słowa : "main list", o ten:

 

http://fanboy.co.nz/adblock/opera/urlfilter.ini

 

zapisać do ścieżki, w zalezności od systemu operacyjnego:

 

(XP) C:\Documents and Settings\"nazwa uzytkownika"\Application Data\Opera\Opera\profile\
(Vista) C:\Users\"nazwa uzytkownikae"\AppData\Roaming\Opera\Opera\profile\ 
(OSX) /Users/"nazwa uzytkownika"/Library/Preferences/Opera Preferences/
(Linux) ~/.opera/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał do czynienia z firefoxem: Jeśli chcesz tylko reklamy flash powyłączać to możesz skorzystać z flashblock do firefoxa. Ja używam wtyczki NoScript która blokuje wszelkie skrypty i flash domyślnie na każdej stronie, można odblokować te strony które są wg nas zaufane. A jeśli na odblokowanej stronie będą jakieś flashe to mi je flashblock wyłącza, ale najcześciej reklamy pochodzą z innych adresów więc są itak blokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to mi chodziło. Zobaczymy jak się sprawuje twoja porada. THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tego Admuncher: czy nie zwalnia on wyświetlania stron? oraz czy nie obciąża bardzo procesora

FF z Adblock Plus - strony się ładują szybciej. Ponieważ nie ciągnie reklam to przyśpiesza ładowanie strony.

Ponadto, jak zablokujesz "zliczacze" to też przyśpieszy - fakt wyświetlenia każdej reklamy jest potwierdzany przez gemiusa, stat4you, inter.net i tym podobne syfy - czyli po wyświetleniu reklamy przeglądarka łączy się z którymś z tych serwisów i wykonuje jakiś skrypt. Przy dużym nateżeniu ruchu w necie takie odwołania trwają, trwaja, trwaja... ładowanie strony się zawiesza a internauta się wnerwia. Jak zablokujesz, masz je z głowy. Tylko potem nie jesteś uwzględniany w statystykach odwiedzin :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...