Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

repi

Koszt wyrobienia szkieł do okularów

Rekomendowane odpowiedzi

Orientujecie się może ile w dobie kryzysu kosztuje wyrobienie szkiel do oprawek??

Może ktoś z was robił w ciągu ostatniego roku okularki sobie??

 

WAŻNE: Interesują mnie jedynie szkła cylindryczne (astygmatyzm - nie, nie stygmatyzm :E ) minusy, plastikowe (choc niekoniecznie) anty-refleks (nie koniecznie)

Dzięki za odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Orientujecie się może ile w dobie kryzysu kosztuje wyrobienie szkiel do oprawek??

Może ktoś z was robił w ciągu ostatniego roku okularki sobie??

 

WAŻNE: Interesują mnie jedynie szkła cylindryczne (astygmatyzm - nie, nie stygmatyzm :E ) minusy, plastikowe (choc niekoniecznie) anty-refleks (nie koniecznie)

Dzięki za odp :)

A co? Optyka na PCLabie otworzyli?

 

Myślę, że coś koło 300zł będziesz musiał wydać, ale nie wiem. Do optyka idź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do okulisty, to Ci wypisze receptę i zapłacisz duuuużo mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Idź do okulisty, to Ci wypisze receptę i zapłacisz duuuużo mniej.

Tak duuużo mniej... 10%. Przy cenie 50 zł za szkiełko w moim przypadku (-5 sferyczne i -3 cylindryczne) daje jakieś 5 zł na szkiełku. Normalnie majątek a w kolejce do okulisty spędzisz ze 3 godziny jak się ustawisz o 6 rano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak duuużo mniej... 10%. Przy cenie 50 zł za szkiełko w moim przypadku (-5 sferyczne i -3 cylindryczne) daje jakieś 5 zł na szkiełku. Normalnie majątek a w kolejce do okulisty spędzisz ze 3 godziny jak się ustawisz o 6 rano...

 

Polecam Vision Express z kuponem promocyjnym - 9zł, profesjonalnie i bez kolejek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczy sie najpierw dokładnie bada u prawdziwego okulisty a nie w takich sklepach na poczekaniu w kilkanascie minut. Potem powstanie kolejny temat typu moje nowe okulary męczą mi wzrok, albo coś w ten deseń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetnakatel

A ja dzisiaj wlasnie odebralem okulary pierwsze w zyciu :E lacznie zaplacilem 188zl. Szkla szklane, oprawki nie wiem jakie nie znam sie na tym. Moga byc nawet z wygladu. Bez anty refleksu. Nie wiem jak sie nazywa ta wade ale tak ze z daleka nie widze. To takie szkla. I mam nosic jak TV ogladam, albo do jazdy samochodem. Omijaj sklepy z okularami w supermarketach.. pytalem sie w takim to za paskudne i najtansze oprawki chcieli 270zl i za szkla i za zwykle szkla 120zl. Poszedlem do jakiegos sklepu na miescie mila obsluga, duzy wybor, nie drogo itd..

Najpierw musisz isc do okulisty przebadac wzrok, potem z recepta od okulisty idziesz do sklepu z okularami i tam sobie wybierasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Polecam Vision Express z kuponem promocyjnym - 9zł, profesjonalnie i bez kolejek :)

Przecież to dziadowstwo jest.

 

No ale dostajesz darmowe "badanie wzroku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy do jakich ramek te szkla,zakladajac ze bedzie plastik bez rowkow(rowki tylko kiedy masz ramki po gornej stronie),utwardzania,antypierdol to od ok.80 do 120zl za komplet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Vision Express z kuponem promocyjnym - 9zł, profesjonalnie i bez kolejek :)

 

To w Vision Express zatrudnili jakichś profesjonalistów :o

Nie mam pojęcia ile. Jak ja kupiłem sobie szkła do okularów za 150zł, moja kuzynka zapłaciła 1500zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Idź do okulisty, to Ci wypisze receptę i zapłacisz duuuużo mniej.

To że musze iść do okulisty to chyba jasna sprawa :E

Na całe szczęście u mojego okulisty praktycznie nie ma kolejek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do okulisty...? Hmm... Niekoniecznie. Ja sam okulary noszę sporadycznie i mam właśnie od optyka, ale kolega 'bardziej doświadczony', bo już z 10 lat nosi bryle, jak nie więcej, mi mówił, że generalnie korzystnie jest robić sobie badania w salonach typu fielmann, czy vision express. A dlaczego? Otóż pracują tam 'po godzinach' normalni okuliści, a do tego sklep dysponuje świetnym sprzętem, czego nie można powiedzieć o państwowych okulistach, którzy często pracują na przestarzałych maszynach.

 

 

Ostatnoi jak się w fielmannie pytałem, to najtańsze szkła są po 10, czy 20zł, najdroższe - po 300. Zależnie od tego, czy plastik, czy szkło, czy mają antyrefleks, fotochromy, filtry jakieś, itp.

 

 

 

edit: literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi mówił, że generalnie korzystnie jest robić sobie badania w salonach typu fielmann, czy vision express. A dlaczego? Otóż pracują tam 'po godzinach' normalni okuliści, a do tego sklep dysponuje świetnym sprzętem, czego nie można powiedzieć o państwowych okulistach, którzy często pracują na przestarzałych maszynach.

 

Właśnie o ten sprzęt mi głównie chodziło  ;) Bo badanie oczu żeby stwierdził czy są zdrowe to oczywiście o typowego okulisty, ale jeśli chodzi o samo zbadanie wady wzroku i wystawienie kwitku na szkła to chyba dobrze u Vision Express. Tak myślę, aczkolwiek oczywiście mogę się mylić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odebrałem swoje pierwsze okulary. Rozglądałem się trochę (w łodzi), i wychodzi że za najtańsze plastikowe szkła z antyrefleksem trzeba zapłacić minimum 150 zł, a za takie lepsiejsze z jakąś tam podwójną warstwą 220. W Fielmanie ceny mniej więcej na tym właśnie poziomie, w Vision Express już troche drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena okularów zależy też od tego jak mocna jest wada. Szkła dla mojego staruszka to koszt około 2000 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena okularów zależy też od tego jak mocna jest wada. Szkła dla mojego staruszka to koszt około 2000 pln.

Jesteś pewien, że nie przejechałeś się o jedno zero za dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewien, że nie przejechałeś się o jedno zero za dużo?

Takie są ceny jeżeli wada oscyluje wokół 20 dioptrii.

Ja tutaj zauwazyłem w tym temacie że myślicie że to będa moje pierwsze okulary :E To będą już moje chyba siódme

Polowe zgubilem, część porysowalem, a na ostatnią pare skoczyłem wysiądając z Transita :E xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewien, że nie przejechałeś się o jedno zero za dużo?

Jesteś. Jak dioptrie idą w naście a okulary mają jakoś wyglądać i nie odcinać nosa ani uszu, to tak to kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KGP

Niekoniecznie, moja babcia nosi szkla dwuogniskowe (do czytania i do patrzenia w dal). Cena jednego szkla 600 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

repi A może byś spróbował szkieł kontaktowych ? Ja nosze już od około 2 lat, i jestem bardzo zadowolony. Na początku gdy nosiłem okulary mówiłem, że nie zamianie okularów na soczewki bo się przyzwyczaiłem, bo to drogie jest(g*wno prawda). Najpierw tylko trzeba iśc na badanie wzroku i spytac się o zdanie lekarza.

 

A, to wcale nie jest takie drogie. Szoczewki miesięczne (Ja takie nosze) kosztują 20zł za sztuke. Nie wiem czy przy większych wadach są droższe ale jeśli są to od dużo większych was, bo Ja mam L: -1.0, P: 1,75. A kumpel ma ponad -4 na oba i też tyle samo daje za szoczewki. W miesięcznych soczewkach chodze koło 2 miesięcy, bo są one do ciągłego noszenia, a Ja co kilka dni zdejmuje, to można grubo ponad miesiąc nosić. I do tego płyn 360ml za 50zł kupuje i mam go na rok około ;) Rozważ może taką opcje. Można też kupić soczewki przez internet na cały rok i wychodzi taniej o kilka dyszek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że wada jaką jest astygmatyzm wymaga specjalnych soczewek, a nie takich zwyklych jak masz ty. Tak samo jak dla astygmatyzmu przeznaczone są szkła tylko cylindryczne. Podejrzewam że soczewki dla astygmatyka o wadzie L:-3,5dp P:-3dp Będa dosyć kosztowne. Chociaż to kuszące, okularów potrzebuje w zasadzie tylko na około 6 miesiecy, do czasu kiedy przeprowadze sobie operacje korekcji wzroku. Ale jeżeli wynik badań nie dopuści mnie w tym roku do operacji to bede musial nosic okulary jeszcze przez jakies poltora roku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj, wybacz ;) Źle zrozumiałem, jednak masz astygmatyzm. A to niestety nie wiem jak z tym jest. ;) A właśnie z tymi operacjami to jak jest ? Na jakie wady wzroku mozna Ją przeprowadzić ? I wiem chyba, że też od określonego wieku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej rowerów bajerów w szkle tym drożej. Ale warto się targować, 3 lata temu jak brałem, zjechałem o 200 pln...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...