Skocz do zawartości
jacekcz

BAZA podkręcania oraz kompatybilności pamięci DDR2/3/4/5 - dowolna platforma

Rekomendowane odpowiedzi

HCI to producent Memtesta, którego używasz.

Ludzie lubią rzucać skrótami niezależnie czy go używają poprawnie czy nie.

 

Ktoś ogarnięty wie o co chodzi, więc nie ma co męczyć buły o taką pierdołę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zjechałem z SA na 1.2 i IO na 1.15.

 

Trochę mnie to wkurza, bo jak obniżę te napięcia już poprzez TPU do 1.15 dla SA i 1.1 dla IO ( działa w miarę poprawnie, odczyt HW info zmienia się ) to wciąż wszystko działa. Testuje, nie pluje błędami, aż do 1.0125 i 1.3175 ale kij z tego, jak pojawia się cold boot... Mieli i mieli. Czasem nawet wstanie, ale to bez sensu. Z tego co czytam to Asusy miały z tym problem i na wcześniejszych BIOS-ach było jeszcze gorzej.

 

@ Marco - Ty jesteś w stanie schłodzić swój 8700k przy 1.42v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 55 na wyświetlaczu. Jeżeli wyskakuje to podniesienie są czasami pomaga.

 

Jak obniżanie timingów to patrzcie czy wydajność wzrasta. Czasami niżej nie oznacza lepiej.

MSI ładnie RTL dobiera.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Primo

 

Planuję dalsze testy i jechanie w dół z IO/SA.

 

Proca chłodzę tak...

 

 

V5YRGOKh.jpg

 

 

Na co dzień jednak 4.3/1.17v. Przy moim mońku 2560x1080 75Hz specjalnie nie czuję różnicy w tych 700Mhz więcej :P

 

Pewnie 55 na wyświetlaczu. Jeżeli wyskakuje to podniesienie są czasami pomaga.

 

Jak obniżanie timingów to patrzcie czy wydajność wzrasta. Czasami niżej nie oznacza lepiej.

MSI ładnie RTL dobiera.

 

Po każdej zmianie odpalam AIdę i lukam co tam się poprawiło. Ostatnia aktualizacja symboliczne efekty daje. Wrócę być może do wcześniejszych wartości tWR, tFAW, CWL i poszukam najniższych IO/SA.

 

Edit:

 

Próbowałem ustawić jackowe timingi dla 4000 cl16, to trup konkretny :E

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ustawić jackowe timingi dla 4000 cl16, to trup konkretny :E

 

to jeszcze mogę ci 4000 cl15 podrzucić ale tutaj już trzeba sporo V zapodać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie nic nie da każde pamięci mają swój próg do którego są stabilne, dodawanie napięcia daje możliwość odpalenia i uzyskania pseudo stabilności. Im więcej voltów i ostrzej tym mniej da się stabilnie zaadresować, więc to tylko dla zabawy w benchmarki, które nie wymagają dużej ilości pamięci.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem kolejnej korekty w timingach...tym razem prawa strona o 1 pkt.

 

Paczajcie co wyszło w zapisie 8:E

 

aE11WQZ.png

 

Jakiś bug 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie nic nie da każde pamięci mają swój próg do którego są stabilne, dodawanie napięcia daje możliwość odpalenia i uzyskania pseudo stabilności. Im więcej voltów i ostrzej tym mniej da się stabilnie zaadresować, więc to tylko dla zabawy w benchmarki, które nie wymagają dużej ilości pamięci.

 

 

Tutaj akurat tego progu nie przekraczam. Fakt, że V nie jest lekarstwem na stabilność przy DDR4.

4000 cl15 i nie pseudo stabilność :)

bcBgy6Z.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jacekcz

 

Nie twierdziłem, że 4000 cl16 to pseudo stabilność...po prostu moja platforma tych ustawień nie ogarnia :P

 

Masz świetny duet mobo + ramy :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz świetny duet mobo + ramy :cool:

 

Prawda. Taki sobie świadomie wybrałem.

 

Komentarz nie do twojego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taka ciekawostka wink.gif płyta wstała jak gdyby nic shocked.gif w teście zaraz po paru sekundach errory szczerbaty.gif

 

Jacku jest szansa ogarnąć do stabilności scratchhead.gif i co "dłubnąć" w razie co smile.gif

 

VDIMM 1.46V, SA 1.25V, IO 1.2375V 

Co ciekawe IO-L D1 mobo ustawiło parzyście, a wszystkie inne przypadki nieparzyście 13 14 scratchhead.gif zerknij WR Add Delay wbiło nieparzyście 2 1 

 

 

 

320aa94ddd81a0a1.jpg

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile witaminy V typ wpompował w ten set up...

 

wzy0opm.jpg

 

 

Twierdzi, że przy 2t stabilność jest 24/7. Wrzucił trochę testów stabilności... Normalnie nie mam pytań. Tymczasem Kwiecień 2016 i stabilność w SuperPi na 1 bencha

 

Rekord OC DDr4

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale jakim cudem one jeszcze są w stanie trzymać ładunek i indeksować przy takim napięciu? Czort wie. Ja sobie ogarnąłem na koniec jeszcze Prime95 29.7

 

6caec053bff81.jpg

 

 

I skoro nawet to cholerstwo działa, to nie powinno się nic sypać. Fajnie, że ten kontroler udało się Undervoltować deko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taka ciekawostka wink.gif płyta wstała jak gdyby nic shocked.gif w teście zaraz po paru sekundach errory szczerbaty.gif

 

Jacku jest szansa ogarnąć do stabilności scratchhead.gif i co "dłubnąć" w razie co http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons

17-17-17-34 a max 17-17-17-36

tRFC zdecydowanie za wysoko. Spróbuj 330-380

tRDWR = 15 (wszystkie)

tWRWR=15 na początek,

tWRRD/dr/dd = 4 lub 5 (obydwa), dg, sg = auto

IOl są prawidłowo - tzn., niema rozrzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tRFC na 300 lata i stabilne :D

Zszedłem z IO/SA na 1.17v

 

vSAWdHh.png

 

CPU x49/x47/1.35v

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Sniper, tylko nie daj tWRRD na 15, jak ja wcześniej szczerbaty.gif U nas w UEFI pierwsze są dwie wartości tWRRD, pomiędzy nimi jest WRRD i dopiero kolejne dwie tWRRD.

tRFC można zbijać bez konsekwencji Jacku? W sensie - w którymś momencie nie porozjeżdżają się statystyki?

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbijaj ile się da. Te pamięci najlepiej się czują w przedziale 300-380 przy cl16-17. Zbyt wysokie tRFC czasami daje ciemność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żaden sposób nie mogę ustabilizować 4200C17 kwasny.gif ech odpuszczam... po prostu mobo nie ogarnia wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sniper, uważaj jak Ci się wywali system przy próbach na 4100/4266 bo ja wczoraj utknąłem na Code 55. Płyta wstała dopiero po resecie C mos. Nawet MemOK! nie działało. Jak w końcu wstał i wbiłem swój profil, to przez 2 godziny zaliczyłem chyba wszystkie możliwe BDosy jakie przewidział MS. Od kernel panic, po memory management, po irql not less or equal. Myślałem, że PSU zdycha albo proca szlag trafia. Na 3600 nie chciał wstawać a z XMP wylatywał nawet w IDLE szczerbaty.gif Dobrze, że mnie DisconnecT naprowadził, że płyta mogła "wadliwie" zainicjować kilka timingów i pomimo C mos resrt warto jeszcze zrobić flash i wbić wszystko jeszcze raz ręcznie. Już działa bez zarzutu, ale było to cholernie dziwne. Jakby całe UEFI szlag trafił.

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu przewaga asrocka. Co bym nie wpisał to płyta po 3 próbach wstaje. 55 też się zdarza ale to naprawdę trzeba przegiąć z timingami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu przewaga asrocka. Co bym nie wpisał to płyta po 3 próbach wstaje. 55 też się zdarza ale to naprawdę trzeba przegiąć z timingami.

Asusy bez TPU bądź starsze modele z TPU poniżej Z170 też wstają bez problemu ;)

 

Coś namieszali w TPU i to zdrowo bo wszystkie problemy najpewniej wynikają właśnie z tego modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...