Skocz do zawartości
jacekcz

BAZA podkręcania oraz kompatybilności pamięci DDR2/3/4/5 - dowolna platforma

Rekomendowane odpowiedzi

Mój typ to Trident 3200 cl14 za około 2050PLN.

mają spory potencjał OC. Do 4k można dojechać ale wiadomo trzeba luzować opóźnienia.

Można również rozważyć dołożenia 200PLN do F4-4000C19D-32GTZKK i mieć pewne 4k.

Ja już kiedyś kupiłem ddr3 4x4 i okazało się, że jeden komplet jest zdecydowanie gorszy w osiągach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Jacku, ale gadałem jeszcze wieczorem z Kubą i powiedział, że kupił Adatę SPECTRIX D80. Wiesz, to czerwone RGB chłodzone cieczą. Powiedział, że LC + RGB to siła zwłaszcza na ramach i jak mu tylko dojadą, to nas wszystkich tutaj dojdzie. lol2.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie cieczą ramów cudów nie zdziała w kwestii OC. Postawisz dmuchawkę wiejącą na RAM i będzie to samo.

Ważne co siedzi w środku.

No ale poczekajmy na wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz mnie? Przecież sobie bekę robię wink.gif

 

Niemniej od wczoraj znowu mam problemy ;/ Ni stąd ni zowąd komp zaczął mielić. Ostatecznie nie wstał. Zmieniłem na 3866 - wstał, ale za chwilę pojawiły się błędy typowe dla ramu. Strona uległa awarii itp. odpaliłem HCI - choinka błędów. 3600 - to samo. Załadowałem od nowa profil (4000/17) wstał bez zająknięcia, stabilny jak skała, zresetowałem dziada - trup. mad2.gif Teraz lecę na czymś takim...

 

img_4080437.jpg

 

 

D...Dee....D...... D.. Default. Normalnie mnie szlag trafi za którymś razem... Cała tablica wbita z palca a i tak coś się stało. Albo cholera ten BIOS się psuje? Zrobię flasha i będzie znowu działało.. No, ale bez jaj znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały ASUS ..... ja to przerabiałem na z170/270. Zachowanie kompletnie nieprzewidywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Jacku, ale gadałem jeszcze wieczorem z Kubą i powiedział, że kupił Adatę SPECTRIX D80. Wiesz, to czerwone RGB chłodzone cieczą. Powiedział, że LC + RGB to siła zwłaszcza na ramach i jak mu tylko dojadą, to nas wszystkich tutaj dojdzie. lol2.gif

 

 

A kysz trollu! 8:E 8:E

 

Ostatecznie stanęło na G.Skill Trident Z 4x8GB 3600 CL-16-16-16-36, myślę że to będzie przyzwoity złoty środek :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały ASUS ..... ja to przerabiałem na z170/270. Zachowanie kompletnie nieprzewidywalne.

Napisałem do Asusa jakiś czas temu, że tak się dzieje to kazali mi pobrać najnowszy BIOS do Windowsa 10. Serio. Tam ktoś myśli, że pewnie mam BIOS od Windowsa XP i temu tak się dzieje. Boże, kto tam pracuje scratchhead.gif Wgram zaraz wersję 1402... Zobaczymy co się będzie działo. 

 

@ Nie martw się Kuba. Mój link. Jak będą się słabo kręcić, to zamówimy te radiatory mocy RGB.

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie podnieś Vcore i skończą się problemy wink.gif taki mi się wydaje scratchhead.gif Ja nie mam takich problemów co za śwanc u Ciebie kwasny.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) to zamówimy te radiatory mocy RGB.

Ty, właaaaśnie...

 

Ktoś słyszał coś więcej o tych modułach-zaślepkach, co mają tylko ładnie wyglądać i świecić? :D

Pierwsze moduły z których OC sobie poradzę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak słyszałem, ale nie pamiętam kto to wprowadził, ale było 2x8GB i do tego atrapy z RGB co by żaden slot się nie marnował :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głęboko w sercu zawsze byłem jednym z nich

:rotfl:

 

Ej, serio. Ktoś się jeszcze brał za ten fake-ram, czy tylko gigabyte? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie podnieś Vcore i skończą się problemy wink.gif taki mi się wydaje scratchhead.gif Ja nie mam takich problemów co za śwanc u Ciebie kwasny.gif

 

Paaanie, to nie to. Definitywnie jest jakiś problem albo w Biosie, albo kościach, który nie wynika z OC. Jak on się posypie, to nawet na stocku na 2133 potrafi wylecieć pod tytułem irql not less or equal czy memory management. A wstać nie chce nawet na 3600 pomimo, że chwilę wcześniej mógł mielić prime czy hci na 4000 przez całą noc.

 

Zamieniłem kości miejscami, przeczyściłem styki i wydmuchałem sloty. Jeszcze spróbuję dać je do DIMM 1, bo mam wrażenie, że lepiej wtedy działały.

 

Ej, serio. Ktoś się jeszcze brał za ten fake-ram, czy tylko gigabyte? :D

 

Obawiam się, że tutaj nikt się nie zna na takiej technologii. szczerbaty.gif

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze miałem na ASUSie taki objaw, że jak płyta była zimna czyli po starcie to była bardziej chętna do współpracy przy OC ramów.

Im więcej restartów tym gorsze osiągi i brak powtarzalności.

jak płyta wariowała to uruchamiałem 3600 cl16 a później dopiero powiedzmy 3866 cl16.

 

Edit:

 

4500MHz w końcu pękło :)

na razie na luźno - do optymalizacji.

s4X2Y1k.png

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 4 moduły są identyczne pod względem zastosowanych kostek DRAM, co ciekawe nie wykrywa czujnika pamięci, choć HWInfo go widzi.

 

To co Pany będzie coś z tego? :)

 

ShareX_DisconnecT__2018-08-23_13-56-44_IMG-27__4d1ee383-ac1a-407e-ad3a-327dfdf844ce.png

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie odpalone na 3600 MHz CL-16-16-16-36-2T 1.35v VCCIO 1.15v, VCCSA 1.2v

 

Próbowałem na test zejść z Command Rate na 1T, ale za każdym razem wisi albo na 0x49 albo na 0x55, chociaż i tak nie ma raczej sensu się tym zajmować bo na wyższych częstotliwościach trzeba będzie zejść do 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zaczynamy zabawę, 3866 MHz CL-16-16-16-32-2T TRFC 384T na 1.4v poszło, teraz testy.

 

EDIT: 3866 CL-15-15-15-32-2T-384 1.4v Qcode 0x22, na 1.42-1.45v Qcode 0x3f na CL-15-16-16-32-2T-384 0x55 albo 0x3f. :hmm:

Wygląda na to że pamięci już nie wyrabiają na CL15, raz mi wstał po długim 0x3f do windowsa ale wywaliło IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL więc o stabilności nie ma mowy.

 

ShareX_DisconnecT__2018-08-23_15-03-48_IMG-28__5d67e2f8-a116-4d9a-b11c-c42397ce94ce.png

 

ShareX_DisconnecT__2018-08-23_15-16-54_IMG-29__20da94f5-4c5a-4821-999a-1128da19d0bf.png

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdź osobno każdy kit wink.gif

A jak ma być jeszcze dokładniej każdy moduł z osobna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiałem, ewentualnie mogę spróbować ODT ruszyć, to powinno pomóc dobrze myślę?

 

Na razie mam pierwszą ścianę na 3866, jeszcze nie próbowałem iść z zegarem w górę, ale nie ma co się oszukiwać 4GHz CL16 to mało realne do wbicia z palca bez grzebania. :)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalniejsze ustawienia ODT pomagają wycisnąć więcej mhz i nie ma nic do uzyskiwania stabilności na ostrzejszych timingach.

Wyższe tRFC może pomóc jeżeli o odpalenie 1T i ewentualne uzyskanie stabilności na ostrzejszych timingach. Ale najlepiej przetestować każdy moduł na szybko, jak się któryś rozkracza to zmarnujesz tylko czas na kombinacje alpejskie na 4 modułach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawdzę jeszcze zegar w górę na CL16-17 przy ODT, jeżeli stanę w miejscu to zacznę kity testować a potem konkretne moduły. Commandrate na 1T odpuściłem, walczyłem o niższy rząd pierwszych timmingów, a jeszcze nawet nie doszedłem do optymalizacji alf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie, śmiesznie, pamięci przechodzą wstępny post nawet na 4000 MHz CL16-16-16-32-2-384, ale krzaczy się IMC i cały czas wywala kod 0x49, podnoszenie VCCIO w niebiosa nic nie daje, na razie przerwa porobię testy wydajności i stabilności na 3866 MHz CL16-16-16-32-2-320 TRFC i poczekam na Jacka bo też ma ciekawe pomysły.

 

Późnym wieczorem przetestuje każdy moduł osobno, tylko obrać jakiś konkretny poziom? Nie wiem 4GHz CL17 albo 3.86GHz CL15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...