Skocz do zawartości
mikilys

[FAQ]MXM otwarty standard...

Rekomendowane odpowiedzi

MOŻESZ poszukać HD4650...

To mocny i gorący układ.

 

mocny ?

 

podobno na poziomie intelowskiej integry hd 4400 więc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mocny ?

podobno na poziomie intelowskiej integry hd 4400 więc ...

Pomyliłeś generacje kart.

Do tego piszemy o MXM typu II, który już chwilę temu nie funkcjonuje.

Jest to najmocniejszy układ na ten standard.

Wystarczy w kwestii wyjaśnień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info

Znalazłem informacje w necie ze na Extensa 7620g

koles zmienił grafike z HD2400XT na HD3650 512MB i działało bez problemów i temperatura praktycznie bez zmian

Tak więc sie zdecyduje chyba na HD3650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś generacje kart.

Do tego piszemy o MXM typu II, który już chwilę temu nie funkcjonuje.

Jest to najmocniejszy układ na ten standard.

Wystarczy w kwestii wyjaśnień?

Miałem na myśli Radeona HD 4650 z 2009 r. Kiedyś pisano o nim "średniej klasy karta graficzna".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem na myśli Radeona HD 4650 z 2009 r. Kiedyś pisano o nim "średniej klasy karta graficzna".
I jak napisałem, mocny i gorący układ, bo to najmocniejsza karta na MXM typ II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady

 

Jakim klejem jest przymocowana ramka/koszyczek do karty grafiki?

Po zmianie koszyczka chciałbym przykleic go porządnie do nowej karty i nie wiem jaki klej zastosowac? zwykła kropelka ? czy stosuje sie jakis inny specjalny klejklej?

 

 

BTW: ma ktos moze na sprzedanie ATI mobilty HD2600XT, koniecznie wersje XT a na allegro są tylko bez XT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelka!

Po co montować!

Nic nie trzeba...

Przykręcasz i sam się dociśnie.

 

XT to były HD2400, a 2600 było PRO jak pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były hd2600xt

i one były 700/750MHz

a hd2600 były 500/600MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam laptopa w którym można wymieniać podzespoły.

Czy w takim modelu jest taka możliwość :

http://www.x-kom.pl/p/187592-notebook-laptop-15-6-msi-gt60-dominator-i7-4710mq-8gb-1000-gtx870m.html

Myśle przyszłościowo.Mój budżet to 4500-5000 zł.

Koszt np. GTX880M to nawet 3000zł...

Stać Cię będzie?

Procesora i tak nie zmienisz, bo ten obsłuży znacznie mocniejsze karty.

Do tego nie wiadomo jakie i jak długo MSI będzie wspierać nowymi BIOSami tego laptopa, więc i nie wiadomo jak długo będzie on "upgrade'owalny"...

 

Poza tym tu: http://forum.pclab.pl/topic/981471-Porz%C4%85dny-nobebook-do-gier-do7500z%C5%828000z%C5%82/page__p__12748707entry12748707 już wałkowaliśmy laptopa dla Ciebie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie zakupiłem . nie wiem co wybrać. zależy mi by był jak najdłużej upgradowalny.

Edytowane przez kkonrad572

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie Cię stać na upgrade i nie będzie on opłacały :]

Jedyny upgrade sensowny to wtedy, gdy kupujemy o 600zł tańsze i5-M i dokładamy potężne GPU z myślą o dołożeniu po pewnym czasie i7-QM/MQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od pewnego czasu myślę nad kupnem laptopa ze złączem MXM

 

W oko wpadł mi MSI GT660 z i5 na pokładzie za 800zł.z tąd który ma uszkodzone GPU

 

Dokupiłbym 870m i ewentualnie i7-740q

 

800zł+820zł+250zł tj.1870zł.+ram+lepszy zasilacz i byłoby niezłe cacko do gier

 

Umiejętności posiadam do zmiany GPU i CPU

 

Opłaca się tak zrobić?

 

Ewentualnie zastanawiam się nad tym

 

Może macie jakieś własne propozycje co do zakupu laptopa z MXM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego chcesz generować sobie dodatkowy stres i koszta ? , nie wiadomo jak uległa uszkodzeniu karta graficzna i czy to faktycznie karta graficzna , może jest coś więcej , a raczej zwrotu nie dokonasz jak się okaże coś więcej jak tylko karta graficzna , nie chcemy cie straszyć ale warto zwrócić uwagę czy sprzęt jest kompatybilny z przykładowo 870M itd......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był tylko przykład.Drugi laptop z allegro jest sprawny tylko brakuje karty.Jakieś inne propozycje?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze ,

VBIOS karty musi by sygnowany dla danego modelu laptopa by karta mogla działać

BIOS laptopa musi wspierać owa Karte Graficzna

 

używane laptopy jak i części kupuje się w punkcie w którym potwierdza ci zgodność poprawności działania gwarancja rozruchowa to jednak wytyczna w tym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.W tym laptopie z allegro sprzedający wymienia modele kart kompatybilnych.Polecisz jakieś konkretne modele laptopów w których taka wymiana Gpu nie będzie problemowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w większości laptopów gwarantowany funkcjonalność karty graficznych jest zazwyczaj ograniczona do jednej Serii 4er 5 er 6er 7er itd , cala reszta może ale nie musi działać to czy będziesz potrzebował zmodyfikowane elementy FW zależy od producenta Laptopa , to czy cos można polecić jest uwarunkowane jakim budżetem sie weryfikujesz i czy jesteś tego świadomy ze mimo iz sprzęt może być podatny to nie masz na nic Gwarancji wiec przy kolejnej usterce będą następne koszta wiec warto jeszcze raz przeanalizować temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Notebooka NTT CORRINO W 690SR - oznaczenia karty G84-6x(nie widać)0 A2 chipset LE82PM965. karta padla na amen - http://i66.tinypic.com/5f0s45.jpg (czyli mxm 2) i szukam czegos na zastepstwo, jak komus zalega jakas karta na podobnym poziomie co go7600 ale nowszej produkcji (bez wad fabrycznych, bez wykonywanych wczesniej 'reanimacji') chetnie zakupie. Nawet jak dokupie jakas nowa to rozumiem, ze powinna chodzi bez problemu - pozostale akcesoria beda ja ograniczac ale nie bedzie numeru, ze czipset/bios jej nie obsluguje?

 

wiem, ze taka by pasowala - http://allegro.pl/nowa-karta-geforce-8600m-gs-512mb-fv-gw-gratis-i5164936076.html lub http://allegro.pl/karta-graficzna-geforce-9600m-gt-512mb-mxm-fv-gw-i5038288964.html ale poniewaz nvidia zrobila mnie w chuja wypuszczajac na rynek uklady fabrycznie spieprzone to chcialbym wziasc cos od amd (wiem, ze tez puscili spieprzona serie ale na ich karte akurat nie trafilem) np http://allegro.pl/sprawna-karta-graficzna-ati-3650-216-0683013-i5619064013.html lub http://allegro.pl/toshiba-a300-a305-hd3650-256mb-v000121540-i4870971352.html

 

czy polecacie cos innego?

 

z ciekawosci taka z tasma bedzie pasowac do zlacza mxm2 - http://allegro.pl/toshiba-a000036260-dabd3ub18c0-hd3650-p300-p300d-i4868001540.html ?

 

 

P.s> obrazki sie w pierwszym poscie nei wyswietlaja - pomimo, ze na serwerze mozna sie do nich dokopac.

Edytowane przez kerios83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Posiadam Ge600 z ATI Mobility 5730 (doszedłem że to MXM-A 82mm 70mm 55W 128-bit ale moglibyście to jeszcze sprawdzić) która mi padła, na co mógłbym ją wymienić?

może być cokolwiek byle lepsze od Intel HD - aka Graphic Media Acelerator.

I pytanie skąd wziąść taką karte graficzną, alledrogo ma średnie ceny i zero gwarancji, nie chciałbym karty z piekarnika bo wiem że to niczego nie naprawia.

 

Ewentualnie jeżeli byłoby to łatwiejsze i bardziej opłacalne to mógłbym zmienić procesor?

 

No chyba że to jest w ogóle niemożliwe albo za drogie to sobie odpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro 220 zł, ebay 250 zł ten sam sprzedawca, innej grafiki nie włożysz, mam GE700 wiem co mówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałeś się jej na zdjęciach?

Idzie wyczaić jakoś czy jest po przejściach/albo była opiekana?

Martwi mnie ta kilkunastodniowa gwarancja raptem.

 

Ktoś sugerował na jakimś z forum że możliwe jest że była opieka i działa ale może paść po tych kilku dniach albo po roku i że z tym nie zgadniesz.

 

W ogóle masz jakieś podejrzenia czemu mi ta grafika padła?

Czyszczona była, temepratury sprawdzałem , cały czas pracowałem na podstawce i nie przenosiłem, nie rzucałem laptopem.

Ma jakieś 4 lata chyba, i jako technik informatyk o niego dbam raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem totalnym laikiem co do laptopów, zawsze sądziłem że laptopy zwalniają po krótkim czasie, grzeją się jak piekarnik i byle jaka gierka to dodatkowo wielki hałas. Zmuszony jestem przejść po latach z PC na komputer przenośny i powiedzcie mi z czym to się je na dzień dzisiejszy... Dodam, że lapka szukał będę w granicach 5tys. do okazjonalnego grania, Youtube, streamy czy po prostu internet. Nie lubię znieniać sprzętu co chwila - kupuję raz a dobrze i na lata. Czy laptopy te dla graczy są faktycznie nalata??

1. Czy lapki faktycznie zwalniają, grzeją się i hałasują mocno?

2. Są bardziej awaryjne?

3. Mam Windows 7 orginalny używany na PC i mogę go używać na lapku po sprzedaży PC? Nie potrafię się przekonać do win10...

4. Czy da radę uzyskać 144 lub chociaż 120hz na monitorze ( obsługuje 144hz i G-sync) podpiętym do lapka?

Edytowane przez buzk4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...