Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

.PaVLo.

CUBE Reaction 2009 18"

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze jedno pytanie - jaka waga (realna: rama + hak) :question:

:kwasny: to ja już tu chyba nie zaglądnę... nie chcę mieć kompleksów :E

Pewnie coś koło 1.2-1.5kg :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważyłem razem z pakietem (łożysta suportu), wyszło nieco ponad 1600g, czyli całkiem ładnie, zresztą ja nie che "papierowej ramy", bo lekki nie jestem, a lubie poszaleć, zwłaszcza na maratonach :). Obecnie śmigam na Kelly`s Sabotage 07, który z zaciskiem sztycy waży 1515g, i ramka ta jest nieco za miękka dla mnie, a poza tym mam juz na koncie dwie skrzywione sztyce 27.2 po lekkim upadku na siodełko jak mi się wypiął SPD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Największe wrażenie w tej ramce robi na mnie niesamowicie płynne przejście gornej rury, która omija bokami rurę podsiodłową, tworząc górną część tylnego trojkąta, jak oni do jasnej ciasnej to zrobili :szczerbaty:

Rozwiercasz, wkładasz podsiodłową i spawasz ;)

A rozwidlenie też można. Bierzesz górną, 2 na tylne widełki. Spawasz, polerujesz i wygląda jakby, to było z jednego kawałka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że to nie jest spawane i jest integralną częścią górnej rury :)

 

Dzisiaj zakupiłem do ramki stery Ritchey WCS 08:

 

http://www.allegro.pl/item591607131_zinteg...umrowerowe.html

 

Doradzano mi FSA Orbit Z, ale zależało mi na wysokiej podkładce, która płynnie będzie przechodzić do podkładek, oraz troche na wadze ;)

 

Teraz myśle nad zaciskiem KCNC :)

http://www.allegro.pl/item598578085_super_...bikestacja.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Dzisiaj zakupiłem do ramki stery Ritchey WCS 08:

 

http://www.allegro.pl/item593957151_klasyc...umrowerowe.html...

Czy nie przypadkiem zły link do alledrogo - przeca dałeś do zewnętrznych, a potrzebujesz semi-integrated :hmm:

Chyba że ten tu nabywca to Ty :Ehttp://www.allegro.pl/item591607131_zinteg...umrowerowe.html

 

PS.

waga ramki zacna :thumbup: - a nowe sabotage też wiotkie - ktoś na forumrowerowe.pl testował :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, mój błąd, już poprawione :thumbup:

 

Jak masz link do testu to chętnie poczytam, bo z lenistwa nie che mi się szukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwudniowej jeździe i pewnie po ulicach to ziomek może conajwyżej powiedziec, że koła się kręcą, ale rowerek prezentuje się ładnie

 

Wracając do rowerka to dzisiaj przyszła kiera WCS i 3 komplety oryginalnych klocków BB7, na mieście kupiłem zacisk do sztycy BBB (20g) oraz neopren ochronny na rame. Jutro powinny przyjsć stery WCS i bede szukał podkładek karbonowych pod mostek. Jak uda mi się to zdobyć to jutro montuje amorka i koła, osprzęt jeszcze poczeka :)

 

// aha, robimy małe OT z tematu, wiec zmienie nieco jego nazwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na zdjęcia ;-) Szkoda że tak późno wziąłęś się za robienie roweru, ceny już nie te no i słonko wychodzi to się jeździć chce ;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

------ Cały zestaw ------- SRAM PG990 + PC991 ----- Selle Italia Get Flow -

0aa265d34bc8e7a6m.jpgba49016d6b51f197m.jpg6c8c2fa952853328m.jpg

 

- kiera i sztyca WCS ------ Mavic Crossride 08---------- klocki BB7 ----------

-- mostek Boplight ----- Opona Maxxis Crossmark 2.1 -----------------------

7599bc683bd51c91m.jpg9729dff1bd9721aam.jpg649f518579009b41m.jpg

 

Chwyty Dartmoor

bb6be10f102e3cffm.jpg

 

RS Reba SL 08 - bez piwotów

cb1259fea1c232b4m.jpg

 

Dzisiaj zaniosłem ramke i amora do montażu sterów Ritchey WCS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz BB7 i do tego tarcza G2 :Up_to_s:

Crossride-y kupowałeś teraz na dniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcze nabyłem już w zeszłym roku, ale stara jest dobra, wiec nie zmieniałem, ale teraz będzie w nowym kole, z przodu 185 G2 :)

 

Crossride kupowałem ponad miesiąc temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Crossride kupowałem ponad miesiąc temu.

Czemu akurat 2008 rocznik? Jakąś okazję wyłapałeś :Up_to_s: Normalnie różnica ceny między 2008' a 2009' jest kilkanaście złociszy. Na rok 2009' został poprawiony system mocowania szprych do piasty, z tego co słyszałem to potrafiły się zapiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle potrzebowałem tylko przedniego, bo połamałem na zawodach, ale jak pojawił się komplet za 530 to brałem w ciemno, nei patrzyłem jaki to model, chociaz niby coś tam pisało, że 2009, ale ostatecznie i tak 08 są bardzo dobre. A z tym zapiekaniem to o co ci chodzi ?, że niby piasty czy szprychy ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za 530zł to IMO było warto :cool:

Znajomy kurier rowerowy w moim miasteczku śmigał na Crossride przez całą zimę. Czyli w grę wchodzi sól i cała ta breja. Dziś wymieniałem mu połowę szprych w tym kole bo było mocno rozcentrowane, a wszystkie szprychy zapiekły się na nyplach i się nie dało wycentrować :) - więc wszystkie w efekcie musiałem przecinać na pół. Na szczęście jest to o tyle łatwe że szprychy wsuwa się w te tam sloty i nie trzeba zdejmować kasety i tarczy. A pewnie też by się nie dało zdjąć z racji zapieczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peszek, ja na zime mam inne kółka, a koleś co to robił chyba nie wie, że istnieje coś takiego jak WD oraz to że od góry, nyple mozna płaskim srubokrętem potraktować i wsio puszcza

 

z tym zcentorwaniem to tez ciekawe, ja w zeszłym roku przejechałem 6 maratonów, ważyłem około 85 w ubraniu i z reką na sercu mówie, ŻE KOŁA NIE BIJĄ W ŻADNĄ STRONĘ NAWET O PÓŁ MILIMETRA !!, znaczy tylne, bo przednie połamałem w kraksie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
peszek, ja na zime mam inne kółka, a koleś co to robił chyba nie wie, że istnieje coś takiego jak WD oraz to że od góry, nyple mozna płaskim srubokrętem potraktować i wsio puszcza
Ja tam tak dobrze się nie znam, mam zamiar kupić książkę Zinn-a o serwisowaniu, wiec już będę więcej ogarniać :cool:

Czasami się zdarzą aukcje, że można kupić jedno koło. Teraz na allegro jeszcze jest przednie do kupienia, za 309zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega składa rowerek nowy? Właśnie się zastanawiam nad nowym Cube Acid i nie wiem, czy składak oparty na ramie Cube nie wyszedłby taniej, albo chociażby lepiej za tę cenę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy w najbliższych latach będziesz modyfikował rower, jak tak to ja bym składał ręcznie. Ja jak kupowałem Analog-a, to jak policzyłem wszystko, to jakby składał go sam, to bym bym o 200zł do przodu, a teraz połowa części i tak idzie do zmiany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak składałem pierwszego górala to wyszło mnie o 1000 więcej niż dałbym za podobny w sklepie, ale niektóre części miałem lepsze, więc różnie to bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ta ramka jest jakas mala...ona jest w rozmiarowce Authora jak 17,5" :D Chyba moje obawy ze dla 180-182cm mnie 20" bedzie za duza powoli przechodza w niepamiec :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar jeździć tylko po asfalcie to można próbować taką dużą ramę (ale już bym szedł w crossa), w trudny teren 18 dobra. Zresztą to co już pisałem wileokrotnie - rozmiar ramy = długość rury podsiodłowej od osi suportu do zacisku (wysokość ramy) nic nam to nie mówi o długości/bazie kół/kątach/...

Mój GT Avalanche M (18") jest krótszy niż niejeden rower 16-17"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, czy ona jest duza. Dluga jest tak samo jak Author Vison 19" ktorego mialem, a wyzsza 1cm raptem w przekroku. A na Visionie bylo mi wygodnie...a mialem go 4y lata temu, jak mialem 15 lat :) No i bylem nizszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...