Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Danielek_85

Formatowanie dysku...

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Mam do Was małe krótkie i małe pytanie, a więc jeśli formatujemy partycję to zaznaczamy szybkie formatowanie "ptaszkiem" ? Czym to się różnie jak nie zaznaczymy? Czy tylko szybkością zrobienia formatowania czy to ma inne zastosowanie? Dzięki z góry dzięki za odp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Janisz

skoro trwa dłużej, to znaczy, ze czymś się już rożni chyba... ;)

generalnie różnica jest taka, ze szybkie formatowanie nie usuwa plików z dysku, a tylko usuwa informacje o nich z tablicy alokacji plików (spisu plików na dysku) dlatego trwa tak krótko

jak zrobisz sobie full format, to zapomnij o odzyskaniu tak skasowanych danych, ale pełny format dokonuje niejako przy okazji weryfikacji powierzchni dysku i wykrywa ewentualne błędy

przy problemach z HDD proponuje robić full format

jak problemów nie ma, a chcemy tylko od nowa postawić "zamulony" system wystarczy szybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stawiasz sytem to najlepiej zastosuj pełny format.

 

Witajcie! Mam do Was małe krótkie i małe pytanie, a więc jeśli formatujemy partycję to zaznaczamy szybkie formatowanie "ptaszkiem" ? Czym to się różnie jak nie zaznaczymy? Czy tylko szybkością zrobienia formatowania czy to ma inne zastosowanie? Dzięki z góry dzięki za odp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro trwa dłużej, to znaczy, ze czymś się już rożni chyba... ;)

generalnie różnica jest taka, ze szybkie formatowanie nie usuwa plików z dysku, a tylko usuwa informacje o nich z tablicy alokacji plików (spisu plików na dysku) dlatego trwa tak krótko

jak zrobisz sobie full format, to zapomnij o odzyskaniu tak skasowanych danych, ale pełny format dokonuje niejako przy okazji weryfikacji powierzchni dysku i wykrywa ewentualne błędy

przy problemach z HDD proponuje robić full format

jak problemów nie ma, a chcemy tylko od nowa postawić "zamulony" system wystarczy szybki

 

 

Dzięki za konkretną odpowiedź :) Wszstko już wiem, pozdrawiam!

 

P.S. Nie mam problemów z dyskiem (mam Seagate ST3500320AS 500GB sATA II 32MB z nowm firmware), więc szybki wystarczy ale to na obu partycjach raczej robić szybki? I jak to się ma z pendrive? Też lepiej robić szybki jak jest wszystko w porządku z penkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie - obydwa rodzaje formatów kasują dane z dysku. Pełny trwa dlatego tak długo ponieważ dysk jest sprawdzany pod kątem występowania błędów, ewentualnego ich oznaczania i przesuwania na koniec dysku. Odzyskiwanie danych jest takie samo w przypadku obu typów i dane da sie odzyskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Janisz

jeżeli chcesz po prostu usunąć dane to wystarczy szybki w każdym przypadku, jeżeli chcesz sprawdzić przy okazji kondycje urządzenia, lub TRWALE usunąć wszystkie dane robisz full

EDIT

pierwszy raz słyszę, że po pełnym formatowaniu dysku można odzyskać dane??

pełny format polega na nadpisaniu wszystkich danych, więc nie bardzo wiem jak można było by je po takim zabiegu odzyskać

ponoć FBI chwaliło się, że potrafi odzyskać dane KILKUKROTNIE nadpisane, ale ja bym to między bajki włożył... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma z partycją D ? C mam systemową i ona ptzy instalacji Win to płytka sama sformatuje dysk C,a co z partycją D? Też pełne czy szybkie formatowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TRWALE usunąć wszystkie dane robisz full
dane w obu przypadkach usuwane są identycznie

 

Też pełne czy szybkie formatowanie?

Jeżeli jesteś pewny, ze dysk jest ok to daj szybkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie...

 

Formatować formatowaniem szybkim jeśli jest się pewnym, choć nie do końca człowiek o tym wie :P , że dysk jest ok ale jeśli nie sprawia kłopotów to robić formatowanie szybkie. Zwykłe formatowanie jeśli jest się nie przekonanym do stanu dysku itp. A partycje D też szybkim powiadacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj kilku takich samych tematów w różnych działach bo siejesz chaos. I czytaj ze zrozumieniem, wszystko juz jest napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Janisz

no wygląda na to, że pełny format rzeczywiście nie ma nic wspólnego z pełnym kasowaniem danych

sprawdza jedynie tylko, czy dysk jest OK, a poza tym robi to samo co szybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...