Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iniside

Samsung 2343BW

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Mam juz pare tygodni ten monitorek, wiec warto by sie podzielic paroma informacjami z bracmi i siostrami pclaba ;p.

 

Najpier dane techniczne:

http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/...=LS23MYZABCBEDC

Rozmiar 23" Panoramiczny

Rozdzielczość 2 048 x 1 152

Jasność (cd/m2) 300

Kontrast DC 20 000: 1 (1 000: 1)

Czas reakcji (ms) 5

Kąty widoczności (poziomo/pionowo) 170? / 160? (CR>10)

Kolor obrazu 16,7 mln

 

Sygnał wejściowy Sygnał wejściowy Analogowy RGB, cyfrowy DVI

Typ synchronizacji Separate H/V, Composite, SOG

Gniazda wejściowe 15 pin D-Sub, DVI-D

Pobór prądu Włączony 44 W

Tryb czuwania (DPMS) < 1 W

Rodzaj zasilacza Wbudowany

Właściwości Plug & Play DDC 2B

Głośniki multimedialne Nie

Inne (w tym akcesoria) Przewód zasilający, D-Sub; płyta CD

Funkcje dodatkowe MagicBright?, Image Size, Color Effect, Customized key, MagicWizard & MagicKey & MagicTune with AssetManagement, Windows Vista Premium, DVI with HDCP, MagicRotation S/W (Pivot), MultiScreen S/W

USB Nie

Kompatybilność z komputerami Mac Tak

Montaż na ścianie VESA 100 mm

TCO TCO'03

Dostępne kolory Czarny

Wymiary Z podstawką w mm (SxWxG) 544,6 x 408,8 x 250

Bez podstawki w mm (SxWxG) 544,6 x 323,1 x 67

Opakowanie w mm (SxWxG) 629 x 299 x 483

Waga Netto (kg) 7,3

Brutto (kg) 9,6

Podstawa Funkcje Regulacja wysokości, obrót ekranu, obracana podstawa, regulacja nachylenia

Typ HAS (100 mm)

Njapierw przejdzmy do wad.

Nie bede sie rozwodzil nad matryca TN, bo jaka on jest kazdy wie. Najwieksza wada imo jest brak regulacji wysokosci i nachylenia. Co w polaczeniu z takimi sobie kątami widzenia w pionie daje nieciekawy efekt, jak sie nie patrzy wprost na monitor, ale o samych katach wiecej za chwile. Inne wady, taka sobie reprodukcja gradientow. O dziwo, najbardziej rzucaja sie w oczy przejscia niebiesko-blekitno-biale, a nie szaro-czarne (najlepiej ten efekt, widac w czasie zamykania i logowania w Win 7). Nie jest to jakas straszna wada. Przejscia od czarnego do bialego. No sa, tyle powiem, nie sa idealne, ale nie ma jakiejs wiekszej tragedii.

 

Nastepna wada, sa dotykowe przyciski. Bajer, ale tak naprawde gowno jakich malo. O tak reaguja na dotyk, tylko ze jak jest ciemno to nie bardzo wiadomo w co wcisnac bez latarki bo ich kompletnie nie widac -;-.

 

Przejdzmy do katow. O ile w poziomie nie jest zle, chociaz nie ma cudow i nie ma co bardzo krecic glowa, to jest zdecydowanie lepiej niz w innych TN.

Za to pionowe, no coz... tutaj dluzsza historia. Napierw bylo no kiepsko, bardzo latwo mozna bylo zauwazyc ze do pewnego momentu kolory sa miare normalnie a jakies 15 cm od gory zaczynaja sie robic ciemniejsze. Troche pomoglo polozenie ksiazki pod monitor i nachylenie go pod katem. (szczegolnie dobrze widac, to zacimnianie przy, tym labowym czarny skinie, albo na ciemnych, szarych tapetach).

Na szczescie od paru dni, no ciezko powiedziec ze sie katy poprawily, ale wyglada to duzo lepiej. Juz nie ma takiego gwaltownego zaciemnienia obrazu, i wyglada to w miare ok. Chociaz dalej uwazam ze przydalobysie nizej monitor postawic (nie mam gdzie ;p), to nie jest juz to takie denerwujace. I nie zdecydowanie sie nie przywyczailem. Specjalnie wstawalem, sprawdzalem pod roznymi katami i zdecydowanie jest lepiej niz bylo na poczatku.

 

Przechodza dalej. Wielkosc plamki to 0.249 (albo 0.248, rownie podaja). Pewnie niektorzy zaczna krecic ze czcionki male, ze ikonki male, ze ogolnie wszystko tyci. Powiem tak bullshit. Tekst da sie spokojnie czytac, chyba ze ktos musi lornetki nosic, no ale coz i to sie zdarza -;-. W Visual Studio mam ustawina czcionke na 8 i jest perfekcyjna, dobrze widac, ostra, cudo ;p. Jesli jednak dla kogos jest za male to zawsze moze zwiekszyc DPI. a jesli ktos mi nie wierzy, niech sam sprawdzi na podobnych monitorach (np. 22 z full HD). Napewno nie zamienilbym tej rozdzialki na 24 i 1920x1200. ZA NIC.

Z malej plamki wynikaja inne zalety. Obraz z nizszych rozdzielczosci ladnie sie sklauje w gore i jest mniejsz rozmoty/poszarpany niz na monitorach z większą plamka. To dotyczy zarowno filmow jak i gier.

 

Niestety monitor ma tylko wbudowany Aspect Scalling i zwykle skalowanie. Jak ktos niechce skalowania to musi to wymusic przez sterowniki.

 

Co zas sie tyczy smurzenia. No coz ja na filmach nie zauwazylem, w grach w sumie tez nie. Nie wiem jakie trzeba miec oko zeby zauwazyc 5ms w grze ale bywa ;p.

 

Monitor dostalem z jednym "wadliwym" subpixelem, swiecil na niebiesko. Ale, bylo go widac tylko czasami na czarnym tle. Na kazdym innym kolorze nie jest widoczny (wnioskuje zatem ze poprawnie sie zapla i gasnie, jak sa inne kolory). Na czarnym tez go czasami nie widac (teraz chyba czesciej nie widac niz widac), wiec dochodze do wniosku ze sie sam naprawil :E.

 

Nie wiem jak wyglada obraz przez D-SUB nigdy nie podlaczalem ;p.

 

Nie ma fotek i nie bedzie, przynajmniej narazie ;p bo;

a) nie mam czym zrobic

b) fotki w zaden sposob i tak nie oddadza tego jak wyglada obraz na tym monitorze.

 

Uprzedzajac kilka pytan:

Tak, korzystam z MagicColor, ale zanim go wlaczyc ustawcie kontrast na 100. Z wlaczanym MB nie da sie regulowac kontrastu (!?)

 

Tak monitor ma pare wbudowanych profili (internet, text, game, sport). Niestety ich uzytecznosc przez gowniane przyciski jest taka sobie -;-.

 

Czy polecam monitor ? Jesli mozecie go kupic za okolo 770zl to jak najbardziej. W tej cenie raczej nic lepszego tych rozmarow nie znajdziecie (i z taka rodzialka). Chociaz z gorny zaznaczam, ze mi zalezalo na wysokiej rozdzielczosci i malej plamce za w miare rozsadna cene. Jakbym mial kase to bym kupil 30'' (2560x1600), no ale tak tez jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały monitorek :o Może sobie taki w przyszłości sprawię :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak regulacji nachylenia to przecież dyskwalifikacja monitora :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny też tak na dobrą sprawę nie ma - ale ja zmieniam pozycję co chwila, taka regulacja i tak na wiele się nie zda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak regulacji nachylenia to przecież dyskwalifikacja monitora :/

 

Nie przesadzajmy, da sie bez tego żyć :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie da się, ale za podobną cenę można mieć monitory o takim rozmiarze razem z regulacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2343BW i nie ma pełnej regulacji (regulacja wysokości, obrót ekranu, obracana podstawa, regulacja nachylenia) :hmm: ?! Może to 2343NW . Posiadam jego starszego o cal mniejszego brata (2243BW) i tu jest pełna regulacja której nie ma wersja 2243NW...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na obudowie monitora mam napisane 2343BW. I albo ja nie potrafie tej regulacji zmusic do dzialania (0o0), albo jej nie ma ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawleczka z tyłu nogi monitora wyciągnięta ? Ale to tylko blokada regulacji wysokości na czas transportu/przenoszenia monitora, pochylanie ekranu przód/tył i obrót ekranu (pivot) powinny działać.

Ale skoro jest złącze DVI to wersja NW odpada...

 

2343BW

2343NW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zrobisz jakieś zdjęcia?

 

PS: Ja kupiłem LG W2261V, to ja się z tobą konsultowałem na GG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma to nachylanie? Jedni piszą, że ma, drudzy, że nie ma, a na zdjęciach wydaje się jakby dało się go odchylić... Wie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie ze ma regulacje na samym dole jest o Podstawie : http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/...&fullspec=F

 

 

a ja mam pytanie odnosnie tego monitora i jego natywnej rozdzielczosci 2048 x 1152 pikseli.posiadam karte gainwarda geforce bliss 8800 gs 384 MB. W instrukcji obslugi tej karty jest napisane ze karta obsluguje

1600x1024

1600x1200

1920x1080

1920x1200

1920x1440

2048x1536

2560x1600

i nizsze rozdzielczosci ktorych juz tu nie zamieszczalem,googluje od jakiegos czasu i nie moge sie doczytac czy moja grafika obsluzy natywnie ten monitor? Wedlug mnie powinna poniewaz logicznie myslac obsluguje obydwie z tych wartosci ale w roznych konfiguracjach podanych wyzej wiec prosilbym kogos madrzejszego zeby mnie oswiecil, z gory wielkie dzieki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten monitor i jestem bardzi zadowolony - wkrótce recka.

 

Co do odpalenia na Twojej karcie, to powinno pójść, bo sam mam nie za nową ATI 9600 PRO i działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dasz radę to sprawdź czy jest duża różnica pomiędzy natywną a niższymi rozdzielczościami w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdaje sie ze ma regulacje na samym dole jest o Podstawie : http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/...&fullspec=F

 

 

a ja mam pytanie odnosnie tego monitora i jego natywnej rozdzielczosci 2048 x 1152 pikseli.posiadam karte gainwarda geforce bliss 8800 gs 384 MB. W instrukcji obslugi tej karty jest napisane ze karta obsluguje

1600x1024

1600x1200

1920x1080

1920x1200

1920x1440

2048x1536

2560x1600

i nizsze rozdzielczosci ktorych juz tu nie zamieszczalem,googluje od jakiegos czasu i nie moge sie doczytac czy moja grafika obsluzy natywnie ten monitor? Wedlug mnie powinna poniewaz logicznie myslac obsluguje obydwie z tych wartosci ale w roznych konfiguracjach podanych wyzej wiec prosilbym kogos madrzejszego zeby mnie oswiecil, z gory wielkie dzieki .

 

Taki marketingowy bełkot. Kazda karta graficzna obsługuje kazda rodzialke.

Jeśli dasz radę to sprawdź czy jest duża różnica pomiędzy natywną a niższymi rozdzielczościami w grach.

 

Wyglada calkiem dobrze. O ile sie nie rozgaldasz i nie szukasz na sile co tu wyglada zle. Skalowanie dzieki malej plamce jest dosc dobre, wiec spokojnie mozna uzywac Aspect Scalling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem ten monitor wczoraj i mianowicie jakosc jest bardzo dobra, aczkolwiek jest kilka mankamentow ktorych przyczyny nie moge dojsc.

1.Podlaczenie przez DVI nie dziala, D-SUB tak , przy podlaczeniu digital dioda wlaczona miga, a obraz nie jest wyswietlony, nie mam pojecia co moze byc tego przyczyna, moze karta graficzna(Gigabyte 7600GT) choc nie chce mi sie w to wierzyc

2.Przy wylaczonym monitorze i wlaczonym komputerze tnie sie muzyka, po wlaczeniu monitora przestaje sie ciac, w zasadzie dziwnie to brzmi ale jakos dzwiek zwalnia i chodzi tak nieregularnie

Bardzo prosze o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie apropo 2343BW

 

A jak jest z podświetleniem matrycy? Czytałem gdzieś ze w niektórych lg i samsungach jest z tym marnie. Mowie o rozjaśnionych pasach u góry i na dole ekranu szczególnie irytujących podczas oglądania filmów. Czy któryś z posiadaczy uświadczył takiego okrucieństwa? Podejrzewam że przy ciemniejszych kolorach można owe zjawisko zaobserwować.

Początkowo ze względu na mój nędzny budżet oraz same pochlebne opinie zwłaszcza o podświetleniu planowałem kupno tego:

http://www.gral.pl/preview/Asus/Asus_22_ca...glosniki_73.htm

Ale zauważyłem że w gazetce saturna owy 2343bw jest za 599zł.

Który z monitorów mam chwytać?

 

ps. Co do linka to tam jest chyba błąd przy kontraście bo na stronie asusa bodajże widziałem 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz samsunga, na pewno będzie lepszy od każdego Asusa na TN ;)

mam LG W2261V i mogę potwierdzić że są widoczne te owe "pasy" ale tylko 0,5cm od krawędzi, mi to jakoś nie przeszkadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bierz samsunga, na pewno będzie lepszy od każdego Asusa na TN ;)

mam LG W2261V i mogę potwierdzić że są widoczne te owe "pasy" ale tylko 0,5cm od krawędzi, mi to jakoś nie przeszkadza ;)

 

no i to chyba nie znaczy z na kazdym monitorze bedzie z tym tak dobrze prawda? Niech ktos wrzuci zdjecia z tego Samsunga z czarnym tłem podczas ładownia Winwods

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Moje pytanie - czy 2343BW nie bedzie problemem dla karty ATI X1300? W opcjach oficjalnie nie ma tej rozdzielczosci... Boje sie ze bedzie z tym problem 2048x1152. Dzieki za odp. Monitor ma byc podlaczony przez DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu.

 

Właściciele mogliby się pochwalić na jakiej matrycy mają monitory i gdzie zostały wyprodukowane (Made in ...).

 

Żeby sprawdzić matrycę trzeba uaktywnić menu serwisowe: wchodzimy do menu, ustawiamy kontrast i jasność na 0, wracamy do głównego menu i przytrzymujemy przycisk "Source" aż wyskoczy biało-czerwone okienko, interesuje nas przedostatnia linijka "Version"a konktetne jej końcówka która charakteryzuje matrycę:

 

xAx-xxxx : matryca Samsung.

xLx-xxxx : matryca AU Optronics.

xDx-xxxx : matryca CMO.

xIx-xxxx : matryca CPT.

(kolejność od najlepszej do najgorszej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się szczęśliwym posiadaczem 2343bw - cena okolo 700zl. Jak narazie nie mam żadnych bad/subpixeli - obraz bardzo dobry. Przestrzen robocza w porownaniu do wczesniejszej 19tki samsunga - przeogromna - literki sa troche mniejsze - niestety. Ale maly lifting, pogrubienie czcionek i wszystko jest ok (ja zawsze lubilem duze czcionki i zawsze je poprawialem). Podswietlenie dobre. Katy pionowe takie sobie no ale coś za coś. Design na plus. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z monitora.

 

Z tego co napisałeś wychodzi, że mam matryce SAMSUNGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i stałem się szczęśliwym posiadaczem 2343bw - cena okolo 700zl. Jak narazie nie mam żadnych bad/subpixeli - obraz bardzo dobry. Przestrzen robocza w porownaniu do wczesniejszej 19tki samsunga - przeogromna - literki sa troche mniejsze - niestety. Ale maly lifting, pogrubienie czcionek i wszystko jest ok (ja zawsze lubilem duze czcionki i zawsze je poprawialem). Podswietlenie dobre. Katy pionowe takie sobie no ale coś za coś. Design na plus. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z monitora.

 

Z tego co napisałeś wychodzi, że mam matryce SAMSUNGA.

 

moze Ty wrzucisz zdjecia podswietlenia? Zrob zdjecie gdy Winda sie ładuje na czarnym tle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...