Forum PCLab.pl: Firma transportowa - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Firma transportowa Jak zalozyc? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   kubanet6 Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 01 Luty 2009 - 13:18

Witam
Orientuje sie ktos co trzeba zrobic zeby zalozyc w Polsce firme transportowa? Chodz mi o transport paczek (osoby prywatne) na trasie Polska - Niemcy (bus do 3,5t). Czy potrzebne sa jakies licencje, zezwolenia, jak wyglada sprawa podatkow? Obecnie przebywam w Niemczech i nie mam pojecia jak wyglada to wszystko w Polsce.
Dzieki i pozdrawiam

#2 Użytkownik jest niedostępny   cOijN Ikona

• straight edge
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Luty 2009 - 14:16

Po pierwsze to mam nadzieje ze dobrze wiesz co robisz, bo nie jest to dobry okres na zakladanie takiej firmy, kiedy wiele firm transportowych pada jak muchy. Jesli masz robote zapewniona to pamietaj ze koszta utrzymania jednego autka moga nawet zjesc caly dochod- nie mowie juz nawet o leasingu, kosztach eksploatacji, ubezpieczenia, a o wszelkich niespodziankach, typu wydluzajacy sie termin platnosci klientow, dodatkowy serwis, mozliwe mandaty czy kary, koszty administracyjne, dostep do gield transportowych ect ect.
Jesli bus, to do 1,5t (tak zwana 'poltorejtonowka')- 3,5t to juz nie sa busy ;) chyba ze ty poslugujesz sie wartoscia DMC- oducz sie tego, w transporcie mowi sie tylko o tonach ladownosci, bo nikogo nie interesuje wlasciwy ciezar auta ani DMC, ale to ile moze zabrac- waga, ilosc palet EUR (120x80cm), dlugosc, szrokosc, wysokosc przestrzeni ladownej.

Musisz miec licencje, zglos sie do ZMPD, znajdziesz tam miedzy innymi sporo informacji dotyczacych ustaw http://zmpd.pl/strona.php?str_id=1829 miedzy innymi o podatkach. w skrocie- podatek (22%) doliczany do frachtu jest zwracany, ale szczegolow nie znam.

#3 Użytkownik jest niedostępny   kubanet6 Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 01 Luty 2009 - 15:32

Zobacz postcOijN, o 1 Luty 2009, 14:16, napisał(a):

Po pierwsze to mam nadzieje ze dobrze wiesz co robisz, bo nie jest to dobry okres na zakladanie takiej firmy, kiedy wiele firm transportowych pada jak muchy.

Mysle, ze z tym nie byloby problemu bo przeciez bardzo duzo osob pracujacych w niemczech przesyla paczki, torby czy tez pieniadze przez osoby, ktore zajmuja sie przewozem osob. Sam kiedys "podawalem" do Polski rzeczy w taki wlasnie sposob.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Rysiek Lubicz Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 01 Luty 2009 - 15:53

chociaż nie znam się na businesie zbyt dobrze, to uważam że najpierw powinienes dokładnie przeanalizować rynek takich uslug, czy nię będzie ci trudno wstrzelić się w luke w rynku, czy też interes nie będzie zbyt bardzo niszowy.

#5 Użytkownik jest niedostępny   B@ZYLI Ikona

• Opel
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Luty 2009 - 15:58

Zobacz postRysiek Lubicz, o 1 Luty 2009, 16:53, napisał(a):

chociaż nie znam się na businesie zbyt dobrze, to uważam że najpierw powinienes dokładnie przeanalizować rynek takich uslug, czy nię będzie ci trudno wstrzelić się w luke w rynku, czy też interes nie będzie zbyt bardzo niszowy.

Najwyżej jeśli na początek weźmie w leasing 1 auto i firma mu nie wypali..to płynności finanoswej on sam nie powinien stracić. Najwyżej , będzie musiał się zatrudnić do zwykłej roboty i pospłacać raty. Kto nie ryzykuje ten nic nie ma ;)

#6 Użytkownik jest niedostępny   Rysiek Lubicz Ikona

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 01 Luty 2009 - 16:00

Zobacz postB@ZYLI, o 1 Luty 2009, 15:58, napisał(a):

Najwyżej jeśli na początek weźmie w leasing 1 auto i firma mu nie wypali..to płynności finanoswej on sam nie powinien stracić. Najwyżej , będzie musiał się zatrudnić do zwykłej roboty i pospłacać raty. Kto nie ryzykuje ten nic nie ma ;)

Ale wiesz czasu troche straci, a lepiej się porządnie przygotować do rozkręcenia biznesu, przeanalizować wszystkie za i przeciw, to napewno mu nie zaszkodzi :)

#7 Użytkownik jest niedostępny   szybki2005 Ikona

• \m/
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Luty 2009 - 16:25

A ja myślę, że autor tematu dobrze przemyślał sprawę i potrzebuje tylko opinii kogoś znającego się na sprawie, a nie spamera piszącego, żeby przeanalizował sytuację:Z

#8 Użytkownik jest niedostępny   akodo_ Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Luty 2009 - 17:03

podejrzewam, że łatwiej, taniej i szybciej założysz tę firmę w Niemczech :)

#9 Użytkownik jest niedostępny   eluniq Ikona

• Uzależniony od powietrza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Luty 2009 - 17:18

A może po prostu zakręcić się wokół jakiejś już rozwiniętej firmy i tam wejść ze swoim samochodem? Możesz z czasem rozwijać swoją flotę, nabierać doświadczenia, wiedzy i zdobywać kontakty. Tak na pewno byłoby na początku prościej.

#10 Użytkownik jest niedostępny   nawrocony_stefan Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 01 Luty 2009 - 17:47

Nie nie i jeszcze raz nie...(jeżeli chodzi o Polskę)
sytuacja na rynku transportowym wygląda koszmarnie...duże zestawy zwane Tir-ami jeżdżą już za 1.80 gdzie normalna stawka jest 2.60-3.00

Na rynku jest za dużo firm i są zaniżane stawki aby mieć jakaś prace...
Jeżeli chodzi o busy nie musisz mieć żadnej licencji. Sam mam busa i firmę i od marca zrobiłem 8tys km. Gdzie większość na potrzeby własne...
Stawka na busa to min 1zl netto...jak już wspomniałem jest duża konkurencja wiec i jeżdżą za 60-70gr...Tacy właśnie najszybciej upadną...bo trzeba pamiętać ze nie jedynym kosztem jest zakupienie paliwa.

Ja odradzam...nie wiem czy mogę podać linka na forum transportowe.

#11 Użytkownik jest niedostępny   kubanet6 Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 01 Luty 2009 - 17:51

Zobacz postakodo_, o 1 Luty 2009, 17:03, napisał(a):

podejrzewam, że łatwiej, taniej i szybciej założysz tę firmę w Niemczech :)

Wlasnie sie dowiaduje jak tutaj to wyglada. Latwiej i szybciej na pewno bo otwieralem firme i trwalo to w biurze ok 30 min i wszystko bylo gotowe, ale czy taniej...

Zobacz posteluniq, o 1 Luty 2009, 17:18, napisał(a):

A może po prostu zakręcić się wokół jakiejś już rozwiniętej firmy i tam wejść ze swoim samochodem? Możesz z czasem rozwijać swoją flotę, nabierać doświadczenia, wiedzy i zdobywać kontakty. Tak na pewno byłoby na początku prościej.

Nie znam zadnej firmy swiadczacej takie uslugi w okolicy gdzie mieszkam

Co do stawki to myslalem o stalych cenach tak jak w przypadku przewozu osob a nie od przejechanych km.

Ten post był edytowany przez kubanet6 dnia: 01 Luty 2009 - 17:57

#12 Gość_myszGT_*

• Grupa: Goście

Napisany 01 Luty 2009 - 17:51

Zobacz postnawrocony_stefan, o 1 Luty 2009, 19:47, napisał(a):

Ja odradzam...nie wiem czy mogę podać linka na forum transportowe.

możesz ;)

#13 Użytkownik jest niedostępny   nawrocony_stefan Ikona

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 01 Luty 2009 - 18:01

http://etransport.pl/

#14 Użytkownik jest niedostępny   cOijN Ikona

• straight edge
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Luty 2009 - 21:27

Zobacz postkubanet6, o 1 Luty 2009, 15:32, napisał(a):

Mysle, ze z tym nie byloby problemu bo przeciez bardzo duzo osob pracujacych w niemczech przesyla paczki, torby czy tez pieniadze przez osoby, ktore zajmuja sie przewozem osob. Sam kiedys "podawalem" do Polski rzeczy w taki wlasnie sposob.

sorry, ale mowisz o robocie na ktora trzeba miec wlasciwe zaplecze- tak sie sklada ze znam sie bardzo dobrze na drobnicy i sprawie przesylania pojedynczych paczek do/z Niemiec i nie masz szans robic to tak jak nalezy nie majac dobrego przygotowania, co wiaze sie z kosztami znacznie przewyzszajacymi mozliwe zyski... jesli jakiekolwiek by byly, bo target o ktorym ty mowisz preferuje oszczedzanie i dorzucanie paczek za kilka zł badz nawet za darmo.
siedze troche w transporcie i mowie ci, ze pakujesz sie w kanal, zeby potem nie bylo pretensji ze nikt nie ostrzegal.

#15 Użytkownik jest niedostępny   kubanet6 Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 01 Luty 2009 - 22:25

Zobacz postcOijN, o 1 Luty 2009, 21:27, napisał(a):

preferuje oszczedzanie i dorzucanie paczek za kilka zł badz nawet za darmo.

"Przewoznicy" kasuja za paczke - torbe prawie tyle co za osobe ok 40 - 60 Euro w zaleznosci ile miejsca im to zajmuje i czy jada mniej wiecej tam gdzie z ludzmi czy musza zjezdzac z trasy...

#16 Użytkownik jest niedostępny   cOijN Ikona

• straight edge
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Luty 2009 - 00:16

to co robia jest nielegalne :)

#17 Użytkownik jest niedostępny   kubanet6 Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 02 Luty 2009 - 00:56

wiem :P robili robia i pewnie beda robic... ;)

#18 Użytkownik jest niedostępny   unadarek Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Luty 2009 - 12:10

nieradze teraz zakladac takiej firmy akurat w tym czasie mam dobry przyklad brat wlasnie pracowal w takiej firmie dokladnie dzial spedycji.przepracowal tam 3 lata i w grudniu 2008r zostal zwolniony z prostej przyczyny brak towaru do przewozu mowil jak to bylo jeszcze z 7 miesiecy temu firma prosperowala dobrze w czasie tego kryzysu z dnia na dzien przewoz towarow spadl o niemal 70%

Strona 1 z 1