Skocz do zawartości
jacekcz

BAZA podkręcania oraz kompatybilności pamięci DDR2/3/4/5 - dowolna platforma

Rekomendowane odpowiedzi

no. yo lepiej prio 1 albo 20min testu superpi. Z doswiadczenia wiem ze piro 1 czy 9 nie robi u mnie roznicy. Jak wywali blad to wywali obojetnie na jakim ustawieniu. Prio "4" to ustawienie by moc swobodnie korzystac z komputera, koputer nie sluzy mi do grania w orthosa. niestety.

Moje Kingstony Hyperx są z konca 2007r i są na D9. Niestety na mojej pl.glownej nie moga rozwinac skrzydel, max napiecie dla pamieci tylko 2,2V

 

To pokaz te swoje 3-3-3-9 800mhz na prio "4' albo niech strace prio "1" chociaz gdzinke jedną z orthosa ;)

 

EDIT: Tak na szybkiego.. screen superPi 32MB z 900Mhz 4-4-4-10. Platforma AMD ;) 4x1GB (2xg.skil i 2x hyperx) V 2,15V

Pamieci sie nawet nie rozgrzały dobrze co innego w orthosie nawet na prio1 ;)

aaasev.jpg

 

Do autora tematu: G.skille Pk 8500 mają domyslne napiecie 2.0V

Edytowane przez kojot26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do autora tematu: G.skille Pk 8500 mają domyslne napiecie 2.0V

ok, poprawione. tak przy okazji:

 

cellcl4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mozesz dodac moje "mieszane" memki ;)

Musze jak najszybciej przerzucić sie na intela na jakiego PDC E6300 i P5B by sie memkami pobawic :)

Ogranicza mnie proc(kontroler pamieci) i pl.glowna(niskie maksymalne napiecie dla ddr i niski dzielnik)

By miec ponad 1150Mhz dla memek musze proca podkrecic o rowny 1GHz !! co sie odbija na stabilnosci zintegrowanego kontrolera.

Edytowane przez kojot26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przygotuj linijkę do wklejenia.

Według schematu podanego na pierwszej stronie.

 

@Kujtek

Daj screen z SPI 32MB.

chodzi o wpis:

A-Data|Kujtek|A-Data Vitesta Extreme|DDR2-800, 4-4-4-12; 1,8V|EP45-DS3L, bios F10 |@ 900MHz 4-4-4-10, 2.1V

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To pokaz te swoje 3-3-3-9 800mhz na prio "4' albo niech strace prio "1" chociaz gdzinke jedną z orthosa ;)

Nie będę ich dręczył na 2.45V, ale 1000 mhz 4-4-4-12 2.0V na largefft prior 9 juz leci 10 min i chce więcej :E

 

Zresztą nie czepiam się tego, że twoje pamieci tyle nie robią, ale porównujesz d9 z a-datami, które są z każdej strony atakowane z powodu problemów z oc, jednoczesnie samemu podpierając się testem niezgodnym z metodyką z pierwszego posta ;p

 

A stwierdzenie że prior 9 robi to samo co prior 1 jest łagodnie mówiąc błędne ;d Swoją drogą na p9 można spokojnie śmigać po internecie, tylko lekkie zmuły są ;o

 

Jacek, masakryczny wynik, strach się pytać o napięcie:) . Mój p5b nie ma timingów poniżej 3(ciekawe czy w ogóle są płyty z ddr2 co mają ;/), więc ze zbijania timingów do 2226 nici, z podbijania mhz nici, czyli czekamy na najbliższą niedzielę i towarzystwo p5q pro i e8400, moze ukręcę coś wesołego. Z tego co wyczytałem te reapery mają zwykłe promosy, nie wiem skąd te wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek, masakryczny wynik, strach się pytać o napięcie:) . Mój p5b nie ma timingów poniżej 3(ciekawe czy w ogóle są płyty z ddr2 co mają ;/), więc ze zbijania timingów do 2226 nici, z podbijania mhz nici, czyli czekamy na najbliższą niedzielę i towarzystwo p5q pro i e8400, moze ukręcę coś wesołego. Z tego co wyczytałem te reapery mają zwykłe promosy, nie wiem skąd te wyniki

 

2.4V, pamięci cellshock. Mają zalecane 2.3-2.4 :) Dla nich to V nie jest groźne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki jarekcz puściłem Spi32M niedługo screen :)

Proszę bardzo :)

 

A-Data|Kujtek|A-Data Vitesta Extreme|DDR2-800, 4-4-4-12; 1,8V|EP45-DS3L, bios F10 |@ 900MHz 4-4-4-9, 2.1V

 

Panowie, pytanko mam. Warto sprzedać ep45-ds3l i te a-daty i kupić p5b premium oraz 4x1gb goodramy pro na d9gmh?

 

@jarekcz

Poprawiłem linijkę do wpisu, ramki poleciały z 4-4-4-10 na 4-4-4-9

Edytowane przez Kujtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jacekcz nie szalej tak hehe:P 2,4V non stopa czy tylko dla testu?? Nie grzeja sie ostro??

 

Widze @coo84 ze chlodzisz kompa tak jak ja czasami hehe :P Niezawodny sposob:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.4V, pamięci cellshock. Mają zalecane 2.3-2.4 :) Dla nich to V nie jest groźne :)

Skąd ty bierzesz takie zabawki:<

 

Ok, to obiecany orthos

orthos_44412.jpg

dodatkowo pograłem trochę w tdu i żadnych problemów nie było, więc można uznać że SPI32 wystarczy jako test stabilności, skoro orthos i gry potwierdzają jego werdykty ;d

 

Kujtek, jak dla mnie to zmiana ramów to dla samej zabawy, bo wydajności wzrostu nie będzie, a zmiana płyty nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia :E Chociaż znowu, dla samej zabawy możesz bo za bardzo nie dopłacisz przy migracji

Edytowane przez coo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@jacekcz nie szalej tak hehe:P 2,4V non stopa czy tylko dla testu?? Nie grzeja sie ostro??

To pancerne ramy. Potęzne radiatory. PCB 8 -warstwowe. niestety nie są juz produkowane. Firma cellshock rónież już nie istnieje.

http://www.memoryc.com/computermemory/ddr2...150mhz9200.html

2.4V do testu. na codzień 2.2V i koło 1200 cl5.

ramy kupiłem chyba z 1.5 roku temu. link do sklepu wyżej.

 

Druga sprawa - jak przygotowujecie linijkę do wstawienia na pierwszą stronę to link przy nicku nie jest do profilu użytkownika tylko do posta gdzie jest potwierdzenie wyniku.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Druga sprawa - jak przygotowujecie linijkę do wstawienia na pierwszą stronę to link przy nicku nie jest do profilu użytkownika tylko do posta gdzie jest potwierdzenie wyniku.

Trochę ciężko wstawiać link do posta który powstaje, a edytować się nie wszystkim chce ;>

 

Twoje reapery mają(miały?) zielone czy czarne pcb?

 

Swoją drogą zaliczyłem memtesta windowsowego koło godzinki na 1000 44412 2.0v, ciekawe, bo na 2.15 potrafił strzelić błąd ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre ramy nie lubią zbyt wysokiego V i przestają się skalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musze jak najszybciej przerzucić sie na intela na jakiego PDC E6300 i P5B by sie memkami pobawic :)

Jako użytkownik takiego zestawu nie polecam. Masz za dużo elementów, które mogą coś nabroić. Prędzej weź intela z wyższym mnożnikiem i ustaw niższy do testów max FSB/RAM...

 

W domu mam 2x2 Patriot LLK CL4 + 2x1 Patriot LLK CL4 (bodajże), szczegóły jak zasiądę przed swoim sprzętem... Nie bawię się w mocne OC, w tej chwili 2,8 na stockowym CPU Vcore i pamięciami na 800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze kazdy tutaj dazy do niskiego vdimm ;)

 

To ja odpowiem inaczej. Kosci malo spotykane w naszym kraju 2 x 1GB D9FTB ; nie sa to cuda do wysokich MHz, ale ciasne timy lubia ;] Lubia, bo sa z rodziny fat body, cos jak polaczenie dobrych D9 i fatow.

 

mlsignature.jpg

 

3-3-3-4-2-4-30-10-10-10 ... ustawienia w biosie ;) @ 2.65V

 

mlsignature2.jpg

 

4-3-3-6-2-4-30-10-10-10 ... all the same ;) @ 2.8V

 

Jutro moze siakies 3V, kiedys sie dawalo 3.75V na DDR2 a teraz sie bawie w jakies 2.8 :o

 

Aha nominalnie 667MHz CL5.

Edytowane przez DEVIL K-ce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostro katujesz te memki. 2.8V?! :E Czym je chlodzisz?

Przy okazji. W ESC pojawiły się OCZ Blade PC29200, są tez PC29600. Pamieci wg producenta mają chodzić przy 1,8V na 1000Mhz i wiecej, zaleznie od modelu. Na konkurencyjnym portalu są testy. np. 1000Mhz CL4, Full stable przy 1,90V lub 1266Mhz CL5 przy rowniez 1,90V !!!

Edytowane przez kojot26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do testów wystarczy wentyl postawić.

BLADE są super. Mają nowe kości ELPIDA :glodny:

Do tego potrzebna jest jeszcze porządna płyta.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym potestował "ostrza" :D, ale do tego jakiś dobry mobas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten co masz w podpisie :)

No może ze starszym biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś Kruki znalazłem w szafie ;)

 

Crucial |Banzai|Crucial|DDR2-667, 3-3-3-12, 2.2v|Asus RF, bios 803 |@ 1251MHz, 5-5-5-15, 2.28v

 

X38 lubił bardziej pamięci :(, może kwestia biosu.

 

1251g.jpg

Edytowane przez Banzai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. a jakie to są te Cruciale? Mozesz podac model albo jakies foto? A moze chcesz je opchnąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm. a jakie to są te Cruciale? Mozesz podac model albo jakies foto? A moze chcesz je opchnąc?

 

Crucial Anniversary Edition

 

@Jacek

popraw nazwę na Crucial AE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następne Kruki

 

Crucial |Banzai|Crucial Lanfest|DDR2-800, 4-4-4-12, 2.2v|Asus RF, bios 803 |@ 1260MHz, 5-5-5-15, 2.24v

 

1260l.jpg

 

aj post pod postem :/

Edytowane przez Banzai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak bios 803 daje radę. 902 kaszanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, okazuje się że p5q pro prowadzi ramy lepiej niż p5b, ale dalej są spore problemy, dodatkowo miałem mało czasu, jedyny sensowny wynik jaki udało mi się uzyskać, nie wiem jacek jak to wstawisz do rankingu bo wynik w innej klasie timingów niż poprzednie, płyta też zupełnie inna ;o

 

cycki.png

OCZ|coo84|OCZ Reaper|DDR2-1066, 5-5-5-15, 2.1v|Asus P5Q-PRO, bios 703 |@ 1200MHz, 5-5-5-15, 2.16v

 

Teraz będę szukał dostepu do płyty która rzeczywiście radzi sobie z pamięciami jak należy, może ktoś z kochanych forumowiczów mieszka w gdańsku i lubi darmowe piwo? :E

 

Swoją drogą pamięci

DSC00594.jpg

w końcu znajdę informację jakie mają kości, albo sam rozkrecę ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ! Ale ja mam AM2 i sam nie moge sprawdzic na ile moje memki lecą. Mam kumpla ktory rowniez lubi darmowe piwo i ma ASUSA MaximusaII ;)

Edytowane przez kojot26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...