Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

(O_o)

Moje chłodzenie kompa. Geotermalnie! cz 2

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaj ze zrozumieniem! U NIEGO NIE MA MROZÓW!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- ale podobno w Anglii mrozów nie ma silnych :P

Zalezy gdzie mieszka, ale czasami nawet wogole mrozow nie ma ;)

No oczywiscie oprocz Szkocji :E .

Generalnie niezly pomysl i wykonanie, hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacuneczek, takich temp jeszcze nie widziałem(oprócz azotu i suchego lodu) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Respect za pomysł w wkład pracy włożony w projekt. No i temperaturek pozazdrościć. :-) Oby działało zawsze dobrze. GL

p.s. ja w IRL mieszkam też nie ma mrozów to może kiedyś odkupie patent i sobie takie coś zrobię :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba ten pomysł, wykonanie też dobre. Przyjemny temat do śledzenia. Czekam na następny update.

 

A klapki robocze bardzo ładne, hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się coraz ciekawiej :) Oczywiście temat będzie śledzony cały czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste ( ;) ) - dość tanie choć pracochłonne - ciche - mega wydajne - i najważniejsze -> działa :) ; może nie dla każdego ale fajny pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedziela a update jak nie było tak nie ma... a szkoda bo ciekaw jestem jak się cała historyjka zakończy :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się martwił o za wysoką temperaturę płynu a nie nie o zamarzanie. Pierwsza grzałka to pompa. Eheim dość silnie się nagrzewa. Druga sprawa to że system geotermalny został wymyślony do grzania wody a nie do chłodzenia. Więc dziwna sprawa w budownictwie grzeje a u Ciebie chłodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się martwił o za wysoką temperaturę płynu a nie nie o zamarzanie. Pierwsza grzałka to pompa. Eheim dość silnie się nagrzewa. Druga sprawa to że system geotermalny został wymyślony do grzania wody a nie do chłodzenia. Więc dziwna sprawa w budownictwie grzeje a u Ciebie chłodzi?

 

przyjdzie lato - upały, to będzie grzać procka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma wpływu temperatura na zewnątrz. Czy lato, czy zima temperatura będzie stała ale dość wysoka jak na taką robotę. Strzelam że temperatura cieczy ustabilizuje się coś ok 30-35*C .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki tej pompie nie da rady o badziewne łączenie, mala nieszczelność = wyciex :E

 

A pomysł nie powiem ciekawy.

 

Co do zimy, owszem cieczy bedzie zimniej ale nei zamarznie, sam mieszkam na wsi i mam wąż z wodą na głębokości 2m, w zimie woda leci bez rzadnych problemów, a mialem mrozy - 20 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy projekt, ciekawe czy jeszcze ktoś ma takie wc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się martwił o za wysoką temperaturę płynu a nie nie o zamarzanie. Pierwsza grzałka to pompa. Eheim dość silnie się nagrzewa. Druga sprawa to że system geotermalny został wymyślony do grzania wody a nie do chłodzenia. Więc dziwna sprawa w budownictwie grzeje a u Ciebie chłodzi?

 

Tylko zwaz na sprawe ze autor nie kopie sie na glebokosc 1km tylko wbil orurowanie w 1.2m dolek. Musialoby byc ponad 40 stopni w cieniu przez dlugi czas zeby ziemia na takiej glebokosci zaczynala sie ogrzewac. No i mam nadzieje ze pomyslal o polnocnej stronie umiejscowenia rurek [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
    • Nowy sprzęt dla UA jest już w drodze na front. Było trzymane w tajemnicy, że jest już w Ukrainie.
    • No tak ale wtedy Nvidia pierwszy raz zastosowała myk ze zmianą półek cenowych Mieliśmy 1080ti za 699$  z układem wielkości 471mm^2 w 16nm A w jego miejsce wbili 2080 za 699$ z układem 545mm^2 w 12nm (czyli jak dobrze pamiętam lekko usprawnionym 16) A nad nią wrzucili 2080ti za 999$ z układem wielkości 754nm^2 Czyli realnie to przeskok od Pascala do Turinga nie był za wielki i zamiast wydajności dostaliśmy RT w "gratisie".   Teraz myślę będzie podobnie , nowe gpu będą szybsze ale pewnie będą ciągnąć te 20-30W więcej i być ciut większe niż ich Adowe odpowiedniki.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...