Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pixel@ngeL

Jaka płyta pod SLI do 400 zł max

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy wiesz, ale pod SLI i CF podczas pracy w 3D monitory podłączone do drugiej karty nie będą aktywne. Jeśli chcesz tylko podłączyć więcej monitorów, nie potrzebujesz ani SLI, ani CF, wystarczą po prostu 2 sloty PCIE kompatybilne z kartami 16x.

nie wiem co do CF, ale po udostepnieu bodajze sterow 180 i pozniejszych mozna uzywac SLI na wielu monitorach afaik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę evga 680i miała 3 sloty pcie x16 z czego jeden był na inną grafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzęt ma być uniwersalny , ale przede wszystkim do projektowania . Mam skompletowane wszystkie elementy poza płytą :

Intel q8200 , 2x320 gb samsung f1 pod raid0, geforce 9600gt , cooler master 690 dominator, OCZ 600W, 2x 4 GB DDR2 Goodram.

no to tym bardziej nie potrzebne CI ni cholery 16gb... nawet do projektowania wystarczylo by 4gb, no naupartego 8gb i to ju z zapasem. Poza tym wtopa z prockiem.

 

Z tego co widze masz juz 8gb ramu wiec nawet nie bedziesz musiał dokupować, według mnie naprawde nie warto pakowac 16gb, tyle to serwery posiadają ,albo stacje robocze, nie uniwerslny komp w domu, chyba ze masz cos typu Intel Skullrail :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może przesadzam z tymi 16 gb ,ale sprawiam sobie przynajmniej możliwość dowalenia większej ilości pamięci .W pracy absolutne minimum to 3gb ,nawet przy takiej ilości ramu ciężko idzie z niektórymi projektami. Mam małe obawy co do ramulca po 4 gb w jednej kostce , nie chce wpadki typu brak współpracy płyty głównej z układami pamięci. Jutro będę miał wszystkie części poza płytą :) masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No może przesadzam z tymi 16 gb ,ale sprawiam sobie przynajmniej możliwość dowalenia większej ilości pamięci .W pracy absolutne minimum to 3gb ,nawet przy takiej ilości ramu ciężko idzie z niektórymi projektami. Mam małe obawy co do ramulca po 4 gb w jednej kostce , nie chce wpadki typu brak współpracy płyty głównej z układami pamięci. Jutro będę miał wszystkie części poza płytą :) masakra

no co do obsługi modułów 4gb miałbym obawy na pewnych płytach, najlepiej napisz do sklepu z ktorego bedziesz kupował albo do producenta a uzyskasz odpowiedź. Jeżeli nie to po prostu kup 4*2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No może przesadzam z tymi 16 gb ,ale sprawiam sobie przynajmniej możliwość dowalenia większej ilości pamięci .W pracy absolutne minimum to 3gb ,nawet przy takiej ilości ramu ciężko idzie z niektórymi projektami. Mam małe obawy co do ramulca po 4 gb w jednej kostce , nie chce wpadki typu brak współpracy płyty głównej z układami pamięci. Jutro będę miał wszystkie części poza płytą :) masakra

 

 

To może chcesz moją GIGABYTE N680iSLI DQ6 Obsługa 3kart graficznych z czego 2 w pełnym x16

pamięci 8Gb max wsadzisz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie potrzebnie się wpakowałem z kupnem karty ze stajni nvidia , widzę że najlepszym rozwiązaniem jest płyta z układem P45 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna karta starczy od nV.

Jeśli kupiłeś dwie to racja.

nforce nie jest złe ale się grzeje i no przyznam fsb robi mniejsze. 480fsb to taki prawie max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jako ciekawostka 790i ultra zrobila powyzej 600mhz od evga wersja ftw bo v modach:) e jesli idzie o poszukiwane mobo ost na allegro widzialem nowki strikery II 780i po 450 zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jako ciekawostka 790i ultra zrobila powyzej 600mhz od evga wersja ftw bo v modach:) e jesli idzie o poszukiwane mobo ost na allegro widzialem nowki strikery II 780i po 450 zl...

 

miałem na myśli 780i i 680i ;)

co to za fotki w sygnie?

Szkoda, że takie małe, a jak kilikam to do głównej mnie rzuca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj striker moja 790i ultra i moja dfi UT p35 moj pokoj z kosmosem i moj pokoj kiedy jeszcze mialem monitor 15 cali aerocoola bydream stare dzieje...stara sygnaturka wreszcie sie zmiescila:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem dla chipsetu nf790i, ale w dobie x58 moim zdaniem dla kogoś, kogo interesuje platforma z SLI i nie uznaje kompromisów to nie ma sensu ładować się w nforce'y (zwłaszcza że 790i nadal cenowo jest w okolicy 1k - czyli niewiele mniej od dobrej mobo pod i7).

 

Natomiast w klasie wydajnie i oszczędnie (czyli w cenie w której poszukuje autor wątku) optowałbym za kupnem magazynowej lub używanej mobo na 680i/780i - bo da się złożyć całkiem fajny sprzęt, który luzakiem posłuży na rok z hakiem do grania w nowe tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alez moje zdanie jest takie samo:) podalem to jako przyklad ze nforce tez daje rady jak chce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was małe pytanko odnośnie chipsetu P45 ,czy to ma wsparcie dla 2x pciex 16x czy tylko 8x dla dwóch slotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz do płyty z P45 zakupić jakiejś kanapki, na 9800gx2 albo drożej gtx295, ewentualnie jakiegoś dwuprocesorowego radzia, na 9800gx2 można swobodnie grać i chyba ma 2 gniazda DVI i 1 hdmi (nie jestem pewien)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...