Skocz do zawartości
jacekcz

BAZA podkręcania oraz kompatybilności pamięci DDR2/3/4/5 - dowolna platforma

Rekomendowane odpowiedzi

gdy pamięć jest w slotach 1 i 3 komputer nie wstaje

 

W takim razie możesz być z siebie dumny, że udaje Ci się odpalić sprzęt z czterema obłożonymi bankami. Na MHz nie możesz tutaj nawet narzekać ;)

 

Wypisz papier na zwrot 14-Dniowy. Prześlij do sklepu i sobie rozmyślaj dalej na spokojnie. Będziesz miał kolejne 14-dni na odesłanie sprzętu. Tylko tutaj chodzi już chyba o datę otrzymania przesyłki. Że sklep musi ją dostać w 14 kolejnych dni. Jak nie odeślesz z zatrzymasz i dokupisz sobie jednak jeszcze ramu to sklep się na Ciebie nie obrazi.

 

Tylko sensowne b-die 2x16GB to jakieś 1850-2000zl. A kości na poziomie Twoich, to bezsensowna wymiana.

 

A tu masz na zachętę jak szukasz overkilla :D

https://www.karen.pl/product/554274/MSI_MEG_Z390_ACE.html

 

 

Albo taniej i wcale nie gorzej GB:

https://www.komputronik.pl/product/554248/gigabyte-z390-aorus-pro.html

https://www.komputronik.pl/product/554249/gigabyte-z390-aorus-elite.html

https://i.ibb.co/XSGc96P/z390-rev8.png

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wypisz papier na zwrot 14-Dniowy. Prześlij do sklepu i sobie rozmyślaj dalej na spokojnie. Będziesz miał kolejne 14-dni na odesłanie sprzętu. Tylko tutaj chodzi już chyba o datę otrzymania przesyłki. Że sklep musi ją dostać w 14 kolejnych dni. Jak nie odeślesz z zatrzymasz i dokupisz sobie jednak jeszcze ramu to sklep się na Ciebie nie obrazi.

 

Toś mi zafundował szok i wzrost ciśnienia z rana....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie RJV odpoczywają :)

 

GTZ-ty 1.45V

gFhvAxe.png

Hp9864S.png

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem czy temat dobry ale mam problem z pamięciami na platformie B450 pro4 + ryż 2600 + Hyperx Predator Black 2x4 3000 cl15. Jak odpalę z XMP profil 3000mhz, to niby działa, przechodzi CB15 i Corona benchmark ale jak już zapuszczę mu memtesta86 to sypie errorami aż grubo. Po 10 minutach z 20 błędów. Jak ręcznie poluzuję mu na cl16, to po 50 minutach mam 5 errorów. Czy gwarancją stabilności jest kompletne 0 errorów, czy jest jakaś dopuszczalna granica? Swoją drogą przy tych cl15 w Windowsie nie zauważyłęm problemów (może to być kwestia nowego sprzętu i świeżej instalacji?) Co mogę jeszcze pokombinować z napięciami i ustawieniami, żeby to zagrało na tych 3000 cl15? Mam na procu 4.1 stabilne przy 1.35 vcore i dodałem 1.15 do SOC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może być żadnych błędów.

 

 

Tych ramów nie ustabilizujesz na tych taktowaniach chyba że z kosmicznym opóźnieniem. Jeżeli możesz to zwróć je do sklepu i kup coś od gskilla, np te: F4-3200C16D-8GVK

 

Mam na procu 4.1 stabilne przy 1.35 vcore i dodałem 1.15 do SOC.

 

Ta, a stabilność to jak sprawdzana? w Jakim programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ostatnio opinie chodziły o Gskillach trochę inne i wszyscy polecali Patrioty lub właśnie te Hyperxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ostatnio opinie chodziły o Gskillach trochę inne i wszyscy polecali Patrioty lub właśnie te Hyperxy.

 

Pierwsze słysze. Ten model wymieniony przeze mnie nie miał nigdy problemów z współpracą z ryzenem a złożyłem zestawów na tych kościach bardzo bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem czy temat dobry ale mam problem z pamięciami na platformie B450 pro4 + ryż 2600 + Hyperx Predator Black 2x4 3000 cl15. Jak odpalę z XMP profil 3000mhz, to niby działa, przechodzi CB15 i Corona benchmark ale jak już zapuszczę mu memtesta86 to sypie errorami aż grubo. Po 10 minutach z 20 błędów. Jak ręcznie poluzuję mu na cl16, to po 50 minutach mam 5 errorów. Czy gwarancją stabilności jest kompletne 0 errorów, czy jest jakaś dopuszczalna granica? Swoją drogą przy tych cl15 w Windowsie nie zauważyłęm problemów (może to być kwestia nowego sprzętu i świeżej instalacji?) Co mogę jeszcze pokombinować z napięciami i ustawieniami, żeby to zagrało na tych 3000 cl15? Mam na procu 4.1 stabilne przy 1.35 vcore i dodałem 1.15 do SOC.

 

Jakiego memtestu używałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest86 V8.0 FREE, wygenerowany na pendrive. Teraz zapuściłem go na nowo na XMP 3000 15-17-17-36 ale podniosłem jeszcze napięcie ramu do 1.4 i póki co leci 50 min bez błędów.

 

/Edit: 52 min i wysypało 2 błędy...

Edytowane przez Piioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Memtest nie służy do testowania pamięci po OC, ściągnij Memtest Pro Dang Wang 2.5 ustaw ilość workerów zgodnie z liczbą wątków procesora i dla każdego workera przydziel tyle samo pamięci tak żeby jakieś 90-92% było zajęte, nie przesadź bo inaczej program będzie jechał po pliku wymiany, a to tylko bezsensowne katowanie SSD i spowolnienie testu.

 

Jak zrobi 200% to można już mówić wstępnie o stabilności, jeżeli tylko wysypie jakiś błąd to możesz przerwać, bo korekcja ustawień będzie wymagana.

 

Dla pewności możesz też pobrać Thaipoon burner i zczytać informacje z banków pamięci, będzie wiadomo jakie kostki DRAM siedzą w tych modułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dang Wang 2.5 - ta aplikacja wszystko sama ustawia. Klikasz calculate i po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: Nie byłem w stanie dojść z nimi do ładu... Zauważyłem, że jest na stornie Asrocka nowy bios 1.8, a tutaj był wgrany 1.3. Po wgraniu nowego biosu spróbowałem na nowo i na XMP 3000 cl15 sypnął 1 błąd po 20 min. Teraz leci już 1 godzinę i 40 min. na 3000 cl16 i jest git. Napięcia nie ruszałem. Skoro mówisz, że powinienem użyć tego Dang Wanga, to może i później spróbuję później go jeszcze raz na cl15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu oprogramowanie jest w większości przypadków widziane jako infekcja i nic z tym nie zrobimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacekcz

To są 4x8 czy 2x16?

Jak te pierwsze to czy patrzyłeś może czy da się uzyskać stabilność na 4500 c19 dla dwóch kostek 2x8?

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband

Oh. Myślałem że cały czas zabawa z 32GB i nie zerkałem dokładnie :)

 

Ps.

Warto cisnąć cache clock bliżej core clock czy praktycznie 0 zysku?

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacekcz

To są 4x8 czy 2x16?

Jak te pierwsze to czy patrzyłeś może czy da się uzyskać stabilność na 4500 c19 dla dwóch kostek 2x8?

 

jak byk widać, że 2x8GB :E

4500 da się - nawet cl17 i to już pokazałem w tym wątku dla RJV.

GTZ-ty tylko Cl19 i też śmigają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RJV widziałem.Właśnie byłem ciekaw GTZ.

To co ustawiłeś odpala u mnie też bez problemu na moich GTZ. (4400c19)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to nie odpala 4400 i cl17 - to jest klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie tez na GTZ

4266 c17 17 17 a potem dziura i dopiero 4400c19.

I tak się zastanawiam czy warto. Praktycznie +133 na +2 CL a napięcia też do góry i troszkę luźniejsze dalsze.

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 4266 cl17 też nie odpala - ciemność.

jedyne co to 4133 cl15/16 1T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mają ścianę;) I tyle nawet jak bd się bawił innymi ustawieniami nic to nie da A jak już odpala to nie ważne jakie napiecie i ustawienia nie beda stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...