Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

karoltyt

N82 firmware i język polski

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrałem najnowszą wersję softu do N82 i nie mogę ustawić języka polskiego.. backup zrobiłem przed wgraniem softu. Po aktualizacji firmware przywrociłem backup ale języka polskiego nie mam nadal. Czy przywrócenie języka polskiego jest możliwe tylko po zmanie product code? Czy istnieje może jakiś inny sposób? Czy jak zmienie product code to jest jakaś możliwość odzyskania gwarancji? Czy zmienianie product code jest bezpieczne? Telefon kupiłem ostatnio w polskim sklepie nie sprowadzalem z zagranicy czy cos takiego. dlaczego mi wgrało soft tak ze polskiego nie mam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jak nie chcesz tracic gw to idz z nim do tego sklepu i niech sami pc zmienia... zmiana pc jest bezpieczna i to jedyna opcja ale czy traci sie przez to gw na 100% nie powiem ;] w kazdym razie potem mozesz wrocic na stary pc... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty niekoniecznie musiałeś sprowadzić telefon zza granicy - sprzedawca mógł to zrobić równie dobrze. Przykład? Kupiłem na allegro swoją N82, która oryginalne przeznaczona była na rynek azjatycki. Sprzedawca wgrał już polski soft, po czym zmienił PC ponownie na azjatycki. Gdybym wówczas zaktualizował, to prawdopodobnie też nie miałbym języka polskiego. Dogadałem się ze sprzedawcą (jest moim gwarantem; azjatyckie Nokie nie mają gwarancji Nokia Poland) i powiedział, że nie stracę gwarancji jak zmienię PC :)

Masz oryginalną polską gwarancję? Podaj swój product code tutaj, tak w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo to ja nie wiem gdzie się to sprawdza pod baterią mam jakiś napis code i jest napisane 0560979. Jak bym zrobiłem hard reset to by nic nie dało żeby mieć polski język? Nadal nie rozumiem czemu po update nie mam polskiego. Telefon kupiłem w sklepie sprzedaztelefonow.pl Jak bym kupił za granica albo na allegro no to jeszcze moge zrozumiec ale tak to nie moge jakoś:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za bardzo to ja nie wiem gdzie się to sprawdza pod baterią mam jakiś napis code i jest napisane 0560979. Jak bym zrobiłem hard reset to by nic nie dało żeby mieć polski język? Nadal nie rozumiem czemu po update nie mam polskiego. Telefon kupiłem w sklepie sprzedaztelefonow.pl Jak bym kupił za granica albo na allegro no to jeszcze moge zrozumiec ale tak to nie moge jakoś :D

 

Spróbuję Ci to wytłumaczyć najprościej jak się da :)

Product Code jest dla tych telefonów czymś w rodzaju identyfikatora.

Przy próbie aktualizacji telefon łączy się z systemem Nokii, który za pomocą Product Code rozpoznaje dla jakiego kraju lub grupy krajów (ew. operatora) ów telefon jest przeznaczony i wysyła odpowiedni soft. Dla każdego kraju (grupy krajów) jest zazwyczaj jeden PC przypisany do konkretnego modelu (nie licząc telefonów z softem operatora).

 

Wpisałem w google Twój PC i wyszło mi, że jest to N82-1 RM-313 Custom TX GERMANY BK/BK

Innymi słowy - Twój sklep sprowadził telefony przeznaczone na rynek niemiecki, wgrał do nich serwisowymi metodami polski soft i pozostawił w nich niemiecki PC. To bardzo często spotykana praktyka na allegro i jak już mówiłem - mi trafiła się wersja azjatycka :P

Podczas aktualizacji Twój telefon został rozpoznany jako niemiecki i pobrała Ci się niemiecka wersja softu (ofkoz z możliwością wyboru angielskiego).

To co teraz musisz zrobić, to zmienić PC na polski (EURO3 się zwie bodajże) i zaktualizować jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz takie pytanie ponieważ zainteresowały mnie te PC i po wpisaniu swojego w google wyszło mi coś takiego

N82-1 RM-313 CUST.TRX Sri Lanka CV BK/BK 0566174 to na jaki rynek moja N82 jest przeznaczona? ;d ;d ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam teraz takie pytanie ponieważ zainteresowały mnie te PC i po wpisaniu swojego w google wyszło mi coś takiego

N82-1 RM-313 CUST.TRX Sri Lanka CV BK/BK 0566174 to na jaki rynek moja N82 jest przeznaczona? ;d ;d ;d

 

 

No Sri Lanka :E

 

To takie małe pod Indiami :E

Przy aktualizacji softu też pozbędziesz się języka polskiego, o ile nie zmieniłeś sobie PC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...