Skocz do zawartości
jacekcz

BAZA podkręcania oraz kompatybilności pamięci DDR2/3/4/5 - dowolna platforma

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnij sobie dram timming calculator i ustaw za pomocą jego timmingi bo takie dziwne masz je trochę jak na ryzena. Masz podobną płytę do mojej więc może jak coś ugrasz to i u mnie zadziała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi wzorowałem na ustawieniach ziomka z forum, któremu kości na Ryzen śmigają na 3466 14-14-14-277...ale u mnie są za agresywne.

 

Benchmark zrobi, Cinebench R15 też, ale na memtest się wykładają...

 

Ściągnę ten calculator....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi wzorowałem na ustawieniach ziomka z forum, któremu kości na Ryzen śmigają na 3466 14-14-14-277...ale u mnie są za agresywne. Benchmark zrobi, Cinebench R15 też, ale na memtest się wykładają...Ściągnę ten calculator....

 

Mi to nie mów bo ja mam na tyle stabilne 3400 że nawet gry pokroju AC origins w miejscu procesorowym się nie wykłada ale prime95 czy tm5 już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja kupiłem corsair airflow dominator

+ cena (40zł)

+ wykonanie

+ wydajność

+ zasilanie 3pin (także mogłem podłączyć pod płyte i nie robić burdlu z kablami i podłączać molex

 

-brak ledów

-montaż

 

Reasumując wnetylki kręcą sie ze stała mocą +- 3500rpm,temp spadły ok około 10 stopni.

 

a57sk2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak sprawdzam ustawienia hi-endowych zestawów RAMu typu 4266 i trochę włos się na głowie jeży. Czy te zestawy nie 'zarzynają' kontrolera? Widzę tam IO/SA po ponad 1.3V pod XMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa , jak nie przypilnujesz IO SA to z automatu strzeli ci 1.37v+, w sumie to nie widziałem więcej jak 1.4v przy losowaniu, a nigdzie nie jest napisane ile tak naprawdę można dać Max bezpiecznego , wszędzie piszą ze 1.4v to tak na styk ale wiadomo czym mniej tym zapewne lepiej, ja tam nie wychylam sie ponad 1.3v, a bardziej kręcę się w okolicy 1.2v+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na moje 3200 C14 Taichi chciała dać ponad 1.25V VCCIO/SA kiedy starcza 1.05-1.10V :D

 

+

Jak myślicie, pójdą na Taichi? :E 

https://tweakers.net/pricewatch/1243263/g-punt-skill-trident-z-rgb-f4-4600c18d-16gtzr.html

Chciałem srebrne Royale ale nie idzie dostać :(

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przygotuj gaśnicę i uważaj bo może dojść do samoredukcji masy jak odpadną dwa sloty :lol2::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FlareXy idą na sprzedaż, ew. będę składał drugiego kompa na handel. Powiem Ci że są naprawde beznadziejnie wykonane, świecąc mocną latarką między dwie połówki 'radiatora' widać że część kości nawet się z nim nie styka. Wiadomo że będzie cyrk powyżej 4GHz ze stabilnością.

 

Nie wiem dlaczego te Flarexy nie chcą wstać powyżej 3600. Nawet 18-18-18-38 2T 1.45V i po 1.25V na IO/SA.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie dram timming calculator i ustaw za pomocą jego timmingi bo takie dziwne masz je trochę jak na ryzena. Masz podobną płytę do mojej więc może jak coś ugrasz to i u mnie zadziała ?

 

Użyłem tego kalkulatora do ramu dla Ryzen co kazałeś ściągnąć.

Wypluło takie ustawienia i wyniki.

2Fj1oTeh.png

Zdążyłem przetestować memtestem 650% i się nie sypło.

Nie mam screena na potwierdzenie.

Będzie czas to zapuszcze drugi raz dla potwierdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, pójdą na Taichi? :E 

https://tweakers.net/pricewatch/1243263/g-punt-skill-trident-z-rgb-f4-4600c18d-16gtzr.html

Chciałem srebrne Royale ale nie idzie dostać :(

 

Nie sądzę aby dało się je uruchomić na TAICHI.

Może na małym ASROCKU itx - ma dwa sloty.

Moja k6 bootuje do 4533 i na tym koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, patrzyłem na to: https://www.gskill.c...3471&model=3516

I wychodzi że tylko APEX utrzyma 4600.

 

Ogolnie bardzo słabo to wygląda...kiedy już dawno temu miałem 4x8 4000 C16 na R6Athumbdown.gif

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jesteś uwiązany na 16GB max, ale te 4600 powinny zrobić 4300/4400c17 a to jest juz fajny skill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16GB na razie starcza z palcem w nosie, mimo tego spodziewałem się że dobre Z390 poleci spokojnie ponad 4200 (co zresztą Asrock reklamuje).

 

+

Zawsze mogę po prostu kupić i potestować, jeśli nie wyciągną 4000 to odeśle.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma ich na Liscie to profil POST bedziesz musial ustawic od A do z recznie, tu z Automatu raczej nic ciekawego ci nie polosuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 4200MHz spokojnie Taichi pociągnie ale 4600 to już przypuszczam, że nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zainicjuje mu SetUp to poleca tak wysoko jak płyta będzie inicjować sloty, ale tak jak wspomniałem gotowca nie ma na te plyte i ten RAM, ale mogli by trochę potrenować OC w Asrocku by podbić serca entuziastow, ale moze w sumie to lepiej niech nie biorą przykładu z Asusa gdzie puszcza pixy w eter z kosmicznymi zegarami do tego HCI a o napięciach nawet nie wspominają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej kupić:

F4-4266C19D-16GTZR

Zamiast:

F4-4600C18D-16GTZR

4600 to 470eur, 4266 to 280 :E

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wyższego binu zawsze lepiej się ściąga, moje 32Gb4kc19 robią jak w sygu lub 4133c19 1.36v, lub 4kc19 i trfc 360 1.360v, wstają na 4266c16 i to po 16GB na ławkę :thumbup: , a 3200c14 nie moglem odpalic na 4133c17 dopiero po inicjacji wyzszego binu 3200c14 poszly na 4133c17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tam czarne i szaro biale cl 19 4000 pojda do 4600 wszystko imc zaleznosci jeszcze bialo czarne sa spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej kupić:

F4-4266C19D-16GTZR

 

Fajny RAM ale na moim ASROCKu z370 nie odpala na 4266 cl17 - powyżej 4133 tylko cl19.

Trochę słabo.

na TAICHI z370 pewnie będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem tego kalkulatora do ramu dla Ryzen co kazałeś ściągnąć.Wypluło takie ustawienia i wyniki.2Fj1oTeh.pngZdążyłem przetestować memtestem 650% i się nie sypło.Nie mam screena na potwierdzenie.Będzie czas to zapuszcze drugi raz dla potwierdzenia.

 

A przypomnij mi ile robiłeś na intelu na tych kościach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Intelu 3866 17-17-17-34-300 2T 1.36v

 

Kupiłem je jako 4000 19-21-21-42 ale nie były na moim mobo stabilne a poza tym urywało transfery i ogólnie kulawo to wyglądało.

 

Szkolenie u VSS i jako tako ogarniam je :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, platforma AMD. Szkoda bo ram się na ryzenie nadal skaluje całkiem dobrze powyżej 3200 i warto mieć ramy wyżej. Daj znać jak ugrasz coś lepszego niż te wartości ze screena, zresztą nie wiadomo czy w 100% stabilne. I pobierz sobie program tm5 i załaduj config usera 1usmus: tm5 config 1usmus

 

Tylko ważne abyś załadował jego config który jest bardzo dobry,i zmienił ilość cykli na 10. 30 min testu i raczej ram będzie stabilny. Dla przykładu zarówno tm5 jak i hci przy przebiegu 1300% nie wykryły błędu.

Edytowane przez marcinowozniako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki ze screena są przeciętne jak na Ryzen?

Z tego co wiem, trzeba mieć farta do procka, ramu i mobasa aby te 3600 wycisnąć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...