Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

.PaVLo.

CUBE Reaction 2009 18"

Rekomendowane odpowiedzi

powiem tak, brat ma tą ramkę ale rocznik 08 i ze sztycy 400mm, około 15cm siedzi w ramie, to o około 5cm wyzej niż linia bezpieczeństwa

 

rocznik 09, ma rurę podsiodłową o 1cm niższą, czyli nadal zostaje spory zapas, mamy podobny wzrost (~180)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem zrezygnowałem z samodzielnego składania roweru i kupiłem nowego gotowca na Alledrogo (Cube Acid 2009).

 

Po cichu mam nadzieję, że będę zadowolony : P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno bardziej niż z (zaraz zostane zjechany :E) przereklamowaniej Meridy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poskładałem to co nie musiałem przenosić ze starego bika i tak to wygląda

5565dae07943b0d1m.jpg7b7eefe0461e90c8m.jpge253864fdcc6623em.jpg

d76498d2bbb4f1e1m.jpg943c9af0885ba993m.jpgf6568e0218001a06m.jpg

 

Osprzęt i hamulce przeniose w najbliższym czasie do Cube-a, ale czekam, aż mi przyjdą zamienniki do starego abym nie został z dwoma niekompletnymi rowerami :)

 

Obecnie stoje przed zakupem BB5 i jakiś fajnych rogów, narazie na oku mam WCS 90mm oraz Boplight Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rower wygląda piękniusio :cool:

Rurę sterową będziesz przycinał, bo widzę tam miliard podkładek, no chyba że tak wolisz :Up_to_s:

Bidonik mógłby być trochę ciemniejszego koloru, ale w miarę się komponuje z bike-iem.

Naklejkę ostrzegawczą na ramie mógłbyś odkleić :E

Kaseta z ładnym pomarańczowym pająkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rura specjalnie jest tak docięta, aby amorek w przyszłości można było wrzucić do ramy z wyższą główką, dlatego tyle podkładek :)

 

Bidon jest w obecnym, szary, a koszyk jest Specialized-a

 

Naklejkę narazie zostawiam :E

 

A kaseta to Sram PG-990 z czerwonym pająkiem, zdjęcie nieco je rozjasniło, tak samo jak hak ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szykujesz się, że Reaction szybko ci się znudzi :Up_to_s:

Ja w swoim bike-u będę pewnie miał po drodze, jeszcze, ze 2amorki, zanim ramę wymienię.

Chodziło mi o bidon na koszyk :cool:

 

Naklejkę zostawiasz :hmm: nie zapoznałeś się z instrukcją obsługi :Up_to_s::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej amorek, ramka mam nadzieję, że posłuży długo. Żółta naklejka pasuje do żółtych naklejek na kołach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowerek w końcu złożony, i przetestowany na odcinku 30km, jedynie zaciski kół i rogi będą inne (wrzuce wtedy dodatkowe fotki), geometria pozwala na niesamowite przyspieszenie, rama jest bardzo sztywna, w końcu mam to co chciałem :)

 

26ebf23df6137ac9m.jpge1e0822d73a9e6fcm.jpg38845525a343ae69m.jpg987263095884fcf9m.jpg

 

a58c2642fd974abfm.jpga8ac16852c43656dm.jpga4ad2fc6dc28a7fdm.jpga51b62ddcc4440edm.jpg

 

fcc1a5533008198fm.jpgf3b931acd8bb1ee1m.jpg4bd4c83eca7555a7m.jpgc90a0724a77d1f4dm.jpg

 

Rama --------- Cube Reaction 2009 18"

Amor --------- Rock Shox Reba SL 08

Koła ---------- Mavic Crossride Disc 08

Opony ------- Maxxis Crossmark 2.1

Hample ------ Avid BB7 08

Tarcze ------- Avid G2CS 185/160

Klamki ------- Avid SD7 08

Manetki ------ XT 08

Przerzutki --- XT 08

Korba -------- XT 08

Kaseta ------- SRAM PG-990

Łańcuch ------ SRAM PC-991

Mostek ------- Boplight 110mm

Kiera --------- Ritchey WCS 09

Stery --------- Ritchey WCS 08

Rogi ---------- Ritchey WCS (w drodze) 09

Sztyca ------- Ritchey WCS 09

Siodełko ----- Selle Italia

Chwyty ------ Dartmoor Red

Linki --------- Clark`s MTB

Pancerze ---- Avid - Shimano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good job.PaVLo. :thumbup: Pozazdrościć ;) Może nie samego rowerka, ale tej radochy przy kompletowaniu i składaniu w całość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No roboty to miałem sporo, zwłaszcza z pancerzami i tylnim hamulcem, w którym musiałem nieco przypiłować adapter, bo coś niebardzo w tej ramie pasował do tarczy 160. Dzisiaj druga jazda na trasie 30km i już praktycznie wszystko gra prócz hamulców, w których musze jeszcze dotrzeć klocki i tylną tarczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie, a jeździ pewnie jeszcze lepiej.

 

Dość głupie pytanie: ile kosztuje taka osłonka na ramę (pod łańcuchem) i jak ją założyć, to jest rozpinane czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu złych. To jest neopren zapinany na rzep i jest przydatny do aluminiowych ramek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłonka

Ja tak się zbierałem do kupna jej, że mam na ramię już "wydrapany" lakier :kwasny: Rower był nowiutki to się chciało jeździć, nie było czasu żeby skoczyć do rowerowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło kawałek opony ładnie zipami machnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wystarczyło kawałek opony ładnie zipami machnąć :)

Trzeba było mieć kawałem opony :E

Zrobiłem taką prowizorkę z taśmy izolacyjnej- jej trochę mało było, to jeszcze się przeźroczystą nadleiło. Trzeciego dnia zajechałem do rowerowego :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba było mieć kawałem opony :E

Zrobiłem taką prowizorkę z taśmy izolacyjnej- jej trochę mało było, to jeszcze się przeźroczystą nadleiło. Trzeciego dnia zajechałem do rowerowego :cool:

 

Ano wystarczy jakąś oponę "załatwić" w terenie i mamy materiału na kilka osłonek :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano wystarczy jakąś oponę "załatwić" w terenie i mamy materiału na kilka osłonek :E

Gdyby był tu jakiś weightweenie to już by się pluł ;). To już lepiej dętkę dostosować, łatwiej znaleźć zużytą, mniej brudu na to wejdzie i lżejsze będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rowerek przeszedł poważny teścik na maratonie we Wrocławiu, moze nie było tam głazów po pół metra i "pionowych" zjazdów/podjazdów, ale trzęsło masakrycznie i wyboi jak na poligonie. Spotkała mnie jedna usterka i spadek o 10 pozycji, a mianwicie na tych wybojach, mocniej usiadłem i mi siodełko "wygieło lekko do góry", przejechałem jeszcze z pare kilosów, ale więcej nie mogłem, bo to była jazda jak na harley-u, musiałem się zatrzymać i poprawiać je, no ale oczywiście przesadziłem i potem zjeżdżałem z niego jak ze ślizgawki, więc drugi postój i na szczęście ostatni i to kilka kilósow przed metą po przejechaniu ponad 50 :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten WCS ma jarzemko na 1 czy 2 śruby? W moim problem jest tylko z tym, że trochę pode mną kwiczy :E Ale kąt trzyma. Jest na 2 śruby. Poprzednia sztyca niestety nie dawała rady (wysłużyła się, od początku w rowerku była), a miała właśnie 1 śrubę. Najwidoczniej na przyszłość będziesz mocniej dokręcał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak z czystej ciekawosci, ile kosztuje zlozenie takiego roweru od zera? :)

Kosztuje kilka dobrych godzin.

 

KLYK - tu znajdziesz wszystko... prawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosztuje kilka dobrych godzin.

i to jest dobra odpowiedź ;):thumbup:

 

a co do sztycy to jest na dwie śruby, teraz jest mocno skręcone i prędzej wygnie się sztyca niż znów przesunie siodełko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa maratony za mną juz pierwsze straty:

- mocno zarysowana dolna część tylnego trojkąta od jakiegoś kamienia [:|]

- skrzywiona tylna tarcza, od tego samego kamienia co wyżej, musiałem założyć starą :kwasny:

- chyba skrzywiona tylna przerzutka bo coś dziwnie pracuje łańcuch na lżejszych przełożeniach :kwasny:

- przy przykręcaniu przedniego koła, urwałem szpilkę, dobrze, zę miałe mzapas bo by bylo po zawodach :]

 

przed końcem sezonu to będe miał ruinę a nie rower, chyba w przyszłym roku odpuszcze to sobie, bo za duży hardcore jest jak sie walczy o pozycje :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...