Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

3styler

program do bezstatnego scalania partycji

Rekomendowane odpowiedzi

powitac. mam na laptopie dysk podzielony na kilka partycji, dwie z nich chce scalic w jedna. z pierwszej partycji dane mnie nie interesuja natomiast z drugiej owszem i nie chcialbym ich stracic. czy jest jakis program ktory potrafi to zrobic? zalezy mi na tym aby dzialal pod windowsem xp pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy, który nie jest wytworem firmy krzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli Partition Magic, ranish partition manager i podobne. ewentualnie można te potrzebne dane przerzucić na partycje które nie będą ruszane i scalić pozostałe narzędziami dostępnymi w windowsie. Powinno się udać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem tylko ta partycja ma 200gb i jest cala zajeta wiec raczej nie mam mozliwosci jej przekopiowania gdzies ;>

disgustipated a uzywales kiedys tych programow w takich celach jakich ja potrzebuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, że PM obsługuje partycje do 160gb. W jaki sposób mam to rozumieć?

Chcę połączyć 2 partycje 136gb i 61, razem 197, więc niby wykracza poza możliwości programu, ale osobno każda z nich się załapuje.

 

Do tej pory nigdy nie spotkałem się ze zła opinią o PM, więc spokojnie możesz scalać partycje ez obawy o utratę danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak, scalałem w partition magic np. partycję A i B to dane z B lądowały bezpiecznie na A. Przy czym wiadomo, A musi być = B albo większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofam to co powiedziałem, właśnie straciłem 60gb muzyki i z 40gb danych, ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PL_kolek

Coś musiałeś źle zrobić/coś się zwiesiło w czasie opracji. Mi nigdy nic takiego się nie stało. Ani w Partition Magic, ani w GParted, ani w Parted Magic, ani w Paragon Partition Manager. Dziwne. W takiej sytuacji nie nadpisuj nic na dysku tylko szybko jakimś programem do odzyskiwania danych to przejedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś musiałeś źle zrobić/coś się zwiesiło w czasie opracji. Mi nigdy nic takiego się nie stało. Ani w Partition Magic, ani w GParted, ani w Parted Magic, ani w Paragon Partition Manager. Dziwne. W takiej sytuacji nie nadpisuj nic na dysku tylko szybko jakimś programem do odzyskiwania danych to przejedź ;)

 

Wybrałem opcje połączenia 2 dysków jeden był pusty drugi zawierał dane, nie zwracałem uwagi na to który z którym łącze ponieważ oba miały wystarczająco dużo miejsca aby pomieścić te dane(to było 60gb muzy i z 30gb filmów), wyskoczył mi błąd przy 70% , wyłączyłem dziadostwo zresetowałem kompa i zniknęła mi również partycja, której w ogóle nie tykałem i to na niej było te 40gb danych. Dobrze, że systemowa została bo jakbym miał do tego instalować nowego windowsa to by mnie coś trafiło :)

 

PCI FILE RECOVERY nic nie znalazł podejrzewam, że musiałbym z poziomu biosa to robić a nie chce mi się, nawet nie bardzo bym wiedział jak i zanim bym załapał dokładnie co i jak świt by mnie powitał:). W zasadzie większość muzy mam na płytach, filmy są mało ważne, a tamte dane, nie są one aż tak ważne i mogę je ściągać powoli. Chociaż zawsze to szkoda.

Przypomniało mi się, że z 5-6lat temu też ten program mi usunął partycje i to przy jakiś banalnych rzekomo czynnościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten Paragon Partition Manager poradzi se? jedna partycja ma 200gb druga 9 (jak wyczysci mi ta partycje 200gb to sie lekko wkurze :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten Paragon Partition Manager poradzi se? jedna partycja ma 200gb druga 9 (jak wyczysci mi ta partycje 200gb to sie lekko wkurze :) )

 

Ja nie radzę, już więcej tego gówna nie zainstaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim poziomem wiedzy odradzam stosowanie jakichkolwiek programów tego typu, ponieważ one nigdy nie działają na zasadzie dalej>dalej>dalej>OK

 

PS.

Odradzam stosowanie programów symanteca do takich operacji. Można się zdziwić. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z takim poziomem wiedzy odradzam stosowanie jakichkolwiek programów tego typu, ponieważ one nigdy nie działają na zasadzie dalej>dalej>dalej>OK

 

PS.

Odradzam stosowanie programów symanteca do takich operacji. Można się zdziwić. :E

 

Moja wiedza wcale nie jest taka mała, po prostu nie byłem obeznany z programem, a do operacji zachęciła mnie pozytywna opinia użytkowników.

A co do PM to właśnie on działa na zasadzie dalej dalej tylko, że jak coś się spieprzy to już nie jest taka prosta sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec chyba przed cala operacja sprobuje gdzies zgrac te dane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja wiedza wcale nie jest taka mała

Więc ok. Polecam Paragon Hard Disk Manager 2009 Suite lub Partition Manager 9.0 Personal. Jedyny problemjest taki, że programy są po angielsku. Ich podstawową zaletą jest to, że są po angielsku, co powoduje, że człowiek czyta wszystko dwa razy dla pewności. :D

Wszystko przebiega genialnie ale trzeba uważać na bezstresowe klikanie dale>.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja się posiłkuję napisami, bo nie jestem wstanie wszystkiego zrozumieć zważywszy na mój problem ze słuchem i jak miewam problem z polskim, gdy mowa jest czasem zagłuszana, ściszana- ktoś mówi pod nosem, a tu nawet napisy po angielsku sporo mi pomagają zrozumieć. Wszelkie wybuchy, muzyka w tle, to wszystko nachodzi na siebie i zakłóca rozumienie obcego języka, a czasem polskiego, dlatego w grach ustawiam efekty, muzykę ciszej aniżeli głosy, dialogi, ale nie zawsze pomaga. Na yt tak samo korzystam z napisów ang. Zdarzyło mi się czasem pogadać po angielsku ale "face to face" gdy zazwyczaj ktoś w miarę głośno mówi, stoję blisko przy osobie to co innego niż kino czy gra, u mnie niestety jest przerąbane, aparaty słuchowe pomagają, ale tutaj akurat oprócz braku osłuchu, bo ang mam kontakt tylko w grach czy filmy= komp, bywa, że wydaje mi się, że usłyszałem B, a powiedziano C albo A. Gry Sony na konsoli gdzie mają dubbing to grywam z dubbingiem, TLOU1 jak i 2 ogrywałem z dubbingiem, bo jest w porządku. Każdy gra jak mu pasuje, ważne, żeby sprawiało mu to frajdę.✌️
    • Siemka, szukam słuchawek z okazji zakupu nowego PC, będę używał ae 5 od soundblastera i zastanawiam się które słuchawki by były ok. Budżet 1000zl może trochę więcej.  Cel to głównie słuchanie muzyki i gierki.   Myslalem nad mmx 300 of bayerodynamic , pytanie czy karta będzie mogła je wykorzystać czy brać coś tańszego. https://www.x-kom.pl/p/420164-sluchawki-przewodowe-beyerdynamic-mmx300-2nd-gen.html
    • Możesz sobie ustawić w opcjach monitora OC i przestawić w systemie na 180Hz, to w tej cenie w szybkich grach jest fajną opcją.
    • Assassin jest normalnie dostępny na polskim Amazonie w świetnej cenie: https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ Do 4000D lepiej dokupić ze dwa wentylatory na front. Alternatywnie be quiet! 500DX: https://www.ceneo.pl/93925243 Lepszy dysk: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-crucial-t500-2tb-z-radiatorem-m-2-2280-pci-e-gen4-ct2000t500ssd5-14998454806 Ale gwarancja tylko sprzedawcy, trzeba zarejestrować na stronie producenta żeby mieć gwarę Cruciala. Alternatywnie: https://www.x-kom.pl/p/672287-dysk-ssd-seagate-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-firecuda-530-heatsink.html https://www.ceneo.pl/119352284 Ogólnie Samsung się nie opłaca, ich dyski już się nie wyróżniają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...