Skocz do zawartości
jacekcz

BAZA podkręcania oraz kompatybilności pamięci DDR2/3/4/5 - dowolna platforma

Rekomendowane odpowiedzi

:Up_to_s: to najlepszy KIt jaki mi się trafił , kolo z HWL ma juz 4-ty Kit taki sam jak ja i nie może wbić do PIXA na 4266 i to ma az 3 procki w tym najnowszy KF jak zatrzymał sie na 4200 tak stoi a nawet 4200 nie zrobi stable, jedynie mój setup luźny 4133 działa u niego a ten co mam teraz juz u niego nie lata, najśmieszniejsze jest to ze jeszcze nawet nie ogarnąłem punktu minimalnego V dla tych ramow :E, zatrzymałem sie na 1.465v zjeżdżając z 1.5v :lol2:,

ale nie mowie NIE :P

 

powiedz kiedy mam to wszystko ogarnąć jak jeszcze nie ogarnąłem do końca x53/48 do LINXa bo x53/47 jest już ogarnięte

 

PS

Zimek ma tez jeden KIT z tego samego źródła i tez domyślam się ze sobie chwali :thumbup:

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem powiem Ci. Kręcenie ramów mnie nigdy nie fascynowało :)

 

[ UWAGA - Wylewanie żalu i ból dupy Alert ] Ale... robienie tego na CODE X to naprawdę jest masochizm. Idealny, stabilny secik. Testowany na 2000 % HCI, Prime i 3 miesiące użytkowania. Wczoraj pykam sobie z Far Cry - Bum, pulpit. Temperatura kości - w normie, WHEA errors - 5 xD

 

No, dobra. Ale o co chodzi? Pewnie się znowu kości rozjechały... Puszczam HCI - choinka błędów od 0.5 %

 

Reset C mos, wbijam ten profil. Nie wstanie.... No to od 3600-3866-4000 aż wstanie. Ok, działa...

 

Miesiąc, dwa znowu się wywali na ryj. Bez grzebania, bez zmieniania niczego - po prostu od tak, z tyłka - wywali się na zbity ryj szczerbaty.gif

 

Dwa... Widziałeś jakie napięcie na IO ma ksiądz dla 4300? 1.2 V. Ja do 4133 muszę dawać już 1.225V lol2.gif

 

Tak, że wiesz... Czekam na premierę ROME. Biere tego 64/128 na octa channel i będę wtedy dopiero wrzucał wyniki ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie ?

 

 

c4ca12-1561745619.jpg

 

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym go wzial ale masz piny zjechane:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:Up_to_s:

Ram smakowity. Jak się obudziłem to już nie było :)

Bardzo szybko znika ze sklepów.

Asrock wypuścił 2 nowe płyty na z390 - gaming x oraz 7.

Gaming 7 w kwestii ramu wygląda zachęcająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym go wzial ale masz piny zjechane:P

na PINY dam ci LongLife warte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe

 

Kufa - gdzieś był jak płyty szukałem szczerbaty.gif Zimek mnie olał, ogłoszenie miesiąc wisiało. A teraz co ja z CODEM bym zrobił? Powystawowy za 1000 zł nie chce iść. Mój link. Realnie pewnie 6- 7 stów do sprzedania. A na Morelach dalej stoi prawie za 1500 lol2.gif

 

To trzeba komuś sprzedać, kto siedzi na z170. Wtedy to ma sens. Poza tym ja na serio mówię z tym Rome cool.gif Zimek będzie beczał oglądając screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe

 

Kufa -...

 

s i e d e m p a c z e k i k o l e d z y n a s s d g r a t i s :E

 

juz czytam twoja odpowiedz....... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie.

 

Jakbym wystawił tą płytę tutaj, to by mnie ludzie śmiechem zabili, bo psioczę na nią od 2 lat lol2.gif Ale tak serio. Nie jest zły Mobas, ale kręcenie na niej ramu.... Katastrofa szczerbaty.gif

 

Poza tym ogarnij to:

 

Mam 2 dyski nvme spięte w RAID 0. Oba na X4 - wtedy wylatują mi porty Sata 5 oraz 6. Ale kij z nimi. Nie mam napędu nawet ani HDD.

 

Mam też dedykowaną kartę muzyczną wpiętą w krótki slot PCI-E.

 

No i tutaj zaczyna się magia lol2.gif

 

Jak dysk z tego pionowego slotu zostaje na X4 zamiast na AUTO - karta wylatuje. Chociaż według rozpiski Chipsetu, jaką zrobił Mityczny - nie powinna.

 

ALE to i tak kij :D

 

Jak drugi dysk nvme (koło chipsetu) też będzie w X4 zamiast w AUTO - karta będzie działała, ale po około 20 minutach zgubi lewy kanał cool.gif

 

Karta jest 100 % sprawna. Jak oba dyski są w AUTO - wszystko działa. Zostawiłem go nawet kiedyś na 5 godzin pod słuchawkami - oba kanały grają.

 

Na szczęście nie wpływa to na szybkość zapisu, bo nawet jak byłyby na X2 to ryją już o przepustowość DMI, ale... Zagadka niezła, nie? cool.gif

 

Dodaj jeszcze cache wiecznie grzęznący na X34 i krzywo zlutowany socket, gdzie zbyt słabo dokręcone chłodzenie daje błąd 00 cool.gif

 

Plus to co już wiesz - rozjeżdżające się profile OC dla ramu i Q-CODE, który potrafi pokazać słynny błąd 55 bez kości w sockecie lol2.gif

 

A to wszystkie atrakcje jedynie za 1630 zł

 

Nie ma innego wyjścia - muszą mnie z nią pochować do grobu 33_8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAID0 przenosisz bez problemu , u mnie latal i lata RAID0 na NVMe ustawiony x4 i RAID0 na SATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe

 

Kufa - gdzieś był jak płyty szukałem szczerbaty.gif Zimek mnie olał, ogłoszenie miesiąc wisiało. A teraz co ja z CODEM bym zrobił? Powystawowy za 1000 zł nie chce iść. Mój link. Realnie pewnie 6- 7 stów do sprzedania. A na Morelach dalej stoi prawie za 1500 lol2.gif

 

To trzeba komuś sprzedać, kto siedzi na z170. Wtedy to ma sens. Poza tym ja na serio mówię z tym Rome cool.gif Zimek będzie beczał oglądając screeny.

 

Temat jest prosty :E Hot Air rwiesz socket LGA, wstawiasz AM4 szykujesz wsparcie dla Ryzen 3000 i pójdzie z pocałowaniem ręki za 1300 zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miśki, jest jakieś info co będzie lepiej latać na Ryzenie? 2x16, 4x8? Sprzedałem właśnie T-Zy 4600 C18 2x8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x16 3200 C14, trzeba ostro szukać bo B-Die są EOL :E

Sam nie wiem, 2x16 kosztuje 354eu, zostal ostatni zestaw. Trident Z RGB.

 

Przyznam że specjalnie przycebuliłem i sprzedałem 4600C18 bo poszły za 2.5 krotność ceny Flarexów 3200 C14. ;)

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miśki, jest jakieś info co będzie lepiej latać na Ryzenie? 2x16, 4x8? Sprzedałem właśnie T-Zy 4600 C18 2x8.

Już sprzedałeś?

Chyba nawet nie zadążyłeś ich dobrze przetestować:)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu ani ochoty na zabawy 2-3 timingi, 4h memtest, 2-3 timingi, 4h memtest i tak w koło macieju. Latały sobie 4266 C17. Robie sie za stary na to hobby :E

 

Sprzedałem bo ceny lecą, nowe teraz 400eu a ja za swoje dostałem 300 od ręki bo gość który wzial ode mnie cpu i apexa jest tak zadowolony że połakomił się też na pamięci. Uzywane Flarexy 3200 C14 2x8 mozna kupic za 115-125eu, roznice w cenie pewnie bede musial dolozyc jak AMD dowali ceny plyt.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź coś z QVL płyty i będziesz miał spokój, w innym przypadku a nawet w kazdym innym scenariuszu bedziesz nieszczesliwy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrze na QVL C7H i nie widze 2x16 3200C14 ale 2x8 to pewniaki ze pojda z kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej 2x16GB lepiej da się ogarnąć. Tak było na początku z ryzenami.

 

3000 nie mają swojej listy qvl, więc ciężko zgadywać co gdzie i jak pójdzie. Chyba że producenci już coś dodali? Ostatnio serwisy były jeszcze puste.

 

Przy okazji ogarniasz jakieś zdjęcia filmy czy coś, gdzie przyda się 2x16GB? Czy tak tylko chcesz mieć aby mieć? Kup sobie od razu PrimoCache to jakoś zagospodarujesz nieużywane 20GB Ramu w przypadku tylko grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze nie ma jeszcze gierek ponad 16GB RAM-u? Czasami widzialem 10-11GB pod OSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11-12GB. Plus 4GB wolnego do 16GB. Plus 16GB ponad giercowe potrzeby daje 20GB wolnego nie używanego ramu.

 

To nie przypadek że napisałem o takiej ilości dla PrimoCasche.

 

Chyba tylko jakąś jedna gierka kosmiczna MMO miała takie wymagania na ram Ale 16GB też stykalo do komfortowej gry.

 

 

Generalnie 16GB szybkiego ramu do giercowania jest dzisiaj lepsze niż zapasowe 32GB wolniejszej pamięci. Zanim gry zaczną wyjadac ponad 16GB i zaczną lepiej działać na wolniejszych 32GB niż szybszych 16GB, to kilka razy zmienisz sprzęt.exclamation.gifexclamation.gifexclamation.gif

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze nie ma jeszcze gierek ponad 16GB RAM-u? Czasami widzialem 10-11GB pod OSD.

 

Najnowszy Deus EX potrafił łykać po 14. Nie wiem jak teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciągle nie 16+

 

A Czolgista zmieni wszystko nie później niż w kwartał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolgista bier 32GB i się nie zastanawiaj, w tym roku nowe Call of Duty :E

 

Skoro te stare gruzy brały po 16-18GB z RAMU + całe 10GB VRAMU, to ja już się boje co będzie teraz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem te flarexy 16GB, najtansze B-Die jakie mozna znalezc, potem pójdą do zapasowego peceta na R5 2600 a widze ze na rozsadne 32GB 14-14-14 albo 16-16-16 jeszcze dlugo poczekamy albo nie bedzie nic i przejda na DDR5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...