Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Karolo82

Drukarka źle drukuje kolory

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Epsona DX7450.Dzisiaj zauważyłem, że drukuje kolory w sposób zupełnie nieprawidłowy.

Na teście dysz nie drukuje w ogóle "purpurowych" kresek.

W dukarce są w tej chwili zainsatalowane trzy kolorowe zamienniki(Active Jet) i resztka orginalnego czarnego tuszu.

Czyszczenie głowic(jedno) nic nie dało.

Czy pojemnik z magnetą(purpurowy) może być pusty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w opcjach jaki poziom pokazuje tuszu "purpurowego" ;>

wcześniej drukowała wszystko dobrze?czy dałeś nowe tusze i źle zaczęło drukować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazuje poziomu purpury bo to zamiennik Active Jet.Pokazkuje mi tylko poziom tuszu czarnego, który jest firmowy.

Wcześniej, na orginalnch tuszach drukowałem w kolorze tylko kilka zdjęć i było wszytko w porządku.

Zamówiłem zamienniki przed Nowym Rokiem, ale że miałem przejścia z jednym z nich(drukarka go nie przyjmowała) i z firmą to drukarka była sprawna dopiero od końca stycznia.Wydrukowałem kartkę tekstu i uznałem, że wszytko gra.Potem, drukowałem jakieś pierdoły od czasu do czasu(sam tekst).

Dzisiaj chciałem wyrukować zdjęcie no i wyszło zupełnie przekłamane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie o tuszach marki activ jet krążą niespecjalne opinie więc się nie dziwie że możesz mieć z nim problemy. Bardziej i częściej polecane są tusze marki Dulin lub Milewa (na allegro do dostania). Zresztą poszukaj opinii na różnych forach to Ci się rozjaśni sprawa z zamiennikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Czy mam kupić sobie nowy tusz i go zamienić czy też najlepiej odrazu kupić nowy komplet innej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup całość innej f-my, a najlepiej kup sobie oryginały - to jest moje zdanie gros zamienników to syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej bym zrobił używając kartridży czyszczących przed zainstalowanem nowego/nowych tuszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej,gdybys po prostu zamiast zamienników używał jednak oryginału tuszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. I tak ciekawie, że epsony przyjęły do wiadomości że mają w bebeszkach zamienniki :) Z tego co wiem, to teraz mają chipy i HP chyba też coś takiego chce wprowadzić, albo już ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek chcialbym pogratulowac zdolnosci archeologicznych w odkopywaniu tematow sprzed poltora roku :)

 

W srodku chcialbym powiedziec, ze zamienniki wcale nie sa takei zle jak sie o nich pisze, najwiecej uszkodzen drukarek jest nie od zamiennikow tylko od zaniedbania lub celowego ignorowania insktrukcji obslugi sprzetu.

 

A na koniec dodam, ze HP ma w ofercie drukarki staloglowicowe, ale sa to patenty kupione od Canona i zmodyfikowane (zreszta jak spora czesc sprzetow drukujacych HP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ja :)

Ale chyba nie chcesz w kolejnym wątku zaczynać długiej dyskusji na temat wyższości tuszu nad tuszem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zadnym wypadku, wyrazilem jedynie swoja opinie w temacie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...