Skocz do zawartości
mikilys

[FAQ]MXM otwarty standard...

Rekomendowane odpowiedzi

A ma MXM?

Rozkręć i sprawdź czy masz MXM.

Powinno być jeśli już to MXM 3.x A albo B.

Na forach piszą coś o odwróconych MXM, ale jak nie rozbierzesz to nie sprawdzisz.

 

Zrób zdjęcie i zapodaj wtedy jedyny sposób.

 

Jakbyś miał MXM 3.0 B to HD6970M najlepsze dostępne, ale w chorych cenach - 375 Euro + VAT i cło.

Edytowane przez mikilys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma MXM skoro teraz siedzi w nim 5870m ;) Prawdopodobnie 3.0B, można to sprawdzić np. w Aida64?

6970M na Ebayu są już po $329 z wysyłką z UK, 6990M już dużo drożej, $469.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Od jakiegos czas zastanawiam sie nad zmianą karty w swoim MSI GE600. Posiada ona w tej chwili HD5730. Na bank jest na złącze MXM 3.0, nie jestem jednak pewien czy to A czy B. Posiadam oczywiście zdjęcia:)

 

128osi.jpg 2sduoe.jpg

 

Zauważyłem też, że sprzęt ma również możliwość wymiany procesora:D Czy ktoś ma jakieś info na ten temat?:)

 

3d2ug6.jpg

Edytowane przez maqlek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maqlek

No wygląda a MXM3.0A... Ale jeden heatpipe :E

Czysty masochizm zmieniać na cokolwiek, tym bardziej, że możesz co najwyżej na radykalnie drogie HD6770M (~500$) lub niewiele wydajniejsze oraz ryzykowne z punktu widzenia problemów ze zgodnością GT540M (używki około 100$) :kwasny:

 

Procesor na 99% możesz zmienić, chyba że jest wlutowany co zdarza się w netbookach ;)

Tylko pamiętać należy o zgodności socketu jak i w PC oraz w szczególności TPD (najlepiej jakby było takie samo lub niższe).

 

Przy tym co widzę to ten lapek działa w zasadzie na prowizoryczny chłodzeniu :kwasny:

Edytowane przez mikilys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna by poszukac informacji na temat nowszych modeli MSI z MXM 3A Slotem i takowa karte wlozyc , aczkolwiek seia 5 i seia 6 roznia sie i trzeba modyfikowac , lub zaadoptowac z nowszego modelu , modernizacja kompletu nie jest az tak trudna wystarczy odrobine wiedzy i pojecia.

CPU ma napewno Socket i jest wymienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, CPU ma na pewno socket, widać że da się go wymienić:) TDP -35W, socket BGA1288 lub PGA988.

Czyli zmiana karty chyba odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam laptopa ACER ASPIRE 7720Z z grafiką GeForce 8400M GS 256 MB karta po raz kolejny padła i niechcę juz w nia inwestowac w reballing, z tego co wyczytałem i porównałem to karta jest na MXM II, w związku z tym mam pytanie czy mogę do tego laptopa wrzucić jakiegos GF z serii 8600 lub np: 9300, 9500 na podstawce mxm II? jeśli tak to prosiłbym o jakis przykład(y) z allegro co mogę wsadzic żeby było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600 to ta sama wadliwa seria :]

Tak samo jak 9500, który jest po prostu kotletem serii 8xxx ;)

 

Niewiele masz do wyboru niestety...

Ja bym zaryzykował z mobilnym 9600GT dopiero, albo jeszcze bardziej HD4570.

Ale nie masz gwarancji, że wszystko ruszy ;) Kwestia BIOSu. Kupisz zobaczysz tak na prawdę.

 

Największe szanse masz na wymianę na to: http://allegro.pl/grafika-gf-9600m-512-mxm-ii-g-ddr3-fv23-gw-1mie-i3099695866.html, bo pochodzi z ACERa.

Tylko nie ma ramki montażowej, będziesz musiał odzyskać ją delikatnie z poprzedniej karty.

 

A tak na marginesie...

Jaki idiota robił reballing w lapku ze złączem MXM?!?!?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600 to ta sama wadliwa seria :]

Tak samo jak 9500, który jest po prostu kotletem serii 8xxx ;)

 

Niewiele masz do wyboru niestety...

Ja bym zaryzykował z mobilnym 9600GT dopiero, albo jeszcze bardziej HD4570.

Ale nie masz gwarancji, że wszystko ruszy ;) Kwestia BIOSu. Kupisz zobaczysz tak na prawdę.

 

Największe szanse masz na wymianę na to: http://allegro.pl/grafika-gf-9600m-512-mxm-ii-g-ddr3-fv23-gw-1mie-i3099695866.html, bo pochodzi z ACERa.

Tylko nie ma ramki montażowej, będziesz musiał odzyskać ją delikatnie z poprzedniej karty.

 

A tak na marginesie...

Jaki idiota robił reballing w lapku ze złączem MXM?!?!?!?!

 

 

 

dziękuje za informacje.

 

Czy idiota to niewiem ale robił to serwis ZALTRONIK z Katowic za prawie 400zł i działało niedłużej niz 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie naprawiania kart na MXM, bardzo często tak się robi. Przy wlutowaniu nowego układu jest pewność, że podziała jeszcze przez długi czas. Oczywiście serwis, który to robi musi mieć o tym pojęcie, bo sam sprzęt nie wystarczy.

 

Kupowanie kart to spore ryzyko ponieważ można trafić na kartę po "piekarniku", bądź taką, która nie była zbyt profesjonalnie naprawiana, co wiąże się z szybkim wystąpieniem usterki.

 

@spoker

widocznie serwis zrobił jedynie reflow, ewentualnie wymienił kulki pod układem co nic nie daje przy wadliwym układzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak proceder jest bezsensowny.

Nowe HD4570 to koszt około 100$ + VAT i cło, a jak się pokombinuje to wyjdzie w Europie 100Euro.

Więc naprawiane kart MXM, nawet standardu 1.3 jest chorym pomysłem :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zainstalowałem dzisiaj kartę graficzna do swojego ACERA ASPIRE 7720Z model karty to GeForce 9600M GT 1GB, wcześniej tak jak pisałem pare postów wyżej była karta GeForce 8400GS.

Na poczatku wrzuciłem najnowszy bios do laptopa, po wrzuceniu karty laptop się obudził, jednak pokazuje sie standardowa karta graficzna, wchodziłem na strone na nvidi i wykrywa ta karte jako 9600M GT ....przy instalacji sterowników wyskakuje komunikat że karta jest niezgodna ze sterownikami.....przerobiłem rożne sterowniki i ten sam efekt wysypuje sie na instalacji, juz niewiem czego mam spróbowac, chyba jednak ta karta nie będzie chodzic poprawnie, jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nVidia tak ma ze sterownik trzeba modyfikowac , mozliwe ze ktorys z starszych sterownikow bedzie dzialal poprawnie , jak laptop podaje obraz z grafiki to jest zgodnosc Hardware , tylko brak sterownika , instalacja reczna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stara seria... Pewnie niewspierana :kwasny:

Szukaj coś z ery, kiedy te karty wychodziły i najlepiej od razu zmodowanych :)

Omega Drivers, sporo tego było do NVIDIA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nVidia tak ma ze sterownik trzeba modyfikowac , mozliwe ze ktorys z starszych sterownikow bedzie dzialal poprawnie , jak laptop podaje obraz z grafiki to jest zgodnosc Hardware , tylko brak sterownika , instalacja reczna ?

 

 

To stara seria... Pewnie niewspierana :kwasny:Szukaj coś z ery, kiedy te karty wychodziły i najlepiej od razu zmodowanych :)Omega Drivers, sporo tego było do NVIDIA ;)

 

Sterowniki zainstalowane w najnowszej wersji, trzeba było troszkę pokombinować i zrobić to starym sprawdzonym sposobem rodem z windows 95.

Dzieki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki zainstalowane w najnowszej wersji, trzeba było troszkę pokombinować i zrobić to starym sprawdzonym sposobem rodem z windows 95.

Dzieki wszystkim za pomoc.

 

no to fajnie ze dziala , teraz pewnie benchmarki/porownania/z bananem na twarzy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki zainstalowane w najnowszej wersji, trzeba było troszkę pokombinować i zrobić to starym sprawdzonym sposobem rodem z windows 95.

Dzieki wszystkim za pomoc.

 

Witam

Mam za sobą kilka nieprzespanych nocy i nie mogę sobie poradzić z problemem, który rozwiązałeś. Bardzo proszę o pomoc. Zmieniłem kartę w aspire 7720Z na geforce 9600m GT i za cholerę nie mogę zainstalować sterowników. Próbowałem z podmienionym plikiem .inf to jest niebieski ekran, zrzut pamięci i restart. Cały czas standard VGA.

Z góry dziękuję za pomoc i podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

czy są jeszcze dostepne nówki MXM-III GTX 8800M do Clevo M570RU?

 

fotki jak tu --> MXM-III GTX 8800M

 

Po ok. 15000h (ok. 5lat) układ graficzny padł.

Edytowane przez MaverS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ktos testował AMD FirePro M6000 i AMD FirePro M8900

potrzebuje bezpośredniego porównania wydajności z procesorem tej samej klasy

a na http://www.notebookcheck.net/AMD-FirePro-M8900.51679.0.html niestety nie ma porownaia

 

mam taki problem ze zwaliła mi sie grafika w lapku mam FP M8900 a servis della chce mi dac odpowiednik (podobno wydajnościowy) czyli AMD FP M6000 albo NVIDIA Q3000M.

cos mi sie nie wydaje zeby mieli racje cwaniaczki ;) nie maja mojej to kombinują

 

Edit:

Wymienili GPU na NV Quadro K4000M 4GB i wszytko hula.

Edytowane przez Hocum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,

właśnie miałem pisać ze jeżeli serwis nie posiada odpowiednika czytaj takiej samej karty to wymieniając na inna nie może być to wydajnościowo gorszy GPU , chyba ze serwis i użytkownik dojdą do porozumienia.

M6xx jest na szynie 128BIT M8xxx jest na szynie 256BIT LINK co juz teoretycznie wyjasnie ze M6xxx będzie słabsza

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi głupio zapytać :D

 

Laptop acer e1-571g. Jest to mój pierwszy laptop i nie ukrywam że jestem całkowicie zielony w tych sprawach heheh boję się go rozkręcić ;)

 

Czy jest możliwość wymiany GPU w nim? Aktualnie GT620m jest wystarczające ale pewnie długo nie czekać i będzie za słabe aby pograć w gierki. I gdzie tak owe GPU można zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% nie ma takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

suzkałem az w końcu odnalazłem temat który mnie intersuje

laptop

Acer Extensa 7620g

grafika Mobility radeon HD2400XT

chciałbym wymienic na lepszą

juz nawet sprawdziłem ze sie normalnie wyciaga

teraz wyczytałem na forum ze to złącze MXM-II

 

zauważyłem ze juz ktos na forum wymienił ta karte grafiki na HD2600pro

 

a czy karta Mobility radeon HD3650 odpali? Próbował ktos cos takiego zrobic?

A moze ktos próbował inne i diałają?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalić odpali.

Ale szukaj koniecznie z BIOSem od ACERa.

 

W zasadzie nic więcej nie wsadzisz w to złącze, bo zmieni się TDP ukłądu graficznego i będzie kicha.

 

HD3650 jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Parę usprawnień i chłodniejszy.

 

MOŻESZ poszukać HD4650...

Ale nie dam Ci gwarancji na nic.

To mocny i gorący układ.

Nie wiem co na to zasilacz i sekcja zasilania w laptopie oraz chłodzenie.

Mogą być problemy z kondensatorami i cewkami. Możliwe, że będzie trzeba lekko przerabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...