Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

squzi

mx518 DA Diamond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciałem zapytać o opinie na temat tych myszek (razer deathadder ,logitech mx518 ,razer diamondback 3G).

A wiec konkretnie chodzi mi o małe testy akceleracji wstecznej ,

wygody jakości materiałów i tu jest główne pytanie jak z eksploatacja myszek na co dzień.

Chodzi mi o wasz spostrzeżenia i opinie.

 

Jeszcze jedna sprawa od znajomego się dowiedziałem że razer deathadder ma problemy z niskimi ustawieniami dpi mianowicie na ustawieniu 450dpi w szybkich grach łatwo zgubić kursor.

 

A i proszę nie pisać bezsensownych postów typu (Ja mam logitecha i on jest najlepszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Diamondbacka 3G wziąłbym zwykłego DB. Nie dość, że jest sporo tańszy, to też... Lepszy. Pomijając przyjaźniejsze (dla większości) wymiary, bo kształt jest ten sam, to optyka też jest lepsza. Niestety, posiadanie tego sensora co Deathadder nie równa się dobrej myszce. Widać to też na przykładzie X-750 a4techa, a G5. Niby te same sensory (identyczne!) a jednak X-750 nie nazwałbym myszą o dobrej optyce (czy "laseryce"), najwyżej bym powiedział, że jest poprawna. Poszukaj sobie po internecie, naprawdę spora liczba osób donosi, że DB 3G jest kiepściutka. I obawiam się, że to może być prawda.

 

Więc pozostaje tylko MX518, DA i DB. Wszystkie mają bardzo dobrą optykę, więc kwestia wyboru zależy od tego co Ci pasuje i ile masz kasy (nówka DB najtaniej - 85 zł, a DA - 119 zł, różnica jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich chciałem zapytać o opinie na temat tych myszek (razer deathadder ,logitech mx518 ,razer diamondback 3G).

A wiec konkretnie chodzi mi o małe testy akceleracji wstecznej ,

wygody jakości materiałów i tu jest główne pytanie jak z eksploatacja myszek na co dzień.

Chodzi mi o wasz spostrzeżenia i opinie.

 

Jeszcze jedna sprawa od znajomego się dowiedziałem że razer deathadder ma problemy z niskimi ustawieniami dpi mianowicie na ustawieniu 450dpi w szybkich grach łatwo zgubić kursor.

 

A i proszę nie pisać bezsensownych postów typu (Ja mam logitecha i on jest najlepszy)

Parę słów o DeathAdder.

Używam jej już od ponad roku i co nieco mogę powiedzieć. Zalety jakie są każdy wie, więc je pominę.

Mój egzemplarz leciutko szoruje po podkładce obudową aczkolwiek w niczym to nie przeszkadza na szmaciance. Nie wiem jakby było z plastykowymi mouspadami. Błyszcząca część obudowy wyłapuję wszystkie odciski i pot, który przy intensywnym użytkowaniu dostaje się w szpary przy przyciskach bocznych. Niektórzy wspominali o "wyślizganiu" gumy co może estecie nie odpowiadać. Ostatnio pojawił się pewien denerwujący problem. Mianowicie czasem przy pojedynczym kliknięciu mam podwójne :/

_Im niższe DPI tym łatwiej kursor jest gubiony przez myszkę, przy mniejszej prędkości. Według esreality przy 1800dpi problemy pojawiają się z prędkościami 4.40 m/s (173"/s). Przy 450 dpi pewnie będzie to nie mniej niż połowa tej wartości tzn. ~2 m/s. Nie używałem tej rozdzielczości gdyż daleko mi do Low Sens. Playera, więc nie wiem jak jest w rzeczywistości.

 

Logitech to Logitech. Idealnie spasowane segmenty bez niepotrzebnych szpar, sprawdzony kształt i świetna optyka. Z wad mogę wymienić tylko ścierające się logo.

 

Z perspektywy wyglądu brałbym DA, ze względu na trwałość mx518, natomiast w kwestii pieniężnej wygrywa DB ale jest też alternatywa np. Salmosa.

 

Niby te same sensory (identyczne!) a jednak X-750 nie nazwałbym myszą o dobrej optyce (czy "laseryce"),
Pewnie jest to spowodowane niepotrzebnym i wyśrubowanym ponad miarę zabiegiem A4.

PS: Laser to też układ optyczny :P tylko inny jego rodzaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o takie sugestie i spostrzeżenia mi chodziło wielkie dzięki :) właśnie zalicytowałem diamondbacka 3g ze względu na pieniądze 70zł.

Ale nie mam pojęcia jak się aukcja potoczy w razie nie wypału biorę mx518 :>) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O właśnie o takie sugestie i spostrzeżenia mi chodziło wielkie dzięki :) właśnie zalicytowałem diamondbacka 3g ze względu na pieniądze 70zł.

Ale nie mam pojęcia jak się aukcja potoczy w razie nie wypału biorę mx518 :>) Pozdrawiam

 

Jeśli wyjdzie więcej jak 90 zł to kupuj starego DB albo dokładaj do MX518, tak jak powiedziałeś.

 

P.S Ewentualnie się zdecyduj na Salmosę. Pod każdym względem lepsza od DB 3G, nie licząc ilości przycisków i ew. wyglądu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S Ewentualnie się zdecyduj na Salmosę. Pod każdym względem lepsza od DB 3G, nie licząc ilości przycisków i ew. wyglądu :)
IMO Salmosa ładniejsza od DiamentowegoBaranka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MX518 od ponad 1 roku. Kiedyś ją nawet polecałem, ale teraz już nie. Na początek warstwa, chyba gumowa, najnormalniej zaczęła schodzić w niektórych miejscach z tej myszki powodując mało estetyczny wygląd. A od 2 miesięcy zauważyłem, że kabel w miejscu bezpośrednio przy myszce najprawdopodobniej gubi sygnał - i wtedy muszę włazić pod biurko wyciągnąć wtyczkę z usb i włożyć ją ponownie (problem występuje czasem co pół godziny, czasem przez tydzień jest ok). Nie wiem czego to wina, bo staram się dbać o rzeczy, szczególnie o myszkę, która kosztowała mnie 150 złotych. W życiu miałem kilka mych i chyba tylko jedna (która kosztowała mnie 10 zł) gorzej mi się kojarzy niż ten MX518 (ale ostatnio zacząłem podejrzewać, że może trafiła mi się jakaś podróba z Chin, bo przecież to logitech). Do plusów tego modelu należy zaliczyć to: że naprawdę świetnie leży w dłoni (ale tylko dla praworęcznych), posiada zmianę rozdzielczości w locie, dobrze lata po podkładce, no i oczywiście ogromna precyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie znalazłem takom aukcje czy warto tam kupić te myszke jest to myszka z ekspozycji mx518

http://allegro.pl/item599221132_mx518_gami...owystawowe.html

cena to 90zł Wypowiedzcie się czy warto na dodatek tylko 50dni gwarancji

Ryzyko. Jesteś hazardzistą? Trochę szkoda rezygnować z gwarancji i serwisu Logitecha, który jest b.dobry. Sam musisz podjąć decyzję. Jeżeli myszka jest faktycznie sprawna to np. w moich rękach raczej by jej się nic nie stało ale nigdy nic nie wiadomo. Szkoda, że nie ma zdjęć konkretnych egzemplarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i czekam na myszkę mam nadzieje że wszystko będzie ok niby sprzedawca daje 50dni gwarancji .

W razie czego zwrócę ją i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaryzykowałem i czekam na myszkę mam nadzieje że wszystko będzie ok niby sprzedawca daje 50dni gwarancji .

W razie czego zwrócę ją i po sprawie.

Daj znać w temacie czy się zakup udał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj znać w temacie czy się zakup udał.

 

OK w poniedziałek ma już być u mnie paczka tak więc jak coś to napisze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego tak jedziecie po Diamondback`u. Mam obie DB i Salmose, gdyby Salmosa miała ciut krótsze przyciski główne i lepiej skrojone to była by bardzo, bardzo dobra, a tak to jest miernie. Boczne przyciski wystają nieco poza obudowę, a ich zakończenie wbija się w palce. Powoduje to spory dyskomfort, więc nie wiem dlaczego uważacie że jest dużo lepsza od DB. Sam DB 3G jest lepszy od swojego starszego brata, lepszy optyk, poprawiony kształt, lepiej leży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czego tak jedziecie po Diamondback`u. Mam obie DB i Salmose, gdyby Salmosa miała ciut krótsze przyciski główne i lepiej skrojone to była by bardzo, bardzo dobra, a tak to jest miernie. Boczne przyciski wystają nieco poza obudowę, a ich zakończenie wbija się w palce. Powoduje to spory dyskomfort, więc nie wiem dlaczego uważacie że jest dużo lepsza od DB. Sam DB 3G jest lepszy od swojego starszego brata, lepszy optyk, poprawiony kształt, lepiej leży...

 

A ja nie wiem po co niepotrzebnie odkopujesz zakończony temat (w sumie tylko autor go powinien odkopywać) i na dodatek pitolisz głupoty. Gdzie tu ktoś jedzie po DB, bo nie widzę? Sam polecałem DB jako bardzo dobrą ofertę w dobrej cenie, a że nowy DB 3G jest gorszy od starego - wiele osób tak uważa i to potwierdza, więc sądzę że coś w tym jest i gdzie ktoś napisał, że Salmosa jest lepsza od DB (mówię o starym), nie licząc ceny?

 

Poza tym, pozdrów swoją Salmosę, bo z tego co wiem to bocznych przycisków ona nie ma i ktoś tu coś zmyśla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja nie wiem po co niepotrzebnie odkopujesz zakończony temat (w sumie tylko autor go powinien odkopywać) i na dodatek pitolisz głupoty. Gdzie tu ktoś jedzie po DB, bo nie widzę? Sam polecałem DB jako bardzo dobrą ofertę w dobrej cenie, a że nowy DB 3G jest gorszy od starego - wiele osób tak uważa i to potwierdza, więc sądzę że coś w tym jest i gdzie ktoś napisał, że Salmosa jest lepsza od DB (mówię o starym), nie licząc ceny?

 

Poza tym, pozdrów swoją Salmosę, bo z tego co wiem to bocznych przycisków ona nie ma i ktoś tu coś zmyśla.

 

Nic - jak to ująłeś nie "pitole". Jesli tego nie widzisz, przeczytaj kilka postow wyżej. Co do Salmosy, to chodziło mi o przyciski główne, wystają troszkę po za granice obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak można pomylić przyciski boczne z głównymi i nie wiem jak mogą wystawać poza obudowę, zwłaszcza że Salmosa jest raczej płaskawa.

 

Z Diamondbackiem to samo - powiedz mi, gdzie po nim jechaliśmy, skoro ja i Nietopyrz jeszcze go polecaliśmy? Ja tylko odradzałem DB 3G, bo podobno jest z nim sporo problemów i mimo sensora DA, działa sporo gorzej. A że chodziło Ci o Diamondbacka 3G nie napisałeś.

 

Zresztą, po co ja się produkuję. Nic tylko zacytować zawartość sygnatury Nietopyrza, bo nic innego nie pozostaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dostałem mysz jest w stanie świetnym wszystko działa jak najbardziej polecam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx518 sa lepsze, ale wiecej ich pada, wiec lepiej z prawdziwą gwarancją kupić, najlepiej w firmie która jest logitech vip partner, wtedy masz gwarancje door to door logitecha, a serwis ten wymiania myszki od razu, a nie bawi sie w naprawę

deathadder moze być, ludzie uwielbiają ten model, sami w firmie mamy pare sztuk, ale mi osobiście jakos nie leży w ręce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Może spróbuję zrobić jakiś profil UV do starszych gierek które nie wymagają pełnej mocy jak CP2077 z PT. UV jednak jest bardziej czasochłonne/męczące pod względem ustalenia optymalnego punktu wydajność/pobór i żeby to jeszcze było stabilne.
    • To w końcu mają rozwijać komunikację zbiorową czy nie? 🙃 Spojrzałem też na rozkład dla Wojszyc i średnio wypada pociąg co pół godziny. W jaki sposób to ma korkować? Jedyny problem, to brak parkingów. Przystanki gdzieś w polu, na obrzeżach dzielnic/osiedli, nikt nie będzie na piechotę robić kilometrów.
    • Burning Shore zjadają textury. Wystarczy zmniejszyć textury z b.w/w na średnie i jest git. W 1440p na ustawieniach  "własne"  3060ti zadziwiająco mocno reaguje na te zmiany, co widać po fotkach. Bardzo wysokie/wysokie textury niegrywalne... średnie textury i nagle karta odzyskuje siły i fps leci do góry. Czyżby za mało Vram 8GB ? 1440p bardo wysokie - textury bardzo wysokie: 22fps 1440p bardzo wysokie - textury wysokie: 23fps 1440p bardzo wysokie - textury średnie: 60fps Jak wczoraj męczyłem się wewnątrz wieży z dymem, to grałem na 17fps i nie miałem możliwości zmiany ustawień, bo mnie ten kosmita atakował jakimś laserem, ale go załatwiłem. Teraz w pomieszczeniach jest lepiej i czas iść do pleneru. Spróbuj takich ustawień.   A karta zachowuje się idiotycznie, ponieważ normalnością jest to, że pod obciążeniem 99/100% jej wydajność powinna być najwyższa oraz pobór mocy najwyższy, za to w tej grze zauważyłem, że pomimo użycia GPU 100%, karta generuje spadki do nawet 15fps przy poborze mocy poniżej 70Wat !! To jest masakra, nie da się grać. Zgaduje, że pamięć się przepełnia i po prostu trzeba ciąć textury, żeby w ogóle zagrać z 8GB Vram 3060ti  zaraz po wczytaniu gry w 1440p bardzo wysokie ustawienia potrafi utrzymać przez chwilkę nawet 60fps, ale zaraz albo jeszcze szybciej fps spada, a co najdziwniejsze spada pobór mocy zarazem utrzymując użycie GPU na 100%    
    • w ogóle to modernizacja dla syna, a ja mam ze swojego poprzedniego aurore 360 z aphacool więc mogę mu ją zapodać brzmi rozsądnie z tym i5 14500 podoba mi się
    • To już pomału możesz myśleć co następne 😄.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...