Skocz do zawartości
jacekcz

BAZA podkręcania oraz kompatybilności pamięci DDR2/3/4/5 - dowolna platforma

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem bios MSI i jest jeszcze CPU I/O Voltage.

Możliwe, że to jest to czego szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W istocie jest cuś takowego, zatem jutro 2ga faza teścideł C.D.P. może wzniosą się na wyżyny, puki co śnię o 2400c9 na tych dwóch osemach... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacu, czy mógłbyś nieco przybliżyć mi kwestyję owych różnych testów? superpi, occt i innych... Osobiście puki co testuje memy np w FC3 ale to mało by zmontować wrzutę na tą stronę. Nie czaje ile mają trwać, który lepszy(szybciej wykonany) and skąd wiadomo,że memy są lub nie stabilne, właśnie męcze OCCT 15tą minutę i nie wiem czy gitara czy raczej mandolinka bez strun...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne szkoły co do testów.

Masz do dyspozycji wygrzewacze: prime95, OCCT czy Linpack. Jest tego sporo.

Spi32 można wykorzystywać do testów pamięci ale bez pewności, że jest stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam czy każde Mushkin XP2 1066MHz były na pamięciach Micron D9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.Skill Pi 2600 cl8 12 8 28 1T

 

 

7aa5a173114a61f7m.jpg

Edytowane przez Johny_B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CellShock 4x1GB (2x1GB CS2221450 + 2x1GB CS2221550) : 930MHz CL4.4.4.12 CR2T @ 2,1V - LINK.

 

Uwagi :

Zestawy to mieszane D9-tki.

CS2221450 = [D9GKX],

CS2221550 = [D9GMH].

(obie sprawdzone)

NB Voltage = Stock (1,25V)

 

Aha I tylko 2,1V, bo nawiew bezpośredni jest dla narwańców, a cztery moduły pamięci upakowane jak śledzie lubią się podgrzewać nawzajem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tu moge pisac o problemie z pamięcia ram ale czy spotkaliscie sie z tym zeby Corsair DDR3 XMS3 2000MHz cl9 miały problem ze swoim standardowym taktowaniem kiedys mialem problem zeby wskoczyly na 633/800Mhz ale zwiekszylem napiecie do 1.65 teraz dalem 933 ale nie jestem pewny stabilności ale gdy dam juz 1000Mhz to system prosi o naprawe :D oczywiscie profilm XMP-2000 nic nie daje , płyta to asrock z77 pro4 nie wiem czy te pamieci nie sa kompatybilne z moją płytą czy jak? moze lepiej je sprzedac i kupic inne?

screen

screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Team Group | blabla123 | Xtreem LV PC17000 4x2GB | DDR3 2133 10-10-10-30 1.5V | ASUS Maximus V Extreme, bios 1903 | @ 2600 10-12-12-40 1.7V

 

teamgroupxtreem213310rqxlo.jpg

 

Team Group | blabla123 | Xtreem LV PC17000 4x2GB | DDR3 2133 10-10-10-30 1.5V | ASUS Maximus V Extreme, bios 1903 | @ 2666 11-13-13-38 1.7V

 

teamgroupxtreem21331005udf.jpg

 

Team Group | blabla123 | Xtreem LV PC17000 4x2GB | DDR3 2133 10-10-10-30 1.5V | ASUS Maximus V Extreme, bios 1903 | @ 2800 11-14-13-44 1.785V

 

teamgroupxtreem2133104basl.jpg

 

Team Group | blabla123 | Xtreem LV PC17000 4x2GB | DDR3 2133 10-10-10-30 1.5V | ASUS Maximus V Extreme,

bios 1903 | @ 2400 9-11-11-30 1T 1.7V

 

teamgroupxtreem213310tvovv.jpg

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za wyniki. szkoda, że ich tak mało ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozruszać temat, czekamy na pierwsze wrzuty z DDR4. Ktoś chętny? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że to dobry temat na takie pytanie.

Czy różnica w CL9, a 10-11 jest w jakiś sposób odczuwalna czy przy oc ramu/cpu można spokojnie zwiększać? Z timingami jest tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, doradzi mi ktoś jakbym mógł podkręcić swoje Ramy? Crucial Balistic Sport XT 1866 CL10 1.5 2x8GB

 

Podkręciłem je narazie 2200 10-12-11-31-2T 1.5V

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam kingstony hyper x 1600 2x4gb 9cl udało mi się je wyżyłować na 1800 cl9 podkręcając szynę na oc Procesora pamięci poszły na 1850 przy czym są nie stabilne komp się wyłącza mogę timingi dałem na auto ale to nie pomaga zmieniałem na 10 czy tez 11 ale bez zmian komp się wyłącza może pomuc zmiana napięć teraz działają na 1.65 ???? czy dalej się bawić timingami ?? oc proca było robione przez BLCK tyle że zjechałem z mnożnika pamięci o jedno oczko i wszystko ok więc winą są pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam mały problem, a nie chcę zakładać nowego tematu dlatego piszę tu. Ostatnio wymieniłem sobie pamięci na Kingston 2x4gb 1866 HyperX Savage. Mój procesor i płyta to i5 2500k (oc 4.5 Ghz) i asrock p67 pro3. Otóż pamięci te ustawione na 1866 (profil xmp) powodują że pc "nie wstaje"- działają na 1600. Podniesienie napięcia też nic nie daje. Jakieś sugestie i rady co do mojego problemu?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość whiteindian

@up a ustawiałeś jakieś inne timingi niż te dostępne z zakłądki CPU-Z?

 

No ja się wtrące w sprawie starych DDR2, czy jest sens przesiąść się z 4GB na 8GB w dzisiejszych czasach, procesor mocny Quad. ALe czy coś mi to da więcej konkretnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB przyda się do wyższych ustawień w grach "AAA" (BF'y, Assassin'y, itp.), ALE jak np. grafa nie będzie wstanie ich pociągnąć w tych detalach, to dodatkowy RAM raczej nie ma racji bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakiś czas temu, kupiłem pamięci Crucial DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 Ballistix Sport (9-9-9-24). Reszta sprzętu to gigabyte z97x gaming 3 i i5 4690.

Niedawno zacząłem je podkręcać, doszedłem do taktowania 2065 MHZ przy timingach 10-11-11-30 1T, wszystko przy domyślnym napięciu 1.50(bclk jest na 103).

Przy powyższych parametrach wszystko śmiga bez problemu, wiec poszedłem wyżej, ustawiłem 2200 Mhz przy timingach 11-11-11-33 1T, nadal domyślne napięcie 1.50.

I teraz o co chodzi: wszystkie testy typu memtest, aida, i inne syntetyki przechodzą pomyślnie, jednak przy zapuszczeniu gry po około 5 minutach nastepuje zwis.

 

Przeglądajac tego tutoriala http://www.overclock.net/t/1401976/the-gigabyte-z87-haswell-overclocking-oc-guide rozumiem ze mam operować napięciami na system agent, CPU i/o analog, cpu i/o digital, no i wiadomo że ram. Co do ramu wiem ile mam podnosić, nie mam pojęcia jednak ile przywalić na system agent oraz CPU i/o analog, cpu i/o digital tak żeby nie przesadzic, chodzi mi o minimalna ale dającą efekty wartość, skok mam co 0,001.

 

Wydaje mi sie, że te 2200 jest spokojnie do wycisnięcia, bo komp uruchamia sie i dopóki nie włącze jakiejś gry, działa stabilnie, stąd wnioskuje że do ustabilizowania brakuje naprawde niewiele.

Prosze o podpowiedź jak dawkować napięcie na system agent oraz CPU i/o analog, cpu i/o digital tak żeby nie przesadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zły link :mad2:

 

---

 

Poprawiony poniżej.

Sry za post pod postem ale źle kliknąłem :E

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hynix | blabla123 | Hynix 2x4GB | DDR3 1776 13-12-12-31 1.5V | ASUS Maximus V Extreme, bios 1903 | @ 2400 10-12-12-31 1T 1.75V

 

hynixafrssu1uid.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Jakiś czas temu, kupiłem pamięci Crucial DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 Ballistix Sport (9-9-9-24). Reszta sprzętu to gigabyte z97x gaming 3 i i5 4690.

Niedawno zacząłem je podkręcać, doszedłem do taktowania 2065 MHZ przy timingach 10-11-11-30 1T, wszystko przy domyślnym napięciu 1.50(bclk jest na 103).

Przy powyższych parametrach wszystko śmiga bez problemu, wiec poszedłem wyżej, ustawiłem 2200 Mhz przy timingach 11-11-11-33 1T, nadal domyślne napięcie 1.50.

I teraz o co chodzi: wszystkie testy typu memtest, aida, i inne syntetyki przechodzą pomyślnie, jednak przy zapuszczeniu gry po około 5 minutach nastepuje zwis.

 

Przeglądajac tego tutoriala http://www.overclock.net/t/1401976/the-gigabyte-z87-haswell-overclocking-oc-guide rozumiem ze mam operować napięciami na system agent, CPU i/o analog, cpu i/o digital, no i wiadomo że ram. Co do ramu wiem ile mam podnosić, nie mam pojęcia jednak ile przywalić na system agent oraz CPU i/o analog, cpu i/o digital tak żeby nie przesadzic, chodzi mi o minimalna ale dającą efekty wartość, skok mam co 0,001.

 

Wydaje mi sie, że te 2200 jest spokojnie do wycisnięcia, bo komp uruchamia sie i dopóki nie włącze jakiejś gry, działa stabilnie, stąd wnioskuje że do ustabilizowania brakuje naprawde niewiele.

Prosze o podpowiedź jak dawkować napięcie na system agent oraz CPU i/o analog, cpu i/o digital tak żeby nie przesadzić.

 

 

Sztuczne testy zazwyczaj trwają o wiele krócej niż gra. Spróbuj podbić tylko troszkę napięcie do np 1.55 albo 1.60 jak nie da rady to wyczerpałeś ich potencjał lub zwieksz trimmingi do 11-11-12-33 lub 11-12-12-34. Tak na marginesie wykonałem testy większości taktowań tzn 1600, 1866, 2133, 2200, 2400, 2666, 2800, 2933 i 3000 w Aida64. Największą przepustowość miały 2400mhz przy cl 10. W grach nie testowałem bo za dużo roboty by z tym było i zostałem na fabrycznych 2933mhz.

Edytowane przez lukevipno1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
    • No to problem ciecia rozwiązał się sam, będzie dalej jeździł swoim Pasterzem B5
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...