Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

.PaVLo.

CUBE Reaction 2009 18"

Rekomendowane odpowiedzi

powiem tak, brat ma tą ramkę ale rocznik 08 i ze sztycy 400mm, około 15cm siedzi w ramie, to o około 5cm wyzej niż linia bezpieczeństwa

 

rocznik 09, ma rurę podsiodłową o 1cm niższą, czyli nadal zostaje spory zapas, mamy podobny wzrost (~180)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem zrezygnowałem z samodzielnego składania roweru i kupiłem nowego gotowca na Alledrogo (Cube Acid 2009).

 

Po cichu mam nadzieję, że będę zadowolony : P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno bardziej niż z (zaraz zostane zjechany :E) przereklamowaniej Meridy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poskładałem to co nie musiałem przenosić ze starego bika i tak to wygląda

5565dae07943b0d1m.jpg7b7eefe0461e90c8m.jpge253864fdcc6623em.jpg

d76498d2bbb4f1e1m.jpg943c9af0885ba993m.jpgf6568e0218001a06m.jpg

 

Osprzęt i hamulce przeniose w najbliższym czasie do Cube-a, ale czekam, aż mi przyjdą zamienniki do starego abym nie został z dwoma niekompletnymi rowerami :)

 

Obecnie stoje przed zakupem BB5 i jakiś fajnych rogów, narazie na oku mam WCS 90mm oraz Boplight Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rower wygląda piękniusio :cool:

Rurę sterową będziesz przycinał, bo widzę tam miliard podkładek, no chyba że tak wolisz :Up_to_s:

Bidonik mógłby być trochę ciemniejszego koloru, ale w miarę się komponuje z bike-iem.

Naklejkę ostrzegawczą na ramie mógłbyś odkleić :E

Kaseta z ładnym pomarańczowym pająkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rura specjalnie jest tak docięta, aby amorek w przyszłości można było wrzucić do ramy z wyższą główką, dlatego tyle podkładek :)

 

Bidon jest w obecnym, szary, a koszyk jest Specialized-a

 

Naklejkę narazie zostawiam :E

 

A kaseta to Sram PG-990 z czerwonym pająkiem, zdjęcie nieco je rozjasniło, tak samo jak hak ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szykujesz się, że Reaction szybko ci się znudzi :Up_to_s:

Ja w swoim bike-u będę pewnie miał po drodze, jeszcze, ze 2amorki, zanim ramę wymienię.

Chodziło mi o bidon na koszyk :cool:

 

Naklejkę zostawiasz :hmm: nie zapoznałeś się z instrukcją obsługi :Up_to_s::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej amorek, ramka mam nadzieję, że posłuży długo. Żółta naklejka pasuje do żółtych naklejek na kołach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowerek w końcu złożony, i przetestowany na odcinku 30km, jedynie zaciski kół i rogi będą inne (wrzuce wtedy dodatkowe fotki), geometria pozwala na niesamowite przyspieszenie, rama jest bardzo sztywna, w końcu mam to co chciałem :)

 

26ebf23df6137ac9m.jpge1e0822d73a9e6fcm.jpg38845525a343ae69m.jpg987263095884fcf9m.jpg

 

a58c2642fd974abfm.jpga8ac16852c43656dm.jpga4ad2fc6dc28a7fdm.jpga51b62ddcc4440edm.jpg

 

fcc1a5533008198fm.jpgf3b931acd8bb1ee1m.jpg4bd4c83eca7555a7m.jpgc90a0724a77d1f4dm.jpg

 

Rama --------- Cube Reaction 2009 18"

Amor --------- Rock Shox Reba SL 08

Koła ---------- Mavic Crossride Disc 08

Opony ------- Maxxis Crossmark 2.1

Hample ------ Avid BB7 08

Tarcze ------- Avid G2CS 185/160

Klamki ------- Avid SD7 08

Manetki ------ XT 08

Przerzutki --- XT 08

Korba -------- XT 08

Kaseta ------- SRAM PG-990

Łańcuch ------ SRAM PC-991

Mostek ------- Boplight 110mm

Kiera --------- Ritchey WCS 09

Stery --------- Ritchey WCS 08

Rogi ---------- Ritchey WCS (w drodze) 09

Sztyca ------- Ritchey WCS 09

Siodełko ----- Selle Italia

Chwyty ------ Dartmoor Red

Linki --------- Clark`s MTB

Pancerze ---- Avid - Shimano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good job.PaVLo. :thumbup: Pozazdrościć ;) Może nie samego rowerka, ale tej radochy przy kompletowaniu i składaniu w całość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No roboty to miałem sporo, zwłaszcza z pancerzami i tylnim hamulcem, w którym musiałem nieco przypiłować adapter, bo coś niebardzo w tej ramie pasował do tarczy 160. Dzisiaj druga jazda na trasie 30km i już praktycznie wszystko gra prócz hamulców, w których musze jeszcze dotrzeć klocki i tylną tarczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie, a jeździ pewnie jeszcze lepiej.

 

Dość głupie pytanie: ile kosztuje taka osłonka na ramę (pod łańcuchem) i jak ją założyć, to jest rozpinane czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu złych. To jest neopren zapinany na rzep i jest przydatny do aluminiowych ramek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłonka

Ja tak się zbierałem do kupna jej, że mam na ramię już "wydrapany" lakier :kwasny: Rower był nowiutki to się chciało jeździć, nie było czasu żeby skoczyć do rowerowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło kawałek opony ładnie zipami machnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wystarczyło kawałek opony ładnie zipami machnąć :)

Trzeba było mieć kawałem opony :E

Zrobiłem taką prowizorkę z taśmy izolacyjnej- jej trochę mało było, to jeszcze się przeźroczystą nadleiło. Trzeciego dnia zajechałem do rowerowego :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba było mieć kawałem opony :E

Zrobiłem taką prowizorkę z taśmy izolacyjnej- jej trochę mało było, to jeszcze się przeźroczystą nadleiło. Trzeciego dnia zajechałem do rowerowego :cool:

 

Ano wystarczy jakąś oponę "załatwić" w terenie i mamy materiału na kilka osłonek :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano wystarczy jakąś oponę "załatwić" w terenie i mamy materiału na kilka osłonek :E

Gdyby był tu jakiś weightweenie to już by się pluł ;). To już lepiej dętkę dostosować, łatwiej znaleźć zużytą, mniej brudu na to wejdzie i lżejsze będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rowerek przeszedł poważny teścik na maratonie we Wrocławiu, moze nie było tam głazów po pół metra i "pionowych" zjazdów/podjazdów, ale trzęsło masakrycznie i wyboi jak na poligonie. Spotkała mnie jedna usterka i spadek o 10 pozycji, a mianwicie na tych wybojach, mocniej usiadłem i mi siodełko "wygieło lekko do góry", przejechałem jeszcze z pare kilosów, ale więcej nie mogłem, bo to była jazda jak na harley-u, musiałem się zatrzymać i poprawiać je, no ale oczywiście przesadziłem i potem zjeżdżałem z niego jak ze ślizgawki, więc drugi postój i na szczęście ostatni i to kilka kilósow przed metą po przejechaniu ponad 50 :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten WCS ma jarzemko na 1 czy 2 śruby? W moim problem jest tylko z tym, że trochę pode mną kwiczy :E Ale kąt trzyma. Jest na 2 śruby. Poprzednia sztyca niestety nie dawała rady (wysłużyła się, od początku w rowerku była), a miała właśnie 1 śrubę. Najwidoczniej na przyszłość będziesz mocniej dokręcał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak z czystej ciekawosci, ile kosztuje zlozenie takiego roweru od zera? :)

Kosztuje kilka dobrych godzin.

 

KLYK - tu znajdziesz wszystko... prawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kosztuje kilka dobrych godzin.

i to jest dobra odpowiedź ;):thumbup:

 

a co do sztycy to jest na dwie śruby, teraz jest mocno skręcone i prędzej wygnie się sztyca niż znów przesunie siodełko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa maratony za mną juz pierwsze straty:

- mocno zarysowana dolna część tylnego trojkąta od jakiegoś kamienia [:|]

- skrzywiona tylna tarcza, od tego samego kamienia co wyżej, musiałem założyć starą :kwasny:

- chyba skrzywiona tylna przerzutka bo coś dziwnie pracuje łańcuch na lżejszych przełożeniach :kwasny:

- przy przykręcaniu przedniego koła, urwałem szpilkę, dobrze, zę miałe mzapas bo by bylo po zawodach :]

 

przed końcem sezonu to będe miał ruinę a nie rower, chyba w przyszłym roku odpuszcze to sobie, bo za duży hardcore jest jak sie walczy o pozycje :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...