Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

coldfear

Gigabyte Ga-ep35-ds3l - Problem Z Kilkukrotnym Uruchamianiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z moim komputerem a właściwie z płytą główną - kiedy komputer jest "zimny" (był odłączony od zasilania na około 8 godzin - być może problem występuje również w przypadku krótszego czasu) jego uruchomienie przebiega nieprawidłowo. Następuje uruchomienie (cały czas czarny ekran) a zaraz potem komputer automatycznie się resetuje. Cała procedura powtarza się czasem nawet 5-10 razy, dopiero wtedy komputer uruchamia się normalnie. Cała jego dalsza praca jest jak najbardziej stabilna (CPU testowany ORTHOS-em i Prime 95, pamięć RAM MemTest, natomiast karta graficzna 3DMark i Video Card Stability - po około 12 godzin - wszystkie testy zaliczone pozytywnie.

 

  • Oczywiście wszystkie komponenty sprawdziłem na innej płycie głównej - oczywiście w pełni sprawne.
  • Temperatury wszystkich elementów prawidłowe, cyrkulacja powietrza wewnątrz obudowy zachowana.
  • Bios zaktualizowany do najnowszej wersji - przywrócone ustawienia fabryczne

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie, ale nigdy nie było 10-15 razy. Zawsze komputer uruchamia się dwa razy. Tzw. dual boot. Przypadłość większości p35 po zmianach w biosie. Ale Twoja sytuacja wygląda inaczej...nie wiem, spróbuj może dovoltować lekko mostki + procesor + ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję, ale to bardzo dziwna sprawa. Macie jeszcze jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed włączeniem rozgrzewaj go np. żelazkiem :szczerbaty: A tak serio, to na oko płyta jest walnięta. Spróbuj wymienić baterię, bo to często naprawiało takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak to zasilacz - zmieniłem na Chieftec-a 400W i wszystko ok ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...