Skocz do zawartości
LeWyyyyy

Błyszczący samochód ? Jaka pasta, jakie kosmetyki

Rekomendowane odpowiedzi

W neci ten który wymieniłem kosztuje ponad 46 zeta, np. tutaj http://www.mrcleaner.pl/dodo-juice-born-to-be-mild-250ml-p965.html

Rozmawiałem z kumplem, który prowadzi warsztat samochodowy i powiedział mi, że lepiej kupić lepszy szampon niż jakiś tescowy, realowy, bo później to wpływa jakoś na lakier. Możliwe to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańsze szampony mają podobne działanie, jak płyn do mycia naczyń - odtłuszczają. Auto będzie umyte, ale lakier pozostanie niezabezpieczony (jeśli był nakładany wosk, to po tanim szamponie już go nie będzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańsze szampony mają podobne działanie, jak płyn do mycia naczyń - odtłuszczają. Auto będzie umyte, ale lakier pozostanie niezabezpieczony (jeśli był nakładany wosk, to po tanim szamponie już go nie będzie).

Czyli jednym słowem, droższe szampony gorzej usuwają syf :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że niekiedy tak jest (choć chyba nie zawsze). I potem trzeba dodatkowe złotówki wydawać na środek do usuwania owadów, soków z drzew czy ptasich srak. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywalem tego w moim starym Polo 6n . W skrocie REWELACJA, nakladalem zawsze dwie warstwy w pewnym odstepie czasowym. Poloweczka lsnila sie jak lusterko ;). Troche kosztuje ale warto

 

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=273

A ja efekt lusterka na czarnym lakierze uzyskałem szamponem samochodowym za 15 pln i woskiem w podobnej cenie... no ale jak ktoś lubi przepłacać za fajne marki, to już jego sprawa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańsze szampony mają podobne działanie, jak płyn do mycia naczyń - odtłuszczają. Auto będzie umyte, ale lakier pozostanie niezabezpieczony (jeśli był nakładany wosk, to po tanim szamponie już go nie będzie).

 

http://www.carplan-international.com/pl/triplewax/item/49-car-shampoo

 

A takie coś ? mam właśnie ten, woskuję auto co 4 mycia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie widziałeś droższych środków w akcji, skoro uważasz to za przepłacanie. :P Już nie wspomnę o lepszej ochronie lakieru i dłuższym utrzymywaniu się (w przypadku wosku). ;)

 

@ Nigdy nie używałem i nie miałem styczności z Triplewax. Czytałem gdzieś, że to taki typowy średniak.

Edytowane przez WoDzU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja efekt lusterka na czarnym lakierze uzyskałem szamponem samochodowym za 15 pln i woskiem w podobnej cenie... no ale jak ktoś lubi przepłacać za fajne marki, to już jego sprawa :P

 

Zalezy co kto woli ;) Skoro masz checi polerowac auto co tydzien to nikt Cie nie trzyma :P ja moje Polo wypolerowalem dwa razy przez pol roku i po kazdym myciu blyszczalo sie prawie tak samo jak bezposrednio po polerce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie widziałeś droższych środków w akcji, skoro uważasz to za przepłacanie. :P Już nie wspomnę o lepszej ochronie lakieru i dłuższym utrzymywaniu się (w przypadku wosku). ;)

 

@ Nigdy nie używałem i nie miałem styczności z Triplewax. Czytałem gdzieś, że to taki typowy średniak.

 

Zdaje sobie sprawe z tego ze to nie Magiczny Meguiars, taki mialem pod reka w markecie wiec wrzucilem do koszyka ;) pytanie brzmi - co daje ten "wosk" w szamponie z woskiem i jaki to ma wplyw na autopoliture Sonaxa.

 

btw jak jest tymi srodkami pod huczna nazwa sztuczna wycieraczka ? rzeczywiscie taka rewelka jak opisuja to producenci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meguiars to raczej średnia półka, choć niektóre produkty mają dobre ;] Zależy kto ile chce wydać na kosmetyki, zawsze można pojechać testerami i dobierać sobie to, co lepiej się sprawdza w naszym przypadku. Ale zestaw konieczny to 2 wiadra, dobra rękawica, glinka ( najlepiej BH wersja soft ), cleaner, wosk i już. Oczywiście aplikatory, parę MF i najlepiej ręcznik z MF do osuszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie widziałeś droższych środków w akcji, skoro uważasz to za przepłacanie. :P Już nie wspomnę o lepszej ochronie lakieru i dłuższym utrzymywaniu się (w przypadku wosku). ;)

Być może kiedyś się o tym przekonam... jak już będę miał samochód z lakierem w takim stanie, że uznam iż warto wydać na szampon samochodowy 10x więcej niż przeciętnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meguiars to raczej średnia półka, choć niektóre produkty mają dobre ;] Zależy kto ile chce wydać na kosmetyki, zawsze można pojechać testerami i dobierać sobie to, co lepiej się sprawdza w naszym przypadku. Ale zestaw konieczny to 2 wiadra, dobra rękawica, glinka ( najlepiej BH wersja soft ), cleaner, wosk i już. Oczywiście aplikatory, parę MF i najlepiej ręcznik z MF do osuszania.

 

Po co 2 wiadra ? i rękawica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz umyć ? Jedno wiadro na czystą wodę z szamponem, a drugie do płukania rękawicy. Ja wolę myć rękawicą, bo jest po prostu wygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam myję jednym, woda z szamponem i jest ok :hmm: przyzwyczaiłem się też do gąbek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No każdy robi jak woli ;-) Ja przyzwyczaiłem się do dwóch wiader, a do gąbek jakoś nie mam zaufania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaufania ? czyli że co, gryzą ? :D myślałem kiedyś o rękawicy ale imo to taka troszkę sztuka dla sztuki. Mam ręcznik z mf do osuszania, gąbkę, szampon, poza środkami do kół wystarcza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- co daje ten "wosk" w szamponie z woskiem i jaki to ma wplyw na autopoliture Sonaxa.

btw jak jest tymi srodkami pod huczna nazwa sztuczna wycieraczka ? rzeczywiscie taka rewelka jak opisuja to producenci ?

Wosk w szamponie ma uzupełnić ubytki/ przedłużyć żywotność wosku który nakładaliśmy oddzielnie. Co do politury sonaxa to niektóre szampony(nawet te drogie) mogą sprawić że po 1 myciu już tej politury na lakierze nie będzie...

Magiczna wycieraczka jest fajna, szybciej woda odpływa z szyby i nie powstaje efekt kropelkowania. U mnie nano wycieraczka utrzymała się na szybie jakiś miesiąc, niby bajer fajny ale czy niezbędny :hmm: wydaje mi się że drugi raz tego nie kupię, no chyba że wrzucą mi do pudła jako gratis do zamówienia.

 

Być może kiedyś się o tym przekonam... jak już będę miał samochód z lakierem w takim stanie, że uznam iż warto wydać na szampon samochodowy 10x więcej niż przeciętnie :P

Jak będziesz miał przeorany ze starości lakier to nawet szampon za pół tysiaka nic nie pomoże. Swoją drogą nie ma drogich kosmetyków, są tylko takie na jakie nas stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał przeorany ze starości lakier to nawet szampon za pół tysiaka nic nie pomoże.

Dlatego uważam, że do kilkulatka z lakierem, który wygląda jak na normalnie używanym samochodzie, nie ma sensu kupować "cudownych" środków do pielęgnacji :P

 

Swoją drogą nie ma drogich kosmetyków, są tylko takie na jakie nas stać.

Nie filozuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam, że do kilkulatka z lakierem, który wygląda jak na normalnie używanym samochodzie, nie ma sensu kupować "cudownych" środków do pielęgnacji :P

Kilkulatek z dobrze odnowionym i zabezpieczonym lakierem będzie wyglądać często lepiej od salonówki. ;)

 

Mycie na dwa wiadra polega na tym, że po każdym namoczeniu w szamponie i umyciu danej partii moczymy rękawicę w wiadrze z wodą, żeby wszystkie stałe zanieczyszczenia wypłukać. A gąbki nie są polecane z prostego powodu - bardzo trudno jest z nich wypłukać drobinki piasku/pyłu, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja osobiście używam tą od Mega i od Chemical Guys, bardzo wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do mycia mam coś takiego: http://allegro.pl/gabka-z-mikrofibry-do-mycia-samochodu-sonax-i1661494622.html

 

I też kosztowało 15-staka w lokalnym sklepie :P

 

Co do dwóch wiader... jest to sensowne, ale dwa razy próbowałem już tak myć samochód i dwa razy pod koniec złapałem się na tym, że gąbki ani razu nie wypłukałem w drugim wiadrze z czystą wodą, tylko odruchowo w tym, gdzie był detergent ;) Przyzwyczajenie... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańsze szampony mają podobne działanie, jak płyn do mycia naczyń - odtłuszczają. Auto będzie umyte, ale lakier pozostanie niezabezpieczony (jeśli był nakładany wosk, to po tanim szamponie już go nie będzie).

Oczywiście, bo jak coś jest tanie to nie ma opcje, żeby było dobre.

 

(Właśnie skończyłem butelkę http://www.autokosmetyki.pl/turtle_wax_wash_shine_delikatny_szampon_z_nablyszczaczem_ulepszona_receptura,p7.html Pod koniec już lałem więcej niż trzeba, bo już chciałem coś innego kupić a on ciągle się nie chciał skończyć ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, bo jak coś jest tanie to nie ma opcje, żeby było dobre.

 

(Właśnie skończyłem butelkę http://www.autokosmetyki.pl/turtle_wax_wash_shine_delikatny_szampon_z_nablyszczaczem_ulepszona_receptura,p7.html Pod koniec już lałem więcej niż trzeba, bo już chciałem coś innego kupić a on ciągle się nie chciał skończyć ;)).

 

Toteż mówię, sam za swojego dałem 25 pln, butelka litrowa, starczy do końca dekady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dwóch wiader... jest to sensowne, ale dwa razy próbowałem już tak myć samochód i dwa razy pod koniec złapałem się na tym, że gąbki ani razu nie wypłukałem w drugim wiadrze z czystą wodą, tylko odruchowo w tym, gdzie był detergent ;) Przyzwyczajenie... :]

Mam to samo. Poza tym często myję mając wiadro w jednej ręce a rękawicę na drugiej. Maczam, maziam kilka razy, płuczę. Z dwoma się tak nie da.

Radzę sobie tak, że jak zostaje mi 1/3 wody to wylewam, bo już za dużo w niej piachu.

 

Skee, rękawica jest fajna. Masz większe czucie niż przez gąbkę (taką jak wrzucił Dylu). Mam taką: http://www.autokosmetyki.pl/kaja_rekawica_giga_z_mikrofibry_do_delikatnego_czyszczenia_szyb_i_karoserii_z_splotem_chenille_1143,p981.html i jest ok, tylko ściągacz trochę się rozciągnął. Ale przeżyła 2 lata i dziesiątki myć różnych aut.

Edytowane przez Zahariash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...