Skocz do zawartości
LeWyyyyy

Błyszczący samochód ? Jaka pasta, jakie kosmetyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Jak kupowałem to samochód się pięknie błyszczał, nie przystawał żaden bród itd. Jakie są najlepsze kosmetyki ?

Tempo wydaje mi się, że za bardzo ściera lakier :)

A jak biorę nabłyszczanie na myjni bezdotykowej to i tak nie jest to jakieś cudowne nabłyszczanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przez te kolpaki (sorry, musialem :E)

 

zaopatrz sie w maszyne do polerowania (do 100zl znajdziesz na pewno) i paste - recznie to nie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to przez te kolpaki (sorry, musialem :E)

 

zaopatrz sie w maszyne do polerowania (do 100zl znajdziesz na pewno) i paste - recznie to nie to samo

Dla totalnego laika może się to skończyć malowaniem ;)

Wg mnie tempo nabłyszczająca (a nie lekkościerna) i powinno spokojnie wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla totalnego laika może się to skończyć malowaniem ;)

Wg mnie tempo nabłyszczająca (a nie lekkościerna) i powinno spokojnie wystarczyć.

j.w.

 

jak ktoś nie ma wprawy to zniszczy sobie lakier automatyczną polerką...

 

Dobry szampon samochodowy, dobra gąbką i miękka ścierka dobrze wchłaniająca wilgoć i można na prawdę ładnie auto umyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.meguiars.pl/

 

Polecam te kosmetyki , używałem inne ale te wydaja się najlepsze :)

 

Na allegro najtaniej

 

Ja jeszcze automatycznej polerki nigdy nie robiłem - zawsze szatka i zjechane -trochę pracy jest, ale efekt również

Edytowane przez mariusz_wrxsti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, żeby samochodu nie myć żadnymi płynami do naczyń. Lepiej zainwestować kilka zł w szampon samochodowy. Dokładnie spłukać, jeśli nie chce Ci się wycierać, to przy czyściutkiej drodze i ładnej pogodzie, można się przejechać i zdmuchnąć całą wodę, jednak łatwo do wilgotnej karoserii złapać wszelkie pyły.

 

Jeśli chcesz, żeby samochód świecił się jak psu.... (cenzored), to chyba gdzieś w blablabli był link do pięknie wymytej Polówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ew. zostaje spytać sprzedawców z Gostynina żeby zdradzili swe od dawien dawna stosowane metody czyszczenia aut :E

Mam na myśli tych, co sprzedają po parenaście/paredziesiąt aut;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego samochodu nie myje na podwórku bo jest zimno. A poza tym wolę jechać na myjnie bezdotykową wrzucić 5 zł i dokładnie umyję samochód.

A że tak zapytam co daje konserwacja polimerem na myjni bezdotykowej ?

Jak wybieram tą opcję woda śmierdzi tak jak na basenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to przez te kolpaki (sorry, musialem :E)

 

zaopatrz sie w maszyne do polerowania (do 100zl znajdziesz na pewno) i paste - recznie to nie to samo

Nie dasz chłopakowi spokoju :E i tak już się nacierpiał :D

 

Ja swojego samochodu nie myje na podwórku bo jest zimno. A poza tym wolę jechać na myjnie bezdotykową wrzucić 5 zł i dokładnie umyję samochód.

Polecam myjnie ręczne w okolicy - zapłacisz te 2 dyszki, ale chłopaki elegancko wymyją Ci auto. Jeśli nie masz zniszczonego lakieru (a raczej nie masz, bo A4 to młode auto) nie będzie potrzeby robienia niczego więcej.

 

A w lecie polecam mycie samemu, satysfakcja gwarantowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dasz chłopakowi spokoju :E i tak już się nacierpiał :D

 

 

Polecam myjnie ręczne w okolicy - zapłacisz te 2 dyszki, ale chłopaki elegancko wymyją Ci auto. Jeśli nie masz zniszczonego lakieru (a raczej nie masz, bo A4 to młode auto) nie będzie potrzeby robienia niczego więcej.

 

A w lecie polecam mycie samemu, satysfakcja gwarantowana.

Nie wiem czy u mnie jest coś takiego jak myjnia ręczna :D Może jak bym jechał na wesele czy gdzieś to bym skorzystał. A na bezdotykowej to tak z grubsza się umyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
j.w.

 

jak ktoś nie ma wprawy to zniszczy sobie lakier automatyczną polerką...

 

Dobry szampon samochodowy, dobra gąbką i miękka ścierka dobrze wchłaniająca wilgoć i można na prawdę ładnie auto umyć :)

 

 

 

 

bron boze gabka, ciezko z niej wyplukac ziarenka piasku, no chyba ze chcesz miec pajaczki na calym aucie, 

kup sobie to: product_X3010.gif

 

 

1 wiadro z woda, 1 z woda i szamponem, po myciu wycierasz auto recznikiem z microfibry, 

 

bierzesz taka gabke: product_X3070.gif i taki wosk: product_G12718.gif, nakladasz, czekasz az wyschnie a pozniej polerujesz suchym recznikiem z microfibry i gotowe :)

 

http://www.meguiars.pl/

 

Polecam te kosmetyki , używałem inne ale te wydaja się najlepsze :)

 

Na allegro najtaniej

 

Ja jeszcze automatycznej polerki nigdy nie robiłem - zawsze szatka i zjechane -trochę pracy jest, ale efekt również

 

tez polecam, maja najlepsze kosmetyki jakich kiedykolwiek uzywalem i do tego ladnie pachna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam pastę "Tempo" na mojej czerwonej vectrze pięknego bajzlu narobiła..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempo są dwa rodzaje: firmy K2 i ta oryginalna, ale ciężko ją dostać.

 

Do polerki polecam produkt firmy Farecla - G3. Uzywają jej lakiernicy, poleruje się szmatką bądź gąbeczką, ale koniecznie mocno namoczoną. Ludzie popełniają bład polerując lakier na sucho, tylko pastą.

 

Po polerce jakiś wosk, ja np lubię taki ze stacji Shella, w srebrnej buteleczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne tempo powinno być na stacjach Shella. Już kilka razy ją tam widziałem. Poza tym na pewno jest na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak by to samym woskiem zrobić ?

 

przeczytaj post 11, nakladalem ten wosk na starego, zielonego (cos w kolorze twojej a4), wyblaklego citroena c8 i wlasciciel nie mogl sie nadziwic, ze auto wyglada jak "nowe" po calym zabiegu :E

 

 

 

 

 

 

wiadomo, ze polerka tez moze pomoc, ale jezli juz  chcesz miec to zrobione porzadnie to lepiej zlec to jakiejs firmie

Edytowane przez lukas_18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ode mnie to Amway :) Jak wypolerują swoja Hanie to :Up_to_s::cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę miękką gąbkę, myjkę ciśnieniową, szampon z woskiem, polerkę z pastą G5 i środek zwany Shine It All ;)

Polerkę oczywiście nie za każdym myciem, bo zedrzesz lakier :E

A i zapomniałbym ;) Silikon w sprayu na plastiki i koła lub coś natłuszczającego.

Edytowane przez mikilys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją 9-3 i Saxo myję wodą z koncentratem do mycia samochodu "Auto OK" (taki mieli w Intermarche :E) i świetnie się sprawdza. Później czekam aż samochód trochę wyschnie i w ruch idzie "Wosk na mokro" (w sprayu) firmy Plak, bez obawy można nim wytrzeć plastikowe listwy, ale nie zastąpi to jakiegos silikonu do plastików. Autka myję tak co tydzień od kilku miesięcy i nadal się błyszczą jak chwilę po polerce :D

 

A jaki preparat polecacie do konserwacji skórzanej kierownicy?

Edytowane przez KubicaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo stary, ale nie chciałem zakładać takiego samego, nowego.

Które kosmetyki aktualnie są najlepsze dla samochodu? Mam już płynny wosk Collinite No. 845 Heavy Duty

Chciałbym jeszcze kupić porządny szampon i ewentualnie coś do tapicerki.

Macie jakieś sprawdzone kosmetyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całą gamę różnych produktów Sonax i jestem zadowolony. Jak Cię stać to Meguiars, podobno lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy i droższy. Sonax ma dobre produkty, ale lepiej nie kupować w ciemno, bo mają czasem wpadki.

Co do kosmetyków do czyszczenia/mycia samochodu polecam: Tenzi i niektóre Kenotek'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonax? Coś mi to mówi, ale skoro mają wpadki to odpuszczam.

A coś takiego - Dodo Juice Born to be mild? To szampon. Dobra marka?

Ile w ogóle trzeba zapłacić za dobry szampon samochodowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonax? Coś mi to mówi, ale skoro mają wpadki to odpuszczam.

A coś takiego - Dodo Juice Born to be mild? To szampon. Dobra marka?

Ile w ogóle trzeba zapłacić za dobry szampon samochodowy?

Nie oczekuj od szamponu efektów na lakierze, więc nie szukaj drogich produktów. Szampon ma się spienić i przy pomocy ciepłej wody usunąć z lakieru największy syf związany substancjami z zawartością tłuszczy.

 

Dopiero po umyciu samochodu, takie produkty jak mleczka czy woski dadzą Ci efekt, o którym myślisz.

 

Osobiście polecam również glinkę do lakieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dałbym więcej niż kilkanaście złotych za szampon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...