Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pila

AMD Athlon XP 2600+ - propozycje testów

Rekomendowane odpowiedzi

Nop jak sie grzeje -to mnie najbardziej interesuje- i ile sie da rozkrecic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze by taki tescik jaki kiedys przeprowadzili chlopaki na Tom's Hardware - jest bardzo prosty - zdejmuje sie coolera i patrzy sie co sie dzieje z prockiem (ten chodzi oczywiscie caly czas...). O ile pamietam Intelowskie procki osiagnely wowczas maksymalnie cos kolo 40 st. C, AMD mialo ich troche wiecej, bo jakies 390...

Zreszta co ja gadam, przeciez trzeba troche testow na tym Athlonku jeszcze przeprowadzic...

P.S. Chyba ze skusisz sie Pila na taki eksperyment na sam koniec testow... A nuz sie nie spali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak nie bedzie plyta z burn-nie-proofem :))) to sie skopci zapewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, to co z tym testem na spalanie Athlonika? Robimy to? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widze, ze musze troche zadzialac, bo propozycji testow co niemiara... ;)

Jestem ciekaw, czy bylibyscie w stanie sprawdzic wydajnosc Athlonika na Serious Sam 2, bo z pewnych zrodel slyszalem (czytalem), ze ta gra jest wrecz zrobiona dla Athlonow... Mozecie tez dolozyc troche testow na kompresowanie na mp3/divx...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michał, to co z tym testem na spalanie Athlonika? Robimy to? :)

 

No cóż. Byłbym za, ale... Jak sam wiesz nasza płytka nie jest wyposażona w odpowiedni układ zabezpieczający przed zniszczeniem procesora, więc taki test źle by się skończył dla naszej zabaweczki :(. Szczerze powiedziawszy przed zrobieniem zasłony dymnej wolę poczekać, aż nowe Athlony będą bardziej dostępne :). A poza tym czy uważasz, że test zrobiony przez chłopców z THG miał wszelkie znamiona rzetelnego testu, czy też chodziło im o zyskanie poklasku jednej ze stron ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chlopaki... Pomyslcie tylko o korzysciach!!! Nie dosc, ze Pila moglby zrobic efektowne zdjecia!!! :) (przeciez ta super cyfrowa robi niezle zblizenia :) ) to jeszcze odpadl by wam problem z konkurencja, bo skoro macie jedyny egzemplarz (poki co) w Polsce, to na jakis czas moglibyscie zostawic reszte w tyle... Tyle plusow, a wy sie jeszcze wahacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nop jak sie grzeje -to mnie najbardziej interesuje- i ile sie da rozkrecic :)

 

Grzeje się jak... koza ;). Na starcie ma 65 stopni, za chwilkę 70. Choć nie jestem pewien, czy to nie jest zły odczyt danych przez płytę, bo na oko, (tj. na rękę) - radiator jest stosunkowo chłodny - chłodniejszy niż chipset. Poza tym dołożyliśmy dodatkowy wiatraczek i... temperaturka przestała rosnąć :).

 

Co do podkręcania - ten test pewnie nieco odłożymy, ale wieść gminna niesie, że całkiem nieźle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...odpadl by wam problem z konkurencja, bo skoro macie jedyny egzemplarz (poki co) w Polsce, to na jakis czas moglibyscie zostawic reszte w tyle...

 

Problem tylko w tym, że byłby to otatni raz, gdy jesteśmy z czymś pierwsi :(. A chyba zależy nam i Wam na tym, żeby PCLab był zawsze pierwszy, no nie?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ponadto chyba wszyscy jesteśmy ciekawi wydajności nowego procesora AMD, no nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tradycyjnie SETI, moze cos na CAD, pakowanie rarem (np.), moze jakies operacje na bd???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jot, niezła sygnaturka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...czy bylibyscie w stanie ...

No pewnie ;)

 

...czy bylibyscie w stanie sprawdzic wydajnosc Athlonika na Serious Sam 2

Właśnie zabieramy się za Sama :)

 

Mozecie tez dolozyc troche testow na kompresowanie na mp3/divx...  

To na koniec... :(

 

[Edytowane: 5/9/2002 przez MSz]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adams_

Przetestuj go z DDR266, DDR333 ciekawe czy AMD odczuje roznice ... no i DDR400 ale to trzeba byloby podkrecic do FSB150 hehe na tyle to Athlona nie oceniam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj obawiam sie, ze nie uda nam sie juz przeprowadzic testow z pamieciami DDR266... Za malo czasu :( Na razie chcemy sprawdzic podstawowe benchmarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem ciekaw, czy bylibyscie w stanie sprawdzic wydajnosc Athlonika na Serious Sam 2, bo z pewnych zrodel slyszalem (czytalem), ze ta gra jest wrecz zrobiona dla Athlonow...

 

Zrobione!

 

Mozecie tez dolozyc troche testow na kompresowanie na mp3/divx...  

 

To też! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Winter

mógłbyś go przetestować w 3Ds max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był ciekawy czy ten procek pójdzie na płycie Soltek SL-75DRV4, bo taką posiadam i jestem ciekaw czy ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jot, niezła sygnaturka :D

no masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mógłbyś go przetestować w 3Ds max?

Przetestowałem! Wyniki są już w recenzji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, chciałem jeszcze napisać, że recenzja Athlona nie jest jeszcze skończona. Mam jeszcze parę wyników (i kilka fotek), które zamierzam dodać do tekstu. Jak już dodam, poinformuję o tym w newsie na stronie głównej PCLab.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie interesowałby.....test..... wentylatorków dla Athlona Xp2600+ podobno AMD poleca tylko te miedziane lub z miedzianym jądrem (co za śwyńtuchy)!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...