Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bjww

serek typu philadelphia

Rekomendowane odpowiedzi

witam i od razu przepraszam za, byc moze, naiwne pytanie,ale co to jest "serek typu philadelphia? zamierzam zrobic polewe do ciasta marchewkowego i w przepisie mam tak:

* 400 g cukru pudru (można mniej)

* 100 g kremowego serka, np. Philadelphia

* 50 g masła

 

o ile co to jest masło i cukier puder,to wiem, to juz ó serek nastręcza mi kłopotó,zwlaszcze ze bylem w sklepie i niczego o takiej nazwie nie widzialem...

czym to mozna zastąpić?

bo plan jest zeby to wyglądało tak KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra..to na takim serku mam miec napisane 'serek kremowy'? bo jedyne z czym mi sie to narazie kojarzy,to serek homgenizowany,ale chyba nei do konca o to chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serek homogenizowany jest słodki i ma inną konsystencję. Philadelphia, jak i inne serki tego rodzaju są raczej słonawe. To po prostu twarożek, podobny do Almette, ale trochę drobniej zmielony, odrobinę rzadszy i ma mniej przypraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serek homogenizowany jest słodki i ma inną konsystencję. Philadelphia, jak i inne serki tego rodzaju są raczej słonawe. To po prostu twarożek, podobny do Almette, ale trochę drobniej zmielony, odrobinę rzadszy i ma mniej przypraw.

dzięki za precyzyjne wyjasnienie OCB :notworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...