Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zet64

Jak oglądać TV w laptopie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

interesuje mnie jakie są możliwości gdybym chciał oglądać TV w laptopie. Już nie chodzi o model laptopa tylko o ogólne możliwości, laptopy najczęściej chyba nie mają kart tv, ale z pewnością da się skorzystać z takiego dobrodziejstwa jak karta tv, nie wiem jednak czy tylko zewnętrzna czy też są jakieś montowane wewnątrz ? Nie znam tematu zupełnie i proszę o informacje doświadczonych użytkowników.

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wyboru masz 2 opcje : zewnętrzna karta TV albo DVB-T czyli naziemną telewizję cyfrową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna Ci bedzie karta telewizyjna (cyfrowa lub analogowa) na USB badz tez na PCMCIA. Producent przewaznie dolacza do karty malutka antene ktora w teori powinna zapewnic Ci mozliwosc ogladania telewizji wszedzie gdzie sie za laptopem wybierzesz. W praktyce karta i antena maja tak mala czulosc, ze da sie tylko w domu ogladac bo potrzebny jest naprawde mocny sygnal. (pisze na podstawie doswiadczen z karta Leadtek USB Dongle Gold)

 

Co do kart wewnetrznych - jezeli cos takiego zamontuje Ci producent laptopa to OK. Jezeli chcialbys cos takiego samodzielnie zamontowac to raczej sie nie da. Po pierwsze nie bardzo jest gdzie i jak (jakis wolny slot by sie przydal). A po drugie trzeba by jakos do tej karty doprowadzic sygnal antenowy. Jakos nie widze takiej opcji zeby sie dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli antenka łapie to co normalnie jest "z powietrza" , a naziemna telewizja cyfrowa to ... ? Kablówka też wchodzi w grę chyba jeśli jest gniazdo anteny ... a nie wiem czy takie karty to mają. Ale ta naziemna tv mnie zastanawia, co to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję coś TAKIEGO jest możliwość korzystania z telewizji analogowej oraz cyfrowej naziemnej w obowiązującym standardzie MPEG-4. Musisz tylko wiedzieć czy w Twoim mieście zasięg ma DVB-T już teraz, bo w przyszłości na pewno tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O psia kość, to jak na karcie jest napisane kompresja do mpeg1 i mpeg2 to znaczy że w Warszawie nie zadziała ta karta ? Bo wyczytałem że tu jest mpeg4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu i chciałbym wiedzieć ile by kosztowała antenka, żeby można byłoby obejrzeć TV na lapku poza domem, np. na wycieczce czy gdzieś. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to wygląda z tymi kartami ? Jak karta cyfrowa to obsługuje wszystkie rodzaje sygnału czy nie ? Bo kompresja do pliku mpeg1 i 2 to chyba oznacza że póxniej karta może coś takiego zrobić celem... nagrywania na przykład ? Czy o coś innego chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc ,żeby oglądać TV w laptopie ,to trzeba posiadać wbudowaną kartę lub posiadać pod USB TUNER TV

 

Najlepiej będzie jak sam sobie poczytasz o tym co potrafią takie TUNER'y TV przeglądają aukcję ,gdyż tan są załączone opisy i specyfikacje techniczne ,chyba że jeszcze ktoś Tobie odpowie z forumowiczów.

 

Zobacz tutaj może znajdziesz odpowiedź na Twoje pytania:

 

http://allegro.pl/search.php?string=USB&am...y=1&order=b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...