Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KolopoloS

-=Recenzja Samsung 2693HM USB=-

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem posiadaczem Samsunga 2693HM USB, którego kupiłem w Agito.pl podobno w promocji za 1425zł :E Niestety rozstałem się już z nim, ponieważ na monitorze zauważyłem 2 wypalone pixele... oczywiście Samsung wydaję się, porządna firma dopuszcza 2 bad pixele i 5 sub pixeli, kpiny. Z tego co widzę "promocyjna" cena odpowiadała za przejścia tego monitora, konstrukcja pudełka utrzymuję się na taśmach różnego rodzaju(a powinna być tylko Agito). Reasumując nie jestem pierwszym i ostatnim "szczęśliwym" posiadaczem tego monitora. Jednak nie zniechęciło mnie to do stworzenia recenzji na temat tego "bydlaka".

 

Samsung 2693HM USB FOTO-RECENZJA

 

1 Dane techniczne

2 Wygląd zewnętrzny

3 Wyposażenie

4 Dotykowe przyciski

5 Wyświetlany obraz - gry

6 Wyświetlany obraz - filmy

7 Podświetlanie matrycy i kąty widzenia

8 Menu

9 Podsumowanie i ocena końcowa

 

A więc test czas zacząć! :)

 

1 Dane techniczne

Przekątna ekranu 26"

Wymiary plamki 0.2865mm

Maks. rozdzielczość obrazu 1920x1200

Dopuszczalne rozdzielczości pracy 1920x1200

Maksymalna częstotliwość odchylania poziomego 30 ~ 81 kHz

Maksymalna częstotliwość odchylania pionowego 56 ~ 75 Hz

Kąt widzenia pionowy 160 stopni

Kąt widzenia poziomy 160 stopni

Jasność 400 cd/m2

Współczynnik kontrastu 3000:1 (10000:1)

Czas reakcji matrycy 5 ms

Wbudowane głośniki Tak

Moc głośników 2 x 2W

Kolor obudowy czarny

Pobór mocy tryb normalny/czuwanie/wyłączony 110W / - / 1,5W

Rodzaj złącza wideo D-Sub

DVI-D

HDMI

Możliwość powieszenia na ścianie Tak

Obrotowy ekran [pivot] Tak

Certyfikaty CE

ISO 13406-2

Wymiary (szer. x wys. x głeb.) 598 x 458 x 250 mm

Waga [kg] 9,7 kg

2 x USB

 

2 Wygląd zewnętrzny

Przód:

weqwem3.th.jpg

Tył:

p1010121zo2.th.jpg

 

Opis:

Tu trzeba pochwalić Samsunga, bo naprawdę postarali się o ładny design, monitor wygląda jak monitor i to jest najważniejsze. Jednym słowem prostota i elegancja w jednym. Po obniżeniu monitora do najniższego poziomu wygląda wspaniale, a jego położenie możemy regulować na trzech płaszczyznach(wysokość, pochylenie i pivot). Wybrałem monitor z matową obudową, ponieważ według mnie ta jest ładniejsza. Sporych rozmiarów napis SAMSUNG rzuca się w oczy, a co do diody sygnalizującą prace tutaj duży "+", dioda nie rzuca się w oczy, ale też nie jest za słaba.

 

3 Wyposażenie

Kable:

p1010112rw7.th.jpg

Opis:

Dostajemy to co najbardziej nam się przyda, czyli kable: DVI, D-SUB, zasilający, Audio i USB. W pudełku znajdziemy też instrukcję obsługi, oraz płytę z programami: Natural Color Pro, LCD Gamma i MagicRotation. Także parę innych karteczek od firmy.

 

4 Dotykowe przyciski

 

64233157nz2.th.jpg

 

Opis: Z pewnością brak podświetlania dotykowych przycisków to wada tego monitora, jest to fajne i eleganckie, lecz mało praktyczne w użytkowaniu.

 

5 Wyświetlany obraz - gry

Teraz przyszła pora na ocenę elementu, który jest jednym z najwazniejszych przy wyborze monitora do domu :)

 

Tutuaj kilka zdjęć zrobionych podczas gry:

86925930ht8.th.jpg

13624732zu4.th.jpg

43068744oo7.th.jpg

70745930dx8.th.jpg

41704498ob3.th.jpg

 

Opis: Testowany Samsung w grach wypada bardzo dobrze. W tak dynamicznej grze jak Bornout nie zauważyłem smużenia, a w Crysis: Warhead jakość obrazu była miodna. Na czas testów gry chodziły w rozdzielczości 1900x1200, jeżeli chodzi o niższe rozdzielczości to nie musimy obawiać się ogromnej straty jakości, gry wyglądają co prawda trochę gorzej, ale wciąż jest zadowalająco. Nie ma co monitor nadaję się do gier bez dwóch zdań.

 

6 Wyświetlany obraz - filmy

Przyszła pora na testy w filmach, czyli to na czym najbardziej mi zależało.

Film HD 1080p na pierwszy ogień:

2222.th.jpg

3333h.th.jpg

 

A teraz zwykłe RMVB:

pingwinaa2.th.jpg

leonidascd0.th.jpg

 

Opis: Monitor pod względem oglądania filmów spełnił moje oczekiwania, AVI/RMVB wygląda dobrze, a filmy HD 1080p zapierają dech w piersi. W filmach nawet przy szybkich akcjach nie ma smużenia.

 

7 Podświetlanie matrycy i kąty widzenia

Podświetlanie:

11111r.th.jpg

4444.th.jpg

5555.th.jpg

 

Kąty widzenia:

131mg9.th.jpg

141dv8.th.jpg

 

Opis: Niestety tutaj wielkie rozczarowanie, czerń wygląda obrzydliwie i ma fioletowe plamy, a podświetlania nie da się nie zauważyć. Kąty po bokach są dobre, za to góra i dół już mocno średnie.

 

8 Menu

Pora na sprawdzenie co Samsung oferuję w menu :)

 

Profile:

jkhjkhhb5.th.jpg

 

Menu:

hjmghjkk3.th.jpg

 

Opis: Menu jest proste i schludne, nic nadzwyczajnego, dobra regulacja jasności itd. Fajny bajer z tymi profilami, ale ja osobiście korzystałem tylko z "GAME" (tylko przy pisaniu tej recenzji, bawiłem się w zmiany).

 

9 Podsumowanie i ocena końcowa

 

Monitor posiadałem około tygodnia, zachwycał mnie i dołował, doprowadzał do euforii, a czasem złości, postanowiłem go zwrócić, bo oczekiwałem jednak czegoś więcej. Fotki może nie są rewelacyjnej jakości, ale jak monitor wygląda można znaleźć na necie, postarałem się żeby opisy były krótkie i zawierały to co najważniejsze. Głośników nie używałem więc ich nie ocenię, ale 2 x 2W to raczej "pierdziawy" :E Tak Bez rozpisywania, mogę podsumować wam wszystko w postaci "+/-", a wiec:

 

ZALETY:

+szybka matryca

+design

+wyposażenie od Samsung

+FullHD

+jakość wykonania (plastik nie trzeszczy, monitor jest dobrze wykończony, jedynie podczas dotykania dygocze)

+całkiem ładnie wyglądające filmy/gry/zdjęcia

+spore możliwości regulacji położenia monitora

+proste Menu

+rozmiar

 

MINUSY:

-brak podświetlania dotykowych przycisków

-obrzydliwa czerń

-słabe kąty widzenia góra/dół (siedzę niżej i to mi przeszkadza)

-podświetlanie matrycy (lampy które tak widać na czarnym tle)

-ode mnie minus dla szajsunga, za to że nie dają gwarancji na bad/sub pixele

-monitor podczas dotykania lekko dygocze

-gniazda USB są w podstawce, więc trudno do nich sięgnąć

 

KOŃCOWA OCENA: 6,5/10

Jeśli jesteś amatorem gier/filmów, szukasz monitora dużego i prostego, lecz nie wymagasz od niego za wiele z pewnością to jest monitor dla Ciebie. Entuzjasta, wymagający więcej, nie byłby w pełni zadowolony z możliwości tego monitora. W następnym tygodniu dostanę IIYAMA E2607WS-B1 więc możecie spodziewać się kolejnej recenzji. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wyświetlanie bieli, I RGB po kolei by się przydało... choć Ja owszem też po zakupie świeżo jestem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "czerń" byłaby dla mnie nie do przyjęcia zwłaszcza przy filmach irytuje bardzo to rozjaśnienie przy krawędziach(ukazane na jednym z foto).Kolejna typowa TN po prostu.Dopisz w spec. monitora jaki ma kontrast statyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta "czerń" byłaby dla mnie nie do przyjęcia zwłaszcza przy filmach irytuje bardzo to rozjaśnienie przy krawędziach(ukazane na jednym z foto).Kolejna typowa TN po prostu.Dopisz w spec. monitora jaki ma kontrast statyczny.

Powiem Ci też to mam...

 

Pomaga przejście w tryb eko -15W... no wtedy jest idealnie ;)... jak na matryce za tą cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o agito, to też kiedyś zamawiałem od nich monitor, tylko że Benq. Oczywiście był martwy pixel - zgłosiłem reklamację to powiedzieli, że prawo europejskie (jakieś umowne?) mówi, że muszą być 3 martwe piksele na powierzchni 1cm^2, tak więc nie przyjmą mi reklamacji. Lekko się wkurzyłem ale przypomniałem sobie, że przy zakupie przez internet mam prawo w ciągu 10 dni zwrócić sprzęt bez podania przyczyny. Tak też zrobiłem, oczywiście odesłałem to do nich na swój koszt, a oni całość pieniążków za monitor odesłali dość szybko (3- 4 dni) na konto. Ciekawe kto potem dostał ten monitor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...